Stranica 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213
Prikazujem rezultate 361 do 388 od 388

Tema: RPG - biti ili ne biti

  1. #361
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Tražim igru

    Dijalozi i mogućnost izbora u istima te utjecaj na okolinu.
    Je, minimalan je no opet ga ima, za razliku od Diabla.

    Diablo uzimam za usporedbu jer se isti našao u gornjem quoteu no samo si Mass Effect istaknuo kao igru koja nije RPG, a u najmanju ruku su isti falus.
    Ne kažem ja da je čisti harkor RPG i da nije šuter, ali reći da to nije nimalo RPG je čista glupost.

    Bulaznim? Vrlo vjerojatno, no ni ti nisi ništa bolji po tom pitanju ^^

    I da, po meni su Simsi 3 poprilični RPG. Otvoren svijet i mogućnost utjecanja na njega, skillovi, interakcija s likovima.
    Jedino što nema je ubijanje, a ne sjećam se da je to predispozicija da bi igra bila RPG

    Zao si, ja ti mislio kupit Deus Ex na Steamu a ti me nazoveš retardom
    Počinjem sumnjati u tvoju ljubav.

  2. #362
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Tražim igru

    @baldrik
    Nema baš razvoja karaktera lika u Mass Effectu.

    @Maloki
    To od milja. Ja sve nazivan retardima. Rodbinu, kućne ljubimce, Isusa Krista, itd. wOWiM jA tEbE. <33
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  3. #363

    Re: Tražim igru


    Ponavlja se "Operacija: DA LI JE DIABLO RPG I ZAŠTO JE/NIJE"
    Btw,
    Mass Effect JE rpg

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  4. #364
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Tražim igru

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    @baldrik
    Nema baš razvoja karaktera lika u Mass Effectu.


    Paragon vs. Renegade? To je tu za ukras, jelda? Mass Effect ima veći razvoj karaktera od Baldur's Gatea pošto SVAKU misiju možeš preći kao dobar ili kao zao, dok je BG masno orijentiran prema dobrom avataru sa nedovoljno zlih questova i opcija.

    Mass Effect, Witcher, Kotor (i sl.) su savršeni primjeri gdje od početka razvijaš likov karakter i krojiš igru kako želiš. Toga u Diablu nema, imaš predefinirane monologe NPC-a koji otkrivaju nešto Lore-a, ali to je to. Ako neka igra zaslužuje titulu RPG-a, to je Mass Effect.

  5. #365
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Bartuc je sve reko. Ne znam otkud ti ideja da Mass Effect nije RPG, ali ako si odigrao i kažeš da nije RPG, nešto ti se u percepciji RPG-a poremetilo.

  6. #366
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Meni je Mass Effect 2 definitivno najbolji RPG...prije toga mi je to bio KOTOR .Paše mi takav igriv , jednostavan , nenaporan RPG u kojemu ne moram ići tražiti cvijeće po livadama kako bi izmiješao nekakav protuotrov i pri tome ubio 102 generička neprijatelja i pokucao na sedam vrata zbog jednako toliko potrebnih "zanimljivih" razgovora .Uf, umorio sam se samo dok sam ovo napisao i dobio PTSP zbog ponovno proživljenih scena na monitoru .

  7. #367
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Od Svemiro
    Postova
    212

    Re: RPG - biti ili ne biti

    pucačina s elementima rpg-a
    sad su svi sritni
    U tragu ka nepredvidljivoj klopci u ležernom stavu nosi ime.

  8. #368
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Tražim igru

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    @baldrik
    Nema baš razvoja karaktera lika u Mass Effectu.


    Paragon vs. Renegade? To je tu za ukras, jelda? Mass Effect ima veći razvoj karaktera od Baldur's Gatea pošto SVAKU misiju možeš preći kao dobar ili kao zao, dok je BG masno orijentiran prema dobrom avataru sa nedovoljno zlih questova i opcija.
    Ne, to nije karakteran razvoj lika. Ti cijelo vrijeme onda igraš kao seronja / svetac, Shepard se ne mijenja kroz priču, ne postaje drukčija osoba nego na početku igre (osim u ranku). Razvoj karaktera u ME ne postoji. I nisi nigdje zao, Shepard je good guy. Na kraju je ili antijunak ili samo junak. Igra je siromašnija u odabiru dobra / zla nego npr. KOTOR.

    @keko
    Tvoja percepcija RPG-a je ta koja ne štima. Igra ima inventory, skillove i nekoliko arbitrarnih dodatnih dijaloških opcija. Deus Ex je mnogo veći RPG od ovog, no nitko ga ne klasificira takvim. Štos je što svi imate BioWareov kurac u ustima i mislite da je svaka njihova igra RPG. Sad ću ja proglasit onda MDK2 RPG-om.

    @konšinjer
    To i ja tvrdim, al svi me karaju u zdrav mozak da je igra isključivo RPG.

    edit
    Na kraju, ne kužim zbog čeg svi inzistirate da je RPG. Kao da igra manje vrijedi ako nije. Jedna lasta ne čini proljeće, a nekoliko RPG karakteristika (od kojih su pola pobacali u nastavku) ne čini žanr.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  9. #369
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: RPG - biti ili ne biti

    u pravu si, hvala ti, razvoj lika je kriv izraz.. treba reći "mogućnost određivanja kakav će biti karakter lika kroz celu igru".. to bi bila neka definicija roleplaya, a ako je ta karakteristika dominantna (ili jedna od dominantih) onda je i igra rpg. u me-u biraš kakav će tvoj lik biti, kroz celu igru biraš, dakle to je rpg. u diablu, s druge strane, to ne radiš, dakle to nije rpg, već malo kompleksnija akcija
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  10. #370
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Tražim igru

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Ne, to nije karakteran razvoj lika.
    Jedina igra uopće koja ima karakteran razvoj lika jest The Sims 3. Sve ostalo su predefinirane opcije.

  11. #371
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: RPG - biti ili ne biti

    a black & white?
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  12. #372
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Tražim igru

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Ne, to nije karakteran razvoj lika.
    Jedina igra uopće koja ima karakteran razvoj lika jest The Sims 3. Sve ostalo su predefinirane opcije.
    A koji je bolji način prikazivanja karaktera u igri nego da ti igra dade dovoljno opcija kako bi ti svojim odlukama mogao reflektirati svoj karakter u igri.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  13. #373

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Pročitao temu u navali božićnog raspoloženja. Možda bi se moglo nešto dodati povodom izlaska Skyrima kojega svi slave kao "najbolji RPG ikada", The Old Republica koji kombinira klasični RPG sa MMO žanrom, izlaska Witchera 2 sa svojim izborima i sličnih stvari.

    Je li se RPG scena promijenila kroz zadnje dvije godine?

  14. #374
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Legendarna tema.
    ovo nije rpg jer nema rpg osobine ko ovaj rpg al onaj rpg je ipak više rpg od ovog rpga
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  15. #375
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: RPG - biti ili ne biti

    I, Bezimeni, da li je Diablo RPG ili nije?

  16. #376
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Pročitao temu u navali božićnog raspoloženja. Možda bi se moglo nešto dodati povodom izlaska Skyrima kojega svi slave kao "najbolji RPG ikada", The Old Republica koji kombinira klasični RPG sa MMO žanrom, izlaska Witchera 2 sa svojim izborima i sličnih stvari.

    Je li se RPG scena promijenila kroz zadnje dvije godine?
    ToR je u biti najbolji ovogodišnji RPG, čast Witcheru 2 i Skyrimu. Sadrži u zebi 8 sasvim različitih kampanja u kojima začudo ima dosta sivila (koje nažalost podliježe klasičnoj RPG matematici tj. skupljanju light side / dark side bodova kako bi mogao koristiti bolju opremu) te kada jednom nešto odlučiš, nema natrag, pošto nema sejvanja ofkors.. Flashpointovi su priča za sebe, ne znam gdje sam se toliko zabavio po pitanju jedne RPG igre. Igru vrijedi odigrati barem s nekoliko klasa, a ukoliko uzmemo u obzir 200 sati igranja da se dođe do maksimalnog levela + ostale divote, ne vidim trenutno bolji omjer uloženog i dobivenog.

    Po pitanju daljnjeg razvoja RPG žanra, sve više razvojni studiji idu prema akcijskom usmjerenju sa izbacivanjem klasične RPG matematike. Svi ovogodišnji RPG-evi govore u prilog tome (Dragon Age 2, Witcher 2, Skyrim).
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  17. #377
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: RPG - biti ili ne biti

    ToR nije klasični RPG. To je MMO od kojeg će polovica igrača odustati kad im završi prva pretplata.

  18. #378
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Klasični BioWareov RPG sa funkcionalnostima MMO-a. To ćeš čuti od svakoga tko je igrao igru. Igru neki nazivaju Mass Effect sa chatom
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  19. #379
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Legendarna tema.
    ovo nije rpg jer nema rpg osobine ko ovaj rpg al onaj rpg je ipak više rpg od ovog rpga
    This pretty much sums it up.

    Uglavnom, ovdje se ako se dobro sjećam radilo o tome da baldrickov um ne može funkcionirati ako ne stoji svaka igra u svojoj ladici sortirana po boji, a pošto su RPG igre jako šarene, to ga zbunjuje, pa pokušava izbaciti uljeze kako bi svaka igra bila pravilno etiketirana jer je njemu to očito jako važno.

    Mislim, koga briga? RPG je ionako najstariji žanr igara za koji više nitko ne zna kako ga definirati. Značenje pojma se mijenjalo tokom godina i sad znači nešto različito od onog što je značilo nekad.
    Kad narod kaže za nešto da je RPG, onda misli da ima razvoj lika, nekakve dijaloge ili nekakvo "pričanje" s likovima, inventory sustav, itd., ili bar većinu tih elemenata. I to je to. Nikoga ne zanima da li igra pristaje opisu žanra 99 ili 80%. Ako je razrijeđena nekim drugim elementima, onda napomeneš da je to npr. nekakav hibrid pucačine i RPG-a, ili tako nešto, i doviđenja. To je sasvim dovoljno informacija da nekome opišeš igru.
    Drugo je ako imaš neko osobno mišljenje o žanru i igrama, ali opet nema smisla ići u detalje jer ne doživljavaju svi ljudi sve igre isto. Recimo, ja Battlestar Galacticu nimalo ne doživljavam kao SF nego sapunicu, ali ako me netko pita što je to, normalno da ću mu reći da je to SF, jer ima faking svemirske brodove i zle robote koji žele uništiti čovječanstvo.

    Eto.

  20. #380
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Tražim igru

    = Citat = Izvorno postao Babitz
    @keko
    Tvoja percepcija RPG-a je ta koja ne štima. Igra ima inventory, skillove i nekoliko arbitrarnih dodatnih dijaloških opcija. Deus Ex je mnogo veći RPG od ovog, no nitko ga ne klasificira takvim. Štos je što svi imate BioWareov kurac u ustima i mislite da je svaka njihova igra RPG. Sad ću ja proglasit onda MDK2 RPG-om.
    Babiću volim te.

  21. #381
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    I, Bezimeni, da li je Diablo RPG ili nije?

    Definitivno je .Spreman sam iznijeti argumente ako netko smatra da nije.


    jedino je problem kaj ga nisam nikada ni igrao dalje od uvoda


  22. #382
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Tražim igru

    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    = Citat = Izvorno postao Babitz
    @keko
    Tvoja percepcija RPG-a je ta koja ne štima. Igra ima inventory, skillove i nekoliko arbitrarnih dodatnih dijaloških opcija. Deus Ex je mnogo veći RPG od ovog, no nitko ga ne klasificira takvim. Štos je što svi imate BioWareov kurac u ustima i mislite da je svaka njihova igra RPG. Sad ću ja proglasit onda MDK2 RPG-om.
    Babiću volim te.
    Njega ne možeš shvaćati ozbiljno.
    Mislim možeš, ali onda danas više ne postoje RPG igre.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  23. #383
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Dragon Age - klasični RPG
    KOTOR - klasični RPG
    Mass Effect - lagani RPG u TPS izvedbi
    Deus Ex - RPG koji izgleda i igra se kao pucačina
    Diablo - hack and slash RPG

    Mudrome dosta.

  24. #384
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    ^ To.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  25. #385
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Agree. Can we lock this graveyard now?

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  26. #386
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Dragon Age - klasični RPG
    KOTOR - klasični RPG
    Mass Effect - lagani RPG u TPS izvedbi
    Deus Ex - RPG koji izgleda i igra se kao pucačina
    Diablo - hack and slash RPG

    Mudrome dosta.

    E molim te samo nemoj ovo "klasicni". Klasicni rpgovi bi bili Ultima, M&M, Pool of Radiance & Co. Tesko da bilo koja igra sa te liste ima ista zajednicko sa tim igrama.

  27. #387
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: RPG - biti ili ne biti

    gwin ulazi u sobu.
    vidi mrtvi thread..
    castam "raise dead"

    evo kako blizzard tretira diablo

    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  28. #388
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Vidim da nema dovoljno tenzija u ovom topiku.

    = Citat = Izvorno postao System
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Dragon Age - klasični RPG
    KOTOR - klasični RPG
    Mass Effect - lagani RPG u TPS izvedbi
    Deus Ex - RPG koji izgleda i igra se kao pucačina
    Diablo - hack and slash RPG

    Mudrome dosta.

    E molim te samo nemoj ovo "klasicni". Klasicni rpgovi bi bili Ultima, M&M, Pool of Radiance & Co. Tesko da bilo koja igra sa te liste ima ista zajednicko sa tim igrama.
    Ma da. Ja kažem da su klasični RPG-i dnd, Wizardry, Akalabeth i slični.
    Nije ništa pogrešno rekao kad ih je nazvao klasičnim. Imaš izbor, taktičku borbu (to što im baš i fali taktike je druga stvar; više mislim na klasični RTWP / TB model naspram real time hack n slash / šuter modela koji se danas koristi) i kreiranje svog lika. Zbilja ne ide jednostavnije od tog. To što su tehnološki na suprotnom spektru povijesti igara je druga stvar.

    Mass Effect - Gears of War s dijalozima (Weky™)
    Desu Ex - akcijski RPG
    Diablo - hack and slash, inače ćemo komotno i Devil May Cry zvati RPG-om.

    Nastavite s needuciranim prepirkama.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

Slične teme

  1. Hoće li biti...
    By Hidraulicar Kreso in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 02-11-2009, 13:44
  2. Hoce li ovo biti brze
    By Blacky_123 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 31-01-2009, 23:50
  3. Mobitel, organizator u biti
    By W3DR4N in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 25-12-2008, 16:33

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •