Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 47

Tema: Bill Hicks

  1. #1
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Bill Hicks

    „By the way, if anyone here is from advertising or marketing - please, kill yourself!“ Bill Hicks (1961-1994)

    Bill Hicks je bio jedan od najvećih komičara ikada. Ono što ga izdvaja iz mase koja se bavi istim zanimanjem su brutalne kritike savremenog društva ogrezlog u licemerju i materijalizmu. Nije imao problem da se sprda sa ljudima (ljudima?) koji brane svoju religiju ubijanjem dece druge vere ili sa američkim političarima koji već decenijama lažu o ubistvu JFK-ja. Često je na svojim nastupima „častio“ MC Hammera i Vannilu Icea velikim polnim organom sotone (njih dvojica su bili aktuelni tada, početkom devedesetih - nema sumnje da bi na isti način danas bili „počašćeni“ Robbie Williams i Britney Spears), dok je ljude iz marketinga nazivao „đavoljim slugama“.

    Njegov humor je bio angažovan gotovo isto kao i Dylanove pesme ranih šezdesetih, pa samim tim drugi komičari u poređenju sa Billom izgledaju prilično naivno i benigno. Bio je pobornik hedonizma, zalagao se za legalizaciju lakih droga i otovreno se borio protiv zabrane pušenja. Paradoksalno i simbolično, umro je 1994. od raka pankreasa, a mesec dana pre smrti nije bio u stanju da govori.

    14. maja u Londonu održana je premijera najnovijeg dokumentarca o Billu, pod imenom American: The Bill Hicks Story u kom o Billovom životu pričaju njegovi roditelji i najbliži prijatelji.

    I moj favorit:

    Discuss!
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  2. #2
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Bill Hicks

    You know why Bill never got a-class popular? Because there's no cure for cancer.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Bill Hicks

    Bija je car..

  4. #4
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Bill Hicks

    Alt F4? Multimedija ništa?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  5. #5
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Bill Hicks

    Bill je čovjek kojeg jako jako cijenim, i tip je jednostavno bio genijalac i njegovi stand-upovi su više bili rantovi nego stand upovi. Jedina zamjerka je što je imao jako malo materijala kojeg je jako slabo rotirao tako da mu je veći stand-upova ista, a ovi što nisu isti su toliko stari da su snimke izgubljene ili nepostojeće, ali Hickov humor nemoze zastarijeti jer je jednostavno napravljen tako da je uvijek aktualan, samo uz sitne izmjene godina i nekih imena, ali sve drugo je isto.

    Imam ga na avataru na MSN, facebook-u i last.fm-u a imao sam ga kao avatar i na forumu. Jednostavno mi ful paše njegov humor, u kombinaciji s temama kojih se dotiče. Inače album Aenima od Tool-a je album posvećen njemu, u pjesmi third eye ima audio isječak iz jednog njegovog showa, a pjesma Aenema iz istog albuma je nastala po Hicksovoj ideji da bi LA trebao pogodit meteor ili da se dogodi veliki potres pa da nestane L.A-a i da umjesto njega bude Arizona Bay.
    Uglavnom jedina ''poznata'' ličnost koju cijenim više od Hicksa je Bob Dylan.

    Xara neznam kad si ga otkrio i počeo ''konzumirat'', al drago mi je da jesi....

    ''World is like a ride in a park.........''
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  6. #6
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: Bill Hicks

    Ja sam ga prvi put gledao prošlog Božića kod mog prijatelja.

    Vrhunski humor, obožavam kako ismijava seljačine iz Alabame i slične izrode.
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    2.076

    Re: Bill Hicks

    Neznam, meni su fora teme i vidi se da je čovjek jako pametan. Ismijava stvari koje treba ismijavati i tu nema govora. Ali jednostavno mi ne leži taj humor i jednostavno mi nije smješno. Osobno mi je bolji George Carlin...

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Bill Hicks

    Uff, koliko sam puta samo gledao njegove videe s frendovima ne pamtim...vec godinama najdrazi komicar.


  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Bill Hicks

    Nisam ni znao da ima tema.

    Otkrio sam ga tek prije nekoliko mjeseci i to žalim, lik je apsolutna legenda. Bio je odličan komičar, ali besmrtan društveni kritičar.
    Relentless nastup kojeg sam prvo pogledao, mi je zbilja snažno utjecao na stavove o koječemu. Ovih dana repriziram taj, Revelations i jedan njegov nastup iz One Night Stand showa, ali to je sve što sam vidio, pa me uputite ako sam propustio nešto bitno.

    Ali "Rant in E-minor" album mi je zbilja nešto posebno, tu je toliko mračan, toliko bijesan i očajan u pokušaju da prenese svoju poruku. Većina toga mi nije ni smiješna, već je upravo tužno koliko je čovjek bio u pravu i koliko je bio neshvaćen. Baš se pitam koliki je postotak ljudi koji su se previjali od smijeha zapravo shvatio njegovu poruku i doživio ga kao nešto više od običnog komičara. R.I.P.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #10
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Bill Hicks

    Je li itko možda gledao ovaj dokumentarac AMERICAN: The Bill Hicks Story? Koliko vidim, još je u kinima samo.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  11. #11
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Bill Hicks

    Hvala za podsjetnik, to cu preko vikenda
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  12. #12
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Bill Hicks

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Nisam ni znao da ima tema.

    Otkrio sam ga tek prije nekoliko mjeseci i to žalim, lik je apsolutna legenda. Bio je odličan komičar, ali besmrtan društveni kritičar.
    Relentless nastup kojeg sam prvo pogledao, mi je zbilja snažno utjecao na stavove o koječemu. Ovih dana repriziram taj, Revelations i jedan njegov nastup iz One Night Stand showa, ali to je sve što sam vidio, pa me uputite ako sam propustio nešto bitno.

    Ali "Rant in E-minor" album mi je zbilja nešto posebno, tu je toliko mračan, toliko bijesan i očajan u pokušaju da prenese svoju poruku. Većina toga mi nije ni smiješna, već je upravo tužno koliko je čovjek bio u pravu i koliko je bio neshvaćen. Baš se pitam koliki je postotak ljudi koji su se previjali od smijeha zapravo shvatio njegovu poruku i doživio ga kao nešto više od običnog komičara. R.I.P.
    Ja sam ga imao kao avatara cijelo vrijeme, a onda sam se odlučio prebaciti. Da Rant in E-minor mi je prejeben, ali definitivno njegov najdrazi ''nastup'' mi je na intervju od 2 sata na maloj lokalnoj televiziji mjesec-dva prije nego sto je umro, ono tocno se vidi da je i njega ta smrt zatekla, covjek je prico o svojim planovima, o ovome, onome, bez cenzure naravno, jako zakon, jako rijetko isto tako...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Bill Hicks

    Daj me pm-aj za to
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  14. #14

    Re: Bill Hicks

    i ja stajem u red za pm

  15. #15
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Bill Hicks

    Recite hvala Feanor
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Bill Hicks

    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku
    i ja stajem u red za pm

  17. #17
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: Bill Hicks

    feanor vrati taj avatar sa hiksom, bio je kulan.

    Also, bill hicks se pojavljuje u stripu Preacher, i vraski dobar appearance ima. Let's hunt and kill billy ray cyrus lik nije imo dlaku na jeziku.
    Липе цвату и у Србији!

  18. #18
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Bill Hicks

    Hocu i ja pm
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  19. #19
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Bill Hicks

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Hvala za podsjetnik, to cu preko vikenda
    Možeš mi objasnit kako to planiraš gledati? Koliko ja znam, tek je u kinima i nigdje se ne može nabavit. PM ako sam u krivu.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  20. #20

    Re: Bill Hicks

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Hocu i ja pm
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  21. #21

    Re: Bill Hicks

    zašto dosad nisam vidio ovo?


  22. #22
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Bill Hicks

    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku
    zašto dosad nisam vidio ovo?

    /kat jubitubi
    Sane man je izasao relativno nedavno
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Currently resting at Praven.
    Postova
    1.405

    Re: Bill Hicks

    Pogledao sam sad nekoliko isječaka,neznam.Nije mi čovjek baš nekako sjeo.
    Carlin mi je omiljeniji i duhovitiji.
    ProCRoWar Clan <3<3<3
    WoW <3 <3

  24. #24

    Re: Bill Hicks

    Carlin i jest bolji Hicks je bio ogorčen, al' zato ima i rispekt od mene, jelte.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Bill Hicks

    Bill je legenda!

    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  26. #26
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Bill Hicks

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku
    zašto dosad nisam vidio ovo?

    /kat jubitubi
    Sane man je izasao relativno nedavno
    Da, nisam ni ja to gledao, uskoro ću.


    Sorry, I was taking life seriously
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  27. #27
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Bill Hicks

    Nisam uopste znao da je Radioheadov The Bends posvecen njemu (oh ne, svemir ce se urusiti omgomg )
    Uglavnom, sad gledam neke dokumentarce o njemu pa se to spomenulo u uvodu.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Bill Hicks

    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  29. #29
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: Bill Hicks

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Nisam uopste znao da je Radioheadov The Bends posvecen njemu (oh ne, svemir ce se urusiti omgomg )
    Uglavnom, sad gledam neke dokumentarce o njemu pa se to spomenulo u uvodu.
    I Toolov ''Third Eye'' iako to vjerovatno svi znaju.


    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  30. #30
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Bill Hicks

    Mjuza mu je super, da
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

Slične teme

  1. Kill Bill 3
    By Helena in forum Multimedia
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 07-03-2007, 22:04
  2. Bill Gates objavio napuštanje svakodnevnih dužnosti u MS-u
    By King tiger in forum Gaming općenito
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 18-06-2006, 13:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •