Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 322

Tema: Tribes - rasprava

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Tribes - rasprava

    Ovo sam vidio na jednom drugom forumu, jako zanimljiva igra, ali često bi bilo previše likova i to bi otjeralo GM-a brzo, zato idemo drukčije malo.
    Dakle, pet igrača, svaki ima svoje pleme, svaki turn svi postate do tri akcije, bacam kocku, i prema broju se odlučuje uspjeh, hrana je važna na početku, kasnije ne toliko.
    Svaka akcija može imati šest rezultata:
    1-Kritični fail, zadatak nije uspio, pet ljudi je poginulo
    2-Fail, zadatak nije uspio, osim toga nema nekog negativnog učinka
    3-Fail, isto
    4-Uspijeh, zadatak je uspio, nema bonusa
    5-Uspijeh, isto
    6-Kritični uspijeh(lol), zadatak je uspio, ovisno o vrsti bonus je različit (lov će dati više hrane, mogućnost permanentnog bonusa i slično)

    Kao što vidite ako vašem plemenu krene i četiri godine imate kritični uspijeh sa nekom radnjom vezanu uz hranu postoji velika šansa da se ne morate brinuti o tome više jer će bonus od +4 garantirati uspijeh i smatrat će se defaultnom akcijom koju ljudi sada mogu raditi sami i ne treba im više govoriti isto.

    Sada, što se tiče igrača, pet komada, napisati ime plemena, kratku povijest i po mogućnosti mali opis njihovog okruženja da mi je lakše sastaviti kartu.
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  2. #2
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    357

    Re: Tribes

    Ime: Meskwaki (ljudi crvene zemlje)



    Povijest: Meskwaki su u pocetku bili robovi nekog daleko jaceg plemena, moglo bi se cak i reci kraljevstva, bili su ljudi od mira, a ne od rata. Njihovi "gospodari" su tjedno uzimali hranu, vodu (zivjeli su u pustinjama, izrazito suhim sa jako malo kolicine vode) i ponekad cak i male bebe te ih kasnije odgojili kao bezosjecajne vojnike ili ubojice. Za pobunu nisu imali znanje o ratovanju te su bili daleko malobrojniji od svojih neimenovanih gospodara. No sa sljedecim generacijama Meskwaki su postajali sve ratoborniji, ali jos uvjek malobrojniji. Kada su skupili dovoljno hrabrosti, odlucili su pobjeci od svojih ugnjetavaca, ali ne svi... Polovica plemena se vec navikla na takav zivot te nije htjela riskirati bjegom, ostala polovica je poubijala nekolicinu strazara u svojim selima i pobjegla na istok, prema velikim đunglama gdje su nasli novi dom, no vise nikada nisu culi za drugu polovicu plemena koja je odlucila ostati...



    Okruzenje: Guste prasume, sela napravljena u ociscenim djelovima blizu mora, u blizini je rijeka koja ide preko neprohodnih planina, ima svakojakih zivotinja od pitomih majmuna do smrtonosnih anakonda.
    bzzzzzzzzzzzzzt

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Još malo pravila i činjenica.Svako pleme počinje od nule, dakle ne možete imati nikakvu tehnologiju ili resurse, roleplaying je poželjan, ne morate napisati da idete loviti bizone, napišite da je to godišnji ceremonijalni lov u čast nekog božanstva.
    Igrači koji propuste potez dobivaju bolest u selu, ona odnosi određeni broj života, ako propustite dva poteza za redom vaše pleme se predaje i bolest ih totalno uništava.
    Svako pleme počinje sa 100 radno sposobnih jedinki, znači muškarci, žene u naponu snage i 75 radno nesposobnih, stariji ljudi i djeca, ovo nema toliko efekta na početku, ali kasnije ako budete ratovali brojevi će biti vrlo važni
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  4. #4
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Tribes

    Ja rezerviram jedno mjesto budem sve napiso navecer..nego plemena su ljudska right? Nema ono orkovi,goblini itd?

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    E, to umalo zaboravih, bi li vam draže bilo da je normalan ljudski svijet, bez nekih beštija, sve normalno, da ima neke elemente fantasya, tipa veliki paukovi, pterodaktili beštije sa dna mora i slične stvari ali bez neke magije i vjerovatno sa ljudima kao jedinom inteligentnom vrstom ili da bude klasični high-fantasy sa orkovima, zmajevima, magijom ali i dalje samo ljudima kao igrivom rasom(mogao bih ubaciti i ostale ako bude baš neka želja ali mislim da je bolje da se držimo jednostavnog, bar prvi put)
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Tribes

    count me in boss...ok?

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    K, još dva mjesta slobodna
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Tribes

    = Citat = Izvorno postao Jopax
    E, to umalo zaboravih, bi li vam draže bilo da je normalan ljudski svijet, bez nekih beštija, sve normalno, da ima neke elemente fantasya, tipa veliki paukovi, pterodaktili beštije sa dna mora i slične stvari ali bez neke magije i vjerovatno sa ljudima kao jedinom inteligentnom vrstom ili da bude klasični high-fantasy sa orkovima, zmajevima, magijom ali i dalje samo ljudima kao igrivom rasom(mogao bih ubaciti i ostale ako bude baš neka želja ali mislim da je bolje da se držimo jednostavnog, bar prvi put)
    ovako ko sta si reko...moze taj stil s cudovistima ali bez carolija i tih gluposti,..

  9. #9
    Senior Member Master Blaster Markecgrad's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Odra
    Postova
    4.661

    Re: Tribes

    Sviđa mi se ovo. Rezerviram mjesto, ako je to u redu.

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Ajde još jedan i onda morate postati pleme ako želite početi
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Tribes

    Koliko bismo vremena imali za potez?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Pa ovisi o vama najviše, ako vam odgovara jedan dnevno onda može, jedan tjedno isto može, ali mislim da će bit random, kad svi završe onda idemo dalje, osim ako ne budemo morali čekat jednoga dva dana onda dobiva bolest
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    357

    Re: Tribes

    ma kakav jedan tjedan to ce onda past u zaborav, jedan turn dnevno mozda i vise... sto se tice rasa po meni bi bilo najbolje da je jedino ljudska rasa igriva ali moze i vise,svejedno i da ima magija a to mogu koristit samo posebne jedinice npr tribe shaman ili warlock il takve slicne pizdarije...
    bzzzzzzzzzzzzzt

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Tribes

    Ako ce biti jednom dnevno count me in

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Tribes

    Igro bi da ocete napravit sve medieval RL, no fantasy no magic...

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Setting i brzina updateova ovise skroz o vama, vi se dogovorite, ali eto ima još jedno mjesto, tko voli nek izvoli
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  17. #17
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    357

    Re: Tribes

    meni bilo koji setting pase, necu se prepirat sad s drugima oko toga, ali volio bih da je samo ljudska rasa ali da ima magija u stilu posebnih jedinica npr warlocak ili shamana il tak nest,ali opet ponavljam pase bilo koji ovo je samo prijedlog bio...
    bzzzzzzzzzzzzzt

  18. #18

    Re: Tribes

    Ja sam unutra, napišem naciju za 5 minuta.

    EDIT:
    Pleme: Messis Alis
    Opis: Pleme Messis alis je jedno od plemena koje kroče zemljom već dugo vremena, seleći se poput nomada sve dok ne nađu zemlju koju im je presveti svećenik Pater obećao prije mnogo desetljeća. Kao krajnje božanstvo se štuje Pater dok su druga manja božanstva obične životinje i biljke poput vuka, mrava, kamilice i lipe. Dolaskom na ove prostore Messis alisi su prestali biti nomadi i počeli su sa jednim od boljih ratarstava na kugli planetskoj. Osim ratarsvom, dobar dio se njih bavi lovom, ribolovom, i plačeništvom (plačenici) te zbog tih plačenika imaju i nekakve male nauke o borbi.
    P.S. Jel može pleme Messis Alis biti u nekom džunglovitom mjestu?

  19. #19
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Tribes

    Pleme: Melusins

    Opis:Jos od pocetka nastanka tog plemena more i rijeke su im bila mjesta uz koja su se nastanjivali.Zadnjih par godina zive na poluotoku koje je specificno zbog tri otoka koje ih okruzuju i san plemena je da uspiju jednog dana nastaniti ta tri otoka.Uglavnom se bave ribolovom po plicim vodama i ratarstvom ali cak i stim glad je konstantan neprijatelj jer ne uspijevaju sacuvati dovoljno hrane za svaku zimu pa je zimama smrtnost velika makar i nije nesto mnogo hladnije nego u sjevernijim zemljama.Kao oruzje preferiraju koplja a pleme vode tri starjesine Raech,Erl i Goh.Zbog tri starjesina svadje su konstantne ali jedino tako uspijevaju izvlaciti kraj sa krajem jer u njihovoj povijesti nitko nije uspio sam nista dobroga napraviti i prosli starjesine su skoro odveli cijelo pleme u propast.

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Tribes

    Pleme:Huto

    Huto je pleme afrikanaca i azijanaca. To su ustvari dva plemena, Rastaus i Chingu koja su živjela jedan blizu drugog, a nakon strašne bolesti koja je poharala oba plemena odlucili su se spojiti i odputovati na pogodniju poziciju.
    Hutosi su eksperti u lovu te dresiranju životinja, no njihova poljoprivreda je jako nerazvijena. Monoteisti su i jedini bog im je Sunce kojemu prinose žrtve svakog mjeseca. Hutosi su vrlo miroljubljiv narod ali u slučaju rata nije im strano dati svoj život za pleme.

  21. #21
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Tribes

    Ja sam mislio da je svijet izmisljen

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Markec postaj pleme do večeras ili ću morati naći drugog igrača
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  23. #23
    Senior Member Master Blaster Markecgrad's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Odra
    Postova
    4.661

    Re: Tribes

    Pleme: Tutlek

    Tutleki su pleme koje živi u šumama i nastanjuje drveće u njima. Visoki su oko 60 centimetara i biljožderi su, najveći neprijatelji su im divlje životinje koje ih lako ubiju zbog njihove visine. Tutleki su niski zbog nedostatka mesa no oni toga nisu svjesni. Noću sakupljaju hranu i vodu a danju skupljaju granje i lišće sa okolnog drveća i popravljaju svoje kuće koje oluje često unište. Miroljubiva su rasa i nikada nisu čuli za ratovanje. U slučaju napada se sakriju u podzemno sklonište i čekaju da neprijatelj otiđe.

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Počinjemo ujutro, trenutno sam preumoran da mislim
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  25. #25
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Tribes

    Jebena je mapa jeli to sam crtas?

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Da, ustao sam ranije samo da je nacrtam
    (Laž, prokleto raskopavanje ulice me probudilo u 8, pa reko kad sam već budan)
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  27. #27
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Tribes

    e pa lijepo si se potrudio ^^

  28. #28
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Tribes

    Jer cemo moci preko vremena izumiti nesto kao npr oruzje i ostalo..npr ako zelim imai u buducnosti brodove oce se moci staviti akcija da ti ovi iz plemena pokusaju napraviti nesto cime bi plovili ( ono na pocetku splav,kajak itd) i da ako uspiju izumiti da se dobije koji se resursi trebaju tako da nrp ako treba koza/drvo da moramo napraviti akciju di ovi odu uzeti te resurse.Ono sam malo reci koje jos akcije mozemo koristiti.

    Anyway ona bestija sa sest nogu i rogovima..erm nazvat cu je Turali
    kako da saznam jer se moze pripitomiti i za koje svrhe se mogu koristiti (meso,jahanje,vuca kola i stvari..ili sve XD?)

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Tribes

    Eksperimentiraj
    Ali na dobrom si tragu, dakle ako nešto želite recite ljudima da to naprave, ako želiš plovilo reci im da pokušaju napraviti nešto što pluta, i za to su potrebni neki resursi ali se podrazumjeva da za prvi put ljudi eksperimentiraju i nađu što im odgovara, ako želiš još brodova trebat će ti drveće.
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  30. #30
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Tribes

    Kul i mislio sam da je nes tako super,znaci godina prosla pa sutra je nova godina pa ponovo idemo sa akcijama? Sad me bas intrigira sta cu moci sa onim zivinama (krzno i meso obviusly) ako brzo idu bit ce epic mountovi lol

    I btw mi smo tehnicki sada u kamenom dobu ono nemamo nis posebno od oruzja i alata dok ih ne napravimo i smislimo right?

Slične teme

  1. Tribes: Ascend
    By Arbiter of Change in forum Online gaming & living
    Odgovora: 52
    Posljednji post: 16-07-2013, 14:42
  2. Tribes, take two - rasprava
    By Jopax in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 1146
    Posljednji post: 28-04-2011, 00:38
  3. Tribes, take two
    By Jopax in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 162
    Posljednji post: 06-04-2011, 09:55
  4. Tribes-Teh Game
    By Jopax in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 100
    Posljednji post: 21-09-2010, 15:23
  5. Tribes:Vengeance
    By The BigOne in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 05-11-2006, 17:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •