Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 86

Tema: SciFiTech #17: Vremeplov

  1. #1
    Senior Member It lives by night Necto's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    526

    Time Travel

    Ako je bilo moze delete.
    S(trazija san na search al izbaci miljun gluposti)


    World First Time Machine - Time Paradox 1/2
    World First Time Machine - Time Paradox 2/2
    Discovery - First Time Machine

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Ja mislim da vrijeme nije linearno, ili da uopće ne postoji... više kao neka nus-pojava ili iluzija u kojoj se zatekao um u prostoru

    Therefore, nije moguće putovati kroz vrijeme, jer je sve *sad*
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  3. #3
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    a čuj da mogu putovat kroz vrijeme puno toga bi promijenio, ali prvo volio napravit jedan pokus,recimo rekao bi svakome nešto ajmo reči neprimjereno da vidim kako bi to podnio heheh,

    bilo bi fora da imamo Dagger of Time

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Zar putovanje kroz vrijeme ne bi zahtjevalo snižavanje entropije?...
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    Jeste gledali prošli tjedan onaj film "Vremenski Stroj"?
    Jeben film,najbolje dočarava kako je to putovati kroz vrijeme.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  6. #6
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao THE NO
    Jeste gledali prošli tjedan onaj film "Vremenski Stroj"?
    Jeben film,najbolje dočarava kako je to putovati kroz vrijeme.
    Time Machine po knjizi H.G. Wellsa? Da, gledao sam i nisam oduševljen. Nekako mi je sav nedoslijedan i uopšte mi ne izgleda uvjerljivo. Pogotovo onaj dio kada se 8k i neke vrati na mjesto gdje je bio New York i nađe one ostatke i natpise... nekako ne vjerujem da bi sve to trajalo 8k godina.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    [quote=Burek_fr0m_SPACE]
    = Citat = Izvorno postao "THE NO":3ebk51sq
    Jeste gledali prošli tjedan onaj film "Vremenski Stroj"?
    Jeben film,najbolje dočarava kako je to putovati kroz vrijeme.
    Time Machine po knjizi H.G. Wellsa? Da, gledao sam i nisam oduševljen. Nekako mi je sav nedoslijedan i uopšte mi ne izgleda uvjerljivo. Pogotovo onaj dio kada se 8k i neke vrati na mjesto gdje je bio New York i nađe one ostatke i natpise... nekako ne vjerujem da bi sve to trajalo 8k godina.[/quote:3ebk51sq]
    Da,ne vjerujem da bi trajalo 8k godina,ali svejednomoraš priznati kako je odlično napravljeno putovanje kroz vrijeme,osobito kako se mjenja Zemljin reljef.
    Valjda je knjiga bolja,možda je pročitam.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  8. #8
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    [quote=THE NO][quote="Burek_fr0m_SPACE":1tc6h13q]
    = Citat = Izvorno postao "THE NO":1tc6h13q
    Jeste gledali prošli tjedan onaj film "Vremenski Stroj"?
    Jeben film,najbolje dočarava kako je to putovati kroz vrijeme.
    Time Machine po knjizi H.G. Wellsa? Da, gledao sam i nisam oduševljen. Nekako mi je sav nedoslijedan i uopšte mi ne izgleda uvjerljivo. Pogotovo onaj dio kada se 8k i neke vrati na mjesto gdje je bio New York i nađe one ostatke i natpise... nekako ne vjerujem da bi sve to trajalo 8k godina.[/quote:1tc6h13q]
    Da,ne vjerujem da bi trajalo 8k godina,ali svejednomoraš priznati kako je odlično napravljeno putovanje kroz vrijeme,osobito kako se mjenja Zemljin reljef.
    Valjda je knjiga bolja,možda je pročitam.[/quote:1tc6h13q]

    Pročitaj anstavak, "vremenski brodovi", još je bolja.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    Hvala , na prijedlozima

    swidio mi se film , pa nadam se da će i knjiga

    joj da mogu putovati kroz vrijeme , otišao bi u srednji vijek ,

    sjeo na neko brdo , uzeo dalekozor , koice i gledao hrvatsko turske bitke



    e da ima još jedan film kada starček pošalje , jednog čovjeka u budućnost da vidi kakav će biti svijet bez uloge isusa krista u odgoju djece jer taj je čovjek neku knjigu napisao o odguju itd.

    radi se u 19 stoljeću i onda ga on pošalje u 2000
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    jos davnih godina Einstein je izmislio stroj za putovanje kroz vrijeme, istko tako i nesto je prckao sam Nikola Tesla, dakle, to bi moglo biti to, da su nesto njih 2 sklepali i napravili

    premda vise mislim da je Einstein nesto napravio, Tesla se vise razumio u teleportaciju, ne?
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    = Citat = Izvorno postao v4MP1r3
    jos davnih godina Einstein je izmislio stroj za putovanje kroz vrijeme, istko tako i nesto je prckao sam Nikola Tesla, dakle, to bi moglo biti to, da su nesto njih 2 sklepali i napravili

    premda vise mislim da je Einstein nesto napravio, Tesla se vise razumio u teleportaciju, ne?
    A di su ti strojevi?
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    otkud im tehnologija za to, jeboga
    imali su teorije valjda
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    = Citat = Izvorno postao v4MP1r3
    jos davnih godina Einstein je izmislio stroj za putovanje kroz vrijeme, istko tako i nesto je prckao sam Nikola Tesla, dakle, to bi moglo biti to, da su nesto njih 2 sklepali i napravili

    premda vise mislim da je Einstein nesto napravio, Tesla se vise razumio u teleportaciju, ne?
    A di su ti strojevi?
    postoji puno nagađanje, a najvejroatnije su masoni nešto sjebali, jer ipak Tesla je izumio bežžični prenos el. energije, a kamo je stroj ?

    Inače putovanje kroz vrijeme, baš pred neki dan sam gledao film donnie darko i više niš ne kapim.

  14. #14
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    Da, mnogo je polemike bilo oko Philadelphia experimenta, ali mislim da je to samo (pazi mene, samo lol) riječ o teleportaciji, a ne i o putovanju kroz vrijeme.

    BtW, znate li vi da je znanost danas u stanju teleportirati atome i manje molekule?
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  15. #15
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    BtW, znate li vi da je znanost danas u stanju teleportirati atome i manje molekule?
    još uvjek samo subatomske čestice, elektrone tj.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  16. #16
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    U biti, ta teleportacija se temelji na prijenosu svojstava jedne čestice na drugu... ne premjesti se čestica u prostoru, nego neka druga poprimi njena svojstva (postane ona?)...
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  17. #17
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Afaik, trenutno su samo u mogućnosti "klonirati na daljinu" fotone.

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564
    = Citat = Izvorno postao Morgoth

    postoji puno nagađanje, a najvejroatnije su masoni nešto sjebali, jer ipak Tesla je izumio bežžični prenos el. energije, a kamo je stroj ?

    Inače putovanje kroz vrijeme, baš pred neki dan sam gledao film donnie darko i više niš ne kapim.
    Preporučujem ti da pročitaš ovo, jer iz informacija iz samog filma nemožeš kurca skužit.

  19. #19
    Senior Member Lock'n'Load Arkham's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Miskatonic University
    Postova
    129
    Vrijeme je relativno, ovosi o brzini kretanja objekta. Znači da vrijeme "postoji", pa mora postojati nekakav način da putujemo vremenom, kao što putujemo ostalim dimenzijama.
    Ali, da se vratimo u prošlost i nešto promijenimo nastaje li onda alternativna stvarnost, ili se mijenja naša stvarnost? Jer ako se ja vratim u prošlost i ubijem sebe, onda ću biti mrtav i neću se moći vratiti u prošlost i ubiti sebe, pa ću biti živ, pa ću moći ubiti sebe i tako dalje...
    Inače, ako uzmemo u obzir teoriju kaosa, dovoljno je samo zakoračiti u prošlost, i sve što poduzmemo, makar to bilo kihanje ili treptanje, eksponencijalno će se povećati i u potpunosti promijeniti budućnost.
    Religion is what keeps the poor from murdering the rich.

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    OSIJEK VJEČNI GRAD
    Postova
    1.184
    kad bih ostavio samo jednu česticu u svemiru,sve ostalo uništio, čestica se ne bi kretala (idealan uvjet, kad bi bila postavljena tako da se ne kreće), jeli tada ne bi postojalo? ne bi ga mogao mjeriti, jer ne bi na nju ništa utjecalo, ne bi se kretala, ne bi ulazila u procese, i bila bi statična?
    da sam barem malo više učio fiziku, bolje bih ovo kužio . 3 u 1. razredu srednje
    želite li znati zašto bard mrzi emoe? je li legolas jači od gimlija? što ima novoga u world of darknessu? jesu li patuljačke žene feministice? posjetite world of fantasy http://fentazi.ej.am/forum najbolji hrvatski fantasy forum

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    meni se nekak najvise uklapa ona teorija o paralelnim svijetovima, jer fakat se stvara paradox ak sam sebe ubijes, znaci nema slobodne volje :/, sto pak znaci da sudbina postoji

  22. #22
    Member Plants Vs Zombies Maxo's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2007
    Lokacija
    Doboj,BiH
    Postova
    32
    Hmm vjerujem da cemo prije izmisliti neku vrstu teleporta(to mi je nekako lakshe i zamisliti kao neku mashinu koja ce pamtiti raspored chestica il chega vec u tijelu i sastavljati ih na drugom mjestu,problem je samo shto treba puno prostora da se zapamti gdje je koji atom ...). Shto se tiche puta kroz vrijeme i da li je moguce... Najvjerovatnije! Najvishe vjerujem u mogucnost puta kroz crne rupe a.k.a. crvotochine poshto su to mjesta na kojima se svemir navodno savija ko papir,i kao da napravimo tunel kroz neku planinu i prodjemo kroz njega ushtedimo vrijeme,ali bukvalno!Teorijski, poshto smo se kretali brze od svjetlosti (cheatovali) mozemo se vratiti kroz taj tunel i doci na drugu stranu u vrijeme prije nego shto smo krenuli!!!Impresivno
    Ostaje samo josh da se otkrije da li uopshte mozemo prezivjeti u takvoj sredini(navodno je to vrlo unfriendly sredina sa velikim pritiscima i gravitacijama i masama itd.)i mozemo li napraviti crne rupe sa naprednom tehnologijom...
    Keep
    <---
    right!
    BnetAcc

  23. #23
    Senior Member Lock'n'Load Arkham's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Miskatonic University
    Postova
    129
    Kad pogledamo vakuum zapravo nije prazan. Uvijek se nalazi u nekom polju (magnetskom, gravitacijskom...). Vakuum postoji jer se može izmjeriti, dok je ništavilo neizmjerljivo. Sam svemir se ne širi, nego se prostor stvara u svakoj njegovoj točki. Dakle, i praznina isto nastaje...
    Kako god sve to čudno zvučalo, svemir je baziran na pravilima, samo što ljudi još ne znaju sve osnove. Možda nikada i neće saznati. Ali, otkrijemo li ih u teoriji, onda će biti samo pitanje vremena i izvora energije, kada ćemo moći kontrolirati prostor-vrijeme.
    Kada sve rastavimo na osnovne faktore, putovanje kroz vrijeme ne zvuči komplicirano.
    1. Objekt koji putuje kroz vrijeme sačuva svoja svojstva, dok se ostatak svemira vraća u stanje u kojem je bio u prošlosti.
    2. Objekt prestaje putovati kroz vrijeme i u prošlosti promijeni tijek događaja.
    3. Objekt se vraća u svoje vrijeme, koje je promijenjeno

    ili

    1. Objekt prolazi kroz rupu u prostor-vremenu, koja mu omogućava putovanje kroz vrijeme. Time preskače u drugo vrijeme.
    2. Objekt promijeni nešto u prošlosti i stvara alternativnu stvarnost.
    3. Objekt se vraća u svoje vrijeme u kojem ništa nije promijenjeno.
    Religion is what keeps the poor from murdering the rich.

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    Shit sad me glava boli od ovih vasih postova

    ali ima u ovoj knjizi koju citam nesto o teleportaciji i o tome kako se ne teleportira objekt neko se prostor uvije na taj nacin da prostor u kojemu se nalazi objekt premjesti u prostor u koji se teleportira i da predmet ostaje u tom drugom prostoru dok se ovaj prvi prostor vraca na svoju prijasnju lokaciju
    sad o putovanju kroz vrijeme postoji taj tzv "grandfather" efekt kako ga zovu
    koji onemogucava putovanje u proslost i to objasnjava rijecima
    Ako se vratimo u proslost i ubijemo svog djeda dok on jos nema djece tada i mi prestajemo postojati i cijeli prostor i vrijeme se mjenjaju.
    to je bilo u jednoj emisiji na discoveryu ali ima jos jedna kvaka
    vrcenje u krug to se moze vidjeti u filmu 12 majmuna
    kada wills kao djete svjedoci ubojstvu covjeka ali na kraju shvaca da je gledao svoje ubojstvo i to znaci da on kao djecak u tom vremenu ce odrasti i opet se vratiti u to vrijeme da bi opet poginuo i da bi opet kao djecak vidio sebe kako pogiba i radi toga dogadjaja vrijeme se vrti u krug jer se stalno vraca u proslost i pogiba i po tome se cijeli tijek vremena remeti i nista ne ide svojim tokom
    shit sad ni sebe ne kuzim
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  25. #25
    Senior Member Lock'n'Load Arkham's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Miskatonic University
    Postova
    129
    teleportacija je prijenos svojstava jedne čestice na drugu s tim da se prvotna čestica uništi. dakle ako tebe teleportiraju, najprije te ubiju i opet te sastave. ja se ne teleportiram!
    Religion is what keeps the poor from murdering the rich.

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    OSIJEK VJEČNI GRAD
    Postova
    1.184
    = Citat = Izvorno postao Arkham
    teleportacija je prijenos svojstava jedne čestice na drugu s tim da se prvotna čestica uništi. dakle ako tebe teleportiraju, najprije te ubiju i opet te sastave. ja se ne teleportiram!
    da, to sam čuo.
    do zla boga glup način.
    to je sve smao jedan veliki copy-delete-paste
    želite li znati zašto bard mrzi emoe? je li legolas jači od gimlija? što ima novoga u world of darknessu? jesu li patuljačke žene feministice? posjetite world of fantasy http://fentazi.ej.am/forum najbolji hrvatski fantasy forum

  27. #27
    Senior Member Lock'n'Load Arkham's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Miskatonic University
    Postova
    129
    točnije cut/paste
    Religion is what keeps the poor from murdering the rich.

  28. #28
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Odes desno pa skrenes lijevo pa samo ravno!
    Postova
    798
    da mogu vratit vrijeme ja bi se vratio u 1980-ete otišao u Miami i ubacio se u Vice ligu (drug buisness)


    I Naravno koknuo bi Tommy-a i uzeo mu vilu


    Ovo prvo ozbiljno!
    Nemam sig!

  29. #29
    Senior Member Giant leap for forum Kiklop's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Lezim u krevetu,surfajuci kroz astralnu projekciju citam Kasopejske transkripte
    Postova
    3.134
    O ovoj temi bi mogo dosta toga napisat da se sjecam onoga kaj sam procito

    You have no Friends,go kill yourself
    I don't care if your world is ending today
    Because I wasn't invited to it anyway

  30. #30
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    SciFiTech #17: Vremeplov

    Jooj! Kako bi to bilo zabavno! Zamislite koliku bi frku prouzročili kada bi se vratili 650 tisuća godina u prošlost i samo pljunuli u ocean...
    Nego, jel si itko uzeo vremena i pročitao par stvari od Titora? Od PC PLAYa broj 124 ste imali dosta vremena, al opet... ako niste, evo vam jedan linkićSza početak avanture. Kao da čitate neki dobar fan-fic. U međuvremenu ću se preseliti na sjever, Island ili nešto takvo. I uložiti ću u hidrogenske ćelije.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

Slične teme

  1. Vremeplov!
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 121
    Posljednji post: 10-09-2012, 13:39
  2. SciFiTech #11: Antimaterija
    By The Boz in forum SCIENCE!
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 31-08-2010, 16:24
  3. SciFiTech #8: Kloniranje
    By The Boz in forum SCIENCE!
    Odgovora: 135
    Posljednji post: 11-08-2010, 13:31
  4. SciFiTech #16: Teleportiranje
    By The Boz in forum SCIENCE!
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 09-08-2010, 15:06
  5. SciFiTech #9: Laser
    By The Boz in forum SCIENCE!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 08-08-2010, 19:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •