Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 62

Tema: konfa od 10k kn

  1. #31
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: konfa od 10k kn

    mislis lipo?

  2. #32
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Između procesora i hladnjaka
    Postova
    91

    Re: konfa od 10k kn

    lijepo = lipo, isti k xD
    Ati Radeon HD 3850
    Inetl Pentium 2x 2.80GHz
    4GB RAM

  3. #33

  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: konfa od 10k kn

    Aj smanji malo na kućištu , hladnjaku i napajanju pa uguraj neki SSD od 40 gb za sistemac .

  5. #35
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: konfa od 10k kn

    Totalno nepotrebno. Neka si to kupi sam kasnije ako bude (a vjerojatno ne bude) imao potrebu.

    Skuži sliku kak si kućište i monitor pašu...


  6. #36
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: konfa od 10k kn

    Ja sutra kupujem jedan od 40 gb , ako se ne izjalovi , pa me baš zanima da li je nepotrebno

  7. #37
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: konfa od 10k kn

    Kaj onog sporog value Intela uzimaš?


  8. #38
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: konfa od 10k kn

    Kingston SSDNow-V 40GB Boot Drive

    U stvari to i je Intel .500 kn zapakiran , bez garancije...mislim da se isplati .Gore stavim OS i programe .

  9. #39
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: konfa od 10k kn

    Super konfa Niko

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    /kat

  11. #41
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: konfa od 10k kn



    kućište odaberi sam ovisno o ukusu... hladnjak za cpu je po meni nepotreban, pogotovo ako središ dobar protok zraka u kućištu... još ti stane i ssd od 40 GB za OS u budžet

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  12. #42
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: konfa od 10k kn

    Prvi post druga recenica.

    I misli se clockat proc...

  13. #43
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Totalno nepotrebno. Neka si to kupi sam kasnije ako bude (a vjerojatno ne bude) imao potrebu.

    Skuži sliku kak si kućište i monitor pašu...
    Ja sam vidio SSD Raid 0. Ono što nisam vidio nakon toga jest podizanje operativnog sistema. Boom, desktop.

  14. #44
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Prvi post druga recenica.

    I misli se clockat proc...
    pa dobro, onda umjesto ssda uzme hladnjak ali imho nepotrebno... zar se ne može klokati sa stock hladnjakom? ne vjerujem da će baš ganjati neke rezultate...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  15. #45
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: konfa od 10k kn

    Mislim da je možda ipak bolje da uzme moj prijedlog. Razlozi?

    1. Može sve navedeno kupiti u Linksu u Splitu i ako mu se nešto pokvari ne mora slati komponente u Zagreb...
    2. Proc mu bez beda uz Zalman CNPS10X Performa hladnjak ide na 3.8+ GHz i tu gazi X6-icu totalno...
    3. Jeste li vidjeli na slici koju sam ubacio kako će to lijepo izgledati...

    @ W3DR4N

    SSD je prebrutalna stvar, no ujedno je i totalno bespotreban luksuz, a SSD RAID 0 setup pogotovo. U kompu od 20K paše k'o budali šamar, ali u kompu od 10K samo smeta IMO...


  16. #46
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Mislim da je možda ipak bolje da uzme moj prijedlog. Razlozi?

    1. Može sve navedeno kupiti u Linksu u Splitu i ako mu se nešto pokvari ne mora slati komponente u Zagreb...
    2. Proc mu bez beda uz Zalman CNPS10X Performa hladnjak ide na 3.8+ GHz i tu gazi X6-icu totalno...
    3. Jeste li vidjeli na slici koju sam ubacio kako će to lijepo izgledati...

    @ W3DR4N

    SSD je prebrutalna stvar, no ujedno je i totalno bespotreban luksuz, a SSD RAID 0 setup pogotovo. U kompu od 20K paše k'o budali šamar, ali u kompu od 10K samo smeta IMO...
    ad 1: što se tiče ovoga, slažem se
    ad 2: x6 se također bez beda kloka na 4 GHz, a do 10 kilo kuna mu je ostalo još 1200, tak da mu bez beda stane neko lijepo kućište (koje namjerno nisam stavljao, neka sam odabere koje mu se sviđa) i hladnjak za proc... ssd lako izbaci
    ad 3: ja bih ako trošim 10000 kn na konfu primarno gledao na funkcionalnost i performanse, a ne na izgled kućišta...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  17. #47
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: konfa od 10k kn

    Molim? Otkad to X6 1055T lakoSide do 4GHz? Stabilno? Ne bih baš rekao... Uostalom, dobro znaš i sam da je Intel na istom taktu brži nego AMD.

    Što se tiče kućišta, ovaj Lian Li PC-7FNW je Bog! Ne bih ništa rekao, niti ga toliko hvalio da ga nisam nedavno u Linksu detaljno rastavio i pregledao iz svih kuteva. Zaključak pregleda je bio da je Lian Li PC-7FNW po cijeni od 799 kuna uistinu klasa za sebe...


  18. #48
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Kosovo Polje/Pristina - Kosova
    Postova
    121

    Re: konfa od 10k kn

    ovaj forum je pun nekompetentnih bisera koji misle da su uhvatili boga za jaja jer su procitali 2 revjuva... Jos nitko od vas nije posteno sastavio konfiguraciju za 10.000,00 kn . A da ne kazem ove izjave da phenom x6 ide na 4ghz i da je intel brzi od amda ....

    previse citate premalo prakse....

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: konfa od 10k kn

    ma da,belic je sastavio odlicnu konfu,eventualno da je stavio neko non modular napajanje sa vecom snagom,no sve ostalo je izvrsno.

  20. #50
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: konfa od 10k kn

    junkieee, ekspertu...pokazi nama jadnicima kako se to radi...

  21. #51
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao junkieee
    ovaj forum je pun nekompetentnih bisera koji misle da su uhvatili boga za jaja jer su procitali 2 revjuva... Jos nitko od vas nije posteno sastavio konfiguraciju za 10.000,00 kn . A da ne kazem ove izjave da phenom x6 ide na 4ghz i da je intel brzi od amda ....

    previse citate premalo prakse....
    zašto onda dolaziš ovdje?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  22. #52
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao junkieee
    ovaj forum je pun nekompetentnih bisera koji misle da su uhvatili boga za jaja jer su procitali 2 revjuva... Jos nitko od vas nije posteno sastavio konfiguraciju za 10.000,00 kn . A da ne kazem ove izjave da phenom x6 ide na 4ghz i da je intel brzi od amda ....

    previse citate premalo prakse....
    O čemu ti točno pričaš gosp. Autoritet. Ajde iznesi svoj prijedlog, pa da vidim gdje sam tako silno pogriješio. Baš me zanima imaju li tvoje riječi određenu težinu ili si samo jedan od onih koji nemaju para za sladoled, pa mlataraju jezičinom uokolo da se malo rashlade. Budi brutalan. Ponizi nas sve svojim znanjem. Pozdrav!


  23. #53
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: konfa od 10k kn

    Ma pusti ga...lik sam trola ^^

  24. #54
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: konfa od 10k kn

    Zasto eksperimentirate kad je i ovo dovoljno...

    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #55
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Kosovo Polje/Pristina - Kosova
    Postova
    121

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    = Citat = Izvorno postao junkieee
    ovaj forum je pun nekompetentnih bisera koji misle da su uhvatili boga za jaja jer su procitali 2 revjuva... Jos nitko od vas nije posteno sastavio konfiguraciju za 10.000,00 kn . A da ne kazem ove izjave da phenom x6 ide na 4ghz i da je intel brzi od amda ....

    previse citate premalo prakse....
    O čemu ti točno pričaš gosp. Autoritet. Ajde iznesi svoj prijedlog, pa da vidim gdje sam tako silno pogriješio. Baš me zanima imaju li tvoje riječi određenu težinu ili si samo jedan od onih koji nemaju para za sladoled, pa mlataraju jezičinom uokolo da se malo rashlade. Budi brutalan. Ponizi nas sve svojim znanjem. Pozdrav!

    Zasto ti odmah vrijedas kad je tvoje krhko znanje dovedeno u pitanje? Citiraj gdje sam ja napisao da si ti pogrijesio? Ti si jedini ovdje dao neku realnu kofiguraciju. Ova konfiguracija je sasvim u redu samo bi trebalo napajanje promijeniti, tagan se nije pokazao bas pouzdan jer sam vidio jedno 3 konfiguracije u kojima je tagan jednostavno riknuo pod garancijom. Puno bolji izbog od tog tagana bio bio neki Bequiet, Seasonic ili Corsair TX koji ne pjeva kao neki modeli iz VX serije....

    Ja bi osobno isao na AMD ovdje.... nesto kao ovo iz ADM-a.

    CPU: AMD Phenom II X6 1055T - 1599kn
    MBO: Asus M4A89GTD PRO - 990kn ili Asrock-ovu plocu sa 890chipsetom
    RAM: 4GB (2x2GB) Kingston, 1600MHz, CL9, Hyper X - 880kn
    VGA: Sapphire HD 5870, 1GB GDDR5 - 2750kn ili Sapphire HD 5850 TOXIC, 1GB GDDR5 - 2.330 kn
    HDD: WD 1Tb, 1002FAEX , SATA 6 Gb/s, 64MB Cache - 770kn
    DVD_RW: LG GH22NS, DVD±RW - 155kn
    PSU: CORSAIR 650 TX Series - 650kn
    Kuciste: mora sam definirati sto mu je lijepo kuciste (ili cm690 ili lian kojeg si ti naveo koji je bolji izbor)
    Monitor: bilo koji 24" sa TN matricom sam nek ima vise garancije.

    ova varijanta je oko 7800. Znaci ostane mu oko 2200 da si definira monitor i kuciste. Za ssd se nije odlucio tak da ga nisam ni stavljao, makar bi danas konfiguracija za toliko love trebala imati njega. Mis i tipkovnica vulgaris jer nigdje ne pise nista drukcije...
    btw stock kuler mu je dovoljan za klokanje jer oprostite na izrazu covjek ima 10.000 kn a ne zna sastaviti posten upit, pa malo sutra ima pojma o bilokakvom clockanju.

    Ova tema je za mene gotova, tj ne mislim se tu prepirati sa biserima koji nisu u zivotu drzali graficku a kamoli da znaju kak izlgeda koje kuciste osim sa slika sa neta....

  26. #56
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: konfa od 10k kn

    = Citat = Izvorno postao junkieee
    Zasto ti odmah vrijedas kad je tvoje krhko znanje dovedeno u pitanje? Citiraj gdje sam ja napisao da si ti pogrijesio? Ti si jedini ovdje dao neku realnu kofiguraciju. Ova konfiguracija je sasvim u redu samo bi trebalo napajanje promijeniti, tagan se nije pokazao bas pouzdan jer sam vidio jedno 3 konfiguracije u kojima je tagan jednostavno riknuo pod garancijom. Puno bolji izbog od tog tagana bio bio neki Bequiet, Seasonic ili Corsair TX koji ne pjeva kao neki modeli iz VX serije....

    Ja bi osobno isao na AMD ovdje.... nesto kao ovo iz ADM-a.

    CPU: AMD Phenom II X6 1055T - 1599kn
    MBO: Asus M4A89GTD PRO - 990kn ili Asrock-ovu plocu sa 890chipsetom
    RAM: 4GB (2x2GB) Kingston, 1600MHz, CL9, Hyper X - 880kn
    VGA: Sapphire HD 5870, 1GB GDDR5 - 2750kn ili Sapphire HD 5850 TOXIC, 1GB GDDR5 - 2.330 kn
    HDD: WD 1Tb, 1002FAEX , SATA 6 Gb/s, 64MB Cache - 770kn
    DVD_RW: LG GH22NS, DVD±RW - 155kn
    PSU: CORSAIR 650 TX Series - 650kn
    Kuciste: mora sam definirati sto mu je lijepo kuciste (ili cm690 ili lian kojeg si ti naveo koji je bolji izbor)
    Monitor: bilo koji 24" sa TN matricom sam nek ima vise garancije.

    ova varijanta je oko 7800. Znaci ostane mu oko 2200 da si definira monitor i kuciste. Za ssd se nije odlucio tak da ga nisam ni stavljao, makar bi danas konfiguracija za toliko love trebala imati njega. Mis i tipkovnica vulgaris jer nigdje ne pise nista drukcije...
    btw stock kuler mu je dovoljan za klokanje jer oprostite na izrazu covjek ima 10.000 kn a ne zna sastaviti posten upit, pa malo sutra ima pojma o bilokakvom clockanju.

    Ova tema je za mene gotova, tj ne mislim se tu prepirati sa biserima koji nisu u zivotu drzali graficku a kamoli da znaju kak izlgeda koje kuciste osim sa slika sa neta....
    konfa vrlo slična mojoj, nepotrebno snažno napajanje... svaka čast, zaslijepio si nas znanjem i iskustvom...

    tagan je nepouzdan zato jer su TEBI riknula tri pod garancijom? a tko si točno ti? koji si ti faktor da bi tebi morali vjerovati?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  27. #57
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: konfa od 10k kn

    Da, u danasnje vrijeme fakat moras biti ekspert da bi overclocko

    Brijem da je teze metnut dualboot od OC, al ajd.

    Inace napajanje je OverKill za konfu i nema potrebe za jaceg od 500W. Takoder, gdje to tocno ima Corsair 650W za 650kn?

    Ostalo si manje vise metno kao i ostali, tak da nisi nikakvo sveto pismo napravio...

    I btw da, Niko je sastavio puno bolju konfu, ekspertu...

  28. #58
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: konfa od 10k kn

    Di si iskopao taj RAM marijanovic? Ja sam ga jučer htio staviti kad sam slagao ono smeće od kompa koje nevalja kujca, ali ga nisam mogao naći na hebenoj stranici.

    @ gosp. Autoritet

    Evo ti par crtica o tome koliko je probavanje pouzdano. Osoba X proba npr. po 8 komada od svake vrste hardvera i ako mu crkne 50% nekog hardvera on osobi Y kaže da je to za kujac i da kupi nešto deseto. Tih 50% od 8 (karikujem brebolan) je 4, a tog hardvera je proizvedeno npr. 500 000 komada. Sreća je jako bitan faktor. Elektronika se kvari, jer se na svemu štedi i ne radi se tako kvalitetno da ti traje do penzije. Ljudi su nepažljivi i ljeni pročitati manual, jer eto mnogi se od nas "rađaju kao sveznajući" i to im je udar na ego. Mnogi "znalci" se bacaju na OC bez da su svjesni da postoji šansa da su dobili najlošiji primjerak nekog hardvera i onda (jer eto frend Celer ima isti proc ojeije) nabiju voltažu kak ima i frend, pa skure hardver i onda pizde i kriv im je cijeli svijet. Možeš složiti najfiniji picikato komp i najveći megaloš škart, a da pritom tvoje iskustvo probavanja posve izvisi, jerbo eto nemaš sreće i sve ti otpočne rikavat ili imaš sreće, pa te fino boli kujac što imaš škart, jerbo imaš najbolji škart iz te serije!


  29. #59
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: konfa od 10k kn

    ja ne vjerujem. Gospodin Dr. junkieeeeeee je složio the komp koji je skoro isti kao i već predloženi ali od njega popljuvani kao što su popljuvani i oni koji su predlagali takve iste konfiguracije .Najbolji forum na ovim prostorima , nikada nije dosadno .

    edit: kaj je najbolje od svega isto je na kraju predložio "bilo koji monitor sa TN matricom" a par stranica prije je pisao kako je to sranje i treba uzeti IPS .

  30. #60
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: konfa od 10k kn

    Obavezno snimi i stavi na YouTube kratki video podizanja Windowsa nakon što kupiš onaj SSD. Iskoristi svoju 5800-tku kao videokameru...


Slične teme

  1. konfa za 7 k
    By slayervedran in forum Konfiguracije
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-10-2011, 09:59
  2. konfa 3.5-4k
    By RIDER32 in forum Konfiguracije
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 06-09-2011, 23:43
  3. konfa za 4k kn
    By WhiteInfernal in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 30-07-2008, 02:58
  4. konfa do 5.5k kn
    By grizli in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 19-11-2007, 18:57
  5. konfa 3.5k
    By lov-alien in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 07-08-2007, 10:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •