Vidi rezultate ankete: Da li odobravate abortus?

Glasači
66. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da.

    42 63,64%
  • Ne.

    24 36,36%
Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 215

Tema: Abortus

  1. #1

    Abortus

    Dakle,abortus je tema o kojoj se dosta raspravljalo,neki su ga podrzavali,neki su ga izjednacavali s ubistvom.Vase misljenje?Da li odobravate abortus ili ste pak protiv njega?

  2. #2
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Abortus

    Samo u posebnim situacijama.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  3. #3

    Re: Abortus

    Da,abortus u slucajevima silovanja.Ali po meni jedino u tako zaista ocajnim situacijama.

  4. #4
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Abortus

    Naravno da odobravam.Al ovisi ipak jer npr moja majka je morala napraviti abortus jer bi pri porodu doslo do komplikacija i dijete bi imalo dosta poteskoca i ne bi bilo nimalo zdravo pa je zbog toga odlucila pobaciti pa podrzavam pobacaje kad bi se takve komplikacije mogle dogoditi ili kad dijete ne bi imalo nikakvih uslova za normalan zivot,al ne podrzavam pobacaje kad npr netko ne zeli djete samo zato sto se ne zele brinuti o njemu ili kad zena pobacuje jer ju muz/decko tjera na to jer on ne zeli brinuti o djetetu i tako neki debilizmi

  5. #5
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Abortus

    Uh, skakljiva tema za forum.
    Ali dobro....normalno protiv....ubistvo je ubistvo; imalo to bice svega mjesec dana zivota, pet mjeseci ili pet godina
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  6. #6

    Re: Abortus

    Znam da je skaljiva,zbog toga sam je i otvorio,dosta nezgodna tema za razgovor.

  7. #7
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Abortus

    Nebi ja još o tome, rano je...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  8. #8
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Abortus

    Evo ja ću riskirat pa ću otključat temu, ali se jako bojim što će iz toga ispast. Budite jako tolerantni prema onima koji imaju različito mišljenje od vas i nastojte se držati samo onoga zbog čega osobno mislite ovako ili onako, bez uvjeravanja drugih što je živo biće a što nije, ili pokušaja bezobraznog diskreditiranja onih koji misle drugačije od vas. OK?
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Abortus

    In before the lock?
    Also after.

    On topic, meh, ne razbijam glavu previše takvim temama, ali recimo da podržavam. Nije da nas fali...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  10. #10
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Abortus

    Podržavam u nekim posebnim situacijama, poput navedenog silovanja ili ako dođe do komplikacija koje mogu ugrozit majčino zdravlje. Inače sam protiv.

  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Abortus

    Mislim da je dijete (do trenutka kad izađe iz majčine utrobe) dio majke tj. dio njezinog tijela (pošto su povezani jelte), pa stoga mislim da ona jedina ima pravo odlučiti o tome što napraviti ili ne napraviti i da joj se pritom NITKO nema pravo miješati u odluku. Pogotovo muškarac!


  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Abortus




  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Abortus

    Podržavam, sve dok se fetus ne razvije pa bude malo extremniji abortus, da tako kažem. >_>

    Idu mi na jetra sve te spike o svetosti života, ak se nije razvio fetus onda nije nikakvo ljudsko biće, i abortirati je jednako nemoralno kao i zgaziti pauka. Umjesto o tome, radije se brinite o zanemarenoj djeci koja su već ovdje.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  14. #14
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Abortus

    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    ne podrzavam pobacaje kad npr netko ne zeli djete samo zato sto se ne zele brinuti o njemu ili kad zena pobacuje jer ju muz/decko tjera na to jer on ne zeli brinuti o djetetu i tako neki debilizmi
    E sad, da, o ovom bi se moglo raspravljati, ovisno s perspektive gledanja. Iako bi s jedne strane i ja rekao "htio si da ubadaš, sad ima da i odgajaš", s druge strane treba razmisliti i o situaciji kad recimo mlada cura na faksu ima peh i pukne gumica, zar bi ona trebala odustati od vlastite karijere i raditi ostatak života kao čistačica da bi mogla uzdržavati dijete?
    Ne govorim sada da je uvijek tako, ali samo napominjem, postoje i takvi ekstremi.

    O rađanju djeteta pa davanju istog u dom neću ni pričati, jer ti domovi su takve rupe da je to gore neg se ne roditi.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  15. #15
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Abortus


  16. #16
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Abortus

    = Citat = Izvorno postao bigbongman
    Ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid
    Upravo ovakve izjave ne želim u ovoj temi. Comprende?
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Abortus

    ispričavam se...
    ja sam za da zato jer kao sto je i niko rekao to dijete je dio majke i ona nek odluci dali ce pobaciti ili ne, ma da ako je dijete zdravo te ne ugrozava majku nebi smjela dok ne prodje nekakav test kod psihologa/psihijatra da se vidi je li razumna..

  18. #18
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Abortus

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    ne podrzavam pobacaje kad npr netko ne zeli djete samo zato sto se ne zele brinuti o njemu ili kad zena pobacuje jer ju muz/decko tjera na to jer on ne zeli brinuti o djetetu i tako neki debilizmi
    E sad, da, o ovom bi se moglo raspravljati, ovisno s perspektive gledanja. Iako bi s jedne strane i ja rekao "htio si da ubadaš, sad ima da i odgajaš", s druge strane treba razmisliti i o situaciji kad recimo mlada cura na faksu ima peh i pukne gumica, zar bi ona trebala odustati od vlastite karijere i raditi ostatak života kao čistačica da bi mogla uzdržavati dijete?
    Ne govorim sada da je uvijek tako, ali samo napominjem, postoje i takvi ekstremi.
    Da, "htio si da ubadaš, sad ima da i odgajaš" je divna ideja, svi želimo da su nas odgojili nadrkani nesposobni roditelji koji nas nisu htjeli ni imati. Ako si idiot i nemožeš priuštiti djetetu pristojan život, nemoj ga ni imati. Ne znam kako je to moralno zanemarivati dijete, ili nedajbože strpati ga u dom.

    Ajde, maknut ću ovo zadnje, da ne bi izazvao neki flejm. Samo eto imam neku ludu ideju da se radije koncentriramo na branjenje ljudskih prava onih koji su već živi.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Abortus

    Generalno protiv. Neke iznimke su vec spominjali ljudi.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  20. #20
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Abortus

    Zato sam ja i rekao da se ta odluka prepusti ženama. Ako žena želi podbaciti dijete to joj nitko ne bi smio zabraniti. Zabrana bi bila prisila na nešto što osoba na želi i samim tim protivno ljudskim pravima koja se btw. ne primjenjuju na fetus aka nerođeno dijete.


  21. #21
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Abortus

    U Jugi je jedno vrijeme abortus jako uzeo maha, postao je sustav kontrole rađanja i mnogi su ga doživljavali kao oblik kontracepcije. Mnoge cure su tada imale stav da nema veze kako, s kime i uz koju metodu zaštite, jer ako se nešto zalomi, tu je uvijek "abić".
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Abortus

    Ja sam protiv, osim u slučaju da je ugrožen život majke. Po mojem mišljenju, to je ljudsko biće i abortus je čisto ubojstvo, zbog čega bi se trebalo i kazneno odgovarati.

  23. #23
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Abortus

    Podržavam, ako majka (i/ili otac) odluče da bi to bilo najbolje, zašto ne. Glupo je da se dijete rodi i onda da nema poštenu familiju, nikakve uvjete za život, ako se možda pokaže da će imat kakvu manu pri porodu i sl. Uništen bi bio i njegov život i život njgovih roditelja. Mislim, bili bi sretni što imaju dijete al to bi bilo samo mučenje.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  24. #24
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Abortus

    Apsolutno podržavam, pogotovo ako se uzme u obzir gotovo kritično stanje nataliteta na planetu.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Abortus

    Podržavam. Ne gledam na to kao ubojstvo već kao sprječavanje još jedne greške.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Abortus

    Stvarno bi se htio pretvarati da su sve majke super i dobre i fine i krasne pa zabraniti abortus, međutim to nije tako. Podržavam abortus iz tog razloga što će ga osoba svakako napraviti, ukoliko želi - s tom razlikom da će vjerojatno umrijeti ako sama pokuša abortirati, s tom razlikom da će se, ukoliko nađe nekog sa "ulice", vjerojatno probuditi bez dijela jetre ili bubrega. Abortus je nešto što se nemože iskorijeniti, puno je bolje da, kad se takvo šta već radi, obavi u sterilnim uvjetima i "kako treba". Besmisleno je zatvarati oči nad takvim problemima, i tu država treba uskočiti sa jeftinim kondomima.

  27. #27
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Abortus

    Također moram nadodati i to da abortus nije "ispuhat nos" i ukoliko se ponavlja prečesto (a nekad i pri prvom) može ostaviti posljedice na ženku.


  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Abortus

    Podržavam

    Ali izlika bi smjela samo biti "Nemogu Se brinuti o njemu" a ne "Ne zelim se brinuti o njemu"

    Iako nikad to nebih mogao napravit...tako sam odgojen i to je to...
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  29. #29
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Abortus

    Podržavam totalno, svaka osoba ima pravo da od svog tijela radi što god oće(ako je punoljetna narafski), ako je maloljetna onda nek radi što oće uz dozvolu roditelja, drogiranje, alkoholiziranje, suprotna sexualna orijentacija, samoubojstvo i sve ono što je kontroverzno, a u biti nebi trebalo biti jer ta ista osoba ne šteti(ili uopće ne šteti, a svi smatraju da je štetno, oj Marijano moja jedina) nikom drugom nego samom sebi s tim činom/evima. Dakle, dok god bilokoja osoba ne šteti bilokojoj drugoj živućoj osobi svojim odlukama i ponašanjem it's fine by me...

    Eh i da fetus u početnom stadiju nije živo biće, već samo oveća nakupina stanica tako da, nema ono, a reko si da ne škodi drugom živom biću a fetus je drugo živo biće.

    Ljudi baš vole komplicirat život, lol...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  30. #30
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Abortus

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Ljudi baš vole komplicirat život, lol...
    To je način kako se bore protiv dosade.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •