Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 188

Tema: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

  1. #1

    Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Vrijeme je da ovom forumu podarimo topic koji će se baviti glazbom koja odmiče od poznatih stilova ili te poznate stilove spaja u neprepoznatljivu cjelinu.

    Od početka dvadedsetog stoljeća glazbenici su se oslobodili strogih glazbenih pravila i počeli eksperimentirati sa glazbom ,ali i sa različitim zvukovima. Eksperimentiranje je rezultiralo različitim zanimljivim projektima. Nažalost većina njih nije baš slušana,ali kao i uvijek postoji izuzeci.

    Naći ako slušat pojedinca ili skupinu koja posjeduje gore navedene karakteristike obavezno ga predstavite ovjde.



    Evo za početak ću predstavit Praxis. Praxis je projekt kojeg vodi Bill Laswell. Praxis je kroz godine okupio različite izvođače,od DJ-a do avangardnih saksofonista. Kako na svakom albumu sudjeluju različite ljudi tako je svaki album različiti.Zbog te različitosti predstavit ću vam Praxis preko studijskih albuma.

    Transmutation (Mutatis Mutandis)
    Prvi album koji je okupio p-funk legende Bootsya Collinsa i Bernia Worrella,bubnjara Brain-a,DJ-a potpisanog kao AF Next Man Flip (Lord of the Paradox) i Bucketheada. Album spaja elemetne metala,funka i duba.Ovaj album je Praxisov najslušaniji i najcjenjeniji,a ponajviše zbog toga što se na njemu nalaze skladbe koje Buckethead redovito svira na svojim koncertima. Treba još napomenut da većina ljudi Praxis sluša samo zbog Bucketheada.

    Sacrifist
    Drugi album koji elementima metala i funka dodaje elemetne jazzcora(o jazzcoru malo više kasnije). Uz novi element dolaze i novi ljudi , a to su John Zorn, Yamatsuka Eye i Mick Harris.

    Metatron
    Na ovom albumu radio je trojac Laswell,Buckethead,Brain.Album nije loš,ističu se neki "lakši" djelovi

    Mold
    Ovaj album i nije najbolje prihvaćen. Ovo je mračni ambijentalni album na kojem nije radio Buckethead

    Profanation: Preperation for a Coming Darkness
    Posljednji studijski album koji je trebao izaći 2005 ,ali zbog problema s izdavačkom kućom izašao je tek prošle godine. Na svim pjesmama radio je kvartet Laswell,Buckethead,Brain,Worrell uz dodatak različitih vokalista. Albumom dominira mješavina funk-a,metala uz malo duba.


    Evo par youtube clipova ako vas je ovo gore napisano zainteresiralo.
    jedan odličan live na koji upravo naletih
    PC5boiIBclw
    spot za pjesmu Animal Behavior
    0CqBcpSxSYc
    odlična live verzija skladbe Meta-Matic
    4vSQy4cr ... re=related

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Wiiii, napokon jedna odlična tema Poslušat ću taj Transmutation (Mutatis Mutandis) pa javim dojmove, i preporučit ću još par bendova, sad ne stignem.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Odlicna tema
    In the Woods...
    Prvi album Heart of Ages je nekakav melodicni black, dosta obicno, no odlicno, drugi, Omnio, je vec mjesavina dooma, progresivnog rocka/metala i donekle gotha, izuzetno dobro. Strange in Stereo gubi vecinu metal elemenata, neki progressive/goth/heavy rock, nije ga lako svrstati. Sva tri albuma su predobra, i definitivna preporuka. Three Times Seven on Pilgrimage nisam cuo.

    The Divinity of WisdomS, Heart of Ages.
    299 796 km/sS, Omnio.
    Generally More Worried Than MarriedS, Strange in Stereo.

    Relativno nepoznat bend, kao sto rekoh, totalno nezasluzeno.

    Meshuggah
    Ovo je vec poznatiji svedski bend, death/groove/progressive metal, ponekad i jazz fusion elementi. Nemaju loseg albuma, doduse meni se najvise dopao prvi, Destroy Erase Improve.

    Acrid Placidity
    Future Breed MachineS, Destroy Erase Improve.
    NeuroticaS, Chaosphere.
    Straws Pulled At RandomS, Nothing.
    ShedS, Catch Thirtythree.
    CombustionS, ObZen.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku
    jedan odličan live na koji upravo naletih
    PC5boiIBclw
    Prvi put sad cujem za taj Praxis i ono zainteresirao si me. Ova stvar je predobra, taj Buckethead je car. Ugl, poslusat cu isto taj Transmutation za pocetak pa da vidimo

  5. #5
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Nesto ce se poslusat.
    #paperplatoongoonz

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Poslusao Transmutation od Praxisa, mogu reci da rula.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Dovraga, zaboravio sam poslušati taj Praxis. Al kad sam već tu, da bacim jednu preporuku, pošto to upravo slušam:

    Deathspell Omega

    Od 1998. sasvim normalni run-of-the-mill Black Metal bend, ali sve se promijenilo izdavanjem albuma Si Monumentum Requires, Circumspice 2004. godine, koji je tekstualno predstavio filozofski koncept koji će se protezat na 3 albuma, o bogu, sotoni, i mjestu čovjeka između ta dva entiteta. Naravno, sama promjena tematike nebi ništa značila, zato su na tom albumu uveli elemente netipične za Black Metal, koji uključuju mnogo disonance, gregorijanske zborove i duge instrumetalne prijelaze. Važno je napomenuti da se svakim novim izdanjem sve više razvijaju i udaljavaju od svojih korijena, tako da za zadnji album Fas nisam siguran gdje bih ga uopće smjestio. U svakom slučaju, jedan od najboljih i najorginalnijih bendova 21. stoljeća.

    Blessed Are The Dead Which Dye In Lorde

    Kénôse I

    The Repellent Scars of Abandon and Election

    Chaining the Katechon

  8. #8

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Upravo slušam "Omnio" od Into the Woods... i moram priznat da mi se baš i ne sviđa.Ima nekih dobrih instrumentalnih djelova,ali s druge strane vokali i neki instrumentalni djelovi(posebice "tremolo" djelovi) zvuče pre-epic i previše mi vuču na neki hevi,melodik metal.

    evo i da predstavim nekaj

    Mance

    Pa mislim da je ovo jedini žanr u koji ga možemo svrstati.Njegova minimalistička parodija na šansonu osvojila je na prvi mah sve koji su ju čuli. Jednostavno i genijalno

    Kišni grad

    pjesme možete besplatno skinut s last.fm-a

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Sjetio se još jednog benda:

    Acid Mothers Temple

    Japanski "Soul Collective" bend, predvođeni legendarnim gitaristom Kawabata Makoto, radili su sa hrpom poznatih experimentalnih bendova i izvođaća. Možda ih najbolje opisuje izjava Makote:

    "Music, for me, is neither something that I create, nor a form of self-expression. All kinds of sounds exist everywhere around us, and my performances solely consist of picking up these sounds, like a radio tuner, and playing them so that people can hear them."

    Od njih sam poslušao samo album Univers Zen ou de zéro à zéro, koji je stvarno nešto posebno, pravo putovanje. Moram priznat da mi je ta japanska underground scena još prilično neistražena, pa ako netko ima preporuka, neka ih samo da.

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    eo me
    Postova
    1.766

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    poslušaj si seven that spells. naš bend.
    radili su s makotom i bendom jaka su im im samostalna izdanja.

    vrh su.

    VIDEO

    isto tak čekirajte TIGROVU MAST.
    bend istih tih ljudi iz sevena al su ove godine malo promijenili postavu.
    saxofon umjesto mikrokorga.


    myspace

    najbolje klanje uživo.


  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Obavezno provjeravam oba.

    Usput, jel može kakva preporuka za neki solo uradak Kawatabe ?

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    preslusao sad TransmutationSod Praxisa...bogovski.

    evo sjetio se jednog naseg benda, vjerujem da je tu odreden dio ekipe upoznat s istim ali oni koji nisu nek obvezatno preslusaju Johann Wolfgang Pozoj...nas domaci bend iz Samobora, sviraju neku mijesavinu ambiental/black/doom metala s crustom, a glazba i tekstovi su im vecinski inspirirani prirodom...predobro zvuci, posebno...koliko znam za sad postoji samo prvi Birth Of PozojSalbum i trebali bi izdati jos 2 (trilogija kao)...ugl, uz True vjerojatno nas najoriginalniji bend.

  13. #13
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    J.ebem ti rebra...ovo je dobro

    Fala

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao mortician
    evo sjetio se jednog naseg benda, vjerujem da je tu odreden dio ekipe upoznat s istim ali oni koji nisu nek obvezatno preslusaju Johann Wolfgang Pozoj
    Sramim se, ali ih još uvijek nisam preslušao makar su iz Samobora
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    J.ebem ti rebra...ovo je dobro
    Fala
    Nema na čemu, ali stvarno nisam očekivao da će se tebi svidjet


    Poslušao sam Tigrovu Mast i 7 That Spells. Tigrova mast je vrlo dobra, makar su više onako zajebancija i imaju dosta nabacanih stilova, tj. album baš ne teče fluidno, makar mu to ne uzimam za zlo. A 7 That Spells je totalno druga priča, baš žestoka psihodelija, mnogo droning dijelova, i utjecaj AMT-a je vrlo očigledan. Ugl., sviđaju mi se jako, barem album The Men From Dystopia kojeg sam poslušao. Još sam nabavio Black Om Rising i Cosmoerotic Dialogue With Lucifer, ali sumnjam da će razočarat. I slažem se da je ovo definitivno glazba koju treba doživjet uživo, nadam se da će uskoro imat koji koncert, ipak su tu domaći.

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    = Citat = Izvorno postao mortician
    evo sjetio se jednog naseg benda, vjerujem da je tu odreden dio ekipe upoznat s istim ali oni koji nisu nek obvezatno preslusaju Johann Wolfgang Pozoj
    Sramim se, ali ih još uvijek nisam preslušao makar su iz Samobora
    Na tebe sam prvenstveno i mislio(posto si iz Samobora ako se ne varama?)...shame on u
    ugl, preslusaj ih obavezno(!), album se zove kao sto sam vec napisao Birth Of Pozoj...nakon prvog slusanja ja sam ostao

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao mortician
    Na tebe sam prvenstveno i mislio(posto si iz Samobora ako se ne varama?)...shame on u
    ugl, preslusaj ih obavezno(!), album se zove kao sto sam vec napisao Birth Of Pozoj...nakon prvog slusanja ja sam ostao
    Iz Samobora sam, da, budu oni došli na red brzo

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku
    Vrijeme je da ovom forumu podarimo topic koji će se baviti glazbom koja odmiče od poznatih stilova ili te poznate stilove spaja u neprepoznatljivu cjelinu.

    Od početka dvadedsetogSstoljeća glazbenici su se oslobodili strogih glazbenih pravila i počeli eksperimentirati sa glazbom ,ali i sa različitim zvukovima. Eksperimentiranje je rezultiralo različitim zanimljivim projektima. Nažalost većina njih nije baš slušana,ali kao i uvijek postoji izuzeci.
    Pa ako se ne varam,do 20.st. i nije postojalo puno pravaca osim narodne,klasične i crkvene glazbe,te putujućih svirača.

    BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?
    Svi smo čuli za Pero Defformero, i ne, ne spada.

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    [quote=Duke of Earl]
    = Citat = Izvorno postao "The Great Duck":24tglkhv
    BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?
    Svi smo čuli za Pero Defformero, i ne, ne spada.[/quote:24tglkhv]

    u tak`d ma wrds

  20. #20
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Odlična tema dečki, toliko dobrih bendova da ne znam s čim da počnem.


    Evo i mog doprinosa temi, makar sam ga već dosta puta spomenuo :

    Senmuth

    Solo projekt svestranog ruskog izvođača koji radi eksperimentalnu glazbu kombinirajući zvuk gitare, folk instrumenata azijskih zemalja i raznovrsne elektronike. U biti, to je kombinacija doom metala, industriala i folka, ali nema prevelike veze sa standardnim poimanjem tih žanrova. Svaki od njegova 52 albuma ima svoj specifičan prizvuk, makar se često događa da određenu tematiku ili inspiraciju provuče kroz nekoliko albuma - pogotovo drevni Egipat, koji mu je poslužio kao tematska odrednica za zadnji i najveći album, Akhet Mery Ra, koji traje ni više ni manje nego 3 i pol sata. Svi albumi valjaju, a besplatni su za downlod. Ako nekog zanima, za početak preporučujem Sthana Ekanta, album s indijskom tematikom, a tko hoće nešto laganije, neka posluša Narration of Time ili Morning Depth of the Sunlight, prilično opuštajući ambijentalni albumi.

    Primjetio sam da su forumaši Metal Archivesa odlično uredili Senmuth-ovu wikiSstranicu, pa tu pogledajte ako vas zanima žanr pojedinih albuma.

    Morning Swallow

    Kratu Praja

  21. #21
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao Mafioz0r
    Odlična tema dečki, toliko dobrih bendova da ne znam s čim da počnem.


    Evo i mog doprinosa temi, makar sam ga već dosta puta spomenuo :

    Senmuth

    Solo projekt svestranog ruskog izvođača koji radi eksperimentalnu glazbu kombinirajući zvuk gitare, folk instrumenata azijskih zemalja i raznovrsne elektronike. U biti, to je kombinacija doom metala, industriala i folka, ali nema prevelike veze sa standardnim poimanjem tih žanrova. Svaki od njegova 52Salbuma ima svoj specifičan prizvuk, makar se često događa da određenu tematiku ili inspiraciju provuče kroz nekoliko albuma - pogotovo drevni Egipat, koji mu je poslužio kao tematska odrednica za zadnji i najveći album, Akhet Mery Ra, koji traje ni više ni manje nego 3 i pol sata. Svi albumi valjaju, a besplatni su za downlod. Ako nekog zanima, za početak preporučujem Sthana Ekanta, album s indijskom tematikom, a tko hoće nešto laganije, neka posluša Narration of Time ili Morning Depth of the Sunlight, prilično opuštajući ambijentalni albumi.

    Primjetio sam da su forumaši Metal Archivesa odlično uredili Senmuth-ovu wikiSstranicu, pa tu pogledajte ako vas zanima žanr pojedinih albuma.

    Morning Swallow

    Kratu Praja

  22. #22

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    "Senmuth is an amazingly productive and inspired musician, making about ten albums per year."



    U j.....
    Njegove pjesme bi bile odlični soundtrackovi...
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  23. #23
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Službeno izlaze na dva mjesta : Last.fm stranici Ixtlan Industries-aSi nnm.ru. Doduše, na prvoj stranici ćeš se namučiti sa file hosting servisima koje koriste, a na drugoj s registracijom, koja je privremeno nedostupna, pa rađe googlaj albume i potraži linkove na blogovima.

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    eo me
    Postova
    1.766

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?
    e da brkovi su izdali novi album.

  25. #25
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Vidio sam...Al Vojvoda i Pogrebnik kažu da to ne spada ovdje,pa onda dosta o tome.

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    Sad san presluša sve u temi spomenute pisme,i sve je dobro,osim Meshuggah koji je potpuno neslušljiv i dosadan (osim one prve pisme).

  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Sad san presluša sve u temi spomenute pisme,i sve je dobro,osim Meshuggah koji je meniSpotpuno neslušljiv i dosadan (osim one prve pisme).
    Fixed.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    OK...Al zato je sve što se tebi ne sviđa precijenjeno,nemaštovito,neinventivno,neoriginaln o i objektivno loše i nekvalitetno,i to slušaju samo šminkeri i seljaci bez ukusa jer žele bit in.

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    megaldon nije sam. (bar kaj se m`šuge tice)
    +1

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    OK...Al zato je sve što se tebi ne sviđa precijenjeno,nemaštovito,neinventivno,neoriginaln o i objektivno loše i nekvalitetno,i to slušaju samo šminkeri i seljaci bez ukusa jer žele bit in.
    Ne. Samo sam ispravio jer ispada da je to cinjenica, a to je samo tvoj ukus.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

Slične teme

  1. The White Chamber
    By Kid A in forum Gaming općenito
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 09-12-2010, 13:25
  2. Torture game 3
    By Mirko L in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 38
    Posljednji post: 12-11-2009, 19:59
  3. Chamber of Aspects:Obsidian sanctum-Sartharion
    By Bens in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 13-04-2009, 10:58
  4. Licenca za glazbu
    By Frky in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 10-02-2009, 12:45
  5. Program za glazbu
    By Dreadlock in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 20-04-2007, 22:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •