Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Nova matična, hdd i kutija

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027

    Nova matična, hdd i kutija

    Dakle, u zadnje vrijeme kada igram određenu igru se sruši komp, BSOD sa šarenim razlomljenim crtama po ekranu i zblesira se na par minuta. Kada ga se kasnije upali sve je normalno dok ponovno ne padne u trans. Razlog je najvjerojatnije stara i glupa matična ploča Asrock Conroe koja u pravom smislu riječi niti ne podržava C2D E7400.

    Kako bilo, trebam matičnu, HDD (sada imam WD 120gb) i kutiju (da zamjenim staru sivu i popljuvanu kantu, nipošto ne treba biti previše skupo) i da sve to kompaktno stoji. Naravno, prvenstveno težište na matičnu, zatim HDD i onda kućište.

    Matična naravno da ima intel utor i da ima 4 slota za memoriju. Već imam napajanje hiper 530W, tako da se nadam da to ne treba mijenjati, ATI HD3870 i dalje služi svrsi a kasnije se može promijeniti, Intel 7400 također ne mislim mijenjati.

    Sve bi to trebalo biti pristojne cjene, nadam se ne previše iznad 1000 kuna, najviše 1200kn. Ako je moguće iz jednog dućana u kojemu će mi to odmah i promijeniti besplatno. Mislio sam na ADM ali nisam siguran da li to kupljene komponente mijenjaju besplatno u servisu, čak i ako ostale nisu promijenjene kod njih? Ako netko misli da je hgšrot nakon krize dobar, onda može i to pošto su sve komponente tamo kupljene.

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova matična, hdd i kutija

    Disk si definitivno uzmi WD Caviar Blue 500 GB za 360 kuna (u ADM-u), pošto su diskovi manjeg kapaciteta jeftiniji tek po par kuna. Kućište bi (pošto si ograničen s 1200 kuna) bilo zgodno npr. Cooler Master Elite 332 za 260 kuna (isto u ADM-u), a za ostatak uzmi najbolju ploču koju tamo imaju. Što se besplatnog slaganja tiče mislim da ništa od toga, ali sigurno (ukoliko nisi siguran da možeš sam) poznaješ nekoga tko bi ti pomogao da sve lijepo posložiš i promijeniš.

    Pošto mijenjaš ploču najvjerojatnije ćeš morati reinstalirati OS, a sad ti ode pogledati za ploču, pa ću editirati post...


  3. #3
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova matična, hdd i kutija



  4. #4
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova matična, hdd i kutija

    jesi ti siguran da ti ploča stvara probleme? ti simptomi bi mogli ukazivati i na grafičku... možda memorija na njoj otkazuje... možda da isprobaš grafu kod frenda pa da vidiš da li se i na drugom kompi javljaju isti problemi...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027

    Re: Nova matična, hdd i kutija

    @ Belić, ty.

    @ Igor, na to sam prvo i posumnjao ali mislim da ne bi smjela grafička pošto je nikada nisam overclockao, temperature se pristojno kreću a problem sam proguglao i vidio da se to javlja zbog matične ploče. A moja je čisti drek čiji socket službeno niti ne podržava procesor, ali ću još istražiti za svaki slučaj.

Slične teme

  1. Nova stara matična
    By Wizard in forum Komponente
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-05-2012, 16:48
  2. Nova matična, novi problemi.
    By vex in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 19-05-2009, 07:24
  3. Nova matična ploča
    By vekicar in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 25-06-2008, 20:28
  4. Nova matična i Proc??
    By MeanBoss in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 24-09-2006, 12:43
  5. Nova matična
    By Glass in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 31-03-2006, 14:34

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •