Vidi rezultate ankete: Mislite i vi da su današnje igre manje-više smeće?

Glasači
80. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da.

    38 47,50%
  • Ne.

    31 38,75%
  • Ne znam...

    11 13,75%
Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 88 od 88

Tema: Iskreno: koliko postoji dobrih igara?

  1. #61
    Senior Member Lock'n'Load G0L3M's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    dirrty zadarr
    Postova
    177
    današnje igre su super...
    ne grintajte ka babe

  2. #62
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    a koje su to danasnje igre?
    od koje godine?

    eh da, sve ww2 i vijetnam igre su smece
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  3. #63
    Member Plants Vs Zombies Phillip's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    82
    Danas ima i dobrih i loših, kao što ih je uvijek bilo . Prije nam se činilo da je više dobrih jer smo bili mlađi pa smo svašta igrali, iako čast starim klasicima koji nikad neće izumrijet. (monkey island, doom, contra...)

  4. #64
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Ima puno igara koje su smece i koje nisu zasluzile da budu igrane, ali isto tako ima i puno oddlicnih igara, u svakom slucaju za svakoga se nadje nesto, a onaj koji emoze nista naci ima previsoke standarde da bi bio gamer u ovo doba, neka se zaledi pa mozda buducost bude bolja, uvjek su nam draze stare igre zbog toga sto u nama bude sjecanja, sto su u to vrijeme bile potpuno originalne i jedinstvene, ali to ne znaci da i danas nema originalnih igara, jer ima, danasnji problem je komercizacija svega toga, pa ce se prodati neko sranje od igre, dok ce neka odlicna igra za koju nismo culi na svakoj drugoj web srtanici nece pohvaliti, nego ce se samo ona prva kritizirat, danas ima mnogo dobrih igara, a za veciu vjerovatno niste ni culi, kadkad slucajno naletite na neku igru koja probudi ono nesto u vama, takve igre jos nisu umrle i nece nikad jer bi to bio smak svijeta
    Well, as long as it's interesting.

  5. #65
    Senior Member Ninja hurdle Dj_Morales's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postova
    844
    1. Silkroad
    2.Cod2
    3.Pes5
    4.FM6
    5.Dungeon Siege
    6.Diablo2

  6. #66
    Ma prije su igre sporije izlazile i u neku ruku bile su punooo kvalitetnije nego današnje, pa je bio veći užitak igrati, jednostavno igra te vuče i vuče isto kao kada čitaš zanimljivu knjigu! Nažalost ovo se sve komercijalizira, globalizira . . . . pa ni tragu dobrim igrama uz koje bi mogli provoditi više vremena! . . . Obraća se pažnja na grafiku i ostale pikanterije, a zapostavlja se gameplay! To je jednostavno tako! Prije ste mogli kupiti neku konzolu( prije 15-ak godina) i uživati čitavo desetljeće, a ovako ili izlaze neoptimizirane igre koja 0.1% populacije može pokrenuti kako valja, ili svako 3-4 godine dolaze neke nove konzole . . . TO NEVALJA!
    Svaka čast izuzecima . . ., ali baš kako kažu GAMING nije više što je nekad bio!

  7. #67
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    lepo receno, al vidim da si usklicnik addict

    ev ti ih par da se poveselis:
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    sretan?
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  8. #68
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573
    Meni su osobno owe igre najbolje što sam igrao:
    1.Counter-Strike 1.6 (my favorite)
    2.Warcraft III(ROC i TFT)
    3.Starcraft
    4.Diablo 2
    5.PES 5

    -dakle mislim da su mi stare igre bolje!!! Swaka čast rijetkim izuzetcima!!!
    #paperplatoongoonz

  9. #69
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367
    starcraft,ut,cs,red orchestrastfront,diablo 2,pes
    Won't Bow Don't Know How.

  10. #70
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    331
    Svatko ima osobne stavove;
    Freelancer
    The Masquerade; Bloodlines(iako je nedovrsena i bugovita)
    Rise of Legends


    I ne smatram da su nove igre loše!

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    Ma prije su igre sporije izlazile i u neku ruku bile su punooo kvalitetnije nego današnje, pa je bio veći užitak igrati, jednostavno igra te vuče i vuče isto kao kada čitaš zanimljivu knjigu! Nažalost ovo se sve komercijalizira, globalizira . . . . pa ni tragu dobrim igrama uz koje bi mogli provoditi više vremena! . . . Obraća se pažnja na grafiku i ostale pikanterije, a zapostavlja se gameplay! To je jednostavno tako! Prije ste mogli kupiti neku konzolu( prije 15-ak godina) i uživati čitavo desetljeće, a ovako ili izlaze neoptimizirane igre koja 0.1% populacije može pokrenuti kako valja, ili svako 3-4 godine dolaze neke nove konzole . . . TO NEVALJA!
    Svaka čast izuzecima . . ., ali baš kako kažu GAMING nije više što je nekad bio!
    Danas gotovo ne mogu biti originalne, ali mogu biti vrhunske!
    Treba pokopati proslost jer je ona odigrala svoju vaznost. Ne treba se pozivati na nostalgiju... npr. neki igraci govore kako je prijasnji prva igra iz nekog serijala najbolja i najigrivija (npr. serijal Doom, H-L, AoE,...), ali to jednostavno nije istina. Istina je da kad ste igrali te prve igre bili ste mladji, a igre jadne te se kakva dobra igra odmah udomacila u vasim mislima. Osim toga, kad netko kaze da mu je kampanja u AoE2 zanimljivija nego u AoE3 -- to je sranje. Cinjenica je da kad ste igrali AoE2 bili jedva jedveni gamer i da je tada vase iskustvo bilo maleno kao sada WTC. A osim toga, u razmaku izmedju AoE2 i AoE3 je proslo toliko vremena i toliko je igara toga zanra izaslo da ste imali vremena zasititi se RTS-a za sva vremena, a tu se kao jos dodatni faktor ukljucuje i bitniji razvoj MP-a. I takvi vi sada, istroseni, pisete o novim naslovima i slazete nostalgicne kritike na temelju onoga za sto biste polozili zivot - vratiti se u dane kada ste igrali sa vecim entuzijazmom nego danas! Ljudi zivot ide dalje, a usput je i lijep - - treba zivjeti u sadasnjosti i prestati cmizdriti...

  12. #72
    hmmmm, ali vidis, AOE 2 jeste hiljadu puta bolji od 3...
    Nisam stekao prvo iskustvo uz AOE 2, vec uz Red Alert, a i starije igre...

    AOE 1 je meni cak i bolji od 3, vjerovao ili ne, samo jos da ima napucanu grafiku, jer je to sve sto ima trica. Totalno su sjebali koncept igre, i ja nisam poigrao mozda 6 puta, vec mi se zgadilo.

    Zasto ne sliniti za starim igrama? Zasto se slini? PA slini se zato jer prije nije bila najvaznija grafika, nije bila najvaznija prodaja, bilo je najvaznije da je igra zabavna, da ti ostane u sjecanju, i da postane klasik. To je mnogo igara uspjelo, pa tako StarCraft i dan danas drzi tron kao najigraniji RTS svih vremena, ali i najbolji.
    I zato smo danas ljuti, sto igre ne drze stari sarm. Samo neke igre nastoje da zadrze sve sto je imao prethodnik i grafiku poboljsaju samo zato sto to vrijeme zahtjeva. Upravo zato toliko hvalim Silent Hill, Metal Gear Solid i Final Fantasy, jer zaista to su bas takve igre! Kada bi se danasnje igre ugledale na to, bilo bi zaista wow, no... danasnje igre mi sve vise lice na muziku... samo neka je mainstream, upravo zato mozemo reci da igre nikad nece biti umjetnost, iako su nekada blizu tome bile, dok danasnja muzika je takoder daleko od umjetnosti, ista stvar je i sa knjizevnost, ista stvar i sa slikarstvom. No, neko ce ipak proliti znoj, krv, i suza... neko ce ipak napisati novu Anu Karenjinu, novi LOTR, novi Zlocin i Kazna... _Neko ce ponovo komponovati klasiku, neko ce ponovo napraviti StarCraft a uz to naravno i druge

  13. #73
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao Valtiel
    hmmmm, ali vidis, AOE 2 jeste hiljadu puta bolji od 3...
    Nisam stekao prvo iskustvo uz AOE 2, vec uz Red Alert, a i starije igre...

    AOE 1 je meni cak i bolji od 3, vjerovao ili ne, samo jos da ima napucanu grafiku, jer je to sve sto ima trica. Totalno su sjebali koncept igre, i ja nisam poigrao mozda 6 puta, vec mi se zgadilo.

    Zasto ne sliniti za starim igrama? Zasto se slini? PA slini se zato jer prije nije bila najvaznija grafika, nije bila najvaznija prodaja, bilo je najvaznije da je igra zabavna, da ti ostane u sjecanju, i da postane klasik. To je mnogo igara uspjelo, pa tako StarCraft i dan danas drzi tron kao najigraniji RTS svih vremena, ali i najbolji.
    I zato smo danas ljuti, sto igre ne drze stari sarm. Samo neke igre nastoje da zadrze sve sto je imao prethodnik i grafiku poboljsaju samo zato sto to vrijeme zahtjeva. Upravo zato toliko hvalim Silent Hill, Metal Gear Solid i Final Fantasy, jer zaista to su bas takve igre! Kada bi se danasnje igre ugledale na to, bilo bi zaista wow, no... danasnje igre mi sve vise lice na muziku... samo neka je mainstream, upravo zato mozemo reci da igre nikad nece biti umjetnost, iako su nekada blizu tome bile, dok danasnja muzika je takoder daleko od umjetnosti, ista stvar je i sa knjizevnost, ista stvar i sa slikarstvom. No, neko ce ipak proliti znoj, krv, i suza... neko ce ipak napisati novu Anu Karenjinu, novi LOTR, novi Zlocin i Kazna... _Neko ce ponovo komponovati klasiku, neko ce ponovo napraviti StarCraft a uz to naravno i druge
    Ovako, ukratko - zboris gluposti!
    Danasnje igre ne mogu biti toliko originalne, ali su bolje!

  14. #74
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Ovako, ukratko - zboris gluposti!
    Danasnje igre ne mogu biti toliko originalne, ali su bolje!
    grdno se varaš...

    čini mi se da velika većina današnjih igara izlazi samo zato da bi promovirala nevjerojatnu,dosad neviđenu uber-grafiku koja bi nas natjerala da potrošimo hrpu para na novi hardver.

    Valtiel je u pravu....grafika tadašnjih igara je bila ukras koji je krasio jedan naslov....igrivost je bila glavna okosnica tih igara...i naravno većina tih igara nije dosadna,imaju veliki replay value,a to što će neki kvazi-gamer doć i reć 'kakva je to igra DOOM??? Pa to nije igra!!!! Ima šrot grafiku!!!!!',nek nastavi nabavljat hrpetinu novih naslova od kojih je sigurno barem 60% ŠROT....zašto? danas više nema originalnosti...originalnost je nešto što je dolazilo sa starijim igrama.
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  15. #75
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    battlefield je čista droga...trebao bi biti zabranjen...2 dana igre...nemogu se skunut s njega(nemojte biti perverzni) gta:sa,hitman,LFS
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  16. #76
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    [quote=mrs.croft]
    = Citat = Izvorno postao "Om3G@":229idcs5
    Ovako, ukratko - zboris gluposti!
    Danasnje igre ne mogu biti toliko originalne, ali su bolje!
    grdno se varaš...

    čini mi se da velika većina današnjih igara izlazi samo zato da bi promovirala nevjerojatnu,dosad neviđenu uber-grafiku koja bi nas natjerala da potrošimo hrpu para na novi hardver.

    Valtiel je u pravu....grafika tadašnjih igara je bila ukras koji je krasio jedan naslov....igrivost je bila glavna okosnica tih igara...i naravno većina tih igara nije dosadna,imaju veliki replay value,a to što će neki kvazi-gamer doć i reć 'kakva je to igra DOOM??? Pa to nije igra!!!! Ima šrot grafiku!!!!!',nek nastavi nabavljat hrpetinu novih naslova od kojih je sigurno barem 60% ŠROT....zašto? danas više nema originalnosti...originalnost je nešto što je dolazilo sa starijim igrama.[/quote:229idcs5]

    Nije vazan razlog zbog kojeg igre izlaze, vazno je kakve ispadnu. Osim toga, grafika je danas zastupljena u tolikoj mjeri zato jer moze biti. Isto tako, vazno je ne srati i ne pljuvati po danasnjim igrama. Sto se tice originalnosti - - naravno da je danas smanjena mjera originalnosti, kao i u svim segmentima zabavnih grana naseg drustva - vise je nemoguce biti originalan u filmu, glazbi, igrama i sta sve ne, jer sve je to isfurano i isto tako mora nam biti jasno da nase drustvo ne postoji 2 ili 3 dana i znati podnijeti kritiku. Zato dovidjenja svim vasim glupostima i brbljanjima o igrama...
    Vas samo fuka nostalgija i jedini razlog da opravdate starije igre je: one izlaze samo da promoviraju hardver. Cinjenica je da se svi medjusobno promoviraju. Prije nije bilo moguce jer se u IT industriji nije moglo naci toliko grana, ali danas...
    Npr. meni ako je igra dobra i sve mi se u njoj svidja, nije mi vazno je li ona izasla da bi promovirala AMD, ATI, Intel ili nVidiju... znate, vazno je da se igra. A kvaliteta danasnjih igara je porasla 10000000000000x u odnosu na one koje su izasle prije 10 i vise godina.

  17. #77
    sernjas praFo! kvaliteta je nekad bila veca, jer se nije promovisala grafika. Ipak, sernjas jos vise, ima orginalnosti koliko hoces, tako npr. ove godine je osnovan bend koji je nevjerovatno orginalan, a isto tako popularan A&A, to samo ove godine, a da ne pricamo dalje. Isto tako i sa filmovima ima, M. Night Shyamalan to dokazuje. Igre? normalno da imas orginalnih igara... Ali, te igre su stare nazalost

  18. #78
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    = Citat = Izvorno postao Valtiel
    Isto tako i sa filmovima ima, M. Night Shyamalan to dokazuje
    Dokazuje samo koliko iz godine u godinu može reciklirati samog sebe.

  19. #79
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573
    Ja mislim owako: Stare igre(bolji gameplay-lošija grafa),nowe igre(bolja grafa-lošiji gameplay). Sad da izađe neka igra slična Warcaftu npr. nebi bila nikome bolja od warcrafta. Nije to to ako je iskopirano. NEMA ORIGINALNOSTI ne zato što se nikom neda smišljati neki nowi qurac, nego zato što općenito nema originalnosti u swijetu. Swe je weć wiđeno i isfurano. Ali ja nemam ništa protiw nowih igara. Wećina ih je dobra!
    #paperplatoongoonz

  20. #80
    Nije istina, Shyamalan je orginalan do bola, tvoja krivica ako to ne vidis

    Ima orginalnosti, ali je trazite na pogresnom mjestu, jer vam je niko nece u lice baciti. Orginalnost je tu da je vi pronadete, jer se ona ne prodaje tako dobro, ako se koja i proda, to je velika rijetkost.

  21. #81
    neam blage.ionak igram samo CoD2

  22. #82
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    ne puno ali ih ima----tes 4,hitman.blood money,battlefield 2
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  23. #83
    Senior Member Respawned sorcerer Fencing_LORD's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Negdje između planeta zemlje, Tamriela i Međuzemlja
    Postova
    1.488
    Ima ih vrlo malo, remekdjela su vrlo rijetka.
    Metal Up Your Ass \m/

  24. #84
    Senior Member Nuke me please Unnamed's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Postova
    210
    Nisu sve igre loše, ima dosta dobrih igara ( Oblivion, Cod2...).
    I G R I C A

  25. #85
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    Ma prije su igre sporije izlazile i u neku ruku bile su punooo kvalitetnije nego današnje, pa je bio veći užitak igrati.
    Ne bih se složio. Igre se prije nisu izdavale u tolikoj količini kao danas, tako da smo praktički svaku igrali i iz svake izvukli ono najbolje, a loše segmente zanemarili jer smo ih uveli u "legende". Danas je igara mnogo, publika je vidjela sve i mnogo je zahtjevna, došlo je do zasičenosti, tako da samo oni najveći hitovi uspjevaju zadovoljit mnoštvo. Samim time, igre su danas raznovrsnije i namijenjene su ukusima individualno, a one "za širu masu" su većinom lošiji komercijalni proizvodi. Moje mišljenje je to da kvaliteta igara ne opada s vremenom, samo treba strpljenja da takve pronađemo.

  26. #86
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Vas sve samo puca nostalgija!

  27. #87
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Vas sve samo puca nostalgija!
    Da puca me,itekako...i pucat će me sve dok se gaming industrija ne promijeni na bolje.
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  28. #88
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    [quote=mrs.croft]
    = Citat = Izvorno postao "Om3G@":3d7y4x1q
    Vas sve samo puca nostalgija!
    Da puca me,itekako...i pucat će me sve dok se gaming industrija ne promijeni na bolje.[/quote:3d7y4x1q]

    Uf, koji argument...

Slične teme

  1. OnLive - koliko god igara poželite za 10 USD mjesečno
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 07-12-2010, 03:21
  2. Popis dobrih starijih igara za PC
    By Peyo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 18-05-2010, 18:25
  3. Desetljeće dobrih igara
    By Daniel666 in forum Gaming općenito
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 11-03-2008, 18:10
  4. u čekanju dobrih avantura
    By unknown in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 13-09-2006, 10:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •