Stranica 1 od 81 1231151 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 2402

Tema: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Update 16.11.2010

    U ovoj temi se od danas raspravlja o svim Android based uređajima, novostima oko Android operativnog sustava itd.


    Bartuc
    booyaka



  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Ja bi išao na Nokia C6 ili iPhone 3GS. Ova dva nisu moj stil.


  3. #3
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Al njemu to netreba jer to nije njegov stil.

    Uzmi i9000, owna svaki mob na tržištu, uskoro to uzimam.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Al njemu to netreba jer to nije njegov stil.
    Upravo tako.
    booyaka



  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Obadvoje su vrhunski mobiteli ...

    Samo je realno izbor dali zelis na manji (htc) ili veci ekran (samsung) i manje ugradene prostora za premanje (htc) ili vise (samsung) ...

    Ja skicam i9000 bas zbog vrhunskog 4" ekrana i ugradenih 8gb prostora za pohranu (htc 4gb preko sd kartice u paket) i 2gb rom-a za programe (htc 512 rom-a) s tim da i900 ima mogucnost sd kartica do 32 gige ...

    Jedina realna hardverska razilika uz to dvoje je to da htc ima 576 rama dok samsung ima 512 rama , i to sto samsung ima malo jacu power vr (3d) jezgru u svom s.o.c arm-u ... ostalo su mizerne razlike (plavi zub 3.0 i wlan n na strani samsunga )

    Tako da bi ja uvek izabral i9000 Galaxy S ....
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  6. #6
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Imam Galaxy S... OWN-a Desire u svakom pogledu.
    Inače, Galaxy S ima najjači GPU za smartphone-ove na svijetu, u tom pogledau šiša i iPhone 4.
    Možda mu je jedina mana ta što je prelagan, upravo zato mi je nedavno ispao iz ruke. Preživio je pad, bez većih oštećenja... Kad se sjetim... Pustim suzu...

  7. #7
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Šta mu to znači kad ima katastrofalan OS i ništa što bi GPU iskoristilo.

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    To sam i ja prije mislio (imao sam iPhone 3G od 16 GB dvije godine), no mišljenje mi se promijenilo... Android za ovog Samsung-a je izvrstan, u nekim stvarim ispred iOS-a, pogotovo po tome što je Open Source.
    Sa iPhone-om sam imao muke...

  9. #9
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    evo, ovaj post pisem sa svojeg samsunga galaxy S, uzeo ga jucer.

    troumio sam se upravo izmedi iphone 4, desire i galaxy s.

    iphone je otpao u prvom krugu, jer se ni po OS-u, niti po icemu drugom moze usporediti s galaxyjem

    kolega sa predavanja ima desirea pa smo ih dosta usporedivali, galaxy owna u svakom pogledu

    ispra sam se bojao zbog dimenzija, ali skoro pa ni nije veci od desirea ( neznatno), a ima veci i neusporedivo bolji ekran.

    za sad radi na androidu 2.1, bez ikakvog lag fixa mob leti, dok citam da sa lag fixom radi i do nekoliko puta brze. uskoro bi trebao izaci i sluzbeni update na 2.2 (froyo), za sada ima samo beta verzije za skinut.

  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Šta mu to znači kad ima katastrofalan OS i ništa što bi GPU iskoristilo.
    A ne tako davno si još prihvaćao bar Android kao dobar mobilni OS...

    Aj da bar sada čujemo koje su mane Androida.

  11. #11
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    sori za dabl post.

    evo baterija se potpuno ispraznila i trebo bi ga prvi put napuniti

    da ga iskopcam kad se napuni do kraja ili da ga ostavim preko noci da se puni, jedno 10-12h ?

  12. #12
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Nije iAndroid. Eto, to bi bilo to...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  13. #13
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Nije iAndroid. Eto, to bi bilo to...
    sign
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao playyy
    sori za dabl post.

    evo baterija se potpuno ispraznila i trebo bi ga prvi put napuniti

    da ga iskopcam kad se napuni do kraja ili da ga ostavim preko noci da se puni, jedno 10-12h ?
    Lipoly baterije se mogu samo puniti jer nemaju memori efekt ....

    Ali ipak moj savijet je za prvo punjenje da ga ipak ostavis prek noci da se puni .. sigurno je sigurno
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  15. #15
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao playyy
    sori za dabl post.

    evo baterija se potpuno ispraznila i trebo bi ga prvi put napuniti

    da ga iskopcam kad se napuni do kraja ili da ga ostavim preko noci da se puni, jedno 10-12h ?
    Dok se ne napuni, onda ga iskopčaj i to je to. Blago tebi, i ja hoću taj mob, odma sad
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  16. #16
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Mene taj Android toliko odbija za ne povjerovati. Ne vidim apsolutno niti jednu jedinu prednost tog sustava, osim što je "open source", a to mi ne znači apsolutno ništa. Aplikacije su i dalje standardno nezanimljive uz šačicu korisnih izuzetaka, isto kao i na Symbianu i iPhoneu, a podrška za igre je dno. Symbian ima barem nGage, iPhone je portable konzola, kaj Android ima za zabavu!? Uz sve mane, iPhone je i dalje najzaokruženiji proizvod. Ima podršku istih ili boljih aplikacija, a uz to nudi igre o kojima možeš samo sanjati na drugim operativnim sustavima.


    Tako da se apsolutno slažem sa Vedranom, što će ti silan HW ako ga nemaš kako iskoristiti. To je kao da moja cura kupi Phenoma i ATI HD pete generacije zbog Facebooka, DivX filmova i WinAMP-a

  17. #17
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Mob je samo za for show, da fensi izgleda, da je skup, da ima zanimljiv meni i izgled istog, kameru, video snimanje i to je to. U mom slučaju, služit će primarno za razgovore, sms i pokoje snimanje videa i sl. Aplikacije mi uopće nisu bitne, bitno mi je da mob leti kak treba. Bitno mi je samo da nema iOS i Symbian, ostalo sve prolazi.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  18. #18
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Smartphone bez aplikacija je neiskorišteni potencijal I zašto si odjednom toliko protiv iOS-a, sjećam se da si nedavno uzdisao za iPhoneom

  19. #19
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Pa sad, nije da sam baš uzdisao, nego mi se svidjela njegova brzina i lakoća, unatoć tome što nema brdo opcija koje su za druge mobitele već godinama normalna stvar. Ali, vidjevši GalaxyS u pogonu...bye bye iPhone. I Nokia. I SE.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  20. #20
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Smartphone bez aplikacija je neiskorišteni potencijal I zašto si odjednom toliko protiv iOS-a, sjećam se da si nedavno uzdisao za iPhoneom
    nekim ljudima netrebaju glupe aplikacije , nekima je glavno da telefon ima velik i dobar ekran puno memorije GPS i Wlan

    što meni vrijedi iphone kad me uopće ne interesiraju te silne aplikacije rađe si onda uzmem npr nokiu N8 koja ima more puta bolju kameru dobar ekran jednostavniji os i sve ostale pizdarije od wlana gpsa ...

    a ne da masno platim iphone pa mi zatreba nešto a čovjek mi nemože poslat preko blututa
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  21. #21
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Mene taj Android toliko odbija za ne povjerovati. Ne vidim apsolutno niti jednu jedinu prednost tog sustava, osim što je "open source", a to mi ne znači apsolutno ništa. Aplikacije su i dalje standardno nezanimljive uz šačicu korisnih izuzetaka, isto kao i na Symbianu i iPhoneu, a podrška za igre je dno. Symbian ima barem nGage, iPhone je portable konzola, kaj Android ima za zabavu!? Uz sve mane, iPhone je i dalje najzaokruženiji proizvod. Ima podršku istih ili boljih aplikacija, a uz to nudi igre o kojima možeš samo sanjati na drugim operativnim sustavima.


    Tako da se apsolutno slažem sa Vedranom, što će ti silan HW ako ga nemaš kako iskoristiti. To je kao da moja cura kupi Phenoma i ATI HD pete generacije zbog Facebooka, DivX filmova i WinAMP-a
    E sad raspravljamo o prednostima i manama AppStorea i Android Marketa, ne o operacijskim sustavima. Još uvijek čekam dobar argument zašto je Symbian ili Android lošiji od iOS-a.
    A što se tiče AppStorea, ni on nije bez mana. Android market ga šiša po besplatnim aplikacijama, a u cijelom AppStoreu ima možda 20% aplikacija koje imaju smisla. Pogledajte samo koliko je aplikacija tipa zippo upaljač ili x-ray scanner koje ne trebaju nikome, pa možda ni njemu. Svaka čast na AutoCAD i Photoshop iPhone verzijama. Meni osobno još najviše fali nekakav editor i compiler za C ili neki sličan programski jezik tek tako da neke sitnice koda mogu mijenjati u pokretu i poslati si nazad na mail, ali programiranje na iUređajima je striktno zabranjeno iz nekog razloga, pa se takve aplikacije ne puštaju u prodaju.

    Igre se zapravo tek čekaju jer se 90% njih svrstavaju u casual "i g r i c e" poput flash uradaka koji se nađu na webu. Nema dovoljno "ozbiljnih" igara da bi se iPhone mogao nazvati igraćom konzolom.

  22. #22
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Y0BMBiYE ... re=related
    Gledam ovaj review, zacudjujuce koliko je bolja slika na Samsungu,sto se narocito vidi kod uslikanih slika,kamere podjednako"plivaju" kod snimanja.Navigacija je presexi kod Galaxya,a razlika kod loadanja youtubea je ono 30sekundi u korist samsunga,otvaranje sajta 20+sekundi kasni iphone.Izgledom podjednaki, ekran veci kod Galaxya,malcice mozda sporiji kod scrolanja itd. Da ga ja kupujem bez ikakve griznje bi uzeo Samsunga.
    Won't Bow Don't Know How.

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Čak i da mi se svidi Samsung, izašao bi me 2700kuna, dok bi iPhone 4 dobio za 1300 kuna... Ali još uvijek mi je Android kočnica, a ne prednost. Ne zanimaju me AppStore-ovi, zanimaju me razlike u aplikacijama i igrama. U aplikacijama praktički NEMA razlike, ali u igrama je nebo i zemlja. Znači Andoird mobitel nosi pobjedu u funkcionalnosti uređaja, a iOS u zabavi. Trebao bi odvagati sve to, no i dalje je cijena vodeći parametar kod donošenja odluke. Razlika je dupla...

  24. #24
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Po čemu je izvođenje igre na iOS bolje nego na Androidu?

  25. #25
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Dobro to je tvoja situacija,ali recimo da zelis kupiti otkljucan uredjaj ili po jednakim tarifama bez nekih bodova,iphone jednostavno ne opravdava gotovo DUPLO vecu cijenu.
    Won't Bow Don't Know How.

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Pa zar danas ima ljudi koji nisu na tarifama!? Prošlo je doba kada su bonovi bili isplativi, u tarifama i promotivnim ponudama uređaja leži budućnost. Samo bi tard dao 8000+ kuna za iPhone, ili tard ili netko ko ne zna kuda sa silom novaca koje posjeduje. Otključan uređaj ne smatram argumentom, svaki uređaj je otključan uz malo truda i vremena ili sa 60-200 kuna u džepu. Danas više niti ne gubiš garanciju otključavanjem uređaja, sve se da vratiti u prvobitno stanje...


    EDIT:


    @cham3leon, ima HW da vrti igre, ali nema igara koje bi se vrtile na tom HW-u (ili OS-u, kako god...).

  27. #27
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    To sad pričamo o ponudi aplikacija i softvera za tu platformu, ne o samoj platformi.

  28. #28
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Pa zar danas ima ljudi koji nisu na tarifama!? Prošlo je doba kada su bonovi bili isplativi, u tarifama i promotivnim ponudama uređaja leži budućnost. Samo bi tard dao 8000+ kuna za iPhone, ili tard ili netko ko ne zna kuda sa silom novaca koje posjeduje. Otključan uređaj ne smatram argumentom, svaki uređaj je otključan uz malo truda i vremena ili sa 60-200 kuna u džepu. Danas više niti ne gubiš garanciju otključavanjem uređaja, sve se da vratiti u prvobitno stanje...


    EDIT:


    @cham3leon, ima HW da vrti igre, ali nema igara koje bi se vrtile na tom HW-u (ili OS-u, kako god...).
    Ok al ja sam recimo na Vipu na pretplati i nemam 65463543213boda po kojima mogu kupiti mob jeftinije kao na t mobileu,a prijeci na t-mobile i dvije godine skupljati bodove mi ne pada napamet. Isto tako znam puno ljudi koji putuju na tjednoj bazi kroz vise drzava i njima je otkljucan mobitel suho zlato.
    Ugl da se razumijemo ,meni je iPhone genijalan,ali u srazu ova dva mobitela,puno vise pluseva mi je na strani Samsunga.
    Won't Bow Don't Know How.

  29. #29
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    @cham3leon, točno to, u ovom trenutku mi Android nije nimalo zanimljiv, no to ne znači da neće sustići iOS jednog dana. Ali da danas kupujem mobitel, teško bi se odlučio za Android.


    @Masa... ono gore je moja situacija. Ja sam VIP i u tarifi 50 nemrem dobiti neku zvijer od mobitela po prihvatljivoj cijeni, ali preko T-Mobilea i staroga, mogu. Najbliža VIP-ova tarifa (onoj iz T-Mobilea) je 250kn i u njoj Samsung košta opet 400 kuna više od iPhone 4. Taj Samsung se isplati tek u tarifi 400, a tako brz pak nisam Jedino ne znam kakva je ponuda kod Tele2, njih uopće ne pratim.


    Možda nakon isteka ugovora sa Vipom (u drugom mjesecu 2011) odem na neku drugu mrežu. Danas sam gledao njihovu ponudu i tarife mi se nimalo ne sviđaju. Dok je prije 2 godine bio za koplje bolji od T-Mobilea. Imao sam 9 mjeseci čitav VIP potpuno besplatan, friend broj za 0kn (čak nema niti naknade za uspostavu poziva) i mjesečni račun od 35 kuna

  30. #30
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Samsung Galaxy s i9000 vs HTC desire

    Meni isto tad zavrsava pretplata,neznam ni sam sta cu,koristim tu 50,tj moja vise ne postoji,ona koliko potrosim toliko platim"easy" ili tako nesto... tako da ni sam neznam sto cu,mozda preci na t-mobile ako mogu broj prebacit da ne mjenjam ...sorry za spam na temu autoru
    Won't Bow Don't Know How.

Slične teme

  1. Djeca i mobiteli?
    By Arbiter of Change in forum Alt-F4
    Odgovora: 85
    Posljednji post: 04-09-2008, 14:31
  2. mobiteli
    By InfernoCRO in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 12-01-2008, 00:10
  3. Prljavstina i mobiteli
    By Outmind in forum Alt-F4
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 30-08-2006, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •