Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Razvoj igara - Na pocetku...

  1. #1

    Razvoj igara - Na pocetku...

    Novi sam na forumu, pa pre svega zelim da pozdravim sve clanove!

    Vec neko vreme sam u dilemi, pa sam cesljajuci po internetu naisao na ovaj forum. Mislim da ovde mogu pronaci odgovore na neka pitanja.
    Student sam elektrotehnike i racunarstva. Vec 5+ godina se ozbiljno bavim razvojem softvera (poceo sam jos u srednjoj skoli). Programski jezici koje najbolje poznajem (mogu reci advanced knowledge) su C++, C# i Java. Nedavno sam poceo praviti jednostavnu, staticnu igru (Boggle) u WPF-u, i uzivao sam dok sam to radio. Onda sam poceo razmisljati o tome da se malo pocnem baviti i razvojem igara... naravno, poceo bih sa nekim jednostavnijim 2d igrama, da se ne bih zadrzao na ovoj staticnoj, pa onda bih video kako mi to ide.

    Interesuje me, uzevsi u obzir dosadasnje znanje (i napredne vestine programiranja u gore navedenim jezicima) kojim putem bi trebalo krenuti dalje, da bih "zagrizao" razvoj igara? Da li odabrati OpenGL, DirectX, citao sam nesto o XNA Game Studio, ...?

    Bilo bi dobro ako bi neko od forumasa mogao da me posavetuje i eventualno da smernice za dalje.

  2. #2
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Razvoj igara - Na pocetku...

    Moddaj nešto na Unreal 3 engineu.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  3. #3
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    25

    Re: Razvoj igara - Na pocetku...

    pa ako več znaš puno o c++ i misliš bit u game industriji onda definitivno directx

  4. #4
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    44

    Re: Razvoj igara - Na pocetku...

    I ja mislim da je directx ono sto trebas.. directx ima najsvjetliju buducnost od svih prog. tog tipa.. ako vec imas neke radove koje zelis podijeliti sa publikom, molim te stavi ih ovdje.. Svaka ti cast na trudu! pozzz

Slične teme

  1. 365 igara...
    By RIPtheREAPER in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 22-10-2012, 18:28
  2. Razvoj nove igre: tražim crtaće
    By WishFish in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 17-09-2009, 00:08
  3. Razvoj i nastanak kemije
    By la50 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 10-09-2008, 18:50
  4. Učionica >> Razvoj OS-a
    By RayDX in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 01-06-2008, 09:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •