Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 198

Tema: Mafia 2 vs. GTA IV

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Mafia 2 vs. GTA IV

    Nakon frustracija s slabijim konfiguracijama i GTA IV, svi uzdižu Mafiu na tron. No ona uopće nije bolje optimizirana, samo drugačije izvedena.
    GTA IV koristi Euforia fizikalni engine kako bi NVIDIA i ATI kartice mogle uživati u punokrvnim fizikalnim elementima, kao i konzole. Mafia ide linijom manjeg otpora, pa uvaža PhysX, te onemogućava većini da okoriste fiziku. GTA ipak procesira fiziku cijelog grada na procesoru, bez mogućnosti isključivanja pri čemu bi se daleko ugodnije izvodila. Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

    Što se tiče "ownanja", teško. Mafia ima poluprazan i beživotan grad, a osim glavnih misija, teško da će ponuditi bilo kakve dodatne sadržaje. Dio toga je i ograničeno vremensko razdoblje.
    Za potrebe GTA su napravili ingame internet, mogućnost telefoniranja, izlazaka s brojnim mini igrama, sidemisije za sve ljude koje sretnete, policijsku bazu podataka... jednostavno, GTA nudi nevjerojatnu dubinu i kompleksnost, te brojne sadržaje koje ne može linearna akcijska avantura od 10 sati "ownati".

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027

    Re: Mafia 2

    Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.
    Da bik nema jajca i rogove bio bi krava.

    Pod dva, ne skači pred rudo.

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    on way to the moon
    Postova
    3.850

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Durin
    Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.
    Da bik nema jajca i rogove bio bi krava.
    Ako se nekad osjetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvijek se sjeti da si nekad bio najbrži spermić u svojoj grupi

  4. #4
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mafia 2

    Ja preferiram pune fizikalne efekte sa svojom ATI karticom, bez da me developer zbog svoje koristi ograničava.

  5. #5
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nakon frustracija s slabijim konfiguracijama i GTA IV, svi uzdižu Mafiu na tron. No ona uopće nije bolje optimizirana, samo drugačije izvedena.
    GTA IV koristi Euforia fizikalni engine kako bi NVIDIA i ATI kartice mogle uživati u punokrvnim fizikalnim elementima, kao i konzole. Mafia ide linijom manjeg otpora, pa uvaža PhysX, te onemogućava većini da okoriste fiziku. GTA ipak procesira fiziku cijelog grada na procesoru, bez mogućnosti isključivanja pri čemu bi se daleko ugodnije izvodila. Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

    Što se tiče "ownanja", teško. Mafia ima poluprazan i beživotan grad, a osim glavnih misija, teško da će ponuditi bilo kakve dodatne sadržaje. Dio toga je i ograničeno vremensko razdoblje.
    Za potrebe GTA su napravili ingame internet, mogućnost telefoniranja, izlazaka s brojnim mini igrama, sidemisije za sve ljude koje sretnete, policijsku bazu podataka... jednostavno, GTA nudi nevjerojatnu dubinu i kompleksnost, te brojne sadržaje koje ne može linearna akcijska avantura od 10 sati "ownati".

    Pa opce je poznato da je Mafia 2 ipak zahtjevnija od GTA 4. Pa taj GTA 4 sa zadnjim patchom igram sve na full osim smanjenim AA i AF i broj slicica u sekundi gotovo nikada ne pada ispod 35, a vecinom se uvijek drzi na više...

    Dok na Mafiji 2 kada igram sve na full osim forsiranja AA%AF te fizike sve izgleda nekako tromo. Kad iskljucim vsync i sjene tada fps raste na 60 i igra postaje vrlo igriva a ujedino i lijepo izgleda.

    Dakle tko ne pati na sjene (kao ja), na fiziku i ne velko forsiranje AA&AF moze mafiu vrlo lijepo igrati na karticama do soma kuna i obicnim quadovima....no ne tako dobro kako i GTA 4 sa zadnjim patchem...


    Tako da te price kako mafia 2 ide bolje od GTA4 prodajte nekome drugome....


    Također kaj se same igre tice slazem se s Vedranom...prošla se bude prica, igralo koji tjedan zezanje po gradu i skoro pa pada u zaborav....ni priblizno blizu detalja kau u GTA 4...

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: Mafia 2

    Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.

  7. #7
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Praetorian
    Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.
    takoder, gta4 mi na medium fps pada ispod 30, dok na mafiji sve na high (osim fizike)

    a i mafija sa fizikom "off" ima jednako dobru fiziku kao gta4, ako ne i bolju.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao playyy
    = Citat = Izvorno postao Praetorian
    Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.
    takoder, gta4 mi na medium fps pada ispod 30, dok na mafiji sve na high (osim fizike)

    a i mafija sa fizikom "off" ima jednako dobru fiziku kao gta4, ako ne i bolju.

  9. #9
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mafia 2

    Problem je što GTA izlazi periodično, pa sad nema takav imaginarni kultni status kao Mafia. Jednostavno su igrači naviknuli da je uvijek novi nastavak tu negdje.

    Mafia je izašla prije osam godina, i automatski je legenda, klasik i sve druge izmišljene gluposti. A jednostavan i točan odgovor je da je developer lijen i da je dosad vani trebala biti i Mafia 3. Tim više što za Mafiu treba manje orginalnosti, pošto su likovi i događaji plagijati mafijaških filmova, a i sadržajno je siromašna igra. Takva je bila jedinica, a nazire se i ista dvojka.

    Hype za GTA bi bio nemoguće velik da između trojke i četvorke nisu bila dva nastavka, a i ovako je zasluženo dobila maksimalne ocjene na bitnim gamerskim sajtovima, do će se Mafia II zadržati oko osmice.

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    on way to the moon
    Postova
    3.850

    Re: Mafia 2

    Znam da nema veze s ovim o čemu vi pričate ali morao sam napisat
    Mene počelo ubijat sad u pojam,do sad nismo vidjeli,bar ja nisam vidio bejzbolsku palicu.A ovaj odgovor
    There are no melee weapons. The molotov is technically a grenade weapon.
    Sadmina na 2K forumu potvrđuje sumnju da je nećemo ni vidjet,ja tužan .Pa nije valjda vrag da je neće bit.
    Ako se nekad osjetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvijek se sjeti da si nekad bio najbrži spermić u svojoj grupi

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Mafia 2

    U potpunosti se slažem sa svime što je Weki napisao. Biće Mafia II vrlo dobra igra, ali ipak neusporediva s grdosijom koja je GTA IV.

  12. #12
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mafia 2

    Vi koji pljujete izvođenje GTA, pretpostavljam da imate orginalnu igru i 1.0.7.0. patch? I mislio sam.

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Mafia 2

    dobro misliš, imo sam sve, i opet je bilo njesra

  14. #14
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nakon frustracija s slabijim konfiguracijama i GTA IV, svi uzdižu Mafiu na tron. No ona uopće nije bolje optimizirana, samo drugačije izvedena.
    GTA IV koristi Euforia fizikalni engine kako bi NVIDIA i ATI kartice mogle uživati u punokrvnim fizikalnim elementima, kao i konzole. Mafia ide linijom manjeg otpora, pa uvaža PhysX, te onemogućava većini da okoriste fiziku. GTA ipak procesira fiziku cijelog grada na procesoru, bez mogućnosti isključivanja pri čemu bi se daleko ugodnije izvodila. Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

    Što se tiče "ownanja", teško. Mafia ima poluprazan i beživotan grad, a osim glavnih misija, teško da će ponuditi bilo kakve dodatne sadržaje. Dio toga je i ograničeno vremensko razdoblje.
    Za potrebe GTA su napravili ingame internet, mogućnost telefoniranja, izlazaka s brojnim mini igrama, sidemisije za sve ljude koje sretnete, policijsku bazu podataka... jednostavno, GTA nudi nevjerojatnu dubinu i kompleksnost, te brojne sadržaje koje ne može linearna akcijska avantura od 10 sati "ownati".
    <3


  15. #15
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Mafia 2

    bas sam znao niko....ali i ja se slazem s w3kijem...mislim gta 4 u usporedbi s san andreasom(to je zadnji za pc jelda?) kao zemlja i nebo...tako da ce mafia biti solidan naslov koji ce se prec i zaboraviti...

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Mafia 2

    al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego jebat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu

  17. #17
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego dragat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu
    Činjenica je da svi kojima komp normalno vrti GTA IV (osim vrlo male manjine s čudnim sklonostima) ne dijele tvoje mišljenje i igri ne pripisuju mane koje joj ti pripisuješ...

    Oni koji imaju "Porsche" ne bičaju o tome kako je skup i neisplativ, nego guštaju u vožnji. Nitko tebe ne tjera da kupiš "Porsche" i ideš na "Autobahn" vozit se kao kralj, ali glupo je pričati kako je to nezanimljivo i bezveze ako nisi probao. Sad jasno?


  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego jebat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu
    Prešao ga na PS trojci kod frenda, tako da me ne diraju ove primjedbe na performanse. I tako su novi GTA uvijek bili prvenstveno igra za konzole, pa cijelo vrijeme gledam čisto na kvalitetu same igre i sadržaja, a ona je takva da vjerojatno neće bit premašena do GTA V.

  19. #19
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Prešao ga na PS trojci kod frenda, tako da me ne diraju ove primjedbe na performanse. I tako su novi GTA uvijek bili prvenstveno igra za konzole, pa cijelo vrijeme gledam čisto na kvalitetu same igre i sadržaja, a ona je takva da vjerojatno neće bit premašena do GTA V.
    <3


  20. #20
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Mafia 2

    gta 4 prikazuje vrhunac sandboxa, a i vise...koja jos sandbox igra pokupila sve desteke??

  21. #21
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao bigbongman
    = Citat = Izvorno postao playyy
    = Citat = Izvorno postao Praetorian
    Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.
    takoder, gta4 mi na medium fps pada ispod 30, dok na mafiji sve na high (osim fizike)

    a i mafija sa fizikom "off" ima jednako dobru fiziku kao gta4, ako ne i bolju.
    nije mi jasno sta se kesis, ocito nisi odigro mafiu demo.

  22. #22
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego dragat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu
    Sinko ak ti mozes igrat mafiu 2 na high onda mozes i gta.


    Kakva je to užasna optimizacija ako isti radi bolje od mafije 2 demo-a????

    Pa i svi testovi na netu pokazuju kako je mafia 2 zahtjevnija igra od GTA 4. : ))))

  23. #23
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Mafia 2

    Pa i svi testovi na netu pokazuju kako je mafia 2 zahtjevnija igra od GTA 4. : ))))


    De par linkova

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao playyy
    nije mi jasno sta se kesis, ocito nisi odigro mafiu demo.

  25. #25
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Mafia 2

    Vizualno je mafia daleko od ovoga:

    BsS_FXFZLLA


    A kaj se tice samih performansi sutra posudim fotic pa napravim gta4 vs mafia 2....nije bed...nije bed....

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263

    Re: Mafia 2

    DAMN...
    ovo izgleda sto puta bolje samo radi AA
    steta sto ati driveri sakaju tolko da ga nemogu upalit
    Sto se prerformansi tice meni isto GTA 4 radi puno bolje od mafie u kojoj mi fps zna past debelo izpod 20 u nekim random situacijama ako reicmo ima puno auta il me ganjaju 3 policijska auta
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  27. #27
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Vizualno je mafia daleko od ovoga:

    BsS_FXFZLLA


    A kaj se tice samih performansi sutra posudim fotic pa napravim gta4 vs mafia 2....nije bed...nije bed....
    Moram priznati da mi neki custom auti izgledaju losije od onih normalnih...
    Vizualno.... budem rekao cim skinem demo. Ali mi recimo u prvom traileru Mafie 2 likovi nesto bolje izgledaju nego oni u GTA IV.
    A sto se tice price, oni koji su rekli nesto protiv GTA IV....ma ipak necu nis reci budem ban pobrao bez veze.
    Po prici vise nemate sta kenjati. Zna se da je vec sve prezvakano, uvijek isto, itd. Ali to je to. Vise nema novih prica, sve to smo negdje vidjeli. Jedino sto je sad vazno je prezentacija.
    Uvijek ce biti osveta u prici, uvijek ce sin ubiti oca i preuzeti kraljevstvo, uvjek ce netko biti "the chosen one" i samo on moze spasiti svijet od zla.
    Gotovo je sa novim pricama, sad se gleda tko moze staru pricu prikazati na sebi jedinstven nacin i koliko ce mu to uspijeti.

    I upravo je prezentacija u GTA IV dosla do savrsenstva.
    Odlicini likovi (neki su vise karikature, a neki manje, ali bas zbog toga ih i volimo.), pokazuju emocije tijekom razgovora, Niko pokazuje odanost prema prijateljima i odlucnost da dode do svog cilja.
    Likovi se ponasaju kao zive osobe... sta drugo jos reci...

    GTA IV se moze jedino prigovoriti sto se tice same optimizacije i to je to.
    (Iako se sa najnovijim patchem da igrati na 2.4 dual core procesoru i na ATI 3870 grafi....)

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  28. #28
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao bigbongman
    gta 4 prikazuje vrhunac sandboxa, a i vise...koja jos sandbox igra pokupila sve desteke??
    operation flashpoint još davne 2001.

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Vi koji pljujete izvođenje GTA, pretpostavljam da imate orginalnu igru i 1.0.7.0. patch? I mislio sam.
    Koristim ja taj patch, i nije puno pomogao, jedino oni tvoji tweakovi koje si dao su mi pomogli.
    Dok recimo Mafia II bez ijednog patcha na high mi radi bez štekanja, tako da nerazumijem one koji kaži da im GtaIV radi bolje.

  30. #30
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Mafia 2

    = Citat = Izvorno postao Praetorian
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Vi koji pljujete izvođenje GTA, pretpostavljam da imate orginalnu igru i 1.0.7.0. patch? I mislio sam.
    Koristim ja taj patch, i nije puno pomogao, jedino oni tvoji tweakovi koje si dao su mi pomogli.
    Dok recimo Mafia II bez ijednog patcha na high mi radi bez štekanja, tako da nerazumijem one koji kaži da im GtaIV radi bolje.
    Kakav kurčev high???

    Ti si stavio:

    -sync ON
    -AA ON
    -AF barem 2x
    -Shadow quality HIGH
    -Ambient occlusion HIGH
    -Geometry Detail HIGH


    ?????????????

    To je ajmo rec neki high, i ako tebi igra s tim postavkama radi bez trzanja onda jednostavno mora, ali mora i GTA.

    Samo se bojim da si ti daleko od tog HIGH. I daj mi samo reci kakvu konfiguraciju uopce imas?

Slične teme

  1. Mafia 2
    By 4Non1MuS in forum Gaming općenito
    Odgovora: 1502
    Posljednji post: 30-03-2011, 14:42

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •