Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 140

Tema: Zašto kupiti konzolu?!

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378

    Zašto kupiti konzolu?!

    Ovo citiram sa gamereport stranice, reko da podijelim sa vama ovaj tekst koji će biti mnogima koristan i napominjem nema veze sa fanboyizmom nego sa svestranim mišljenjem pa iznesite vaša mišljenja o ovome.

    Konstantni jaz među platformama i neumoljive gomile fanova koje stoje iza svake počeli su nam polako ići na živce. Zbog čega dolazi do toga? Ubijaju li konzole PC gaming? Ubija li PC konzolaški gaming?


    Nekada davno, u doba Amige, Commodorea 64 i prvih PC računala imali smo, vjerovali ili ne, istu priču kao i danas. Uvijek bi se, kada bi se društvo ili gaming zajednica našli na na jednom mjestu, priča svela na to koja platforma je bolja za igre. U to doba, doduše, sve se svodilo na poprilično velike razmake u tehnološkim rješenjima. Laički govoreći, hardware na jednom računalu nije mogao podnjeti grafičke zahtjeve na drugom. Uostalom, cross-platformski development u osamdesetima i sedamdesetima bio je skoro potpuna nepoznanica.

    Tako bi se konkretno, Commodore 64 igre snimljene preko tatinih kazeta Miše Kovača vrlo teško mogle komparirati sa abnormalno dobrom grafikom i zvukom (da ne spominjemo DISKETEEE) na Commodoreovoj Amigi. PC je u to vrijeme bio crvenokoso kopile gaminga. Igre na njemu su, iako prisutne, dolazile sporadično i rijetko. Pridodamo li tomu ograničenosti vezane uz grafiku i zvuk najčešće uobličeno u kvrčanje iz PC speakera i Hercules monokromatske grafike, imali smo pravu crnu rupu gaminga. I da, dodajmo samo da je PC bio dosta skuplji od Amige i Commodorea, tako da su osim boljih igara dotične platforme imale i prihvatljiviju cijenu.

    Ovo je, u neku ruku, dovelo i do neke vrste pomirenja među gamerima. Svi su znali da je najbolja grafika na Amigi, da je najteže igre pronaći na PC-u, a da se fonografija Lepe Brene najbolje uništava igrama za Commodore. I iskreno govoreći, nitko nije navijao za svog konja.


    Ah ta Amiga 500...

    I onda su, kako stvari idu, došle konzole i njihovi ratovi. Ovdje ne govorimo o dinosaurusima poput Atarija 2600, već o pravim, funkcionalnim i nabrijanim 16bitnim platformama. Vjerojatno najzanimljiviji otvoreni sukob bio je među Segom i Nintendom – točnije MegaDriveom i Super Nintendom. Sega se, iako hardverski superiorna, teško nosila sa Nintendovim lineupom – time više zato jer je Nintendo iza sebe imao abnormalan fanatički fanbase i naslove na koje smo ama baš svi slinili.


    Najveći frajeri igraju Nintendo u napuštenom kinu.

    Konsekventno, Sega nije mogla podnjeti pritisak i izgubila je bitku, donjevši Nintendu još veću zaradu otkazivanjem podrške za MegaDrive. I tako, jednu videogame krizu i dvije generacije konzola kasnije, pred nama su bili dva nabrijana pastuha videokonzola: Xbox i Playstation 2. Microsoftov nasilnički ulet na tržište konzola ostavilo je dosta jaki odaziv i reakciju, dajući amerikancima još jedan razlog zašto da žvaljakaju svoju zastavu i kupuju konzolu koja je rađena u good ol' US of A. Ok, dobro...Microsoft svoju konzolu proizvodi u Meksiku tako da, budimo realni, ovo sa patriotskim konzumerizmom baš i nije držalo vodu.


    Xbox je ko da voziš avijon, brate!

    U utrci sa Playstationom 2 Xbox je stajao na relativno tankom ledu zbog neusporedivo manjim lineupom koji je, realno, bio rezultat kasnijeg datuma izlaska. Plus to da je, iskreno, njegova veličina bila tolika da ga dio japanaca nije mogao niti provući kroz ulazna vrata stana. Zbrojimo li ovo sa općenitim afinitetom prema Japanskom proizvodu, PS2 je unatoč prolaznoj ocjeni Xboxa dobio rundu.

    I gdje tu stoji PC kao gaming platforma, pitate se. Pa, u vrijeme 16bitnih konzola, on se navlačio sa popularnošću Amige i dostizanjem njezinih kućno-računalnih trijumfa. Kao prvo, na Amigi je grafika bila bolja, kao drugo, imala je puno veću ponudu naslova, dok je glazba bila toliko fenomenalna da ju neki ljudi s nostalgičnom suzom u oku slušaju još i dan danas. Realno gledano, u ranim devedesetima PC je imao Prehistorika i još par zanimljivih arkadnih i RPG igara poput Zeliarda, fenomenalnog F-15 Strike Eaglea i kultnih klasika poput Bloodneta, Civilisationa i još mnogočega drugoga.


    Civilization 2

    Ipak, polako ali sigurno, zahvaljujući novom hardwareu koji je nadmašio i Amigu, PC je uhvatio korak sa drugim platformama i zahvaljujući sve većem interesu developera, polako postao više nego solidna alternativa konzolama.
    PC igre su, u načelu, bile sofisticiranije, žanrovski VRLO drukčije od konzolaških, prije svega zbog načina inputa koji je, realno gledano, ako ništa drugo barem imao više gumbiju. Čitave gomile uspješnih RPG-ova o kojima se i dan danas priča, hrpe „ozbiljnih“ simulacija, point and click avanture i real-time strategije podigle su popularnost PCa kao platforme.

    Za to vrijeme, konzole su ciljale ne drukčiji spektar igara. Izbor onog što ćete igrati bio je prije svega osobna preferenca. Ako ste htjeli igrati akcijske i trkaće naslove gledajući u televizor iz ugodnosti vašeg kauča, kupili biste konzolu. Ako ste osim igranja radili i „ozbiljnije“ stvari, dobar izbor bio bi PC.

    Ovo sve imalo je svoju težinu do trena kada su se žanrovi počeli stapati i kada su konzolaški developeri počeli izdavati portove svojih igara i na PC računala. Komparativno, grafika i igrivost kod većine tih naslova nije bila adaptirana PC platformi, tako da ste ako ste ih u nekom odsutnom trenutku i instalirali, najčešće dobili „sub par“ iskustvo igrajući ih. Kilave kontrole, aljkavi prijenos izbornika među platformama (čuvena monstruozna slova), prejednostavna shema kontrola i slične tričarije garantirale su neuspjeh gomili portova.

    Par godina kasnije stigao je žanr koji je na konzoli strahovito teško emulirati: MMO-i. Najpoznatiji od najpoznatijih – čuveni World of Warcraft i dan danas predstavlja, mnogi to tvrde, zadnju liniju obrane PCa od navale konzolaških naslova.


    World of Warcraft - tata mata svih MMO-ova!

    Naime, čak smo i mi, gledajući velik broj korisničkih komentara često nailazili na komentare u stilu „kada će ovo izaći na PC-u“ ili pjuvanju poput „još jedan port“. Problem je u tome što se, realno gledano, gaming u zadnjih par godina JAKO promijenio. Realna konkurencija među platformama uglavnom se svodi na sukobe Nintenda, Microsofta i Sonya, dok PC spada u kategoriju za sebe.

    Upravo taj podatak zabrinuo je vlasnike PC-a čak do te mjere da se neki od njih pribojavaju za budućnost PC-a kao uspješne platforme. Veliki problem sa tom grupom ljudi prije svega leži u neshvačanju činjenice da je, unatoč svim sličnostima s drugim platformama, PC strahovito specifičan. Najjače perjanice njegove ponude su masivni multiplayeri i strategije u realnom vremenu. Još jedan razlog zbog kojeg PC ispada iz konkurencije je, realno govoreći, cijena. Dobar dio komponenti za high-end konfiguracije cijenovno znaju nadmašiti Playstation 3, Wii i Xbox360, što je do neke mjere presmiješno. Čak smo duboko uvjereni da, ako se potrudite, možete za cijenu high-end PC-a kupiti sve tri popularne konzole.


    Koja grafika para pakove: Xbox ili PS3?

    Također, ako ćemo biti potpuno iskreni, nije nam jasno zbog čega ljudi koji kupuju konfiguracije od preko 6000 kuna ne mogu malo mućnuti glavom i kupiti konzolu. Većina strastvenih gamera posjeduje više od jedne platforme, te će – ako ih pitate – sve hipotetske teze o „uništavanju tržišta“ i „umiranju platformi“ vrlo elegantno ignorirati.

    U konačnici, lineupi novih naslova koji dolaze na više od jedne platforme daleko su privlačniji nego što je to prije bilo. Skoro svi nadolazeći mega-popularni FPSovi su multiplatformski naslovi. Fenomenalne indie igre dostupne su na nekoliko platformi u isto vrijeme. Portovi se, velikom većinom, rade besprijekorno. U konačnici, output tradicionalnih PC hitova sasvim je solidan. a gomila novih naslova i dalje dolazi na kućno računalo.


    Call of Duty: Black Ops

    Ako stavimo sve ovo u neku objektivnu perspektivu, uvjereni smo da je dobar dio PC gamera zabrinuto pomanjkanjem ekskluziviteta . Poanta je da su se vremena promijenila. Nitko pojedinog igrača ne tjera da kupuje skupe konfiguracije ako se želi igrati. Također, biti vlasnikom više od jedne platforme nije niti blizu skupo kao prije deset godina. U konačnici, ako žalite za starim dobrim vremenima, nabavite emulator, kupite ROMove i portove, te uživajte u starim dobrim vremenima. Ako vas pere još žešća nostalgija, nabavite stare konzole, instalirajte MS-DOS emulator i igrajte legendarne retro-naslove koliko vam mila volja. Jaz među gamerima koji nastaje po pitanju izbora među PC-om i konzolama je notorna glupost potaknuta hirovitom instinktivnom potrebom za udruživanje u čopore.

    Ako nas pitate, najbolje je iskusiti sve čari multiplatformskog gaminga igrajući se na više platformi od jedne. Konzole u nisu preskupe, ponuda ekskluziva prisuta je svugdje, a vaš izbor što ćete kupiti samo ovisi o tome koja od njih ima najviše naslova koji odgovaraju baš vama. Zbog toga su izjave tipa "Ova igrica je sranje jer je nema na PC-u!" apsolutna besmislica. Dovraga, pljunite tih 2000kn koliko košta jedna bolja grafička kartica i kupite si Xbox 360! Tada više neće biti plakanja, već ćete kao gospodin birati što ćete taj dan igrati. "Hmmm, danas imam apetita za malo konzolaške trkačine, a sutra bih mogao zaigrati jedan profinjeni MMO!" - reći ćete. Ne, konzole, NEĆE uništiti PC gaming niti će PC ikada satrti konzole.


    Oko FIFA-e i PES-a već se godina vode besmislene svađe

    Ova nas situacija neodoljivo podsjeća na prepucavanja oko FIFA-e i PES-a. Koji je nogomet bolji? Koga briga, nabavite si obadva i nema više razloga za svađu. Biti fanboy određene igre ili platforme je u isto vrijeme ugodno ali i destruktivno. Nemojte ograničavati svoje horizonte i dozvolite konzolama da uđu u vašu dnevnu sobu. Ipak, slijedeću činjenicu moramo ponoviti - zlatno doba PC gaminga je definitivno prošlost. Da, zbog konzola. Ali čim prije PRIHVATITE tu činjenicu, tim ćete prije biti oslobođeni od ovog umjetnog, bespotrebnog platformskog rata koji ide u korist samo tvrtkama poput Sonya i Microsofta koji te platforme izdaju. Gledajte, stvari su takve kakve jesu. Znamo da je jako teško čekati jedan GTA da stigne na PC. Ali zbog toga ne treba raditi dramu. Ne, ako vam je određena igra toliko bitna da ju morate zaigrati, onda po čistoj logici stvari morate nabaviti konzolu. Poanta je u tome da bi se svi skupa oko ovoga čim prije trebali prestati prepucavati kako bi se mogli početi - igrati!

    Pa evo na kraj konačno pet razloga zašto kupiti konzolu!

    1.) Ako kupite konzolu, nećete propuštati konzolaške ekskluzive
    2.) Nema više čekanja na dugotrajne PC prerade hit igara poput Red Dead Redemptiona
    3.) Konzole danas nisu pre (skupe) - koštaju poput jedne bolje PC grafičke kartice
    4.) Konzolu ne morate hardverski nadograđivati svakih godinu dana
    5.) Konačno ćete se opustiti i posvetiti samom igranju


    To je to poštovani čitatelji, a sada i vas pozivamo da ostavite svoje razloge za kupnju konzole. Jasno, možete ostaviti i one protiv takve kupovine. I samo se nemojte (previše) svađati...

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Svi dobro znamo o čemu se radi. PC ima "Omiške gusare", a i uz konzolu ti uvijek zatreba i PC...


  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Svi dobro znamo o čemu se radi. PC ima "Omiške gusare", a i uz konzolu ti uvijek zatreba i PC...
    Ako si mislio na piracy, ima to i Xbox 360, Wii a od nedugo i PS3

    Ko igra piracy treba mu i komp da prži naravno sve to....

  4. #4
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Odličan tekst i gotovo u 99% toga se slazem s autorom teksta. Vremena su se promjenila, igre su takve kakve jesu i ako se mene pita, sve tri najjace platforme imaju jako dobru podrsku te poveci broj ekskluziva(npr. na Xboxu mozete odigrati Halo Reach, na Playstationu 3 Heavy Rain dok na PC-u mozete ekskluzivno odigrati Starcraft 2 te Civ 5). Svaka platforma ima svoje prednosti i nedostatke te ukoliko si veliki fan igranja, nabavit ćeš sve 3 konzole. Naravno, financijska situacija nije svima bajna, ali sam misljenja da se uvijek mogu ustediti novci za ovaj luksuz. Jer igranje to jest.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Ja sam si uspio uštedjeti radeći. Za Xbox 360 Arcade Jasper (1800 kn) i LG 42LD420 - 107 cm (4600 kn) i prezadovoljan sam

  6. #6
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Dosta mi je više tih bezveznih stereotipa "Je*eš PC, imaš Xbox i/ili PS3" i "Je*eš konzole, PC vas pere sve*.... Gaming je danas na novoj razini i treba imati SVE da bi se poznavao vrhunski užitak... Btw, odlolao sam na reklamu sa Ruddom
    I am an island.

  7. #7
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Ne. Dovoljan je PC. Neki nikako da shvate. PC može biti što god poželiš, ali ako se već mora imati i konzola onda glasam za Wii zbog fenomenalnog penisa...


  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Ne. Dovoljan je PC. Neki nikako da shvate. PC može biti što god poželiš, ali ako se već mora imati i konzola onda glasam za Wii zbog fenomenalnog penisa...
    Uuuuh..... njet!
    I am an island.

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    [quote=Nee Joe Hendrix]
    = Citat = Izvorno postao "Niko Bellic":1ncxw261
    Ne. Dovoljan je PC. Neki nikako da shvate. PC može biti što god poželiš, ali ako se već mora imati i konzola onda glasam za Wii zbog fenomenalnog penisa...
    Uuuuh..... njet![/quote:1ncxw261]

    Izvini ali sta to ne moze da se igra na danasnjem PC-u osim konzolaskih ekskluziva?

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Stvar je u tome što mi pored PC-a ne treba konzola dok ti pored konzole treba i PCS.Imam PC spojen sa telkom pa mi sa velikim diskovima služi kao multimedijalni centar daaaaaaleko bolje nego i jedna konzola na tržištu .Sve moguće multimedijalne "poslove" i tako moram raditi na PC-u.Od najobičnije obrade neke snimke kamerom do najobičnijeg snimanja tv programa , konvertiranja videa i sl.Nadogradnje ? Uz pametno ulaganje i prodaj pa kupi novo princip , PC platforma ispadne i jeftinija od konzole .Za konzolu ti treba i poseban televizor ako želiš neometano i u svakom trenutku koristiti konzolu .To je cifra minimalno koliko košta i konzola.Na PC-u takvog problema nema i podrazumjeva se da ima svoj monitor te ostali ukućani mogu neomatano gledati TV .Životni vijek konzole je također upitan.Mnogi promijene i nekoliko konzola iste generacije zbog kvarova koji su neisplativi za popravak .

    Igre ? PC ima bolje ekskluzive a multiplatformski naslovi izgledaju bolje na PC-u i igriviji su .Što će mi konzola pored PC-a .Treba mi tek za jednu istinski vrijednu konzolašku igru ,GT 5 .Ostalo je druga liga u usporedbi sa PC ekskluzivama i multiplatformskim naslovima na PC platformi . Također su igre i dosta jeftinije za PC platformu .

    Konzole su ok ali pored PC-a nemaju što tražiti .

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    PC je hardverski u potpunosti superioran konzolama. Raznovrsnošću kontrola, grafikom, podesivošću, itd. To što se ulaže prvenstveno u konzole je druga stvar, tj. problem tržišta.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  12. #12
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Konzola nikad. PC uvijek.

    Kratko i jasno.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  13. #13
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    +1 na Arala, bezimenog i Babića.
    I ne ne moraš kupit sve konzole da bi potpuno uživo u gejmingu samo treba uzet onu koja ti najviše paše, ako hoću igrat velik broja različitih vrsta igara uzet ču pc, a ako hoću igrat generične shootere i God of War klonove uzet ću neku konzolu.

  14. #14
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    U konzolu ne stane NH-D14 tako da je to fail.


  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao Peyo
    1.Ako kupite konzolu, nećete propuštati konzolaške ekskluzive
    2.) Nema više čekanja na dugotrajne PC prerade hit igara poput Red Dead Redemptiona
    3.) Konzole danas nisu pre (skupe) - koštaju poput jedne bolje PC grafičke kartice
    4.) Konzolu ne morate hardverski nadograđivati svakih godinu dana
    5.) Konačno ćete se opustiti i posvetiti samom igranju



    Meni su ovi razlozi sasvim dovoljni, a pogotovo 3 i 4. Meni xbox 360 služi za igranje, a komp za sve ostalo i ja skroz zadovoljan. A rijetko koja igra od novijih igri ima da je samo na pc a na xboxu nije. Ne plačem recimo za StarCraftom II... naravno Starcraft je odličan igrao sam jedinicu dok je izašao al šta sad jedna igra simo tamo ili nekoliko njih only for pc nije mi bed... tak i tak sam prije ili poslije mislio kupit jači kom al samo da brže radi nikakvi star trekovi mi ne trebaju, pa zato stignem odigrat pc exclusive koje sam propustio prije ili poslije, s obzirom da ih u zadnje vrijeme ima ko Slovenaca LOL.... Nisam fanboy odigrao sam ja toga dosta na konzolama i na pc-u ohoho A moj iksić mi prirasta sve više srcu pošto na njega dolaze igre recimo koje su inače bile exlusive ps 3 exclusive: novi MGS i PC exclusive novi Crysis


    Dok gledam ovaj popis izlazaka, nemogu bit nikako iznevjeren: http://www.vgreleases.com

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao Peyo
    1.Ako kupite konzolu, nećete propuštati konzolaške ekskluzive
    2.) Nema više čekanja na dugotrajne PC prerade hit igara poput Red Dead Redemptiona
    3.) Konzole danas nisu pre (skupe) - koštaju poput jedne bolje PC grafičke kartice
    4.) Konzolu ne morate hardverski nadograđivati svakih godinu dana
    5.) Konačno ćete se opustiti i posvetiti samom igranju

    1.) Onda bi morao kupiti obje konzole ili čak tri a to već graniči sa bolešću a tko uopće danas ima vremena odigrati sve to makar i tako bolestan.
    2.) Tko čeka taj i dočeka.Na kraju ju odigra u višim detaljima .Čekaju i konzolaši. Npr. Crysis ili Stalker moraju čekati godinama a neke hitove neće dočekati nikada.
    3.) Relativno. Za cc 2000-3000 kn se kupi vrhunska grafička a ne "bolja" .U trenutku izlaska ovih konzola kao i prethodnih mogao si kupiti kompletni PC za iste novce + gdje je računica za ekran .
    4.) Ne mora ni PC a daleko je otporniji na kvarove
    5.) Mene na PC-u ništa u tome ne ometa .Dapače.Imam svoj mir.U dnevnoj sobi ga nebih imao .Sve je to relativno .

    6.) I tako mi treba solidan PC pa je igranje dodatni bonus a ne uteg .
    7.) Igre za konzole su skuplje a izgledaju lošije uz ograničeno upravljanje .Stvarno dobre igre su punoooo rjeđe nego na PC-u .

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Sve u svemu i pc i konzole imaju svoje prednosti i mane. Pošto ovdje pričamo o gamingu konzole prvenstveno služe za igranje tj. one su prosto rečeno mašine za igranje dok PC-u je to sporedna uloga, tj. neobavezna. Igre nisu skupe ako se "snađeš" i neće bit neka grafička razlika ako imaš doma HD telku a što se tiče poboljšanja recimo GTA IV se predugo čekalo i jedini plus je bio što je malo na pc-u grafa bila bolja a veliki minus to što tu grafu je rijetko ko pokretao bez beda. Dok sam ja već zaboravio da sam prošao GTA IV, meni frend kaže izašo je GTA IV za PC, reko LOL tko to još igra. (malo skur ne za ozbiljno)

  18. #18
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    1.) Onda bi morao kupiti obje konzole ili čak tri a to već graniči sa bolešću a tko uopće danas ima vremena odigrati sve to makar i tako bolestan.
    2.) Tko čeka taj i dočeka.Na kraju ju odigra u višim detaljima .Čekaju i konzolaši. Npr. Crysis ili Stalker moraju čekati godinama a neke hitove neće dočekati nikada.
    3.) Relativno. Za cc 2000-3000 kn se kupi vrhunska grafička a ne "bolja" .U trenutku izlaska ovih konzola kao i prethodnih mogao si kupiti kompletni PC za iste novce + gdje je računica za ekran .
    4.) Ne mora ni PC a daleko je otporniji na kvarove
    5.) Mene na PC-u ništa u tome ne ometa .Dapače.Imam svoj mir.U dnevnoj sobi ga nebih imao .Sve je to relativno .

    6.) I tako mi treba solidan PC pa je igranje dodatni bonus a ne uteg .
    7.) Igre za konzole su skuplje a izgledaju lošije uz ograničeno upravljanje .Stvarno dobre igre su punoooo rjeđe nego na PC-u .
    1. Jedna je konzola dovoljna za igre. Wii je ionako casual zabava s par jačih naslova od kojih su svi dugotrajne Nintendove franšize.
    2. Neke igre PC igrači nikad nisu dočekali. A ono, za Crysis nađeš zamjenu u Killzoneu, Stalker je ionako bugoviti poluproizvod, a PC-aši nikad neće naći zamjenu za Chrono Cross ili Shadow of the Colossus, koliko god tražili.
    3. Konzola košta 1500 kuna, bio Xbox, Wii ili Playstation 3. Ekran je nezahvalno uvoditi u računicu jer to ne radiš ni s monitorom, a kad bi ga uvrstio, radio bi razliku 22 protiv 32 inča.
    4. Isto su otporni, tj. nisu. Potrošačka elektronika ili ti smeće.
    5. Ja uvijek imam svoj mir. Osim kad nemam, neovisno o platformi.

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N

    1. Jedna je konzola dovoljna za igre. Wii je ionako casual zabava s par jačih naslova od kojih su svi dugotrajne Nintendove franšize.
    2. Neke igre PC igrači nikad nisu dočekali. A ono, za Crysis nađeš zamjenu u Killzoneu, Stalker je ionako bugoviti poluproizvod, a PC-aši nikad neće naći zamjenu za Chrono Cross ili Shadow of the Colossus, koliko god tražili.
    3. Konzola košta 1500 kuna, bio Xbox, Wii ili Playstation 3. Ekran je nezahvalno uvoditi u računicu jer to ne radiš ni s monitorom, a kad bi ga uvrstio, radio bi razliku 22 protiv 32 inča.
    4. Isto su otporni, tj. nisu. Potrošačka elektronika ili ti smeće.
    5. Ja uvijek imam svoj mir. Osim kad nemam, neovisno o platformi.
    1. ) Koja ? X360 ili PS3 ...pričamo o tome da ako kupiš konzolu nećeš biti zakinut za ekskluzive .Ako idemo nabrajati eksluzive biti češ zakint za 50% ekskluziva ako kupi samo jednu konzolu .A ako se ne igraš na PC-u već samo na jednoj konzoli biti češ zakinut za 75% ekskluziva .

    2.) Isto tako konzolaši nikada nisu i nikada neće dočekati iole dobru strategiju ili FPS simulator .Moraju se zadovoljiti sa dječjim igricama pa makar i bez bugova.

    3.) Misliš na PS 3 debeli sa 40 bg hardom koji se sophosu prodavao za 1600 kn i više ga nema ? Kolale priče kako se radi o repariranim konzolama pa ti kupi.Ili o boxu sa memory stickom bez harda ? Mrak . Bez ekrana ne ide zar ne + pričamo o konzolama za koje se već najavljuju nasljednici .Kad dođe nova generacija ponovno će trebati iskeširati 4-5 somova. Zbroji na to razliku u cijeni igara i inferiornije igrače iskustvo koje je neprocjenjivo .

    4 .) Meni se nije nikada pokvarila ni jedna komponeta u zadnjih dvadeset godina za razliku od PS2 koji je riknuo .O hrpi riknutih Box-ova ne treba ni trošiti riječi .
    5.) Imaš svoj mir jer si pretpostavljam investirao u lcd televizor koji pališ samo kada se igraš na konzoli ili živoš sam u stanu .Pitaj ove klince koji imaju konzolu na glavnoj telki kaj im veli stari kad počne dnevnik ili stara kad počne sapunica .

  20. #20
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Techno Market ima svako malo vrhunsku ponudu. Za božić je bio PS3 + 82 cm Full HD Sony Bravia za 4500-5000 kuna. Nedavno je bio PS3 + dodatni Dual Shock 3 + orginal igra Infamous za 1800 kuna.

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Imaju i PC šopovi isto odličnih ponuda ako pratiš .Na "onaj" PC koji ti i onako treba za svakodnevni život dodaj cijenu konzole i imaš gamerski stroj .

  22. #22
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Ne znam, ja koristim Mac.

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Tko ti kriv .

  24. #24
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Kompjuteri.

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Meni je Falcon riknuo za malo manje od 2 god. odigrao sam oko 45 igara, pa sam kupio Jasper. Nadam se da će dulje trajat od Falcona, jer ćitam po forumima, da još nije bilo slučaja u HR da je nekom Jasper riknuo. Nije da je nemoguće, al je bolji od Falcona, a za Vallahalu (slim) još manja šansa da rikne, slim čak ima u sebi system koji te upozori dal je prostorija pogodna za igranje i jesu li uvjeti u redu.

  26. #26
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Nema večeg gušta kupit novi proc, novu grafu, brdo rama i onda ić igrat igru koju si toliko dugo želio igrat a nisi mogao. I onda to sve ponovit nakon nekog vremena. Priceless.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #27
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Nema gušta do gušta kad prodaš komp, kupiš mačetu, dvije sjekire i planinarsku opremu, pa odeš u brda u lov na medvjede!


  28. #28
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Nema večeg gušta kupit novi proc, novu grafu, brdo rama i onda ić igrat igru koju si toliko dugo želio igrat a nisi mogao. I onda to sve ponovit nakon nekog vremena. Priceless.
    Ekvivalentno guštu koji donosi čir na želucu.

  29. #29
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    Kao i korištenje Maca.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Zašto kupiti konzolu?!

    = Citat = Izvorno postao Peyo
    Meni je Falcon riknuo za malo manje od 2 god. odigrao sam oko 45 igara, pa sam kupio Jasper. Nadam se da će dulje trajat od Falcona, jer ćitam po forumima, da još nije bilo slučaja u HR da je nekom Jasper riknuo. Nije da je nemoguće, al je bolji od Falcona, a za Vallahalu (slim) još manja šansa da rikne, slim čak ima u sebi system koji te upozori dal je prostorija pogodna za igranje i jesu li uvjeti u redu.
    U Njemačkoj si imao zadnje verzije Elite konzola koje imaju ugrađenu početnu verziju Vallhala ploče. Takvu Elite verziju ja imam i mogu reć da mi apsolutno savršeno radi, čak i nakon 9 sati neprestanog igranja nimalo se ne zagrije. Falcon mnogima savršeno radi, ne znam zašto je tebi riknuo, ali sve je moguće.
    I am an island.

Slične teme

  1. K: PS3 konzolu
    By DJ Not Nice in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 07-05-2012, 15:22
  2. Zašto nitko neće kupiti...
    By Niko Bellic in forum Komponente
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 27-05-2010, 09:43

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •