Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Savjet za ovu amd konfu

  1. #1

    Savjet za ovu amd konfu

    Bok
    Trebam savjete.

    1.jel moze na ovu plocu 3x2gb ili bas mora dual channel 2x2gb ili 4x2gb, bili radilo 4x2gb?
    2.ima li bolja maticna uz ovaj proc od ove izabrane u tom cjenovnom rangu?
    3.grafika za ove novce,moze li bolje, te podrzava li ovaj model cuda tehnologiju ?
    4.izbor napajanja ok ili da bolje upiknem nekog 600w modularnog tagana ?


    MBO:


  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    1. Da, ne, ne, da.
    2. Ne.
    3. Ne, da.
    4. Da, ne.

  3. #3
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    Slažem se s kolegom. Stvarno lijepo posloženo.


  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    Malo da poljuljam izbor ...

    Uskoro se očekuje refresh amd-ovih procesora ...Bulldozer jezgre .Znači doći će učinkovitiji X6 procesori .Po meni , dogodit će nešto slično kao i sa phenomima prve i druge generacije .Tako da ipak ne preporučam ovaj procesor ako ga ne misliš koristiti za specifične poslove koji znaju već danasSiskoristiti svih 6 jezgri .Kaj je najgore Bulldozeri vjerojatno neće biti kompatibilni sa sadašnjiom serijom matičnih ploća nego se očekuje AM3 + ili eventualno nadogradnja biosa kod nekih modela .Moglo bi ti biti krivo ako X6 kupiš sada a uskoro izađu brži i štedljiviji šesterojezgreni procesori , pogotovo ako trenutno nemaš gdje iskoristit šest jezgri .

    Ako kupuješ komp za igre i multumediju apsolutno nikakvu razliku nećeš osjetiti ako uzmeš npr .Phenom II X4 955 Black Edition tj. igre će ti raditi SboljeSjer proc radi na višem taktu + ima otključan množitelj pa je klokanje dječji posao i uštediš 450 kn .Za tu lovu si možeš uzeti neki zvjerski hladnjak ili ju jednostavno spremiš u džep .Također ne vidim potrebu za ovakvim napajanjem . SEASONIC 520WSti je i više nego dovoljan ( taj komp neće nikada potegnuti preko 300W ) pa još 200 kn možeš spremiti u džep ( ili si npr. za tih 600 kn koje se skupilo kupiš još jedan disk od tere... prostora nikada dosta ) .
    Memoriju kupujueš 2x2 gb .Kod amd-a nemaš trokanalne propusnosti pa 3x2 gb nema smisla .Opet , toliko memorije se kupuje samo ako ju imaš gdje iskoristiti...igre i multimedija to sigurno nisu .Igre se još uvijek rade i raditi će se za optimalan rad na 32 bit. sustavima gdje 3 gb maximum iskoristivosti .

  5. #5

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    Hvala vam puno na odgovoru, odlicno si mi odg !!
    I hvala, inace sam los u slaganjima konfe, ovo sam valjda slucajno pogodio xd..

  6. #6

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Malo da poljuljam izbor ...

    Uskoro se očekuje refresh amd-ovih procesora ...Bulldozer jezgre .Znači doći će učinkovitiji X6 procesori .Po meni , dogodit će nešto slično kao i sa phenomima prve i druge generacije .Tako da ipak ne preporučam ovaj procesor ako ga ne misliš koristiti za specifične poslove koji znaju već danasSiskoristiti svih 6 jezgri .Kaj je najgore Bulldozeri vjerojatno neće biti kompatibilni sa sadašnjiom serijom matičnih ploća nego se očekuje AM3 + ili eventualno nadogradnja biosa kod nekih modela .Moglo bi ti biti krivo ako X6 kupiš sada a uskoro izađu brži i štedljiviji šesterojezgreni procesori , pogotovo ako trenutno nemaš gdje iskoristit šest jezgri .

    Ako kupuješ komp za igre i multumediju apsolutno nikakvu razliku nećeš osjetiti ako uzmeš npr .Phenom II X4 955 Black Edition tj. igre će ti raditi SboljeSjer proc radi na višem taktu + ima otključan množitelj pa je klokanje dječji posao i uštediš 450 kn .Za tu lovu si možeš uzeti neki zvjerski hladnjak ili ju jednostavno spremiš u džep .Također ne vidim potrebu za ovakvim napajanjem . SEASONIC 520WSti je i više nego dovoljan ( taj komp neće nikada potegnuti preko 300W ) pa još 200 kn možeš spremiti u džep ( ili si npr. za tih 600 kn koje se skupilo kupiš još jedan disk od tere... prostora nikada dosta ) .
    Memoriju kupujueš 2x2 gb .Kod amd-a nemaš trokanalne propusnosti pa 3x2 gb nema smisla .Opet , toliko memorije se kupuje samo ako ju imaš gdje iskoristiti...igre i multimedija to sigurno nisu .Igre se još uvijek rade i raditi će se za optimalan rad na 32 bit. sustavima gdje 3 gb maximum iskoristivosti .

    Hey
    Pa koristit cu komp za ''osim igranja'' za programe koje koristim i sad a to su avid,canopus,3ds max,after effect,premiere, najvise aftere i premiere a i stalno vrtim neke 7zipove i ripam blurayeve i slicno pa mi treba speed u tome svemu.

    Kod aftera uvijek exportam u 1920x1080 full hd pa mi to na dual coreu i sa 4gb rama traje citavu vijecnosti a mislim da ce 6core to ubrzati.
    3x2gb ce znaci raditi ali cu imati koristi samo za programe ove ne i igranje? pa to je ok, ionako gore ide orginal wind7 64bit.

    harda nikad dosta,ali vec imam doma 2x 500gb black edition wd koji ide u raid0

    problem je sto mi je to komp za posao koji krece pocetkom 10mj, ako do tad ne izadu procovi a komp sam mislio uzet vec ovaj tjedan sad, onda bi mjenjao ali ako ne, mislim da nemam vremena cekati do proljeca, hvala za info.

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    Onda kupuj X6 ... isplati se sigurno pošto je posao u pitanju sa navedenim programima .

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    kaj nebi onda bolji izbor bili intelovi procesori?
    i7 + 3x2gb bi bilo cist savrseno za taj poso kaj ti treba...
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    Najjeftiniji i7 je 600 kuna skuplji od ovog AMD-a.

  10. #10

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    Pa evo ovo je intel konfa koju sam si slozio
    ali nisam siguran koja bi bila bolja opcenito jer ja zelim naravno i igru poneku zavrtit, fallout 4, bad company i imam 26incha lcd pa je reza velika.

    Procesorrocesor Intel i7 930 2200kn
    Asrock X58 Extreme LGA1366 i7, Intel X58 + Intel ICH10R, ATX, 64 1330kn
    DDR3 6GB (3x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24, 1100kn
    Zotac GeForce GTX 460, 1024MB DDR5 192-bit,SE 1600kn
    HDD WD 1TB, WD10EARS , SATA II, 64MB Cache, WD Caviar Green 525kn
    HDD WD 1TB, WD10EARS , SATA II, 64MB Cache, WD Caviar Green 525kn
    Napajanje: Seasonic 620w - 600kn
    Kuciste: cca 450kn
    Logitech wave - 350kn

  11. #11
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    A čuj, i7 930 ima 4 fizičke i 4 logičke jezgre, trokanalnu memoriju i redovito se OC-a na i iznad 4GHz sa kvalitetnijim zračnim hlađenjem. S time da trenutno ne vidiš razliku u igrama između 4 jezgre i 6-8 jezgri, ali ne znaš kaj će biti "sutra". Ja da imam love, uzeo bi si rađe Intela i SLI matičnu za još jednu nVidiu dok zagusti

  12. #12

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    a za te novce od amd-a mozes ovako nesto dobiti..

    1 x DVD upisivač LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
    1 x SILVERSTONE Strider 500W, Essential ST50F-ES AC 90-264V, 47/63Hz
    1 x Procesor AMD Phenom II X6 1090T , socket AM3, 3.2Ghz, 9MB black
    1 x Sapphire HD 5870, 1GB GDDR5 256bit
    1 x Asrock 870 EXTREME3 - AMD 870, AMD SB850, ATX, FSB 2600, Dual Ch
    1 x DDR3 6GB (3x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24, COR-TR3X6G1600C9
    1 x HDD WD 640GB, WD6401AALS, SATA II, Buffer 32MB, 3Gb/s, 7.200 rpm

    7.999,01Kn

    hard je malo manji ali bolji, grafa bolja, napajanje malo slabije ali sasvim dovoljno, a proc je tu negdje kao i ona i7mica ako ne i malo bolji..

    uzmeš si još jednu 5870icu kad ti bude trebala za jendo 15 god..

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Savjet za ovu amd konfu

    Dobro si skrenuo pozornost na to napajanje .

    Riječ je of FSP-u ( Fortron ) i na testu su izvukli odličnih 598.5 W pri 45.6º C uz 80% iskoristivosti .Izvrsno napajanje pogotovo jer košata 450 kn .Da kupujem danas bilo baš to .

Slične teme

  1. ko ima goru konfu?
    By Corusa in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 24-11-2008, 19:45
  2. koliko za ovu konfu?
    By skuki in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 22-05-2007, 16:55
  3. napravite mi konfu
    By emperror in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 20-08-2006, 21:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •