Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 80

Tema: Ukida se na rubu znanosti...

  1. #31
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Na ovom forumu 90% tema nema veze sa igrama. Dali treba mjenjat naziv foruma? Uglavnom otupljuje se narod! Na onome tko gleda je da procjeni jeli se tu priča o znanosti ili ne, ako osoba koja gleda emisiju i misli da je neka tema znanstvena zato sto se tako zove emisija onda je to debilizam. Zato i traje emisija pola sata-sat da se tema obrazloži i da se donese zaključak, i da osoba ispred TV-a donese zaključak.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  2. #32
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Da, ali problem je u tome što je prosječan gledatelj tevea... Pa, recimo lagano priglup, i onda stvari koje su iznesene u emisiji prihvaća kao takve, a način na koji je emisija napravljena to samo dodatno potpomaže... I onda dobijemo likove poput Teh Zoha [sjeća li se više itko njega? ]Si sličnih.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  3. #33
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Koliko sam ja shvatio emisija je napravljena na način da treba sumnjat u sve...

    Znaš ono
    - ''Question all authority''
    - ''why?''
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  4. #34
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Eh, da nije bilo te emisije, ne bih nikada došla na ovaj forum xD

    Žao mi je da se ukida...
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  5. #35
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Koliko sam ja vidio, emisija je napravljena tako da predočava random nebuloze i uvjerenja nekih grupa ili pojedinaca kao gotove činjenice, uglavnom bez da se uopće potrudi na bilo koji način potvrditi, ili pak osporiti ih.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  6. #36

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Random znanstvenici su butthurt jer nikoga nije za briga za njih i jer im se ne pridodaje pažnja... what's new?

  7. #37
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    Koliko sam ja vidio, emisija je napravljena tako da predočava random nebuloze i uvjerenja nekih grupa ili pojedinaca kao gotove činjenice, uglavnom bez da se uopće potrudi na bilo koji način potvrditi, ili pak osporiti ih.
    Onak, emisija iznosi ta uvjerenja, a na gledatelju je hoće li ih uzeti za ozbiljno. Zašto je nužno da ih osporava ili potvrđuje?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  8. #38
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Koliko sam ja shvatio emisija je napravljena na način da treba sumnjat u sve...

    Znaš ono
    - ''Question all authority''
    - ''why?''
    Emisija bi bila sjajna da je takva, ali među gostima nikad nema skeptika. Umjesto da se prikažu sve strane, prikaže se samo jedna. A u znanosti tome nema mjesta (pritom uopće ne ulazim u to da je sama znanost takva da nema autoriteta - svatko može bez problema objaviti svoje istraživanje).

    = Citat = Izvorno postao angel eye
    Žao mi je da se ukida...
    Ne ukida se, samo se pojavio racionalan zahtijev da se klasificira tamo gdje joj je mjesto. Ona ne govori o znanosti, a spada u obrazovni program. Netko je ponudio analogiju ovog foruma i činjenice da prevladavaju ne-gaming teme. No ovdje se ne radi o pukom "offtopicu" već potpuno neznanstvenom (često antiznanstvenom) pristupu... kome uopće može smetati nova klasifikacija? Štovatelji emisije se slažu kako se ne radi o znanosti. A ako nešto neznanstveno ima želju biti u obrazovnom programu, mora dati barem neke razloge za to (znanost ima svoj razlog: bazira se na, i samo na, očitom).
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  9. #39
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Ma neka je smjeste gdje žele koga briga . Samo mi nisu jasni ovi znastvenici koji su se tek sada toga sjetili .Ispadaju budaletine .

  10. #40
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Meni nije uopće jasno kako se određuju ti termini. Od kada do kada traje znanstveni termin? :S
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  11. #41
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Emisija nije osmišljena da bude shvaćena ozbiljno, to na kraju do znanja da i sam Mišak kad uvijek napravi neku polu-šalu na "obrađenu" temu u zaključku emisije. To stvarno nije emisija u kojoj želiš gledati drugu skeptičnu stranu koja to pobija. Ili te tema interesira, ili ne, sam ćeš prosuditi. Skeptika danas možeš naći čak i za činjenicu da je Zemlja okrugla, tako da ne vjerujem da je to zaista nužno. Uglavnom - nekima tema paše, nekima ne, to je nužno tako jer rijetki su oni kojima paše i tema iz prave fizike i tema o orgonskim energijama. Koja ti ne paše, ne gledaš ju.

  12. #42
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Sažem se ...nije emisija zamišljena da se u noj sat vremena prepucava i na kraju ništa ne kaže.Ovi znastvenici su se jednostvno našli uvrijeđeni jer nisu u centru pažnje .Sada im je prekipilo pa su krenuli plakati na saboru .Jadno .

  13. #43
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    Koliko sam ja vidio, emisija je napravljena tako da predočava random nebuloze i uvjerenja nekih grupa ili pojedinaca kao gotove činjenice, uglavnom bez da se uopće potrudi na bilo koji način potvrditi, ili pak osporiti ih.
    Onak, emisija iznosi ta uvjerenja, a na gledatelju je hoće li ih uzeti za ozbiljno. Zašto je nužno da ih osporava ili potvrđuje?
    Problem je u načinu na koji ih iznosi, a isti je takav da poručuje kao da ih trebaSuzeti za ozbiljno. Gledao sam tako nekidan kad je bio onaj japanac Michio Kushi ili kakoveć, makrobiolog, i tamo je brijao kako su vanzemaljci došli u neko selo i rekli pastirima da ga nađu i poruče mu kako je makrobiologija jedini pravi put za čovječanstvo... I to onak, sa ful ozbiljnom facom, a Mišak samo klima glavom. Ja bi se tipu počeo cerekati u lice.
    E sad, netko tko se razumije u ono o čem se priča znati će razlučiti činjenice od nebuloza, ali glavnina javnosti to obično [nažalost]Snije u stanju...

    Termine za ovaj ili onaj program određuje [brijem]Ssama TV postaja, i iako javnost uglavnom nije ni svijesna za postojanje istih, postoje nekakvi slotovi koji određuju što i kad može biti na programu...

    @bezimeni
    Ako si primjetio, naslov vijesti kaže "opet ustali protiv"...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  14. #44
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Ne bih rekao da išta poručuje, čisto objektivna emisija. To da su ljudi glupi ti i nije neki argument. A naravno da voditelj mora ostati ozbiljan.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  15. #45
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    @cham3leon, osmišljena ili ne, ljudi je uzimaju ozbiljno. Da i ne uzimaju, svejedno ima pogrešno obilježje.

    @Sonic_Moronic, objektivno bi trebalo značiti i nepristrano, ili uzimanje svih strana u obzir. Emisija taj stav ne podržava.

    Uostalom, nitko nije niti tražio ukidanje emisije, već određivanje "žanra". (Iako bi gotovo svaki znanstvenik na svijetu bio protiv ideje o prikazivanju emisije, to nije cilj ove peticije.)
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  16. #46
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    @Sonik
    Kakogod. Na kraju se sve svodi na ono što je Luka [ne ja ]Srekao- kriva kategorizacija. Nije važno kako se emisija zove, ako spada pod znanstveno-obrazovni program, jednostavno postoje neke teme s kojima se ne bi trebala ozbiljno baviti, ili bar ne na način na koji ih Na Rubu Znanosti obrađuje.
    A reptili iz xyz dimenzije =/= znanost. Get over it.

    EDIT: Prestigao me Luka. Pametan čovjek, slušajte njega.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  17. #47
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Opet ustali protiv ? Nisam čuo da su do sada potpisivali peticije i nosili ih na sabor ali možda i griješim.U glavnom riječ je o njihovom egu i ništa više .

  18. #48
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    To što nisi čuo ne znači da se nije dogodilo.
    Ja brijem da se sjećam da su se i ranije neš žalili, ali valjda im je sada konačno prekipjelo...

    I nije tu u pitanju nikakav ego, ljudi pametno zbore. Sadržaj emisije [uglavnom]Snije konkretna znanost, a i osobno, ne sjećam se kad me nešto posebno pametno naučio. Stoga- treba ići u drugu kategoriju.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Ma neka ide , koga zaboli .Opet će ju gledati onaj tko ju je i do sada gledao.Ne mijenja to ništa na stvari .Bitno da se ovi ego manijaci više ne smatraju uvrijeđenima .Osobno bi im udario neke norme...svima koji su na državnoj cici.Konkretni radovi koji doprinose nečemu ili neka potraže posao na slobodnom tržištu .Njima je očito važnija neka sasvim marginalna tv emisija .

  20. #50
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    = Citat = Izvorno postao Luka
    @cham3leon, osmišljena ili ne, ljudi je uzimaju ozbiljno. Da i ne uzimaju, svejedno ima pogrešno obilježje.
    To je problem ljudi, a ne emisije. Ako znanstveni program zabranjuje emitiranje nebuloza kakve se znaju naći Na rubu znanosti, onda je ok da se ta emisija premjesti u neki drugi program, ali ne nužno i da se ukine.

    @Predo - pa i ja se slatko nasmijem kad takve specijalce dovede u emisiju, ali zar je u redu da voditelj pozove nekog gosta, kakav god da je i da mu se nasmije u facu? Treba imati poštovanja prema svakome i prema svačijem mišljenju, biti open-minded i pristojan u tom smislu, pogotovo kao voditelj emisije, dok god je ova druga strana spremna da jednako pristojno iznese svoje stajalište, uvjet kojem The Zoh nikad nije dorastao.

  21. #51
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    @bezimeni
    Mda, totalno su svi znanstvenici egomanijaci koji po cijele dane sjede na dupetu.
    Jesi li uopće pogledao imena, i jesi li uopće upoznat sa osobama koje su potpisale tu peticiju?

    @kameleonče
    Nitko nije ni pričao o ukidanju, naslov teme je overhajpan...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  22. #52
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Nisam .Slobodno me uputi što je neki od njih napravio nešto konkretno u ovoj državi .

  23. #53
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Bar posao znanstvenika i znanosti ima ikakve veze sa državom.
    Evo, random link: Ivan Đikić - Hrvat na tragu pametnog lijeka za rak

    A inače...
    Tho je tko u hrvatskoj znanosti
    Gogogo!
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  24. #54
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Đikić kojeg si naveo je radio zajedno sa Radmanom u institut u kojemu je jedan od donatora i država Hrvatska...tj. mi porezni obveznici .

    Ako Đikić stvarno otkrije lijek za rak prvi ću mu čestitati pod uvjetom da taj lijek preda na korištenje u reciprocitetu u kojem ga je državi financirala .Ali jedno je biti na tragu a drugo je nešto stvarno i proizvesti .To je razlika nebo i zemlja.

    Ova tražilica mi ništa ne znači ...slobodno navedi dostignuća nekih drugih potpisnika .

  25. #55
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Kafana
    Postova
    441

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Mislim da se ne ukida nego da ju iz znanstvenog prebacuju u zabavni sadržaj.

    Pijte, noćas plaćam
    [youtube:3b5z8zvz]http://www.youtube.com/watch?v=uSF8q381NBM[/youtube:3b5z8zvz]


  26. #56
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2009
    Postova
    516

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Sažem se ...nije emisija zamišljena da se u noj sat vremena prepucava i na kraju ništa ne kaže.Ovi znastvenici su se jednostvno našli uvrijeđeni jer nisu u centru pažnje .Sada im je prekipilo pa su krenuli plakati na saboru .Jadno .
    Ja bih baš rekao da je obrnuto. Neki nepriznati znanstvenici su se našli uvrijeđeni jer nisu u centru pažnje pa im je prekipilo pa su krenuli plakati Na rubu znanosti. (See what I did there?)
    Huzzah!

  27. #57
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Konstrukcija bi štimla kada emisija ne bi dogurala do 260-sete epizode . Očito su ljudima zanimljiviji od ovih koji se sada bune .

  28. #58
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2009
    Postova
    516

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Uopće nisam spominjao gledanost ili gledatelje. Samo sam pokušao iznijeti mogućnost da su zapravo gosti emisije ogorčeni nepriznatošću (to je riječ), a ne znanstvenici koji se protiv nje bune.
    Huzzah!

  29. #59
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Ovim gostima nitko nije imao hrabrosti ni dati priliku do sada .

  30. #60
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2009
    Postova
    516

    Re: Ukida se na rubu znanosti...

    Hrabrosti? Hrabrosti za reći što?

    Dobro pa je Globalno sijelo dovoljno hrabro da pokaže čovjeka koji koristi svog pijetla za obrezivanje živice (protumačite kako želite).
    Huzzah!

Slične teme

  1. Razbijanje ogromnih muda za potrebe znanosti
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 10-02-2011, 00:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •