Stranica 32 od 81 PrvaPrva ... 22303132333442 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 931 do 960 od 2402

Tema: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

  1. #931
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Odličan Koliko sam skužio, za naše područje je još i ok to obrisati, valjda zato što imamo ograničeni Android Market!? Možda samo radi sranja sa aplikacijama koje kupuješ. Nisam ziher, ali ajde, neću dirati

  2. #932
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=1408777#p1408777

    Znači kalibrirao sam na onaj način bateriju, Syncove sam na kraju ipak uključio pošto nije to to bez njih, koristim GSM only mrežu osim ako mi treba 3G brzina (onda si kroz Settings prebacim na 2G/3G auto), dok idem spavati ga stavim u Flight Mode (makne se sa GSM mreže) pošto me ne jebu pozivi dok spavam Tako da mi tokom noći (7-8h sna) potroši od 0 do 1% baterije.

    A može biti da ima nešto u tome što sam pobrisao hrpu stock programa (mislim da sam ih 18 pobrisao, koliko me sjećanje služi), tako da se puno manje toga konstantno pali/vrti u pozadini.


    PS: Jedino što mi ide na qurac kod GalaxyS je punjenje, treba mu jebenih 3 sata da se napuni Aral, koliko se DesireHD puni?
    E vidiš, ja ga nesmijem stavit u fligh mode po noći jer moram uvijek bit dostupan, tak da mi to otpada. Ipak, otiđe samo koji postotak po noći, wireless mi radi par sati dnevno kad sam doma, inače mi je uvijek na gsm only, upalim si net kad sam vani i trebam nešto vidjet, tipa mailove i sl, i to je isto po sat-dva dnevno. Iako, moram priznat da sada puno puno duže traje nego je na početku, baterija se polako i formirala. Naravno, kalibraciju baterije sam napravio a i jednom mjesećno budem radio full depletion i punovno punjenje do kraja. Naravno, desirehd nemože konkurirat galaxyu po dužini trajanja, ali s obzirom na veličinu ekrana, samu tehnologiju ekrana te slabijom baterijom, nije ni čudo. Ipak, ne bunim se, ovolko kolko traje za moje potrebe je i više nego dovoljno, da ga silujem radi kak treba. Neki dan sam rokao remote desktop preko njega, igrao, wireless, ono totalno sam ga ubio i izdržao je dan i pol.

    Pitanje:SKad mi je na gsm only, koja je to onda veza sa netom, 3G ili? Jer imam i opciju WCDMA only i auto, pa jel je to onaj EDGE ili UMTS ili što već? Totalno me zbunjuje to Kad mi je na gsm only i upalim net onda ide poprilično sporije nego kad je na WCDMA, što je i logično. Nemam volje baš svaki put ić u opcije i to narihtavat, tako da za ovo kaj mi treba je i obični gsm only dobar...samo, neznam koja je to točno veza?

    Baterija mi se puni u pravilu od skoro praznog (3-4%) do punog, puni nekih sat i pol, dva. Sjećam se jeta, trajao je 4-5 dana i puni se sat vremena xD
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  3. #933
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    GSM only ti je 2G mreza, a tu spada GPRS i EDGE. WCDMA ti je 3G i tu spadaju UMTS i HSDPA. 2G je super spora veza, 3G moze biti brzi od kucnog adsl-a (do 14Mbit/s), ako mreza podrzava.

  4. #934
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Tnx, to sam i mislio. Da, VIP to ima, malo sam testirao i radi mega brzo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  5. #935
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    831

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    upravo sam napravio kalibraciju baterije na Desireu (nadam se točno i uspješno xD) pa ćemo vidjet stanje u dogledno vrijeme ^^
    C2D E8400 @3.6 GHz + Scythe Katana 3 / Gigabyte GA-EP45-DS3 / Gainward HD 4850 512 MB/ 2 x 2 GB Kingmax DDR2-800 / WDC 640 GB / Corsair 450 W / LG W2361 23'' Wide / Logitech 5.1 X-530 / Chillstream / W7 Ultimate64bit

  6. #936
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #937
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    još kad se sjetim da je kyocera počela sa proizvodnjom keramičkih izolatora za televizore..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  8. #938
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Fora su ti android uređaji... Možda sam mogao počekat malo pa umjesto iPoda kupit tako nešto. Ovaj Echo bi čak mogao ispasti kao dobra handheld konzola jer bi se negdje mogle smjestiti i kakve L i R tipke

  9. #939
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Evo novih vrijednosti. Ovaj put sam srednje intenzivno koristio mobitel:

    - dosta igranja (cca 3-4x više nego prošli put)
    - dosta sam koristio 3G pošto nisam bio doma dio vikenda (forum, kurčenje sa SoundHoudom itd.)
    - dosta više WiFi-a nego prije
    - gledanje filmića
    - slanje pjesama preko bluetootha
    - nisam gasio mobitel jednu noć pošto nisam bio doma i morao sam ostati "na mreži"
    - itd.

    S- baterija na 8%
    S- 75 sati korištenja



    Za sljedeći "test", maknuo sam se sa GSM Only i stavio na GSM/WCDMA Auto mod mreže pa me zanima kakva je razlika u potrošnji baterije pošto mi ide na živce kad moram prebacivati na 3G kako bi brže surfao (2G je OK za sync, ali nije dovoljan za surfanje). I dalje samo preko Quick Settings-a isključim internet i upalim ga kad mi treba, ali ovaj put HSPDA umjesto EDGE.

    Javim rezultate kad se isprazni

  10. #940
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    što ste vi nadobudni s tim mobitelima jebate... o0

  11. #941
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Još nije prošlo mjesec dana od kupnje, tako da nas još drži overhype

  12. #942
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Ne kužim ovo sa 2G/3G, mislim kad isključiš net ili koristiš wifi automatski nema potrebe za 3G netom ionak?

  13. #943
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Točno tak. Ali ako ostaviš mrežu u 2G/3G modu rada, ti si i dalje spojen na UMTS mrežu za pozive, poruke i sl. standardne stvari za koje je dovoljna 2G mreža. Tako da automatski imaš veću potrošnju baterije pošto 3G već sam po sebi više troši, a tu je i ogromna varijacija u jačini signala.

    Recimo 2G signal ćeš uvijek imati 4-5 crtica, osim ako fakat naiđeš na neku rupu u mreži, ali 3G će ti konstantno varirati od 1-5 crtica (možeš biti sretan ako imaš 5) i ako je signal pre slab, prebacivati će ti se na 2G mrežu tako da to variranje troši strašno puno bateriju. Pričam o scenariju gdje uopće nisi povezan na internet, znači samo standardno korištenje mreže.

    A na WCDMA only modu rada se nebi smjelo ostaviti uređaj ukoliko ne živiš na području odlične pokrivenosti. To troši manje baterije od GSM/WCDMA, ali ukoliko je 3G pokrivenost pre slaba, totalno izgubiš konekciju sa GSM mrežom pošto si zabranio spajanje na 2G.



    A što se tiče interneta. Kada ga ostaviš na GSM only i spojiš se na net, možeš surfati samo u 2G domeni, a da bi prebacio na 3G moraš navigirati kroz more postavki. Dok sa druge strane staviš GSM/WCDMA mod i spojiš se na net, odmah si na HSDPA ili UMTS ili što već nađe u tom trenutku.

  14. #944
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Istina, al ak staviš na GSM/WCDMA, onda ti to opet automatski troši više baterije jer stalno traži. Meni u WCDMA modu u biti radi super, VIP ima pokrivene sve veće gradove i večinu vremena imam full signal, WCDMA only mod u biti onda ne bi trebao trošit više baterija. Naravno, još nisam taj mod probao nego furam GSM only. Budem i to malo istestirao, nemam ni ja previše živaca stalno se prebacivat na WCDMA, iako je samo 3-4 klika udaljeno od toga.

    Inače, medium korištenje, malo igranje, video, razgovori, poruke, drkanje po mobu s instalacijam i sl, po noći na mreži naravno, prošlo je točno 3 dana ili 72 sata, baterija je na 21%, puuuno bolje nego u prvom tjednu korištenja.

    Instalirao si i Watchdog, koji prati potrošnju procesora po aplikacijama i javlja ako koja aplikacija divlja i troši previše.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  15. #945
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  16. #946
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Nexus S smartphone uskoro u Vip ponudi
    Imat će Gingerbread.
    Je'l opće ima koji osim njega službeno gingerbread?

  17. #947
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Kod nas, mislim da ne. Valjda bude došao update od vipa konačno za postojeću verziju, u mom slučaju 2.2.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  18. #948
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Ti imaš HTC kolko sam shvatio, za wildfire su izdali 2.2 tak da me čudi da nema na boljim modelima.

  19. #949
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Pa Aral ima 2.2 sustav na DHD-u, on niti nemre doći sa nižim od toga pošto je izbačen na tržište sa Froyo sustavom. Ali dobro bi mu došao 2.2.1 update. Meni je 2.2.1 na GalaxyS fenomenalan, ali sve jedno bi volio da ide dalje, da ne ostane na tome.

    Ako ništa drugo, siguran sa da će imati neslužbenu 2.3 podršku pošto ako nešto GalaxyS ima, to je onda jebački community.

  20. #950
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Da, ja imam 2.2 al neću radit nikakav root ili bilo kaj slično, netreba mi. Kad dođe službeni update, na 2.3 ili koji već, to je to.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #951
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Pa Aral ima 2.2 sustav na DHD-u, on niti nemre doći sa nižim od toga pošto je izbačen na tržište sa Froyo sustavom. Ali dobro bi mu došao 2.2.1 update. Meni je 2.2.1 na GalaxyS fenomenalan, ali sve jedno bi volio da ide dalje, da ne ostane na tome.
    Koja je razlika između 2.2 i 2.2.1? Meni u system information piše 2.2.1

  22. #952
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    @Neven... 2.2.1 je dosta optimiziraniji od 2.2, tako da dobiješ fini boost u brzini sustava.

    @Aral... DHD se full lako roota - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841076

  23. #953
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Tnx na linku al ipak ne bi, neću niš posebno dobit s time, i ovak mogu skoro sve napravit a fakat ne želim riskirat neko sranje
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  24. #954
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  25. #955
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    831

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    momci da vas pitam , di nać najbolje wallpapere za mobač da liče na nešt ?
    C2D E8400 @3.6 GHz + Scythe Katana 3 / Gigabyte GA-EP45-DS3 / Gainward HD 4850 512 MB/ 2 x 2 GB Kingmax DDR2-800 / WDC 640 GB / Corsair 450 W / LG W2361 23'' Wide / Logitech 5.1 X-530 / Chillstream / W7 Ultimate64bit

  26. #956
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Zedge Ringtones & Wallpapers

    Jedna od najpopularniji stranica na svijetu od sada kao aplikacija na vašem mobitelu, odabere wall ili ringtone i to je to, nemorate više skidat s neta pa onda na mob.
    booyaka



  27. #957
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Bok Evo razmišljam uzeti novi mob. Za max. 1000kn. Sad dali da uzmem HTC Wildfire,SE X8 ili LG GT540 Optimus?

  28. #958
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    SE x8. Jedina mana mu je Timescape, ali to makneš tako da staviš custom launcher za koji ne trebaš niti root niti bilo kaj takvoga...

    Jedino ako ti odgovara niska rezolucija ekrana na Wildfire, u tom slučaju bi uzeo njega. Također je neki launcher esencijalan tako da ukloni veći dio lagga.

  29. #959
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    HTC ATW! <3


  30. #960
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Kolko vidim SE nema 2.2 android službenu potporu,multi touch, tak da je i to minus, ne znam kolko je rezolucija bitna na tak malim ekranima. Al ja bi uzeo u obzir i galaxy 3 koji je tu negdje po cijenama u oglasniku.

Slične teme

  1. Djeca i mobiteli?
    By Arbiter of Change in forum Alt-F4
    Odgovora: 85
    Posljednji post: 04-09-2008, 14:31
  2. mobiteli
    By InfernoCRO in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 12-01-2008, 00:10
  3. Prljavstina i mobiteli
    By Outmind in forum Alt-F4
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 30-08-2006, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •