Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 70

Tema: Ratni filmovi

  1. #31
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Ratni filmovi

    :O
    ne kuzim kako sam taj film propustio,a prije par mjeseci sam bas krenuo gledat stare ratne i skoro sve Kubrickove filmove

  2. #32
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Currently resting at Praven.
    Postova
    1.405

    Re: Ratni filmovi

    Da su nerealni i preuveličani je istina,ali i to da su zabavni i atmosferični,najbolji primjer je spašavanje vojnika Rajana.
    Neznam jel se Krvavi Dijamant ubraja u ratne,jer se radnja odvija usred rata,ali svejedno fenomenalan film.
    ProCRoWar Clan <3<3<3
    WoW <3 <3

  3. #33
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Ratni filmovi

    Bolje i ta američka patroitizmom nabijena sranja nego naši psihodelični ratni filmovi gdje svi imaju ptsp ili su u nekoj depri itd. Gledajuć naše filmove ispada da nas je branio brod luđaka, odnosno da su svi takvima kasnije postali...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  4. #34
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Ratni filmovi

    Misliš na onaj film, "Crnci" ako se ne varam, gdje se radi o tome da se prikaže kraj pa onda samo čekamo ostatak filma na "nešto" u potpuno mračnoj atmosferi? To je pokušaj hrvatske filmske industrije da nas zavara o "složenoj i dubokoj radnji". Nije na razini Mementa, ali hej )

  5. #35

    Re: Ratni filmovi

    Ne već misli na 90% balkanske kinematografije koja je ili totalno besmislena ili govori o proteklom ratu.

  6. #36
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Ratni filmovi

    veliki potpis na ovo

  7. #37
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Ratni filmovi

    Morao sam pauzirati Ramba IV da prokomentiram. Ne daj se, o nadrkani britanski ćelavče, mina ti je upravo raznijela dio gležanj i dio potkoljenice ali i dalje pucaj iz kalašnjikova po hordi zlih silovatelja

    EDIT: Ramba je upravo okrznio mitraljeski metak sa razornom moći da otkine čovjeku ruku, ali i dalje zadržava snagu da usmjerava mitraljez istog tipa prema neprijateljima. Što me zapravo ne čudi, jer je čovjeku ranije isčupao grkljan

    EDIT: Film je završio, koje traćenje vremena. Ne vidim po čemu se razlikuje od ostalih dijelova. Naravno, uvijek postoji mogućnost da sam gledao pogrešni film Ništa, idemo na Sickov film.

    Inače, obavezna lektira je i slabo poznati film Letters from Iwo Jima, koji na posebno brutalan način prikazuje osvajanje tog malenog otoka. Ono što ga razlikuje od ostalih je to što je prikazan sa japanske scene gledišta. Posebno šokantne scene su one u kojima se japanci čine masovno samoubojstvo u tunelima Suribachija (planine na Iwo Jimi gdje su izgradili iznimno razgranatu mrežu tunela, što je poništilo djelovanje američkih topova sa brodova, i znatno produžilo bitku jer su marinci morali čistiti svaku prostoriju, op.a)

    Također, Flags of our fathers, koji otkriva pozadinu priče iza famoznog dizanja zastave na Iwo Jimi, uz dodatak što vjerno predočuje djelovanje američke propagande.

  8. #38
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: Ratni filmovi

    Rambo je najrealniji

  9. #39

    Re: Ratni filmovi

    Sad više ni ne kužim o čemu je topik,
    ali gledah maloprije odličan film...nije ratni, ali vrlo je moguće da ima takve korijene
    After Life,
    Liam Nelson i Christina Ricci u glavnim ulogama, redateljica imenom Agnieszka nešto nešto
    Psiho-triler, meni među top 5 ikad

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  10. #40
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Inače, obavezna lektira je i slabo poznati film Letters from Iwo Jima, koji na posebno brutalan način prikazuje osvajanje tog malenog otoka. Ono što ga razlikuje od ostalih je to što je prikazan sa japanske scene gledišta. Posebno šokantne scene su one u kojima se japanci čine masovno samoubojstvo u tunelima Suribachija (planine na Iwo Jimi gdje su izgradili iznimno razgranatu mrežu tunela, što je poništilo djelovanje američkih topova sa brodova, i znatno produžilo bitku jer su marinci morali čistiti svaku prostoriju, op.a)

    Također, Flags of our fathers, koji otkriva pozadinu priče iza famoznog dizanja zastave na Iwo Jimi, uz dodatak što vjerno predočuje djelovanje američke propagande.
    Inače, pogledao ja ta 2 odlična filma u jedno popodne, osim što me zainteresirala činjenica da režira Clint Eastwood, drugi zapravo dio filma pod nazivom "Iwo Jima kara no tegami" najviše me privukao. Clint Eastwood očito nije neki agrarani siledžija (zanemarimo uloge u filmovima) pa su američka i japanska strana bitke potpuno različiti i uvjerljivo prikazani. Dok se Flags of our fathers bavi tadašnjim gledištem američke politike i superiornijim stavom američkih vojnika koji su odlučni i uvjereni da će ovaj mali otok pokoriti u veoma kratkom vremenu, s druge pak strane, tu su japanski vojnici koji su svi nevoljno na ratištu i nedostaju im njihove obitelji.

    Uglavnom, umjesto par dana kako su Amerikanci izračunali, bitka je potrajala više od 30 dana, a američkoj vojsci nanijela ogromne gubitke, dok su Japanci uglavnom svi izginuli, što direktno ubijeni, što počinjenim seppuku.


    Svi pogledati!

  11. #41
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ratni filmovi

    Letters from Iwo Jima teško da je slabo poznat jer je bio nominiran za Oskara za najbolji film .Film je odličan ali sve ovisi što očekuješ od ratnog filma .Dobru zabavu kao što je to Rambo IV , Black Hawk Down , Apokalipsa ....ili dramsku realnst kao što je Schindler's List , The Pianist ,Letters from Iwo Jima ili navedeni Paths of Glory od Stanley Kubricka koji ni nezna snimiti loš film .

    Meni osobno smeta manjak realnosti ako film pokušava biti realan poput The Hurt Lockera.Svojim rupama i nelogičnim dijelovima mi ispada krajnje neuvjerljiv .Ali ako film ne insistira na nekom dokumentarizmu onda ga promatram kao i svaki drugi film .Ne analiziram svaku scenu i ne čudim se ako ga je okrznuo metak a on uspijeva nakon toga izrešetati dva kamiona puna vojanika.Jer to je Rambo , istrenirani rođeni ubojica , polu indijanac kojeg mrziš u miru a želiš za najboljeg prijatelja u ratu .

    Ratni film ima svoje podžanrove koje treba uvažavati .

  12. #42

    Re: Ratni filmovi

    Mislim da ti je več par puta objašnjeno da ono što je tebi nerealno u Hurt Lockeru je ustvari tvoje loša percepcija filma.

  13. #43

    Re: Ratni filmovi

    Ne znate vi sta je dobar ratni film,citam i cutim,ali ukoliko ovako nastavite,ubicu boga u vama svojim rantom-o-ww1 i 2 filmovima.

  14. #44
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Ratni filmovi

    Some ces pokrenuti mrznju suti i uzivaj i radje salji meni imena da znam sta vrijedi gledat

  15. #45

    Re: Ratni filmovi

    Da, izbrisan mi je post gdje sam napisala nešto o ratnim filmovima, predivno nešto

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  16. #46
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Naravno, uvijek postoji mogućnost da sam gledao pogrešni film
    Pingu je pogledao krivi Sherlock Holmes, i nije mu bilo jasno kako film sa mechazmajevima i minitiranosaurima u Londonu nekome može biti dobar...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  17. #47
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Ratni filmovi

    Born on the 4th of July (http://www.imdb.com/title/tt0096969/)

    Iako film nije nužno ratne tematike (iako se cijela priča vrti oko rata), definitivno film koji mi je zgadio do temelja američki patriotizam i njihovo vjerovanje u boga i čistoću, te licemjerje u odnosu na taj patriotizam. Oliver Stone više ide ljudima na kitu sa tim svojim patrotskim filmovima, tipa JFK, Nixon, W, WTC itd.... Tip je totalno poremećen, tj zaražen onom epidemijom bolesnog patriotizma koji hara u SAD-u, a polako se širi i na ove prostore
    I am an island.

  18. #48

    Re: Ratni filmovi

    Taj film nije pretjerano patriotski,mislim likovi na kraju upadaju na Republikansku konferenciju i prosvjeduju pa ih murija pokupi.

  19. #49
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Naravno, uvijek postoji mogućnost da sam gledao pogrešni film
    Pingu je pogledao krivi Sherlock Holmes, i nije mu bilo jasno kako film sa mechazmajevima i minitiranosaurima u Londonu nekome može biti dobar...
    Da, 4.3 ocjena na IMDB-u je objasnila štošta.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao Nee Joe Hendrix
    Born on the 4th of July (http://www.imdb.com/title/tt0096969/)

    Iako film nije nužno ratne tematike (iako se cijela priča vrti oko rata), definitivno film koji mi je zgadio do temelja američki patriotizam i njihovo vjerovanje u boga i čistoću, te licemjerje u odnosu na taj patriotizam. Oliver Stone više ide ljudima na kitu sa tim svojim patrotskim filmovima, tipa JFK, Nixon, W, WTC itd.... Tip je totalno poremećen, tj zaražen onom epidemijom bolesnog patriotizma koji hara u SAD-u, a polako se širi i na ove prostore
    Ovaj, možda sam ja nešto opasno krivo shvatio, ali zar to nije izrazito anti ratni (i dobar) film ? I Oliver Stone je u nekim svojim filmovima koje sam ja gledao, primjerice Natural Born Killers, izrazito kritičan prema modernom američkom društvu, opsjednutošću nasiljem i kontroli masovnih medijima. Isto tako cijeni Huga Chaveza i modernu socijalističku politiku, o kojem je napravio i dokumentarac, pa me baš zanima otkud si došao do zaključka da je bolesni patriot, tebi se nešto ozbiljno pobrkalo.

  21. #51
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Ratni filmovi


    [quote=Duke of Earl]
    = Citat = Izvorno postao "Nee Joe Hendrix":3r4jr37x
    Born on the 4th of July (http://www.imdb.com/title/tt0096969/)

    Iako film nije nužno ratne tematike (iako se cijela priča vrti oko rata), definitivno film koji mi je zgadio do temelja američki patriotizam i njihovo vjerovanje u boga i čistoću, te licemjerje u odnosu na taj patriotizam. Oliver Stone više ide ljudima na kitu sa tim svojim patrotskim filmovima, tipa JFK, Nixon, W, WTC itd.... Tip je totalno poremećen, tj zaražen onom epidemijom bolesnog patriotizma koji hara u SAD-u, a polako se širi i na ove prostore
    Ovaj, možda sam ja nešto opasno krivo shvatio, ali zar to nije izrazito anti ratni (i dobar) film ? I Oliver Stone je u nekim svojim filmovima koje sam ja gledao, primjerice Natural Born Killers, izrazito kritičan prema modernom američkom društvu, opsjednutošću nasiljem i kontroli masovnih medijima. Isto tako cijeni Huga Chaveza i modernu socijalističku politiku, o kojem je napravio i dokumentarac, pa me baš zanima otkud si došao do toga da je bolesni patriot, tebi se nešto ozbiljno pobrkalo.[/quote:3r4jr37x]




    Gledaj početak filma, gledaj njegove ostale filmove, i reci da nije pretjeran patriot.... Film nije loš, sasvim dobar, al gadi mi se taj američki patriotizam...
    I am an island.

  22. #52
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Ratni filmovi

    Pa film zapravo ismijava pojavu patriotizma koji je nagnao mnoge mlade ljude, među ostalima i glavnog lika, da se prijave za Vijetnam gdje su ih razguzili

  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ratni filmovi

    Film vjerno prati priču Ron Kovica koji se od naivnoga patriote preobraća u protivnika rata .Film je anti patriotski i antiratni .

  24. #54
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Ratni filmovi

    I'm just goin' to shut up now because I've been obviusly pwned with facts.
    I am an island.

  25. #55
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao Nee Joe Hendrix
    I'm just goin' to shut up now because I've been obviusly pwned with facts.
    Baš si sve totalno krivo shvatio

  26. #56
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Ratni filmovi

    [quote=Duke of Earl]
    = Citat = Izvorno postao "Nee Joe Hendrix":17dinh8a
    I'm just goin' to shut up now because I've been obviusly pwned with facts.
    Baš si sve totalno krivo shvatio [/quote:17dinh8a]

    Nisam ga ni gledao do kraja koliko mi je bilo bezveze, možda je to razlog
    I am an island.

  27. #57
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Ratni filmovi

    Pogledaj ga opet, vjerojatno si ga gledao sa krivom predodžbom ala "ovo je amerpatriotsko smeće od filma"

  28. #58
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Pogledaj ga opet, vjerojatno si ga gledao sa krivom predodžbom ala "ovo je amerpatriotsko smeće od filma"
    Gledao sam prvih 15 minuta i kad je njegova majka počela pričati o velikim amerikancima, veterani, katoličanstvo, bla, bla, prekinuo sam.... Al ako kažeš da vrijedi pogledat, dakako da budem ....
    I am an island.

  29. #59
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Ratni filmovi

    Pa stvarno vrijedi. On je, kao velika većina tadašnjih Amerikanaca, bio pod velikim utjecajem propagande i "crvenom zlu koje će uništiti Ameriku". Na kraju tip shvati da je sve to jedan veliki bullshit.

  30. #60
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Pa stvarno vrijedi. On je, kao velika većina tadašnjih Amerikanaca, bio pod velikim utjecajem propagande i "crvenom zlu koje će uništiti Ameriku". Na kraju tip shvati da je sve to jedan veliki bullshit.
    Baš sam na wikipediji našao da je podrijetlom Hrvat ..... Da živi ovdje, ne bi ništa bolje prošao...
    I am an island.

Slične teme

  1. CGI filmovi
    By Raz in forum Multimedia
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 05-01-2010, 23:27
  2. filmovi
    By Sterpo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 08-02-2007, 22:01
  3. Banana filmovi
    By mravojed in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 20-03-2006, 01:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •