Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 70

Tema: Ratni filmovi

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Ratni filmovi

    Ogroman hračak. Toliku količinu patetike i općenito propagande nisam u životu vidio. Kratak osvrt na dosadašnje ratne filmove, uz iznimku jedne mini serije.

    We were soldiersS- ovo je trenutačno kralj debilizma. Napisao sam jedan dio kritika u podforumu multimedia, ali ovdje ću to malo pojasniti. Počevši od apsolutno predvidljive radnje koja je već tisuću puta prožvakana (iskusni ratni veteran sa badass nastupom, no-nonsense pristupom i izobličenih ustiju), koliko-toliko normalnog zapovjednika (ironično, Mel Gibson), i hrpa apsolutno neiskusnih jedinica koja se rastaje od obitelji, iako odlučna da obrani svoju domovinu od oko desetak tisuća udaljene zemlje zvane Vijetnam. Ok, to sam prežvakao. Slijedi sat vremena filma u kojemu količina patetike,idiotizma i, naravno, hrpe urlajućih vijetnamaca koji se raspadaju uslijed djelovanja američkih strojnica nadmašuje moja ionako već formirana,skromna očekivanja u vezi filma. Vrhunac je, dakako, scena u kojoj umirući vojnik, gledajući svog "brata po oružju", kašlje krv i govori "drago mi je što sam mogao umrijeti za domovinu".

    Pokušavam zamisliti što je Gibsonu prolazilo kroz glavu kad je odlučio to dodati. Mislim da je išlo nekako ovako - nazvao je Spielberga i pitao ga - Hej, Steven, što da ubacim u scenu umirućeg vojnika? Da ga jednostavno brzo ubijem ili da nešto kaže?
    - Joj,idiote... - *Spielberg facepalm* - ubaci nešto. Štajaznam. Nešto kao, reci mojoj ženi da je volim* . Nemožeš ga jednostavno ubiti.
    - Ali,ali... Steven...
    - Ništa Steven. Zahvali mi poslije. - odvrati Spielberg dosadnim glasom. *spuštanje telefona*

    *ne brinite, ima i ta scena.

    Gibson, naravno, nije ni tu stao. U želji zadovoljavanja rednecka je išao i dalje. Pripremite maramice za srceparajuće scene gdje se vojnik, kojemu je 80% tijela opečeno napalmom, dere iz helikoptera "reci mom djetetu da ga volim". Vojnik je kinez, inače. Gledajući taj film, zapitao sam se koliko je uopće Amerikanaca poginulo tokom bitke za La Drang dolinu. Mislim, svake tri sekunde netko pogiba. Dvije tisuće? Tri?




    Band of BrothersS- od 101. zračne su napravili celebritije. Nemogu zamisliti kako se ostali veterani WW2 osjećaju dok gledaju ljude koji mole nekog random pripadnika 101. za autogram. Činjenica da je većinu vremena proveo prevozeći transport, dakako, ne spomene. Niz povijesno netočnih informacija, kombinirano sa epizodom gdje šaka pripadnika 101. ubija pedeset esesovaca sa samo jednim mrtvimSčini ultimativan fail. Naravno, o činjenici da su prikazani kao badass motherfuckeri neću ni spominjati. Iako, dosta dobro rađena serija.

    Pearl HarborS- ovo neću ni komentirati. Svako tko ga je pogledao točno zna na šta mislim. Tipični film na koji rednecki bez zubi i stavom "let's go out there and kill them with our shotguns!" (ovo sam pročitao negdje na forumu ) i dalje imaju spontane orgazme.

    Saving private RyanS- iako je dosta dobro odrađen film, i dalje mi nije jasno kako je Spielberg uspio zavarati publiku da misli da je na Omaha plaži poginulo barem dvadesetak tisuća ljudi. Mislim, gubici su bili veliki ( otprilike dvije tisuće ljudi na Omahi, šest tisuća sve zajedno - dakle, plus ostale plaže gdje su Amerikanci bili stacionirani ), ali čovjek stvarno formira mišljenje da su Ameri imali barem šest milijuna ukupnih žrtava u WW2.

    Behind enemy linesS- također vrlo traljavo određen film sa suptilnom porukom - komunizam is baaaad. Oni koji su ga gledali su sigurno zamjetili scenu gdje ruski politički komesarSsa žaljenjem zaključuje da komunizam nemože funkcionirati. Ukratko, smeće. Iako je snajperska aktivnost prikazana jako dobro

    [center:1niy395c]Ono što me najviše smeta kod ovih filmova je činjenica da većina ljudi to uzima kao svoj izvor informacija i nonstop se referira na to, uzimaju te filmove zdravo za gotovo, ni ne pokušavajući otkriti "je li to baš bilo tako". [/center:1niy395c]

    Naveo sam uglavnom povjesne neistine, i ja ne tražim kompletnu istinu, ali bih barem htio malo realniju sliku što se tamo desilo. Ne trideset tisuća amerikanaca koji ginu kao muhe.

    Dosad najbliži savršenstvu su, inače - Platoon, Thin Red Line, Hurt Locker, Full Metal Jacket.


  2. #2
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Američki ratni filmovi

    Dvanaestorica žigosanih, Apokalipsa danas (Uvijetno receno)....

    EDIT: Oni koji su mi prilično dobri, i bez američke demokracija ftw patetike...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Američki ratni filmovi

    A koji su to ratni filmovi bolji od američkih ?

    Tanka crvena linija , Apokalipsa , Vod smrti , Black Hawk Down ,Schindler's List, Rambo V ...jedini ne američki film koji im ozbiljno konkurira je Das Boot .

    edit:

    Hurt Locker kojeg navodiš kao dobar primjer je prepun nelogičnosti .Pirotehničari koji su ujedno izučeni komandosi i snajperisti i to u tolikoj mjeri da sasovci ispadaju smiješni...debilizam .

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Američki ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    A koji su to ratni filmovi bolji od američkih ?Tanka crvena linija , Apokalipsa , Vod smrti , Black Hawk Down ,Schindler's List, Rambo V ...jedini ne američki film koji im ozbiljno konkurira je Das Boot .
    Više sam zamislio temu kao "redneck-type" sranja. Gore navedeni filmovi su dobri, uz iznimku Ramba koji nisam iz razumljivih razloga pogledao. Das boot je isto jako zanimljiv i neobičan, jer se bavi podmornicama. No imaš pravo, neka moderator preimenuje temu u samo ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Hurt Locker kojeg navodiš kao dobar primjer je prepun nelogičnosti .Pirotehničari koji su ujedno izučeni komandosi i snajperisti i to u tolikoj mjeri da sasovci ispadaju smiješni...debilizam .
    Hurt Locker je napravljen tako da šalje drukčiju poruku od ostalih filmova, koji se uglavnom baziraju na makljažu. Ali to su sitnice na koje rijetko tko obraća pažnju. Primjerice, većina glumaca je anonimus, osim glumca na početku (sgt.Thompson). I dok je većina ljudi očekivala da će on biti nositelj radnje, on pogiba odmah na početku, čime se stvara konfuzija ala - rat ne bira.

    Obrati pozornost na citat na početku filma, također. Taj citat je zapravo objašnjenje narednika Jamesa, koji doživljava rat na svoj, posebni način, te mu pruža adrenalinsku satisfakciju. Sve ono što on radi, rastavljanje bombi, uzimanje nepotrebnih rizika (što ultimativno dovodi do ranjavanja jednog člana tima), i na kraju ponovno vraćanje u službu. Film je znatno dublji od velike većine ostalih filmova, koji su nas navikli na površne likove i predvidljivu radnju začinjenu eksplozijama. Također, bazira se na dotad neobrađenu ili slabo obrađenu temu pirotehničara, kao i psihološkim pritiscima s kojima se suočavaju. Sve to čini jedan neobičan ali dobrodošao film.

    Što se tiče njihove obuke, to je manje bitno, iako je E.O.DSi dalje vrlo dobro obučen tim i nema puno scena gdje rade stvari kao SAS, neznam otkud si njih sad izvukao

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Američki ratni filmovi

    Sasovci su oni što su ih sreli u pustinji jer im je stao džip .Prikazani su totalno nesposobno i naivno.Tip puca iz teške strojnice napamet , likovi ne mjenju poziciju nakon ispaljenog hica iz snajpera i čekaju da ih poskidaju jednog po jednog .I onda dolaze svemirski pirotehničari koji skidaju lika u trku na nekoliko stotina metara .Ili kada upadaju u naseljeno mjesto usred noći u potrazi za teroristima..njih trojica sami .To mi ubije film koji se fura na pravu realnost.Vidi se da ga je režirala žena .Ima film dobrih trenutaka i nije loš ali je debelo precijenjen .

    Imaš predrasude prema Rambu V .Riječ je o jednom od najboljih akcijskih ratnih filmova nakon dugo vremena.I nipošto nije plitak , glup ili nešto sl.

  6. #6
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Američki ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Ramba koji nisam iz razumljivih razloga pogledao
    Ne znam koji su to "razumljivi razlozi"? Rambo IV, odnosno John Rambo je fantastičan antiratni film. Podcjenjeno remek djelo moderne ratne kinematografije.

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Američki ratni filmovi

    Vidi mene već sam na Rambu V koji nije ni snimljen .Mislio sam na Rambo IV .

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Američki ratni filmovi

    Patim od kompleksa Ramba kao filma u kojemu nabildani ratnik ide i ubija. Jel' radnja povezana?

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Američki ratni filmovi

    Rambo IV je remek djelo .Ne pamtim film u kojem sam izašao iz kina sretan i zadovoljan a da sam sat i pol gledao pedofiliju , masakr , rasturanje tijela i pretvaranje u kašu i sl.Bez jebe , film je odličan i ima dubinu + odlično je režiran bez i jedne suvišne scene.


  10. #10
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    247

    Re: Američki ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Sasovci su oni što su ih sreli u pustinji jer im je stao džip .Prikazani su totalno nesposobno i naivno.
    To nisu nikakvi sasovci vec britanski placenici.

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Američki ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Sasovci su oni što su ih sreli u pustinji jer im je stao džip .Prikazani su totalno nesposobno i naivno.Tip puca iz teške strojnice napamet , likovi ne mjenju poziciju nakon ispaljenog hica iz snajpera i čekaju da ih poskidaju jednog po jednog .I onda dolaze svemirski pirotehničari koji skidaju lika u trku na nekoliko stotina metara .Ili kada upadaju u naseljeno mjesto usred noći u potrazi za teroristima..njih trojica sami .To mi ubije film koji se fura na pravu realnost.Vidi se da ga je režirala žena .Ima film dobrih trenutaka i nije loš ali je debelo precijenjen .

    Imaš predrasude prema Rambu V .Riječ je o jednom od najboljih akcijskih ratnih filmova nakon dugo vremena.I nipošto nije plitak , glup ili nešto sl.
    Neznam šta su ti britanci, ali čisto sumnjam da su SAS Što se tiče snajpera, ako mislimo na istu scenu, nije bilo potrebe za mjenjanjem položaja jer su bili na otvorenom i samo bi se izložili riziku mjenjanjem položaja. Za razliku od Staljingrada, jel'.

    Osim toga, čak i da su SAS-ovci, nakon što sam vidio da šaka američkih padobranaca ubija, ponavljam, pedesetak SS-ovaca sad jednim mrtvim, kriteriji su mi se poprilično smanjili. Pogotovo kad to jedan Spielberg režira, vidi se da je Židov

    EDIT: Što se tiče svemirskih pirotehničara, samo je jedan "pravi" pirotehničar, odnosno, osoba koja deaktivira bombu. Ostali članovi tima su potpora u vidu vatrene podrške i informiranja.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Američki ratni filmovi

    Hebiga , meni je film naivan .Isto su rekli i američki vojnici kada su ih intervjuirali u Iraku.Svi su se složili da film nema nikakve veze sa tamošnjom stvarnošću .Posebno su se bunili upravo pirotehničari jer su prikazani ko kauboji .

    I ne vidim tko bi drugi to bio nego sasovci ....plačenici tamo idu u svrhu čuvanja važnijih osoba ili čuvanja nekih pošiljaka .Ono je bilo u nekoj pustari izvan naseljenog mjesta.Što su tamo uopće radili pirotehničari .Mora da su išli demontirati neku bombu .Ali čak i da su bili plačenici tko kaže da nisu bivši sasovci .

    Ako želiš donekle realan film onda si pogledaj Bravo Two Zero .Vjerno prati knjigu kojoj na žalost nije ni do koljena jer je sniman malim budžetom .Film je svjedočanstvo upravo jednog sasovca koji je sa svojim omanjim odredom imao zadatak markiranja ciljeva za američku avijaciju duboko u iračkoj pozadini .Kada su otkriveni i kada su natjerani u bijeg , samo svojim pješadijskim naoružanjem pobili su preko stotinjak Iračana prije nego su zarobljeni .Nije ih bili više od desetak .

  13. #13
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Američki ratni filmovi

    I ja sam isto u početku mislio "kek wtf oskar?", ali nešto me natjeralo da ga pogledam i drugi put i ovaj put sam to učinio sa drugog kuta gledišta, predlažem ti da i ti učiniš isto. No, sto ljudi sto ćudi

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Američki ratni filmovi

    Pogledao sam ga ja dva puta .Ali više od toga neću.Upravo kod drugog gledanja mi je jako pao .



  15. #15
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Američki ratni filmovi

    Čitao sam Bravo Two Zero i knjiga je jednostavno fantastična. Film traje prekratko da bi mogao pratiti knjigu...


  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Američki ratni filmovi

    Bili su u filmu svi ključni dijelovi .Nije film prenio sve njegove misli , osjećaje i doživljaje ali nije ni loš .Nakon knjige očekivao sam da će me lagano razočarati pa mu možda zato ne dajem veliki minus .Nije na razini holivudskih skupih filmova ali nije ni loš .Dao sam ga više kao primjer Kacigi da je ipak realno da manji dobro izvježbani odred sa čeličnim mudima napravi rasulo u manje izvježbanoj vojsci i pobije stotinjak vojnika .

  17. #17
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Američki ratni filmovi

    Pa normalno. To je jasno svakome tko je gledao 300, za mene jedan od najboljih ratnih filmova.


  18. #18

    Re: Američki ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Patim od kompleksa Ramba kao filma u kojemu nabildani ratnik ide i ubija. Jel' radnja povezana?
    RamboS(zadnji) i First BloodS(prvi) su odlični i imaju stvarnu poruku. Ova dva između su više-manje "one man army" makljaža.

  19. #19
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Ratni filmovi

    Čudim se da nema komentara na The Pacific seriju.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  20. #20
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: Ratni filmovi

    Zasto je topic preimenovan u "Ratni filmovi"?
    Липе цвату и у Србији!

  21. #21

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao Gunslinger
    Zasto je topic preimenovan u "Ratni filmovi"?
    Čitaj temu.
    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    No imaš pravo, neka moderator preimenuje temu u samo ratni filmovi

  22. #22

    Re: Ratni filmovi

    Ljudi pominju americku propagandu i dizu je u nebesa,a zaboravljaju klasike kao 'Cross Of Iron',te 'Stalingrad' pa 'Bozicni fudbal' sve odlicne filmove sa anti-ratnim porukama,dok s druge strane,americki samo provociraju i navode prosecnog 'patriotu' na ljutnju u bes,heck,danasnji ratni filmovi ne valjaju.(also:Rat u Avganistanu-Amerikanci su sami stvorili svoje neprijatelje,tokom anti-sovjetske kampanje koju je sporvodila CIA).Od novijih filmova-Apokalipsa danas.(odlicno prikazuje neozbiljnost i infantilnost americkih vojnika u Vijetnamu,te otvoreno priznaje neuspeh te kampanje-ono sto on najblaze receno i jeste,da se ne izrazim malo grublje-katastrofa.Od ww2 naslova-obavezan je 'Kelly's Heroes!'-(za grimma,naime,Clint Eastwood je glavni lik.+ne puca na bandite vec na vojnike Treceg Rajha.)
    Toliko od mene...*sigh*

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Ogroman hračak. Toliku količinu patetike i općenito propagande nisam u životu vidio. Kratak osvrt na dosadašnje ratne filmove, uz iznimku jedne mini serije.

    We were soldiersS- ovo je trenutačno kralj debilizma. Napisao sam jedan dio kritika u podforumu multimedia, ali ovdje ću to malo pojasniti. Počevši od apsolutno predvidljive radnje koja je već tisuću puta prožvakana (iskusni ratni veteran sa badass nastupom, no-nonsense pristupom i izobličenih ustiju), koliko-toliko normalnog zapovjednika (ironično, Mel Gibson), i hrpa apsolutno neiskusnih jedinica koja se rastaje od obitelji, iako odlučna da obrani svoju domovinu od oko desetak tisuća udaljene zemlje zvane Vijetnam. Ok, to sam prežvakao. Slijedi sat vremena filma u kojemu količina patetike,idiotizma i, naravno, hrpe urlajućih vijetnamaca koji se raspadaju uslijed djelovanja američkih strojnica nadmašuje moja ionako već formirana,skromna očekivanja u vezi filma. Vrhunac je, dakako, scena u kojoj umirući vojnik, gledajući svog "brata po oružju", kašlje krv i govori "drago mi je što sam mogao umrijeti za domovinu".

    Pokušavam zamisliti što je Gibsonu prolazilo kroz glavu kad je odlučio to dodati. Mislim da je išlo nekako ovako - nazvao je Spielberga i pitao ga - Hej, Steven, što da ubacim u scenu umirućeg vojnika? Da ga jednostavno brzo ubijem ili da nešto kaže?
    - Joj,idiote... - *Spielberg facepalm* - ubaci nešto. Štajaznam. Nešto kao, reci mojoj ženi da je volim* . Nemožeš ga jednostavno ubiti.
    - Ali,ali... Steven...
    - Ništa Steven. Zahvali mi poslije. - odvrati Spielberg dosadnim glasom. *spuštanje telefona*

    *ne brinite, ima i ta scena.

    Gibson, naravno, nije ni tu stao. U želji zadovoljavanja rednecka je išao i dalje. Pripremite maramice za srceparajuće scene gdje se vojnik, kojemu je 80% tijela opečeno napalmom, dere iz helikoptera "reci mom djetetu da ga volim". Vojnik je kinez, inače. Gledajući taj film, zapitao sam se koliko je uopće Amerikanaca poginulo tokom bitke za La Drang dolinu. Mislim, svake tri sekunde netko pogiba. Dvije tisuće? Tri?




    Band of BrothersS- od 101. zračne su napravili celebritije. Nemogu zamisliti kako se ostali veterani WW2 osjećaju dok gledaju ljude koji mole nekog random pripadnika 101. za autogram. Činjenica da je većinu vremena proveo prevozeći transport, dakako, ne spomene. Niz povijesno netočnih informacija, kombinirano sa epizodom gdje šaka pripadnika 101. ubija pedeset esesovaca sa samo jednim mrtvimSčini ultimativan fail. Naravno, o činjenici da su prikazani kao badass motherfuckeri neću ni spominjati. Iako, dosta dobro rađena serija.

    Pearl HarborS- ovo neću ni komentirati. Svako tko ga je pogledao točno zna na šta mislim. Tipični film na koji rednecki bez zubi i stavom "let's go out there and kill them with our shotguns!" (ovo sam pročitao negdje na forumu ) i dalje imaju spontane orgazme.

    Saving private RyanS- iako je dosta dobro odrađen film, i dalje mi nije jasno kako je Spielberg uspio zavarati publiku da misli da je na Omaha plaži poginulo barem dvadesetak tisuća ljudi. Mislim, gubici su bili veliki ( otprilike dvije tisuće ljudi na Omahi, šest tisuća sve zajedno - dakle, plus ostale plaže gdje su Amerikanci bili stacionirani ), ali čovjek stvarno formira mišljenje da su Ameri imali barem šest milijuna ukupnih žrtava u WW2.

    Behind enemy linesS- također vrlo traljavo određen film sa suptilnom porukom - komunizam is baaaad. Oni koji su ga gledali su sigurno zamjetili scenu gdje ruski politički komesarSsa žaljenjem zaključuje da komunizam nemože funkcionirati. Ukratko, smeće. Iako je snajperska aktivnost prikazana jako dobro

    [center:1pjdcqek]Ono što me najviše smeta kod ovih filmova je činjenica da većina ljudi to uzima kao svoj izvor informacija i nonstop se referira na to, uzimaju te filmove zdravo za gotovo, ni ne pokušavajući otkriti "je li to baš bilo tako". [/center:1pjdcqek]

    Naveo sam uglavnom povjesne neistine, i ja ne tražim kompletnu istinu, ali bih barem htio malo realniju sliku što se tamo desilo. Ne trideset tisuća amerikanaca koji ginu kao muhe.

    Dosad najbliži savršenstvu su, inače - Platoon, Thin Red Line, Hurt Locker, Full Metal Jacket.


    S ničim se od ovog navedenog neslažem, neću objašnjavat.
    Uglavnom najgori ratni film mi je 300 veće sranje nisam gledao.

  24. #24
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao Praetorian
    S ničim se od ovog navedenog neslažem, neću objašnjavat.
    Good for you.

    Morate imati jednu stvar na umu: Hollywood. Filmovi se rade da budu zabavni, ako su usput i točni to je samo bonus, ali ne i nužno
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  25. #25
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Ratni filmovi

    Kaciga, mislim da brkaš Enemy At The Gates i Behind Enemy Lines... BEL je onaj gdje se tenkovi šuljaju u punom jurišu, EATG je onaj sa Vasilijem Zajcevom i polufiktivnim švapskim snajperistom.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  26. #26

    Re: Ratni filmovi

    EATG je Jude Law.

  27. #27
    Moderator Fight fire with fire croat1gamer's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Digging deeper.
    Postova
    12.017

    Re: Ratni filmovi

    = Citat = Izvorno postao Praetorian
    Uglavnom najgori ratni film mi je 300 veće sranje nisam gledao.
    Zanemari da je fil raden po prokletom stripu, ne direktno po tome dogadaju.

    Za kacigine filmove:
    We Were Soldiers- Nemrem se sjetiti da sam gledao.
    Band of Brothers- Wat? Jesi li uopce skontao ime serije?
    Pearl Harbor- Isto, nemrem se sjetiti.
    Saving Pvt. Ryan- I sta je problem kod tih silnih gubitaka? Po tome ti ja nakon CoD2 imam osjecaj da je milijarda amera umrla u toku rata.
    Behind Enemy Lines- Penis, davno sam gledao ovaj film.

    Tebe u biti smeta sto ljudi filmove, koji su za zabavu radeni, uzimaju kao povijesni izvor? Daj nemoj me zajebavati, da si ozbiljan.
    Ako to mnogo ljudi misli onda bih se trebao zabrinuti gdje ide ljudski rod.
    Filmovi se rade da bi zabavljali publiku, ne da budu vjerodostojni izvori iz povijesti. Uz to, ako zbilja oces realnost, odi jednostavno u neku ratnu zonu, jer nema taj film koji bi bilo sta realno prikazao.

    tl;dr:
    What pingvin said.
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja ne bih mogao raditi ili biti u isto prostoriji s toliko napornim likom koji sve zakomplicira.

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Ratni filmovi

    Ja sam ljudi uglavnom za sve što govorite, ali mislim da se Saving Private Ryan i Band of brothers nisu smjeli naći na ovoj polu-sramotnoj listi...

    Istina da pomisliš da je Amerika u Saving Private Ryan izgubila jedno 10 milijuna vojnika dok su Nijemci u istoj bitki izgubili jedno 30-50 xD, ali ono, to je zbog teatralnosti.

    Ispadajuća crijeva ftw!

  29. #29
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Ratni filmovi

    @Bezimeni, aj aj navečer ću pogleda Ramba pa javim kakav je
    @Boz, u pravu si, mislio sam na Vasilija Zajceva

  30. #30
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Ratni filmovi

    Pogledaj Paths of Glory iz 57.

    http://www.imdb.com/title/tt0050825/

    Po meni jedan od najboljih ratnih, tj. antiratnih filmova, a zasigurno najbolji film Kirka Douglasa...

Slične teme

  1. CGI filmovi
    By Raz in forum Multimedia
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 05-01-2010, 23:27
  2. filmovi
    By Sterpo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 08-02-2007, 22:01
  3. Banana filmovi
    By mravojed in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 20-03-2006, 01:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •