Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 85 od 85

Tema: Afterlife iliti zagrobni zivot

  1. #61
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Al to uglavnom samo pali ako klinički umreš u Americi.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #62
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Javit ću vam ja jel postoji kad krepam.

  3. #63

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Da sam rođen u islamskoj državi, vjerojatno bi vjerovo u Alaha,a mislio bi da je kršćanstvo glupo, bezveze.
    Budući da sam rođen u Hrvatskoj, trebao bih vjerovati da je islam bezveze.
    Što onda presuđuje o vjeri? Samo mjesto rođenja? Kako onda mogu znati koji je zapravo pravi Bog?
    Zato sam ja deist, vjerujem u Boga, bilo kojeg, al znam da mora bit jedan.
    Glupo je bit ateista i pokušavat dokazat nedokazivo, a i ta sranja koja pokušavate dokazat samo deprimiraju.
    Tako i tako, sve ovo je ipak trebo pokrenut netko, možda će sad ateisti reč a ne ne, to je samo skup faktora!
    E pa kojih faktora dragi moji ateistići? Ko vam je stvorio faktore?
    Vjerovanje u afterlife je zakon.

  4. #64
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Pa mene deprimira život poslije smrti.

    Jer ono, ili će biti strašan pakao za sve ili će biti utopija za sve, a pošto ne vjerujem u utopiju, onda nas čeka još jedan duboko sjebani i nepošten svijet poslije smrti? Radije bih spavao.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  5. #65
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Glaciax
    Da sam rođen u islamskoj državi, vjerojatno bi vjerovo u Alaha,a mislio bi da je kršćanstvo glupo, bezveze.
    Budući da sam rođen u Hrvatskoj, trebao bih vjerovati da je islam bezveze.
    Što onda presuđuje o vjeri? Samo mjesto rođenja? Kako onda mogu znati koji je zapravo pravi Bog?
    Zato sam ja deist, vjerujem u Boga, bilo kojeg, al znam da mora bit jedan.
    Glupo je bit ateista i pokušavat dokazat nedokazivo, a i ta sranja koja pokušavate dokazat samo deprimiraju.
    Tako i tako, sve ovo je ipak trebo pokrenut netko, možda će sad ateisti reč a ne ne, to je samo skup faktora!
    E pa kojih faktora dragi moji ateistići? Ko vam je stvorio faktore?
    Vjerovanje u afterlife je zakon.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Bang_Theory

    Na stranu to, prije ljudi nisu mogli bez religije objasniti niti kišu, tako da su argumenti "NE ZNAŠ ZNAČI BOG JE ODGOVOR" retardirani ko kurac. Em nisu dokaz nikakav, em nema smisla, em je zastarjelo.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  6. #66
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Ovo je tema u kojoj se apsolutno ništa ne može dokazati. Čak i ako uračunamo iskustva bliska smrti. Poanta bi trebala bit da raspravljamo o vlastitim mišljenjima o afterlifeu i smislu života.

    U svakom slučaju rekao bih da je sasvim normalno i razumljivo da ljudi vjeruju u nekakvu kontinuiranu egzistenciju jer kako god okreneš život zbilja je prekratak i budući da ništa na ovom svijetu ne traje vječno život ovakav kakvim ga znamo nema previše smisla.

  7. #67
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Glaciax
    Da sam rođen u islamskoj državi, vjerojatno bi vjerovo u Alaha,a mislio bi da je kršćanstvo glupo, bezveze.
    Budući da sam rođen u Hrvatskoj, trebao bih vjerovati da je islam bezveze.
    Što onda presuđuje o vjeri? Samo mjesto rođenja? Kako onda mogu znati koji je zapravo pravi Bog?
    Zato sam ja deist, vjerujem u Boga, bilo kojeg, al znam da mora bit jedan.
    Glupo je bit ateista i pokušavat dokazat nedokazivo, a i ta sranja koja pokušavate dokazat samo deprimiraju.
    Tako i tako, sve ovo je ipak trebo pokrenut netko, možda će sad ateisti reč a ne ne, to je samo skup faktora!
    E pa kojih faktora dragi moji ateistići? Ko vam je stvorio faktore?
    Vjerovanje u afterlife je zakon.
    Islam priznaje vjere koje poticu od objava (vjerskih knjiga), jer su ljudi iskvarili prve dvije objave (Toru i Bibliju) i treca je zadnja (Kur' An). Ona je netaknuta od ljudi i cista je. Buduci da se u islamu Tora i Biblija vrednuju, judaizam i krscanstvo je smatrano ogrankom islama i svodi se na isto. Vjerovanje u Boga na "stariji" nacin. Tako da ono, da si rođen u islamskoj državi, poštovao bi krscanstvo i smatrao bi ih jednakim.

  8. #68
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    We are a tapestry woven of vortessence
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  9. #69

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Dobro, ali si shvatio moju poantu, Kenyi, samo sam htio reć da nikako nećemo bit sigurni baš koj bi Bog mogao bit pravi. Jer kao što sam napisao u prošlom postu, na našu vjeru dosta utječe mjesto rođenja.

    KingMortal, znam ja za taj veliki prasak, ali da ti ovako objasnim..Od čeg je nastao taj veliki prasak?
    E sad će ateisti reč, blabla, od ovog, od onog i tako to. A onda ja pitam, a od čeg je ovo što ste upravo naveli nastalo?
    Sad ako znate odgovor, opet ćete nešto reć, al ću ja onda opet istu stvar pitat, sve dok ne dođemo do kraja, razumiješ?

    Btw, bio bi rađe u zatočeništvu cijelu vječnost nego da mene i moje svijesti uopće nema.Malo je glupo, al takav sam...

  10. #70
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Glaciax
    Btw, bio bi rađe u zatočeništvu cijelu vječnost nego da mene i moje svijesti uopće nema.Malo je glupo, al takav sam...
    Stvarno nemam pojma kako bi okarakterisao tu religijsku poveznicu sa iducim zivotom i koji je zapravo smisao tog gledista :/
    Zasto to ljudi uopce moraju povezivat s religijom....oh well

    U sustini, ni sam nemam bas previse ideja o icemu osim o onome sto sam ja uzeo kao nesto najbolje za sebe, svoj pogled na to, ali se svakako mogu nadovezat na tebe sa jednim primjerom.

    Naime prije par godina sam radio sa jednim likom od oko 30ak godina koji je takodjer skroz naskroz u krscanstvu. Posao je trazio da budem sa njim u kontaktu, tj. da skupa radimo 4h na dan što je otvaralo pregrst vremena za razlicite razgovore da brze prodje vrijeme i sl.
    Uglavnom, sa njime se nije mogao voditi niti jedan razgovor osim onog o tome kako je on u apsolutnom pravu, i kako ce vec sutra biti kasno da se pokajem za svoje grijehe.. da je apokalipsa, armagedon, odnosno isusov dolazak veoma veoma blizu.

    Nije mi se dalo ulazit dublje opet u tu religiju i razlucivat same stvari ali posto sam na poslu redovito znao zapalit, tako mi se njegov hipnotizirajući tupeci glas poceo preslagati u glavi te sam na neki svoj nacin skuzio lika iza svih tih fasada od religije i poceo mu govoriti o tome kako sam i ja osjetio taj neki svemirski osjecaj sveopsteg zadovoljstva ali da ga ne okarakteriziravam kao covjeka da se lakse poistovjetim sa njime (npr. Isus) vec samo kao "nesto", neki osjecaj, dolazak u nesto. Poceo sam mu cak prepricavat neka svoja iskustva (i psihodelicna), da nekako nadjemo zlatnu sredinu, da uzme i moje uvide i svoje pa da uvidi nešto trece ali on je ostajao pri svome i pri tome da je to sve bio Krist i da moram sto prije past na koljena i odbacit se svog hedonizma, materijalnog i covjecjeg zivotinjskog. Citirao je razne dijelove iz novog zavjeta kojeg je stalno tamo citkarao te su mi se ti ulomci ucinili veoma zanimljivi jer je Biblija napisana na tako neki specificni brutalan nacin da si bas protumacis kako god hoces, samo stvaras sliku i pejzaz od slova recenica

    Cak mi je pricao kako je i on bio prije "frajer", kako je uzivao u picu i zakoracio u carstvo droge probavsi marihuanu (rofl) al se svega odrekao i sad samo vrijeme provodi u sluzbi Isusa. Nisam mu htio nametat nesto i raspravljat o religiji, vec nesto novo. U svakom slucaju nisam nista htio od njega ni nametao mu, za razliku od njegovog pristupa prema meni.

    Stvarno ne znam sta bi rekao, a ne da mi se previse pametovat. Mogu jedino reci kako mi trenutno titra jedna misao, a ta da ljudi prolaze kroz odredjene faze u zivotu, one objasnjive i one neobjasnjive (tj. ljudi sve na neki nacin uspiju objasnit "logicki").. te je sve ono duhovno i ispunjujuce odmah lakse povezat u nesto globalno sto je vjera. I kad si to fino tako brzo objasnis mozes dalje za svojim zivotom, poslom, obitelji, nedjeljnim rostiljom. Dobro, to ne bi bila skroz ortodoksnost ali sve vise vuce ka tome, ta neka lazna sigurnost u mojim ocima,i lazne nade...
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  11. #71
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Glaciax
    KingMortal, znam ja za taj veliki prasak, ali da ti ovako objasnim..Od čeg je nastao taj veliki prasak?
    Ako veliki prasak treba stvoritelja ili pokretača, zašto ga bog ne bi trebao?
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  12. #72
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Nije trebao biti nitko pametan da išta stvori. Svijet se stvarao od nepojmljivo jednostavnih spojeva do kompleksnih, i to je to.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  13. #73

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    A odakle ti nepojmljivo jednostavni spojevi?

  14. #74
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Uglavnom, sa njime se nije mogao voditi niti jedan razgovor osim onog o tome kako je on u apsolutnom pravu, i kako ce vec sutra biti kasno da se pokajem za svoje grijehe.. da je apokalipsa, armagedon, odnosno isusov dolazak veoma veoma blizu.
    "Nitko ne zna kad će taj dan doći osim mog oca, čak ni anđeli na nebu" - ili tako nekako. Isus o apokalipsi. Tako da su sva ta "proročanstva" bulšit. Mislim, nek ljudi vjeruju šta žele, ali to nema veze s kršćanstvom.

  15. #75
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Schadenfreude
    A odakle ti nepojmljivo jednostavni spojevi?
    Od nepojmljivije jednostavnijih.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  16. #76

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Jesam li u krivu ako pretpostavim da bez obzira koliko bih te puta pitao "a odakle ti spojevi" da bi uvijek dobio odgovor "od nepojmljivije jednostavnijih"?

  17. #77
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Nisi

    Onak, zaboli me, ali uvođenje nekog inteligentnog bića koje je sve smislilo ništa ne objašnjava. Je li se to biće također bavilo pitanjima tko ga je stvorio?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  18. #78

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    A kako uvođenje ne jedne već dvije beskonačnosti (prva se tiče vremena, druga veličine spojeva) objašnjava išta bolje od inteligentnog bića?
    Ja bi zapravo rekao da je inteligentno biće prihvatljivija opcija od tvoga pogleda jer za razliku od tvoga pogleda zahtjeva samo jednu nemogućnost, a to je da inteligentno biće u pitanju postoji oduvijek ili da se stvorilo iz ničega.

  19. #79
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Zavisi kako uopće shvaćamo vrijeme. Prema nekim teorijama je vrijeme kakvo znamo počelo sa velikim praskom. Također, fizika dobro opisuje svijet, ali ga ne objašnjava.

    Osobno ne vjerujem da je svijet toliko jednostavan da ga objasnimo religijama ili znanostima.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  20. #80
    Senior Member It lives by night Necto's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    526

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Schadenfreude
    Ja bi zapravo rekao da je inteligentno biće prihvatljivija opcija od tvoga pogleda jer za razliku od tvoga pogleda zahtjeva samo jednu nemogućnost, a to je da inteligentno biće u pitanju postoji oduvijek ili da se stvorilo iz ničega.
    Znači, prihvatljivija je opcija da je jedno ultrakompleksno inteligentno biće odjednom samo nastalo iz ničeg ... *puff* i eto ga.
    Od toga da su se odjednom iz ničeg pojavili "jednostavni" spojevi i od tada se sve lagano razvilo.

    Well, good for you.S

  21. #81

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Zar još postoje ljudi koji ne prihvaćaju teoriju evolucije.

  22. #82

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Necto
    Znači, prihvatljivija je opcija da je jedno ultrakompleksno inteligentno biće odjednom samo nastalo iz ničeg ... *puff* i eto ga.
    Od toga da su se odjednom iz ničeg pojavili "jednostavni" spojevi i od tada se sve lagano razvilo.

    Well, good for you.S
    Da si prije nego što si napisao taj komentar pročitao post koji si citirao kao i kratki dijalog koji mu je prethodio onda bi možda malo bolje shvatio što sam ja napisao kao i to da dvije opcije koje si ti naveo uopće nisu opcije koje su u pitanju.
    Inače, dvije opcije koje si ti naveo su jednako prihvatljive.

  23. #83
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    Kako da ne? Nečeš ti zadnji umret . Bude života i posle. hehe
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  24. #84
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao hrčak
    Zar još postoje ljudi koji ne prihvaćaju teoriju evolucije.
    Npr. cijela biokemija, embriologija itd.?

  25. #85
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Afterlife iliti zagrobni zivot

    = Citat = Izvorno postao Durin
    = Citat = Izvorno postao hrčak
    Zar još postoje ljudi koji ne prihvaćaju teoriju evolucije.
    Npr. cijela biokemija, embriologija itd.?
    Pojasni i podupri nekim znanstvenim kurcima.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

Slične teme

  1. Resident Evil: Afterlife
    By Kid A in forum Multimedia
    Odgovora: 50
    Posljednji post: 22-01-2012, 13:27
  2. Evnuh, promaseni zivot
    By Kid A in forum Alt-F4
    Odgovora: 50
    Posljednji post: 18-02-2010, 16:14
  3. Socijalni zivot i GW
    By Killy in forum Guild Wars
    Odgovora: 37
    Posljednji post: 17-06-2007, 10:07
  4. Forum i zivot
    By Dreadlock in forum Alt-F4
    Odgovora: 94
    Posljednji post: 03-06-2007, 10:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •