Vidi rezultate ankete: Slažeš li se sa mnom? Ili ipak ne?

Glasači
41. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da

    21 51,22%
  • Ne

    20 48,78%
Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 97

Tema: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

  1. #31
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    SW mi je ok,ali nista posebno,uostalom,sw je samo 6 filmova,a ST hrpa serija i filmova.
    Samo 6 filmova? Da.
    No je li zbog toga Star Wars mala franiza? Definitivno ne.
    Prouči malo Expended Universe i vidjet ćeš koliko ustvari toga ima

    Inače dobar je meni i Star Trek, no definitivno ne najbolja SF serija.
    I prije bih ga uspoređivao sa primjerice Stargateom (koji mi je, btw, puno draži od ST-a) nego sa Star Wars.

    Eda, originalna trilogija <333
    Morat ću uskoro opet baciti maraton.

  2. #32
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2008
    Postova
    14

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Meni nikad nije star wars nekako dobro sjeo. Iako su fimovi ok mislim da je star trek podosta razrađeniji i "realniji"
    DS9 smatram vrhuncem star treka jer je genijalno razrađen. Ova novija sranja nisu vrjedna spomena.

  3. #33
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    što se razrađenosti tiče, to je i logično, 6 filmova s jedne strane naprema 10 s druge i 28 sezona serija
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  4. #34

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    St realniji?? .
    Mislis,realniji u smislu -
    Kapetan Kirk napravi top na pustoj planeti i njime upuca protivnika? Onako,nadje i barut,i alatke i sve?

  5. #35
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Kako bilo koji SF može biti realniji od nekog drugog SF-a?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer Srle's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    U drugom svetlu,gdje ima vise svetla
    Postova
    1.948

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    SW je meni "realniji" zbog likova... U ST kapetani i posada su oličenje dobra, spremni žrtvovati sebe i posadu da spasu skoro izumrli klingonski cvijet (parafraziram)...u SW Han Solo kao good-guy je oličenje realnog čovjeka, prije svega sebičnog čovjeka. Ima još primjera ovoje prvi koji mi pade na pamet
    - Always angry, all the time -

  7. #37

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Jos nesto sto ne volim kod ST-a.

    U jednom svetu vlada gej federacija.
    .
    U drugom Imperija s uber evolzx imperatorom i njegovom sith-masinom za ubijanje.
    Sta je vise kul huh>

  8. #38
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Volim obje fransinze. SW malo vise, ali prvenstveno radi originalne triologije i likova koji ju cine. Svaki sf je jedinstven i zanimljiv na svoj nacin. Ne vidim razloga zasto bi se jedan sf volio, a drugi mrzio radio prethodnog.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #39
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Volim obje fransinze. SW malo vise, ali prvenstveno radi originalne triologije i likova koji ju cine. Svaki sf je jedinstven i zanimljiv na svoj nacin. Ne vidim razloga zasto bi se jedan sf volio, a drugi mrzio radio prethodnog.
    +1
    Iako sam i jedno i drugo puno puta gledao kao mali, SW mi je ostao u srcu kao "the" serijal... S jedne strane, možda je to i zato što se na HaeRTeu gotovo pa bilokad mogla pogledati neka epizoda ST, dok je gledanje SW filma već bio malo veći događaj...

    Što se tiče mog "radnog iskustva", od SW sam naravno pogledao sve filmove, prešao petnaestak igara, pročitao knjigu ili dvije, kupovao [kupujem]SLegače i makete, skupljao sličice... Ali još nisam pogledao The Clone Wars animirani film, kao ni animiranu tv seriju, izuzmemo li 2-3 epizode na CN. :I
    Mnogo volim originalnu trilogiju i želim se zatući što još nemam Lego model Millenium Falcona.
    S druge strane, od ST sam pogledao [brijem]Ssve filmove, djelomično pogledao originalni serijal [previše mi je trashy ;(], pecto puta rewatchao TNG [Picard mi je onak, ikona.]Si Voyager, odustao od DS9 jer mi se nakon xyz epizoda učinilo da će se cijelu seriju motati po dosadnoj stanici [Fejlao sam, jel. >_>]Ste pogledao i cijeli Enterprise. Uskoro planiram pogledati i crtanu seriju rađenu po originalu.
    Od igara sam igrao [i prešao]Ssamo Elite Force 2.
    ST merch- nemam.
    Jej~
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  10. #40

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Slažem se sa Predatorom i iako stvarno nema smisla uspoređivati, Star Wars jede malu djecu Star Trek je...njah

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  11. #41
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Babina Greda/Borovo
    Postova
    675

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    = Citat = Izvorno postao Forengner
    Vidi,jedni se oblace u bade mantile sa kapuljacama da bi izgledali kao Jedi-masteri,drugi uce klingonski,i oslovljavaju se sa 'Porucnice,kapetane'-proceni koji su vise fail.Nije lako huh?
    Ovi drugi.
    Ono wtf, trošiš vrijeme na učenje imaginarnog jezika umjesto da naučiš nešto što će ti u životu koristiti i/ili pomoći.
    evo primjera trosenja vremena,a mogo je covjek ljepo reci na rvackom da je sunka trula

    http://www.youtube.com/user/W1k1n6#p/a

    Do or do not, there is no try

  12. #42
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2008
    Postova
    14

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Nije da mrzim Star Wars niti imam sta protiv tog serijala ali jednostavno mi nije lego i nebi ponovno pogledao niti jedan film...
    POčetak star treka gdje glumi kirk je i meni glupost živa. Od next generationa se počinje radit na kvaliteti- makar i prva sezona next generationa djeluje jeftino i zastarjelo.
    NAjvise iritita kad netko kaže nešto važno pa onaj gong u pozadini odjekne
    Pod realnije mislim na uređaje(tehnologiju koju koriste - npr. impulsni pogon ili štitovi mi djeluje logičnije od nekog starca sa supermočima.

  13. #43
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Alepić
    evo primjera trosenja vremena,a mogo je covjek ljepo reci na rvackom da je sunka trula

    http://www.youtube.com/user/W1k1n6#p/a
    Eto, o tome ti ja pričam!

  14. #44
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Meni je ST bezveze, natjero sam se da pogledam par epizoda i rekacija mi je bila pa Power Rangersi su za odrasle ljude naspram ST, Star Wars je neusporedivo bolji.

  15. #45
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    SW mi nije ništa posebno, dojam cjelokupnog lore-a mi je prilično loš, neznam, za mene je to sve izlika za kul specijalne efekte i borbe, skroz mi je nezanimljiv svijet. Za igre i slično odlično paše, though.

    ST s druge strane mi je genijalan, najviše obožavam karakterizaciju kroz cijeli serijal, svakog lika vremenom zavoliš i navijaš za njega.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  16. #46
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Praetorian
    Meni je ST bezveze, natjero sam se da pogledam par epizoda i rekacija mi je bila pa Power Rangersi su za odrasle ljude naspram ST, Star Wars je neusporedivo bolji.
    Koji si ti trol mamuti Da sad ne objašnjavam previše, služit ću se sa Sonicom koji je to sve lijepo napisao. Reć da je ST/SW bolji i obrnuto je, u najmanju ruku, smiješno. Svaka franšiza ima svoje fanove.

    Kaj se mene tiče, ST uvijek, oduvijek i zauvijek.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Koji si ti trol mamuti Da sad ne objašnjavam previše, služit ću se sa Sonicom koji je to sve lijepo napisao. Reć da je ST/SW bolji i obrnuto je, u najmanju ruku, smiješno. Svaka franšiza ima svoje fanove.

    Kaj se mene tiče, SW uvijek, oduvijek i zauvijek.

    Fixed

  18. #48

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    SW mi je bolji, ima veću količinu kulnosti za razliku od ST.

  19. #49
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    SW mi nije ništa posebno, dojam cjelokupnog lore-a mi je prilično loš, neznam, za mene je to sve izlika za kul specijalne efekte i borbe, skroz mi je nezanimljiv svijet. Za igre i slično odlično paše, though.

    ST s druge strane mi je genijalan, najviše obožavam karakterizaciju kroz cijeli serijal, svakog lika vremenom zavoliš i navijaš za njega.
    Riječi čovjeka koji očito nije pogledao originalnu trilogiju i usput je peder.

    @Aral - prokužio sam te, ti si isto biseksualan kao i Sonič!

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Ako i postoji sukob onda je krajnje smiješan .Riječ je o sapunicama za mušku publiku .U ratovima imamo vitešku borbu i spašavanje djeve u nevolji dok u trekijima imamo moreplovce u plovidbi i istraživanju neotkrivenih svjetova ...s obzirom da je na zemlji više manje sve otkriveno , muževima ne ostaje ništa drugo nego živjeti u mašti a ovakve trakavice su dobra hrana za gladnu maštu .Žene su puno prizemnije te u pravilu ih više zanima tko je koga i tko je sa kime i sa koliko novaca nešto smjestio iza leđa i sl.Ali su pametnije nego muži jer se ne prepiru da li je bolja , ne znam , Marisol ili Dinastija .

  21. #51
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Marisol ili Dinastija .
    E gdje njih nadje.

  22. #52
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  23. #53
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    SW mi nije ništa posebno, dojam cjelokupnog lore-a mi je prilično loš, neznam, za mene je to sve izlika za kul specijalne efekte i borbe, skroz mi je nezanimljiv svijet. Za igre i slično odlično paše, though.

    ST s druge strane mi je genijalan, najviše obožavam karakterizaciju kroz cijeli serijal, svakog lika vremenom zavoliš i navijaš za njega.
    Riječi čovjeka koji očito nije pogledao originalnu trilogiju i usput je peder.

    @Aral - prokužio sam te, ti si isto biseksualan kao i Sonič!
    Pogledao sam
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  24. #54
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Alo majmuni jedni, evo Sonica ste mi sad rasplakali!
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  25. #55
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Nova Squadron Space
    Postova
    651

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Star Krack je donekle i realan naspram neke sile koja dize/baca/leti kida smeta ometa i neke fore. Neki nosaci aviona u svemiru, kakve su to fore, Žorž Lucas je previse gledao BSG i Blake 7
    D6C | D2A on 2B-Solex inside | Red Devil

    AMD Phenom 9550 B3 2.2ghz Quad (X4) + AC Freezer 64PRO | ASRock K10N780SLIX3-WiFi | 1x 2GB DDR2 KingMax Mars 800mhz | Samsung F3 1tb | Gainward 8800GT GS 512mb | OCZ StealthXstream v2.2 600W | Samsung P2350 |

  26. #56
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    da, i tolkien je čitao previše eragona
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  27. #57
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Tolkien je čitao Stephenie Meyer.

  28. #58
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Nova Squadron Space
    Postova
    651

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Tolkien je čitao Stephenie Meyer.
    Slazem se, u gospodaru se često spominju krvopije i neki vukodlaci, iako je to moguce da je to bilo u Poirot-u?
    D6C | D2A on 2B-Solex inside | Red Devil

    AMD Phenom 9550 B3 2.2ghz Quad (X4) + AC Freezer 64PRO | ASRock K10N780SLIX3-WiFi | 1x 2GB DDR2 KingMax Mars 800mhz | Samsung F3 1tb | Gainward 8800GT GS 512mb | OCZ StealthXstream v2.2 600W | Samsung P2350 |

  29. #59
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    Star Wars je Fantasy više nego Science-fiction. Dapače, ima više elemenata zajedničkih s The Lord of The Rings trilogijom (točnije, šesterologijom + The Hobit i neke nastavne priče) nego s Star Trek.
    Kod Star Treka je dobro što, karikiram, znaš kako rastaviti treću zavojnicu mikrorazdjelnika disperzijskog fuznika primarne matrice 34 relejne stanice plazmenog razvodnika koji povezuje warp reaktor s pričuvnim sustavom za napajanje kvantnog spreznika filtera zraka u holodeku 13 dok u Star Wars svemiru sablje svijetle i brodovi lete a da ama baš nitko ne zna ni zašto ni kako ni ko je tu lud. Upitajte se samo koliko današnjih tehnologija koristite a da su idejno ili čak i realno potekle iz ST svemira, a koliko ih je iz SW svemira. Eto vam odgovora zašto su u sukobu (jer neki moroni dižu SW kao vrhunac SF-a a da ni sami nemaju smisla za SF).

    Edit:
    Pravi SF izaziva ideje. Potiče razmišljanje. Rezultira novim otkrićima i proizvodima. A takvi su rijetki. No gledajte Žula Verna, Izaka Asimova i još neke pisce SF-a iz prošlosti koji se danas smatraju vizionarima koji su bili puno ispred svoga vremena i čiji ondašnji SF pojmovi danas spadaju pod sasvim normalne prirodne "stvari" koje su tu uz nas već dugo. Kapitualcija SW-a je kad SW fan nosi mobitel (i još ako je preklopni ajme), tablet (na dodir xD), ide u trgovine s vratima koja se sama otvore ispred njega, u bolnicu ode na CT i laserski operira vid. Znate i sami zašto.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #60
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: A zašto su ove dvije franšize u sukobu?

    lol
    eto, kapitulirao sam jer koristim mobitel, lift u zgradi mi ima automatska vrata, a sw volim neš više od st-a

    al ako niš, bar touchscreenove ne volim
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

Slične teme

  1. Sudbina CoD franšize još neizvjesnija
    By W1k1n6 in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 11-03-2010, 14:20
  2. zašto
    By Jack v2.0 in forum PC Play Web Portal
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 09-05-2008, 21:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •