Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 388

Tema: RPG - biti ili ne biti

  1. #1
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    RPG

    Želim reći da Diablo 1 i 2 nisu RPG-ovi.

    Ne shvaćam što želiš reći, da je health regenom, koji se odvija poslije borbe, pojednostavljena sama borba?
    Ti si i dalje tijekom borbe prepušten potionima i healing spellovima ako ne želiš da te monster "sa zadnjim šutem baš ubije".
    Ako tebi paše da moraš svako malo ići u grad po nove potione ili konstantno silovanje spavanja kako bi nakon borbe bio zdrav i spreman za nove bitke super za tebe, no to te ne čini "potkovanijim" od nas.

    I još jednom rofl jer uspoređuješ H'n'S sa RPG-ovima.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Želim reći da Diablo 1 i 2 nisu RPG-ovi.

    Ne shvaćam što želiš reći, da je health regenom, koji se odvija poslije borbe, pojednostavljena sama borba?
    Ti si i dalje tijekom borbe prepušten potionima i healing spellovima ako ne želiš da te monster "sa zadnjim šutem baš ubije".
    Ako tebi paše da moraš svako malo ići u grad po nove potione ili konstantno silovanje spavanja kako bi nakon borbe bio zdrav i spreman za nove bitke super za tebe, no to te ne čini "potkovanijim" od nas.

    I još jednom rofl jer uspoređuješ H'n'S sa RPG-ovima.
    Diablo je RPG, Diablo 2 također.

    Ako ne vjeruješ, provjeri si Wikipediju ili navrati na neki od Diablo foruma. Ovo mi je prvi puta da je netko lanuo nešto takvo. Btw. a što je Diablo/Diablo 2 ako ne Hack'n'Slash RPG?? Hack'n'Slash Action RPG? Ili po tebi samo DnD na ploči zadovoljava normative RPG-a?

    Ma želim reći da se nakon borbe regenerira pun kurac* healtha što me stvarno nervira jer želim ako sam već falio u borbi da i platim za to time što mi je health baš kako bi i trebalo biti - low. Ako ima imalo strategijskog razmišljanja u cijeloj toj priči znati ću da me čeka okrutna borba i da moram štediti healthove. Ovako mogu pobjediti u borbi i vratiti pun kura* healtha bez da išta radim što mi je glupo.

    Opet fališ što sam htio reći, zajeb* spavanje i kupovanje potiona - ja kazem da mi fali onaj thrill kad u zadnjem trenu popijem potion prije zadnjeg šuta ili thrill kada mi istih fali a kraj je borbe a dolazi nalet novih enemya.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Opet fališ što sam htio reći, zajeb* spavanje i kupovanje potiona - ja kazem da mi fali onaj thrill kad u zadnjem trenu popijem potion prije zadnjeg šuta ili thrill kada mi istih fali a kraj je borbe a dolazi nalet novih enemya.
    a kako toga nema?

    elem, bilo da putuješ po napitke (što nije problem jer ima i previše para), bilo da ti se automatski regenerira.. what's the difference? u svakom slučaju, nećeš imati nekih posledica ako bitku failuješ

    btw, vidi se da ne učestvuješ nešto u rpg diskusijama.. ovo za diablo je standardna stvar, neko pomene da nije rpg u svakoj drugoj-trećoj poruci.. ali realno, sem borbe i razvijanja likova, sastavni deo rpg-a je i pričanje, a to je element koji je u diablu rudimentaran. eventualno bi ga mogao nazvat akcionim rpg-om, no to ima smisla koliko i termin roleplay rts. u svakom slučaju, pravi rpg nije
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao baldrick_
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Opet fališ što sam htio reći, zajeb* spavanje i kupovanje potiona - ja kazem da mi fali onaj thrill kad u zadnjem trenu popijem potion prije zadnjeg šuta ili thrill kada mi istih fali a kraj je borbe a dolazi nalet novih enemya.
    a kako toga nema?

    elem, bilo da putuješ po napitke (što nije problem jer ima i previše para), bilo da ti se automatski regenerira.. what's the difference? u svakom slučaju, nećeš imati nekih posledica ako bitku failuješ

    btw, vidi se da ne učestvuješ nešto u rpg diskusijama.. ovo za diablo je standardna stvar, neko pomene da nije rpg u svakoj drugoj-trećoj poruci.. ali realno, sem borbe i razvijanja likova, sastavni deo rpg-a je i pričanje, a to je element koji je u diablu rudimentaran. eventualno bi ga mogao nazvat akcionim rpg-om, no to ima smisla koliko i termin roleplay rts. u svakom slučaju, pravi rpg nije

    Ne "učestvujem" zato jer mi se neda natezati baš previše.

    Očito je onda prema nekolicini vas Blizzard u krivu kada tvrdi:


    Game Information

    * Platform: PC / Mac
    * Genre: Action/RPG
    * Release Date: June 29, 2000
    * Expansion requires the full version of Diablo II

    http://us.blizzard.com/en-us/games/d2/

  5. #5
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Dragon Age: Origins

    Probao Darkspawn Chronicles, kul je. Samo odete na Other Campaings i piči.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Dragon Age: Origins

    Jel moguce da se ekspanzija odma instalira ili je bolje prvo završiti Origins?

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Dragon Age: Origins

    može i prvo ekspanzija, ali bolje prvo pređi origins.. posle možeš da preneseš lika iz originala u ekspanziju
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Očito je onda prema nekolicini vas Blizzard u krivu kada tvrdi:


    Game Information

    * Genre: Action/RPG
    šta, ono što blizzard kaže treba da bude sveta reč za mene? ja razmišljam svojom glavom, a ti, bez uvrede, govoriš kao ovca
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Dragon Age: Origins

    Ne nego govorim kao i 90% populacije koja je igrala kompetativno Diablo 2: LOD... pa osvrni se malo na PCPlay koji čitaš isto ćeš dobiti informaciju: Hack'n'Slash RPG... ne mogu vjerovati da se oko ovoga raspravljamo...

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Dragon Age: Origins

    ni ja isto totalno ste djetinjasti

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Ne nego govorim kao i 90% populacije koja je igrala kompetativno Diablo 2: LOD... pa osvrni se malo na PCPlay koji čitaš isto ćeš dobiti informaciju: Hack'n'Slash RPG... ne mogu vjerovati da se oko ovoga raspravljamo...
    te argumente tipa "većina kaže", "blizzard kaže", "pcplay kaže" koriste ovce. mene baš briga šta neko kaže jer ja razmišljam svojom glavom, može da siđe i sam isus na zemlju i da mi kaže da je diablo rpg, ako ta tvrdnja nema osnova, zabole me. mislim, ovo nije rasprava, ae daj neki argument zašto je diablo rpg, ja sam svoje izneo u jednom od prethodnik postova.. "oni kažu" nije nikakav argument
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  11. #11
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao baldrick_
    te argumente tipa "većina kaže", "blizzard kaže", "pcplay kaže" koriste ovce. mene baš briga šta neko kaže jer ja razmišljam svojom glavom, može da siđe i sam isus na zemlju i da mi kaže da je diablo rpg, ako ta tvrdnja nema osnova, zabole me. mislim, ovo nije rasprava, ae daj neki argument zašto je diablo rpg, ja sam svoje izneo u jednom od prethodnik postova.. "oni kažu" nije nikakav argument
    diablo je RPG... hack n slash rpg...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Dragon Age: Origins

    Bokte, oko čega se svađate...

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Dragon Age: Origins

    [quote=IGoR_2803]
    = Citat = Izvorno postao "baldrick_":nin2etc7
    te argumente tipa "većina kaže", "blizzard kaže", "pcplay kaže" koriste ovce. mene baš briga šta neko kaže jer ja razmišljam svojom glavom, može da siđe i sam isus na zemlju i da mi kaže da je diablo rpg, ako ta tvrdnja nema osnova, zabole me. mislim, ovo nije rasprava, ae daj neki argument zašto je diablo rpg, ja sam svoje izneo u jednom od prethodnik postova.. "oni kažu" nije nikakav argument
    diablo je RPG... hack n slash rpg...[/quote:nin2etc7]
    bravo, pobedio si, ovim ultimativnim argumentom si me ostavio bez reči
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Dragon Age: Origins

    stari moj kako si ti glup

    ako tvorci diabla vele da je RPG hack n slash onda je to valjda tako,ti si se nasap nekom pamet solit a ocito da neznas razliku,jeli uopce znas sto znaci RPG??razmisli malo

  15. #15
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao baldrick_
    bravo, pobedio si, ovim ultimativnim argumentom si me ostavio bez reči
    znam, obično ostavljam takav dojam na ljude...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao Shaka
    ako tvorci diabla vele da je RPG hack n slash onda je to valjda tako,ti si se nasap nekom pamet solit a ocito da neznas razliku,jeli uopce znas sto znaci RPG??razmisli malo
    evo još jednog pripadnika hive mindea.. majke mi, ko da pričam sa borgovima.

    šta je esencijalno da neka igra bude rpg sam napisao u prethodnoj poruci. h&s rpg-ovi nisu rpg-ovi jer nije dovoljno da imaš razvijanje lika u igri da bi ona bila rpg. onda je i gun rpg, i san andreas je rpg. diablo i slične igre su akcione igre sa mrvicom rpg elemenata što ih nipošto ne čini roleplayom.
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Dragon Age: Origins

    Slažem se s Baldrickom što se tiče Diabla, tu uopće nema izbora loše/dobro ili bilo kakvih izbora (osim klase i koji ćeš armor uzeti) tako da je jedini RPG element razvijanje lika. Odslušaš likove i dalje ideš klat čudovišta, to mi više liči na neku pucačinu u izometrijskoj perspektivi, a ne na RPG. I nemojte sad vući nekve kopije s raznih stranica na kojima piše da je Diablo RPG, nego ako ste igrali, recite koje to RPG elemente ima Diablo osim biranja klasa i equipanja lika.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Dragon Age: Origins

    u biti svaka igra je rpg jer igraš negu ulogu... roleplay, ne?...

  19. #19
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Dragon Age: Origins

    teoretski bi mogao tako reći.. ali to znači da u istu skupinu onda trpaš diablo i torment. a te dvije igre ne mogu biti više suprotne jedna drugoj nego što jesu.
    ima jedna fora koju mi stari dnd p&p gejmeri volimo koristit ; postoji razlika između ROLL playa i ROLE playa.
    ROLL play je bildanje statova, jer samo matematika donosi pobjedu u borbi, i to je diablo
    ROLE play je uživljavanje u ulogu i po potrebi izbjegavanje borbe spikom, trikovima i inteligencijom i to je torment.

    = Citat = Izvorno postao Shaka
    ako tvorci diabla vele da je RPG hack n slash onda je to valjda tako,ti si se nasap nekom pamet solit a ocito da neznas razliku,jeli uopce znas sto znaci RPG??razmisli malo
    i tvorci heroesa4 su rekli da je to najbolji nastavak u HOMM franžizi.. pa ih je publika popljuvala..
    znači tu se SMIJE slušat riječ publike?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Dragon Age: Origins

    Isuste kak ste lejm. Diablo je RPG jerbo razvijas lika, biras klasu, ekvipas lika i rijesavas questove. Jedino sto razlikuje Diablo od ostalih RPGova je sto se nezamara previse sa pricom nego vise sa akcijom, a takav je RPG postojao i na PnP-u, odakle je RPG igre i nose naziv. Limitiranost odabira na koji nacin ce te rijesiti questove Diablo zamjenjuje ne linearnim dizajnom mapa (svaki put dok igrate je drugacija).

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Dragon Age: Origins

    ima jedna fora koju mi stari dnd p&p gejmeri volimo koristit ; postoji razlika između ROLL playa i ROLE playa.
    ROLL play je bildanje statova, jer samo matematika donosi pobjedu u borbi, i to je diablo
    ROLE play je uživljavanje u ulogu i po potrebi izbjegavanje borbe spikom, trikovima i inteligencijom i to je torment.
    E to je to.

  22. #22
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Isuste kak ste lejm. Diablo je RPG jerbo razvijas lika, biras klasu, ekvipas lika i rijesavas questove. Jedino sto razlikuje Diablo od ostalih RPGova je sto se nezamara previse sa pricom nego vise sa akcijom, a takav je RPG postojao i na PnP-u, odakle je RPG igre i nose naziv. Limitiranost odabira na koji nacin ce te rijesiti questove Diablo zamjenjuje ne linearnim dizajnom mapa (svaki put dok igrate je drugacija).
    tako je... uostalome postoji li opće neka standardizirana definicija RPG-a?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  23. #23
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Dragon Age: Origins

    ima
    RPG = od ruskog ruchnoy protivotankoviy granatomyot.. granata na raketni pogon. u ovim krajevima najčešće uporabljivan

    RPG7
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    tako je... uostalome postoji li opće neka standardizirana definicija RPG-a?
    igra u kojoj možeš da pričaš i razvijaš lika, i u kojoj je jedna od te dve stvari ključna komponenta mehanike, a druge bar ima
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    u biti svaka igra je rpg jer igraš negu ulogu... roleplay, ne?...
    ne. igranje uloge podrazumeva mogućnost donošenja odluke. u cod-u ne možeš nikako uticati na razvoj priče. ono što karakteriše rpg je sloboda donošenja odluka vezanih za napredak priče. mislim jbt, ko kaže nešto vezano za definicju žanra mora da bude prokleta pažljiv, jerbo će se naći gomila likova koja će da mu izvrće reči. svi znamo šta se misli pri "igranje uloga", nismo mala deca pa da "cepidlačimo"
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Isuste kak ste lejm. Diablo je RPG jerbo razvijas lika, biras klasu, ekvipas lika i rijesavas questove. Jedino sto razlikuje Diablo od ostalih RPGova je sto se nezamara previse sa pricom nego vise sa akcijom, a takav je RPG postojao i na PnP-u, odakle je RPG igre i nose naziv. Limitiranost odabira na koji nacin ce te rijesiti questove Diablo zamjenjuje ne linearnim dizajnom mapa (svaki put dok igrate je drugacija).
    jedino što razlikuje diabla od akcione igre je razvijanje lika. jedino što ga razlikuje od rpg-a je manjak dijaloga. zašto je onda rpg, a ne akcija? ne raspravljamo ovde dal je diablo pnp rpg, nego dal je crpg. rpg igre isto tako potiču od ponga, pa nećeš da kažeš da je diablo šta god da je pong. limitiranost odabira nije bitna, bitno je što nema dijaloga (a slušanje nekog lika kako priča ne smatram dijalogom), a to svaki rpg mora da ima. diablo i ostale igre koje se nazivaju h&s rpg-ovima bi se morale zvat drugačije, jer su žanr za sebe - predlažem akcione budžilice
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  25. #25
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao baldrick_
    igra u kojoj možeš da pričaš i razvijaš lika, i u kojoj je jedna od te dve stvari ključna komponenta mehanike, a druge bar ima
    you've just made my point... da li u diablu razvijaš lika? o, da, i to je ključni element igre... da li ima razgovora? itekako...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Dragon Age: Origins

    a ti si upravo dokazao da nisi pročitao moju prethodnu poruku. u njoj ćeš naći moje mišljenje o "razgovorima" u diablu
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  27. #27
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Dragon Age: Origins

    Sve igre u kojima imaš, između ostalog, strenght i ajmo reć dexterity, znači to dvoje minimum, su RPG-ovi. A sad jel je h'n's ili d&d ili nešto treće...sve je to isto sranje. To je to
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  28. #28

    Re: Dragon Age: Origins

    To nema veze sa RPG-om samo po sebi, potrebno je i time je integralno u žanru jer ti treba očita razlika i definicija stvari u igri koja nije apstraktna i subjektivna. Da RPG žanr ne treba brojke i statistike za definiciju likova i svega ostalog drugačije bi se na to gledalo.

  29. #29
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Dragon Age: Origins

    baldrick, hebote dijalog, ako je on toliko kljucan da bi igra bila RPG, onda je svaka avantura vise RPG, nego Diablo :kotrljanjejebenimocima:

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Dragon Age: Origins

    Baldrik bokte nemaš pojma

Slične teme

  1. Hoće li biti...
    By Hidraulicar Kreso in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 02-11-2009, 13:44
  2. Hoce li ovo biti brze
    By Blacky_123 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 31-01-2009, 23:50
  3. Mobitel, organizator u biti
    By W3DR4N in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 25-12-2008, 16:33

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •