Stranica 81 od 147 PrvaPrva ... 3171798081828391131 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 2.401 do 2.430 od 4401

Tema: Zadnja igra koju sam presao je...

  1. #2401
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    meni je prvi Witcher čak imao bolju priču..mada je i u drugom dobra, al nije mi baš leglo toliko prebacivanje fokusa na političke spletke...

  2. #2402
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    A ak ćemo sve nabrajat, car priče je Silent Hill 2.

    I Morrowind ima odličnu priču, ali moraš puno čitat, razgovarat i istraživat lore.

  3. #2403
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Zavrsio juce Bioshock infinite. Bas ne kuzim hvalospjeve oko igre i jos neke kvazi filozofske disertacije na temu kraja, kao da se ima nesto tu analizirati. Napucavanje je prosjek, 90% vigora necete ni koristit i osim par stranputica u kasnijim levelima igra je nista vise do tipicni on rail shooter sa zacrtanom putanjom. Nije na nivou lososti prethodnih Bioshockova al bogami tesko i da je neki napredak. Jel ljudi vole lijepit etiketu GOTYa na svaki treci mediokritet sto izadje danas iz krajnje dosade i nedostatka bolje ili su kriteriji toliko niski u zadnjih par godina?
    Odigrao i ja ovo pa da se samo nadovežem na Karabaša.
    Niti meni nisu baš jasni hvalospjevi (iako dosta dobra pucačina, napisao detaljnije na Steamu), što tiče filozofije oko priče...
    .

    ..od početka mi je bilo nekako očito da je to sve u Bookerovoj glavi. Da ne kopiram Vedranov komentar iz topica, više-manje fora iz Shutter Islanda gdje pojedinac zaboravi ono s čime se ne može suočiti i izmisli nešto iz ničega. Dakle ona prva rečenica. Columbia koliko god bila atipična, oni Elizabethini tearovi mi se nikako nisu uklapali u cijeli koncept. To naglo "resetiranje" svijeta, ono dvoje koje se baš uvijekSpojavilo od niotkud, flashbackovi i panično dozivanje Anne, cijeli taj rat između dvije grupacije...Ono, dovoljno je to povezati s onim zgodnim levelom gdje se Booker "prisilno" prisjeća starih ratova (Indijanci, Kinezi) zbog Slatea. Kasnije dok se desi reset Columbie s Bookerom BAŠ kao vođom Voxa je još jedno "what-if" pitanje i vlastito preispitivanje. I drastična transformacija Elizabeth nakon što ubije onu vođu Voxa. Pa pitanje pri kraju "Do you fear God?" i odgovor gdje kaže da se boji nje zapravo. Sve kulminira na kraju kada razbije glavu Comstocku i konačno počne suočavati se sa samim sobom.
    Nezz, to mi najviše ima smisla. Kroz igru mi je cijelo vrijeme smrdilo na to, na kraju mi se sve fino posložilo.

    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #2404
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Prošao Gone Home

    Definitivno nije za svakoga, ali meni je savršeno pasalo. Topla ljubavna priča, taman za ovo zimsko poslijepodne. Očekivao sam možda nešto drugačiji razvoj priče nakon prvih nekoliko minuta, ali ovo mi je baš pasalo. Ako niste probali, barem dajte šansu igri.

    Od mene 9/10 i to isključivo iz razloga jer smatram da je početna cijena trebala biti par eura niža.

  5. #2405
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Lara Croft & The Guardian of Light

    solidan arkadni akcijski coop platformer...napucavanje je ok, ima dosta oružja, čak i nekakav sustav gdje se itemima poboljšava speed, damage i sl. koji je posve nepotreban...zagonetke su ok, nisu preteške da razbijaš glavu pola sata no uglavnom zahtijevaju da se malo promisli...grafika je isto ok...priča je tu tek reda radi...

    ako tražite coop igru ovo se isplati odigrati, ali nemojte očekivati nešto spektakularno

    7/10

  6. #2406
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Fortix

    4/10

    Hacker Evolution

    2/10

  7. #2407
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Zašto si tako škrt na Božić?

  8. #2408
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    evo onda Fortixu 5/10

  9. #2409
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Dishonored

    Iako imam 23h u igri prekratka mi je :/ Dosta vremena sam potrošio lunjajući okolo pošto sam ugasio quest marker i moram priznati da je to skroz drukčije iskustvo postalo. Također sam pogasio enemy alert notifikacije, jesam li skriven ili ne notifikacije i još par stvari. Ugodno sam iznenađen kako se ne gubiš po levelima besciljno jer uvijek je neki trag na vidiku čisto da znaš jesi na dobrom putu. Ukratko, igra je vrhunska. Netko je već prije napomenio kako se fluidno Corvo kreće i kako su njegove interakcije sa okolišom skroz prirodne, a sama činjenica da je igra u prvom licu još uduplaje imerziju.

    + level design i više mogućnosti pristupa lokaciji/meti
    + gameplay je bolesno zabavan
    + grafika je prekrasna, a igra nezahtjevna
    + priča iako ne kompleksna ili originalna, meni super jer volim te osvetničke pohode
    + likovi (puno bolji nego sam očekivao, VA je skroz na mjestu i povezanost Emily i Corva mi je bila baš uvjerljiva, koliko god minimalistički prikazana)
    + twist (call me stupid, ali ja ga nisam očekivao )
    + full stealth je dovoljno izazovan i dodatne moći ga samo čine još zabavnijim
    + na 80% igre sam prešao malo na chaos play i također funkcionira odlično
    + stvarno se osjećaš kao assasin za razliku od recimo Assasin's creed igara i super mi je kako se često kroz igru napominje kako si badass i kako rulaš

    +/- ok, moram priznat da je AI nekad slijep što se tiče perifernog vida, ali nije mi nikad bio immersion breaking glup. Dok je u nekim situacijama bio iznenađujuče dobar

    - kraj je nešto najzbrzanije ikad na svijetu
    - Outsider je ostao totalna enigma, što možda i nije minus, ali nekako je dosta bitan lik u svemu tome, a kasnije ni riječ o njemu
    - prekratko
    - tek kasnije skužio da su DLC-ovi dugi kao i base igra, a nekima su čak i bolji

    9.5/10

    EDIT: Samo još da napomenem kako je awesome kako su neki bitniji negativci isto samo ljudi, a ne jebeni bossovi. Zadnji "boss fight" sam lika ripostao i u jednom hitu ubio. lol, get rekt

  10. #2410
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Dust: An Elysian Tail

    9/10

    Zabavan 2D hack and slash, sa odličnim animacijama i grafičkim izgledom, solidno ispričanom pričom, zabavnim side kickom Fidgetom i sadržaja za preko 10 sati igranja. Za manje od 4 eura na saleu, kamo bolje. Ima nekih sitnica koje su dobro odrađene. Na primjer, nakon što pronađete nacrt za novi armor/ring/amulet možete potrebne materijale kupiti odmah iz sučelja bez da čekate da dođete do trgovca. Bilo bi cool da se tako mogu kupiti i neke druge stvari, ali ok. Nakon što pronađete neki materijal, prodate ga trgovcu i nakon toga je on dostupan za kupnju. RPG elementi su jednostavni, nakon skupljanja xp-a punite attack/defense/hp ili moći svoj sidekicka uz ograničenje da mora biti razlika od 4 poena između skillova. Znači dok god vam je defense na 2, ne možete imati 7 ničega drugoga. Pomalo nepotrebno ograničenje, ali tu je. Itemi također daju bonuse na skillove.

    Combat sustav je dosta jednostavan, ali odlično izgleda i Fidget je ukomponiran u igru da stvarno ima velike koristi od njega, a ne da je s vama samo reda radi. Posebno u zadnjem boss fightu dolazi do izražaja.

    Negativnog nema puno. Backtracking je naporan tu i tamo. Sa napredovanjem u igri otključavate sposobnosti koje onda iskoristite da dođete do prije nedostupnih mjesta. To u kombinaciji sa ponovnim spawnanjem neprijatelja nakon ulaska u neku zonu, nije baš najsretnije rješenje. I double jump koji se dobije pred kraj igre bi bio od više koristi kod nekih platformskih dijelova prije. Čak sam sam sebi rekao da je šteta što nisu stavili double jump. Ima pokoji quest koji je mogao biti bolje odrađen (Reed's box quest me propisno iznervirao) i zadnji dio igre je mogao biti malo kraći. Cijeli dio gdje se sa ostalim vojnicima boriš protiv neprijatelja je dosta konfuzan jer nije jasno tko tu koga točno, zbog ogromne gužve na ekranu, te je finalni boss fajt ipak predug. 4 puta raditi identičnu stvar baš i nije zabavno.

    Sve u svemu, preporuka, pogotovo ako ga uhvatite sad na rasprodaji.


    @Falus

  11. #2411
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Yup, Dust je bas zabavan. Tesko zamisliti da je sve to kreirao samo jedan lik.


    Falus bi mogao bloggat za IGN
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  12. #2412
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Katastrofalan AI +/-

    Meni Dust crasha kad pokušam izić iz onog prvog većeg grada, nekih 2-3 sata nakon početka igre
    Ali da, super igra.

    Hex možeš platforme riješit s onim dash abilityjem ili onim letećim napadom. Bar sam ja tako.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  13. #2413
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Ima još nade za vas trojicu.
    Ko voli Dusta, plus u mojoj knjizi.

    Storm, meni je Dust radio na krntiji, iako su sve system requirements stranice govorile da neće ni na minimum.
    Zato sam ga i piratizirao, jer nisam htio kupovat ak neće radit, i na kraju ga prošao s guštom.
    Skupio i većinu achievementsa, al ih sad neću imat na Steamu, tj. morat ću ih opet skupljat.
    Jedino sam imao poteškoća u kućama kad te duh proganja. Nije trzalo, već je više bilo kao glatki bullet time.
    Srećom, ti dijelovi su bili kratki i nisu me puno zasmetali.
    Kupujem ga kad opet bude na nekih 70%, jer ga sad nisam ulovio. Iako vrijedi i puno više, ali nema se trenutno.

  14. #2414
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Dishonored mi je u sigurno u top 5 igara unazad par godina. S tim se u principu slaže čitav internet izuzev pcplay foruma.

  15. #2415
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao StormCr0w
    Katastrofalan AI +/-

    Meni Dust crasha kad pokušam izić iz onog prvog većeg grada, nekih 2-3 sata nakon početka igre
    Ali da, super igra.

    Hex možeš platforme riješit s onim dash abilityjem ili onim letećim napadom. Bar sam ja tako.
    Gdje sa rekao da je katastrofalan AI?

    @Kid

    Ne razumijem.

    @Duke

    Yup, mogao bih odmah na novi playthrough umjesto na neku drugu igru

  16. #2416
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao Falus
    @Duke

    Yup, mogao bih odmah na novi playthrough umjesto na neku drugu igru
    Odi na ekspanzije, još bolji gameplay, jedino je priča malo slabija.

  17. #2417
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Sjebao sam se što nisam GOTY odmah uzeo :/ Mogao bih uzet s amazona ako ne dođe ništa bolje na sale.

  18. #2418
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Ja ću ga kupit.
    Ne vjerujem ovim nay-sayer-ima.

  19. #2419
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Dishonored mi je u sigurno u top 5 igara unazad par godina. S tim se u principu slaže čitav internet izuzev pcplay foruma.
    Ne čudi me. Ne druga rečenica, već prva.

  20. #2420
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    Ja ću ga kupit.
    Ne vjerujem ovim nay-sayer-ima.

    Dishonored 7/10 maksimalno
    Jako ga srozava umjetna inteligencija i neke dizajnerske odluke. Combat je osrednji.
    Btw đubre mi nije zaračunalo dva najteža ačivmenta.

    Ali vrijedi odigrat.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  21. #2421
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao StormCr0w
    Hex možeš platforme riješit s onim dash abilityjem ili onim letećim napadom. Bar sam ja tako.
    Ma znam, nije sad da ima tih dijelova tak puno da je neki problem, samo mi je čudno da double jump dobiješ tak kasno. I meni je igra savršeno radila. Niti pada FPS-a, niti crashanja, sve ko po traci.

    Btw, Wind i Kid, pretpostavljam da ste prošli igru. U onoj zoni gdje je blacksmith ima jedan dio u koji se može doći samo kad imaš sve one resonance gemove, plavi, žuti, zeleni... Prošao sam kroz sva vrata, ali ona zadnja su imala boje svih ključeva i nisu mi se htjela otvoriti. Mislio sam da bude nešto od toga nakon što prođem igru, neki new game+ ili slično, ali ništa od toga. Jeste vi uspjeli doći do kraja tog "puta" i vidjeli šta s tim?

  22. #2422
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Da. Ima negdje rainbow resonance gem (onaj mali iz podzemnog sela ti ga da ak riješiš sve njegove questove).


    Na kraju tog puta nađeš lika iz Bastiona.


  23. #2423
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Aha, treba još jedan gem. Da, nisam skužio kako mu donesem snijeg, nebitno sad. I taj dio sa likovima iz drugih igara koji ti daju hp boost mi je genijalan. Kad sam vidio da iz kaveza izađe Super Meat Boy znao sam da igra ima ono nešto.

  24. #2424
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  25. #2425
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...



    Pronašao sam ih samo 4: SMB, Spelunky i 2 različita Donald Ducka.

  26. #2426
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Deus ExS(PS2 verzija)

    I napokon da i ja ovo odigram.
    Dugo je trebalo, puno sam odgađao, ali sad je igra napokon prođena.
    Igrao sam PC verziju prije par godina, ali sam odustao negdje na trećini.
    Zašto? Imao sam puno obaveza tada, bilo mi je neugodno grbiti se uz tipkovnicu i miš, te sam mogao igrati max 1 sat u komadu. I onda sam postepeno odustao.
    Sad sam si za praznike nabavio PS2 verziju i prozujao kroz igru bez zamaranja drugim igrama i problemima. PS2 verzija je u biti jednaka ko PC, no s puno boljim UI, kontrolama, bez zamornog box inventory-a PC verzije (iako mi je sličan inventory u HR i RE4 odgovarao, ovdje mi je ipak bilo bolje bez njega), te s nešto više međulevel loadingsa.
    Igrao sam kao pucačinu, ubijao sve što je bilo agresivno prema meni. U početku je bilo malo teže, pa sam se šuljao tu i tamo i snajpao headshotse, no kasnije sam postao terminator - baš kako treba.
    Gameplay nije loš kad se prilagodiš na prastaru igru (osim penjanja ljestvama za koje mi je drago da je izumrlo). Pucanje nije dobro kao u pravom FPS-u, ali služi svrsi.
    Priča i likovi su ok. Ništa vrhunski, ali za to vrijeme dosta detaljna priča. Za kraj sam izabrao Iluminate, jer su najmanje zlo.
    Ništa, drago mi je da sam odigrao dio povijesti.
    Igra mi sigurno nije najbolja ikad, niti u Top30, i ne veže me nikakva nostalgija za nju. Ali ipak mogu razumijeti ljude koji je izdižu u nebesa.
    Ocjena: 8.5/10

  27. #2427

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    Osim što su level srezani do bola zbog memorijskih ograničenja PS dvojke. Dalo bi se raspravljati je li orkestralna tema bolja od originalne, ali glazba kao glazba.


  28. #2428
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    327

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Dust: An Elysian Tail

    9/10



    Animacije i borba stvarno izgledaju super, ali neznam, nikako mi ne leži taj Dust, nemogu se ufurat u igru u kojoj su glavni likovi neke furry životinjice, izgleda mi ko za malu djecu.

  29. #2429
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    lol
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  30. #2430
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Zadnja igra koju sam presao je...

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Osim što su level srezani do bola zbog memorijskih ograničenja PS dvojke.
    Ne znam što točno znači srezani. Nisam imao dojam kao da išta fali.
    Jedino je više međuloadinga bilo, ali preživi se.

    Tema mi je bila bolja originalna, barem sam tako mislio.
    Ali kad ih čujem jednu za drugom, teško je odlučiti.
    No, to je samo menu tema. Mislim da je ostatak glazbe nepromijenjen.



    = Citat = Izvorno postao Magnus
    Snemogu se ufurat u igru u kojoj su glavni likovi neke furry životinjice, izgleda mi ko za malu djecu.
    Tak sam i ja mislio dok sam bio hartavi teenager pubertetlija.
    Na sreću, odrastao sam i shvatio kako su neke naizgled dječje stvari lijepe i vrijedne igranja/gledanja/čitanja.

Slične teme

  1. Najgora igra koju ste igrali?
    By The Great Duck in forum Gaming općenito
    Odgovora: 405
    Posljednji post: 15-05-2009, 22:53
  2. Replay value iliti igra koju sam prešao/la već 500 puta
    By Outmind in forum Gaming općenito
    Odgovora: 76
    Posljednji post: 17-04-2009, 11:42
  3. Koja je najimba igra koju ste ikad igrali?
    By Outmind in forum Gaming općenito
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 02-08-2006, 18:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •