Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    Pokušavam reinstalirati windows xp na malo stariji laptop (2005). Sve ide dobro, formatirao se disk, ali nakon toga ide kopiranja fileova za instalaciju windowsa i nakon toga se laptop ugasi (mislim da bi se tu trebao resetirati, ali se ugasi pa moram sve ispočetka). Nekad se ugasi i dok sam u BIOS-u ili dok provjerava hardware prije instalacije. Prije pokušaja reisntalacije se nije gasio, ali radio je slabo. Nisam nikad vidio nešto slično, ako netko ima iskustva, molio bih za pomoć. Hvala.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    Imao sam jedan takav slučaj.
    Možda mu je cooler riknuo ili se pomaknuo, pokušaj na mjestu gdje je CPU staviti ruku i vidjeti jeli jako vrelo, ako jest, pregrijavanje je u pitanju. Frendu se tako stalno gasio pri dizanju Windowsa i u BIOS-u, stavio sam ga na noge i odmah sam skužio da previše gori, pa i ti provjeri temperaturu prvo.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  3. #3
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    I ja sam vidio takav slučaj kod frenda, no njemu je matična riknula totalno!! Čekiraj nekako!

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    Pa, laptop se dosta grije, ali je radio normalno (samo malo sporije) priej pokušaja reinstalacije.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  5. #5
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    ak je jedan od onih koji se automatski downclocka onda se sigurno grije. To ne radi izvan OS-a pa ti jednostavno zakuha.

    Živi bili pa umrli

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    = Citat = Izvorno postao Insert
    Pa, laptop se dosta grije, ali je radio normalno (samo malo sporije) priej pokušaja reinstalacije.
    Unutarnjih 100°C neće tako brzo izbiti van da možeš toliko i osjetiti, ali ako se tako jako zagrije u prvih 20 sekundi koliko je upaljen, vjerojatno je problem hlađenje kako sam i mislio, tj. pregrijavanje.

    Laptopi većinom danas imaju downclock na CPU i GPU, pa kako kaže kolega, kada zakuha, smanji brzinu, pa postane sporiji, kako bi se mogao ohladiti, ali pod BIOS-om i dok se OS ne pokrene, to ne funkcionira, a i nekada jednostavno ne može niže svesti radni takt da bi se ohladio, doli restarta ili shut downa.

    U svakom slučaju, samo provjeri temperaturu procesora, upali ga, uđi u BIOS, i otiđi na temperature, pa ih gledaj, ona koja bude brzo rasla, znači da je do coolera od toga, a to je vjerojatno CPU. Kada ta temperatura postigne neki max., laptop će se ugasiti ili resetirati.
    Javi nam te temperature.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    Na kraju je problem riješila osoba stručnija od mene i to zamjenom hard diska
    Ne kontam kako se laptop mogao gasiti u biosu zbog hard diska.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    Nema logike, možda je tip malo prodrmao usput kablove koji nisu bili dobro spojeni i sl., pa je proradilo, ili je disk imao neku grešku, pa se pregrijavao, da sa se disk od temperature ne bi zapalio, PC se isključi.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    326

    Re: Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa

    Pokušaj ga uključiti u struju, možda mu se ispraznila baterija.

Slične teme

  1. Kako da formatiram hard bez instalacije windowsa?
    By Mirogamemasta in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 16-02-2009, 19:57
  2. Gašenje kompa [Riješeno]
    By narf in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 28-10-2008, 06:38
  3. vrijedanja tijekom wara
    By Legija001 in forum Call of Duty
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 15-09-2008, 10:35
  4. Gašenje kompa na tajmer?
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 05-02-2008, 17:03

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •