Stranica 24 od 26 PrvaPrva ... 142223242526 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 691 do 720 od 777

Tema: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

  1. #691

    Re: Total War: Shogun 2

    Dobro je što je ekspanzija Fall of the Samurai opet standalone pa da ne moram instalirati Shogun 2. Mene više zanima ovo što se odvija u kasnije doba, biće strojnica, oklopnih brodova i željezničkih pruga (prvi put u franšizi TW-a) i sa svim tim novim tehnologijama biće zanimljivo. Ovu ekspanziju ću zasigurno igrati a Shogun 2 odvojio sam samo par sati. Igraću uglavnom zbog toga što će ovdje biti više zapadnih ili europskih elemenata.

  2. #692
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    Što će ovo biti standalone?
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  3. #693

    Re: Total War: Shogun 2

    Ekspanzija će biti samostalna, isto kao i NTW. To znači da nećeš morati instalirati prvobitni Shogun 2 da bi igrao ovu ekspanziju.

  4. #694
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    Super, još bolje.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  5. #695
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    64

    Re: Total War: Shogun 2

    Prvi puta od izlaska same igre sam se malo više njome pozabavio. Imam osnovnu verziju + drugi patch.
    Igram na Normal težini, zauzeti 25 provincija do 1580 godine, Date klan.
    Inače obožavam Total War igre, ali nažalost zbog nedostatka vremena nikad se nisam previše zadržavao na igri.

    Uglavnom razvio sam dosta toga, izgradio dosta toga, izgradio jaku vojsku (ali očigledno ne dovoljno jaku).
    U jednom trenutku sam imao 10 provincija. Nakraju kampanje ostao sam na 4 provincije. Znači nisam ni blizu bio da osvojim 25 provincija. Klan Ikko Ikki me u jednom trenu pojeo za doručak. Došao je sa 8500 vojnika, a ja sam se sa svojim Daimyo i vojskom od 1500 ljudi mogao samo povući.
    Klan Uesugi je u jednom trenu imao 4-5 provincija, pa je spao na jednu provinciju i onda mi je osvojio 2 provincije, a ja nisam imao dovoljno jaku vojsku za obranu.
    I sad imam nekoliko primjedbi i pitanja. Prije svega ja razumijem da se klanovi nestaju i stvaraju, što isto vrijedi za mene, ali onda nekužim na koji način osvojiti 25 provincija do 1580 godine?
    Vojska - vosjsku sam dosta razvio, imao sam katana samurai, no dachi samurai, bow samurai, cavalry samurai, ninja samurai itd itd., ali dobio sam dojam da mi to ništa ne vrijedi. Znači vojska od 1200 ljudi sačinjena od gore navedih postrojbi je izgubila od od vojske koja je uglavnom sačinjena od najosnovnijih jedinica a to su yari ashigaru (vojska od 1400 ljudi). Ispad da je najbolje i najjeftinije imati u vojsci yari ashigaru (stvoriti 3000-5000 vojnika) i na taj način jedeš sve predsobom.

    Nakraju dali ima smisla nastaviti igrati igru iako nisam ispunio cilj (1580 godina 25 provincija)? Dali vi nastavljate igrati? Dali ako uspijem ostvariti cilj nešto dobivam u igri, dali mi se otključavaju novi klanovi ili dodatne jedinice?

    Možete mi dati par savjeta vezano uz igru? Diplomacija? Vojska? itd

  6. #696
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    64

    Re: Total War: Shogun 2

    Znači Shogun 2 Total War nikom nije aktualan

  7. #697
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2

    Probao sam ponovno savladati Shogun 2, ali nije išlo, vuklo me nazad na Civ 5 koji mi se više sviđa zbog preglednosti, a i same gameplay mehanike. No to je dosta subjektivno zapažanje

  8. #698
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    = Citat = Izvorno postao Iceman
    Prvi puta od izlaska same igre sam se malo više njome pozabavio. Imam osnovnu verziju + drugi patch.
    Igram na Normal težini, zauzeti 25 provincija do 1580 godine, Date klan.
    Inače obožavam Total War igre, ali nažalost zbog nedostatka vremena nikad se nisam previše zadržavao na igri.

    Uglavnom razvio sam dosta toga, izgradio dosta toga, izgradio jaku vojsku (ali očigledno ne dovoljno jaku).
    U jednom trenutku sam imao 10 provincija. Nakraju kampanje ostao sam na 4 provincije. Znači nisam ni blizu bio da osvojim 25 provincija. Klan Ikko Ikki me u jednom trenu pojeo za doručak. Došao je sa 8500 vojnika, a ja sam se sa svojim Daimyo i vojskom od 1500 ljudi mogao samo povući.
    Klan Uesugi je u jednom trenu imao 4-5 provincija, pa je spao na jednu provinciju i onda mi je osvojio 2 provincije, a ja nisam imao dovoljno jaku vojsku za obranu.
    I sad imam nekoliko primjedbi i pitanja. Prije svega ja razumijem da se klanovi nestaju i stvaraju, što isto vrijedi za mene, ali onda nekužim na koji način osvojiti 25 provincija do 1580 godine?
    Vojska - vosjsku sam dosta razvio, imao sam katana samurai, no dachi samurai, bow samurai, cavalry samurai, ninja samurai itd itd., ali dobio sam dojam da mi to ništa ne vrijedi. Znači vojska od 1200 ljudi sačinjena od gore navedih postrojbi je izgubila od od vojske koja je uglavnom sačinjena od najosnovnijih jedinica a to su yari ashigaru (vojska od 1400 ljudi). Ispad da je najbolje i najjeftinije imati u vojsci yari ashigaru (stvoriti 3000-5000 vojnika) i na taj način jedeš sve predsobom.

    Nakraju dali ima smisla nastaviti igrati igru iako nisam ispunio cilj (1580 godina 25 provincija)? Dali vi nastavljate igrati? Dali ako uspijem ostvariti cilj nešto dobivam u igri, dali mi se otključavaju novi klanovi ili dodatne jedinice?

    Možete mi dati par savjeta vezano uz igru? Diplomacija? Vojska? itd
    Znači.
    Radi zabave i malo više utreniranja, dobro je nastaviti igru nakon završenoga cilja, da bi se vidio ishod, da vidiš svoje sposobnosti igranja te igre, da usavršiš neke druge strateške tehnike i pojedinosti određenog klana, da razviješ svu tehnologiju i pokušaš ju na što bolji način iskoristiti...
    Šta se tiče ratovanja, najbitnija je taktika i što raznolikija vojska. Nemožeš ići u boj samo sa npr. samurajima, a neprijatelj ima i strijelce i konjanike. Tu nećeš ni doći do njega, već ćeš popušit.
    Isto tako nema smisla razvijati samo vojnu tehnologiju jer ti trebaš ekonomiju da bi uopće mogao imati vojsku i hraniti ju. Vidiš da ovdje u S2TW sada ima ta opcija hrane. Ti trebaš biti u plusu s njom da bi građani bili zadovoljni, da nebi bilo ustanaka i naravno da ti vojska nebi izumrla.
    Naravno, što je ekonomija jača, to možeš imati više vojske, jer ćeš imati više novaca i moći ćeš bolje iskoristiti gradove, razviti njihovu obranu...
    Igraj lagano, ne preagresivno pošto izgleda nemaš puno iskustva, malo osvajaj i pokušaj imati što bolje saveznike i trgovinu, te ojačati ekonomiju. Doći će čas kada ćeš naglo ojačati i biti spreman na rat, te da pokosiš tih 20ak regija u roku.
    I uvijek pokušaj održavati neku liniju na mapi, tako da neprijatelj nemože zalaziti u dubinu tvoga teritorija, te se tako možeš lakše braniti i kaše napadati.

    Ako trebaš još nešto, samo pitaj.

    I ako si nov u ovoj igri, probaj malo ovo proučiti, sigurno će ti pomoći.
    http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... 2053359154
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  9. #699
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    64

    Re: Total War: Shogun 2

    OK.... Da, nastavio sam igrati i nakon što nisam ispunio cilj, na taj način isprobavam neke druge poteze koje možda nisam radio ( što vrijedi i za diplomaciju, tehnologiju.. itd).
    Što se tiče ratovanja tu sam vjerojatno pogriješio, iako i dalje nerazumijem što će mi najosnovnija jedinica yari ashigaru ako sam razvio bolje jedinice, ali prepostavljam da nisam dobar odabir napravio (jer suparnik je ima uglavnom yari ashigaru, što znači i veći broj vojnika i tu me rasturio).
    Da, ovo ostalo što si napisao i što se tiče ekonomije, hrane sam uglanom skužio. Samo je problem što malo-malo pa nestaje hrana. Ali sad znam da moram brže razviti tehnologiju koja mi je potrebna da bi razvio građevinu koja mi daje hranu.
    Što se tiče klanova i saveza, neki su jako vjerni i stvarno sam sklopio 1-2(3) saveza koja su jako čvrsta i gotovo neraskidiva. Neki savezi su stvarno kratkotrajni i prevrtljivi.
    Igrao sam i prijašnje Total War (još od Rome Total War) ali sve jako kratko, nikad se nisam dovoljno zadržao da bih skupio iskustva.
    Ovo kaj si mi poslao sam već skinuo

  10. #700
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    I preporučam da igraš na easy.
    Yary ashigaru ima jko slab moral, tu kada pobiješ pola jedne jedinice, ona bježi.
    Isto tako, general je u bitci od velike važnosti, on pumpa moral i može davati bonuse, ako ubiješ neprijateljskog generala, definitivno dobivaš bitku.
    Nastoj imati strijelce i konjanike uz samuraje.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  11. #701
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    64

    Re: Total War: Shogun 2

    Pa neznam baš zašto bih prešao na easy? Nijednu igru ne igram na easy i smatram da ni ovu ne trebam. Više smatram da sam napravio neke greške (potezi), nego što mi treba lakši način igre.
    Ovo za generala znam, često šaljem ninju na suparničku vojsku, pa ubijem generala.

  12. #702
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    Ma ubi generala tokom bitke, to razjebe moral neprijatelju.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  13. #703

    Re: Total War: Shogun 2


  14. #704
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    A jebemu mater, koda su napravili neznam što pa da to opravdava cijenu od 30€

    I šteta što su razdvojili ovako ove specijalne klanove.
    http://www.totalwar.com/shogun2/fots_preorder/
    Nadam se da će se moći posebno kupiti.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  15. #705
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Total War: Shogun 2

    Očekivao sam i višu cijenu. Ok je ova nadogradnja, nešto kao Napoleon, sigurno će rulati igra, a i veselim se povratku baruta na scenu.
    Drugi dio CA tima sigurno već priprema sasvim novu TW igru. Sada jednostavno mora biti Rome 2
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  16. #706
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    Ja mislim da je slijedeći TW WW1.

    Čisto iz razloga što su napravili ovaj dolazeći S2TW nastavak.
    Ima dosta obilježja ratovanja ww1, slično naoružanje...



    ------------------------------------------


    About the Game
    The standalone expansion to the award-winning Total War™: SHOGUN 2 explores the conflict between the Imperial throne and the last Shogunate in 19th century Japan, 400 years after the events of the original game. A dramatic clash of traditional Samurai culture with the explosive power of modern weaponry.

    Guide ancient Japan into the modern age, as the arrival of America, Britain and France incites a ferocious civil war which will decide the future of a nation.

    Dramatic 19th century Japan setting
    Based on the backdrop of the Boshin War period, the new campaign starts in 1864, a time of growing resentment against Western colonial power and influence. As Japan begins to modernise and industrialise, the inevitable social and economic changes lead to increasingly militant nationalism and antipathy towards the Shogunate.
    6 new playable clans
    Play as a clan supporting the Imperial throne, or the last Shogunate:
    Shogunate clans: Aizu, Nagaoka, Jozai
    Imperial clans: Choshu, Satsuma, Tosa
    New foreign powers
    The American, British and French nations play an important part in the story of the Boshin war, and your relations with these foreign powers will be integral to unit recruitment and to advancing your technology trees.
    New 19th century Japan campaign map
    The new island of Ezo extends the SHOGUN 2 campaign map northwards.
    Fully refreshed towns and other campaign map features reflect the new time period, with railways making their first appearance in a Total War title.
    Campaign map railways
    Develop your own railway network to move armies and agents between your regions.
    Railways can be sabotaged and transport can be blocked by enemy armies who take control of parts of the line or stations.
    39 new land units
    Including modern ranged units - such as the Gatling gun and Armstrong gun - controllable in a new third-person mode.
    New units can also be recruited from foreign powers, including the British Royal Marines, US Marine Corps and French Marines.
    10 new naval unit types with a total of 21 ships
    New steam-powered warships, heavily armed with modern artillery.
    Foreign ironclad ships can also be purchased, including the Warrior-class ironclad.
    New port siege battle type
    This new battle type triggers when attempting a naval assault on an occupied enemy port.
    The attacking fleet must sail into the harbour and capture the port, running the gauntlet of coastal gun defences.
    New land and sea unit interactions
    During a land battle, armies can call in offshore artillery support barrages.
    Conversely, costal gun emplacements can target enemy ships during port siege battles, when ending their turn within the range of upgraded coastal defences.
    Campaign map bombardments: offshore naval units can bombard armies and cities in adjacent coastal areas on the campaign map itself.

    3 new agent types
    The Foreign Veteran, the Ishin Shishi and the Shinshengumi.
    Each new agent has its own skill tree, and Ninja and Geisha agents have had their skill trees updated with new abilities.
    Improved siege battle mechanics
    New upgradable tower defences can be built with a specific defence specialty: archery, matchlock or Gatling gun.
    Multiplayer 2.0
    New Conquest map reflecting the 19th century setting
    Brand-new Fall of the Samurai avatar, including:
    Over 40 new retainers
    Over 30 new armour pieces
    New 19th century avatar skill tree
    Multiple avatars: players can enjoy multiple careers and progression across Shogun 2 and Fall of The Samurai

    Ova će igra biti definitivno puno bolja i zanimljivija od običnog šoguna, te će imati mnogo dodataka.
    Jedva čekam da izađe.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  17. #707

    Re: Total War: Shogun 2

    Ako bitke s vatrenim oružjem budu dobro napravljene ww1 bi bilo čak i moguće zamislit.

  18. #708

    Re: Total War: Shogun 2

    O tome se radi. Ako se ovaj nastavak pokaže dobrim, neće biti teško prilagoditi franšiza TW modernom ratovanju. Ne bih imao protiv i bilo bi jako interesantno vidjeti WW1 kao sljedeći projekt. Rovovski rat, prvi tenkovi, prvi avioni, gas i otrovne bombe itd.
    Zapravo već postoji mod za ovo.

  19. #709
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Shogun 2 – Fall of the Samurai

    Shogun 2 – Fall of the Samurai opens an easy door to RTS [KLIK]

    ** Igra stvarno super izgleda, a multiplayer pogotovo, jedva čekam ovo!

    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  20. #710
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  21. #711

    Re: Total War: Shogun 2

    Ove mape su prejake! Tako su detaljne, vide se zeljezničke pruge i sve to. Znao sam da će ovo biti tako zanimljivo. K'o da gledam WW1. Moram probati.

  22. #712
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    Igra je čak veća od org. Shogun 2, te nudi jako puno novosti, tako da sam jako zadovoljan ovime i time je definitivno cijena od 30€ opravdana.

    Super mi je što ćemo vojku brzo moći prevoziti vlakovima tako da što prije stignu na bojište
    A i pomoć brodova u kopnenim bitkama je super novost.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  23. #713
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Total War: Shogun 2

    Ovo se bar može nazivati ekspanzijom za razliku od Napoleona, igrat će se

  24. #714

    Re: Total War: Shogun 2

    Moguće je prevoziti vojsku vlakovima? Kako to? Bilo bi puno sjajno da je tako, u ostalim Total War igrama moguće je prevoziti samo brodovima. A tek oklopnih brodova, možda ima i podmornica. Ti ne vidiš ispod vode i tebe bum!

  25. #715
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Total War: Shogun 2

    Nije li to razdoblje malo prerano za podmornice?

  26. #716
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2

    Nema podmornica, odkud ti to
    Ali to bi bilo lijepo za vidjetu u ww1 tw.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  27. #717

    Re: Total War: Shogun 2

    U Američkom građanskom ratu postojale su podmornice koje su se koristile u bitkama a u tom bližem dobu se odvija ova ekspanzija pa sam pomislio da možda postoje. Ameri bi ih donijeli u Japan i zato se kasnije japanska flota pretvorila u najjaču. Bila bi fora da ima podmornice

  28. #718
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Total War: Shogun 2

    = Citat = Izvorno postao Tsaя
    Igra je čak veća od org. Shogun 2, te nudi jako puno novosti, tako da sam jako zadovoljan ovime i time je definitivno cijena od 30€ opravdana.

    Super mi je što ćemo vojku brzo moći prevoziti vlakovima tako da što prije stignu na bojište
    A i pomoć brodova u kopnenim bitkama je super novost.
    30€ je zapravo odličan deal za ovakvu količinu sadržaja. Treba uzeti u obzir da će cijena nekoliko mjeseci nakon izlaska pasti bar za trećinu

    Inače, dosta mi se sviđa cijeli koncept. Unatoč kul samurajima, držat ću imperijalne vojske, volim barut
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  29. #719
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: Total War: Shogun 2

    Jedva čekam ovo. Nisam još igrao kak spada ni Shogun II tak da moram prvo njega izigrat.
    Sviđa mi se što će bit pušaka, i baš me zanima kak će bit igrat s Samurajima protiv pušaka.
    Zakon mi je što će brodovi imat torpeda, biće puno ekslpozija

  30. #720
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Total War: Shogun 2

    Počeo sam danas igrati, i igra je zanimljiva i sve, no postoji li ikakav način da save-am unutar bitke, barem u kampanji?

    Sad sam se skoro 2 sata natezao sa onim castle siege tutorialom, i eto, bez veze izgubio nindže... i kaj bih ja sad trebam ama baš sve iz početka??? Ako je tako, nisam baš siguran da ću igrati i dalje. Konačno, da ide sve ko podmazano, zašto bih morao imati 2-3 sata u komadu samo za tu igru...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

Slične teme

  1. Shogun 2 - Total War problem sa pokretanjem igre.
    By KI KI in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 10-07-2011, 11:04
  2. Izvrstan Total War: Shogun II trailer
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 13-02-2011, 17:52
  3. Shogun 2: Total War - gameplay trailer
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 14-01-2011, 21:55
  4. Službeni datum izlaska za Shogun 2: Total War
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 12-11-2010, 00:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •