Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Savjet oko grafe

  1. #1

    Savjet oko grafe

    Pozz. Evo vako dvoumim se između ati radeon hd 5870 i nvidia gtx 470. Molim vas za pomoć i navedite koja je bolja i zašto. I samo još na kraju
    da li će ijedna od te dvije grafe moć lockat 250 fps na cod4?? Tnx unaprijed

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Savjet oko grafe

    ma ne treba ti nijedna od ove dvije za 250fpsova na cod4... Nesto upola slabije!

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Savjet oko grafe

    nece nazalost,mozda budes imao 125 ako i toliko

    jos pogotovo ako slucajno imas 19" monitor..

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Savjet oko grafe

    ja sa svojom 8800GTS starom imao lock na 120 fpsova, vjerujem da je 5870 mnogo puta bolja... zato mislim da ti netreba bas ta, ali mozda 5850 ili 5830 bi odgovarala, posavjetuj se sa sadasnjim igracima...

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Savjet oko grafe

    za 250 fps-a lock u codu mu je dovoljna i gts 250 1gb, ili eventualno neka gtx 260 ako želi nešto veće grafičke detalje.
    Kuda si odmah skočio na high end grafe, nije cod baziran na cryengine-u 2.

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Savjet oko grafe

    Možda misli na LOCK 250 uz full detalje?


  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Možda misli na LOCK 250 uz full detalje?
    A možda je tema trolling i flejmnanje?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Možda misli na LOCK 250 uz full detalje?
    A možda je tema trolling i flejmnanje?
    ja ipak mislim da ce trebati jedna 5970 za 250fps slock u cod4...

  9. #9

    Re: Savjet oko grafe

    E da mislio sam na sve full detalje osim onoga sranja 4x sa full rezolucijom 1920x1980. I općenito koja je grafa bolja?? plz
    neznam koju bi između te dvije

  10. #10
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Savjet oko grafe

    Mislim da su tu Sapphire HD 5870 Vapor-X grafa i Corsair P64 SSD must have...


  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Savjet oko grafe

    ako se nevaram veci broj fpsa znaci brze pucanje valjda. znaci sa vecim brojem fpsova dobijes bolji skor, ali sta ce ti pobogu onda i max detalji??? nemoze obadvoje

  12. #12
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao Macolla
    ako se nevaram veci broj fpsa znaci brze pucanje valjda. znaci sa vecim brojem fpsova dobijes bolji skor, ali sta ce ti pobogu onda i max detalji??? nemoze obadvoje
    riga mi se od ovakvih izjava... dajte mi objasnite kako broj sličica u sekundi koji konfiguracija X prikazuje može utjecati na kod igre u kojem piše kojom brzinom jebeni meci lete???

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Savjet oko grafe

    To je tu zato da služi kao preventiva. Zamisli da metak leti konstantnom brzinom od 60 FPS-a radi igre, a ti imaš 120 FPS-a radi tog što nije limitiran FPS. U tom bi slučaju mogao doslovno bježati od metka. xD

    Onom s 250 FPS-a metak leti 5 puta brže nego nekom s 50 FPS-a. Zato nekad vidiš kako ti protivnik hoda umjesto da trči, a razlog je to što se ti krećeš 5 puta brže, imaš 5 puta više vremena da se sagneš kad on zapuca i 5 puta brže puniš pljucu. xD


  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao truegamer
    E da mislio sam na sve full detalje osim onoga sranja 4x sa full rezolucijom 1920x1980. I općenito koja je grafa bolja?? plz
    neznam koju bi između te dvije
    Na tvom mjestu bih moda ipak izabrao gtx470, dual gpu rješenja nisu tako bajna i ne briljiraju i svim igrama kako bi trebalo.

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao Macolla
    ako se nevaram veci broj fpsa znaci brze pucanje valjda. znaci sa vecim brojem fpsova
    dobijes bolji skor, ali sta ce ti pobogu onda i max detalji??? nemoze obadvoje
    riga mi se od ovakvih izjava... dajte mi objasnite kako broj sličica u sekundi koji konfiguracija X prikazuje može utjecati na kod
    igre u kojem piše kojom brzinom jebeni meci lete???
    Ma nije to. Nego ti zbog propusta u Quake 3 engineu o stabilnom locku fps-a koje dobiješ dijeljenjem broja 1000 s cijelim
    brojem ovisi visina i duljina skoka. Što je djeljitelj manji, to ti je u biti bolje (1000/2=500, 1000/3=333, 1000/4=250.
    1000/5=200, 1000/6=167, ...). I provjereno, s 500 FPS u cod2 hodaš nečujno kao da si sagnut. S 125 fps bolje radiš
    strafejump i dulje skaćeš (na ranije nedostupna mjesta), s 75 i 333 je isto dobro. No cod4 neda više od 250 lock.
    A u cod4 - što više frejmova imaš to ti brže nož "udara", neovisno o locku. I vrijedi ono za skakanje.

    Što se upita autora teme tiće; CD serijal navodno bolje vrti na nVidia grafama...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    = Citat = Izvorno postao truegamer
    E da mislio sam na sve full detalje osim onoga sranja 4x sa full rezolucijom 1920x1980. I općenito koja je grafa bolja?? plz
    neznam koju bi između te dvije
    Na tvom mjestu bih moda ipak izabrao gtx470, dual gpu rješenja nisu tako bajna i ne briljiraju i svim igrama kako bi trebalo.
    od kad je hd5870 dual gpu kartica?

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ma nije to. Nego ti zbog propusta u Quake 3 engineu o stabilnom locku fps-a koje dobiješ dijeljenjem broja 1000 s cijelim
    brojem ovisi visina i duljina skoka. Što je djeljitelj manji, to ti je u biti bolje (1000/2=500, 1000/3=333, 1000/4=250.
    1000/5=200, 1000/6=167, ...). I provjereno, s 500 FPS u cod2 hodaš nečujno kao da si sagnut. S 125 fps bolje radiš
    strafejump i dulje skaćeš (na ranije nedostupna mjesta), s 75 i 333 je isto dobro. No cod4 neda više od 250 lock.
    A u cod4 - što više frejmova imaš to ti brže nož "udara", neovisno o locku. I vrijedi ono za skakanje.

    Što se upita autora teme tiće; CD serijal navodno bolje vrti na nVidia grafama...
    ako je to i istina, što mi je nekako mutno, ali ajde recimo da jest... nabijem takvu igru i nabijem sve gamere koji koriste takve taktike da bi stekli prednost nad drugim igračima... u jednom starcraftu se tako nešto nikad ne bi moglo dogoditi... cod multiplayer mi je upravo pao u očima i to debelo...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ma nije to. Nego ti zbog propusta u Quake 3 engineu o stabilnom locku fps-a koje dobiješ dijeljenjem broja 1000 s cijelim
    brojem ovisi visina i duljina skoka. Što je djeljitelj manji, to ti je u biti bolje (1000/2=500, 1000/3=333, 1000/4=250.
    1000/5=200, 1000/6=167, ...). I provjereno, s 500 FPS u cod2 hodaš nečujno kao da si sagnut. S 125 fps bolje radiš
    strafejump i dulje skaćeš (na ranije nedostupna mjesta), s 75 i 333 je isto dobro. No cod4 neda više od 250 lock.
    A u cod4 - što više frejmova imaš to ti brže nož "udara", neovisno o locku. I vrijedi ono za skakanje.

    Što se upita autora teme tiće; CD serijal navodno bolje vrti na nVidia grafama...
    Upravo to

    A viš sad si i meni razjasnio neke detalje koje nisam znao

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ako je to i istina, što mi je nekako mutno, ali ajde recimo da jest... nabijem takvu igru i nabijem sve gamere koji koriste takve taktike da bi stekli prednost nad drugim igračima... u jednom starcraftu se tako nešto nikad ne bi moglo dogoditi... cod multiplayer mi je upravo pao u očima i to debelo...
    Uff neznaš kako je uzbudljivo igrat se sa tim problemom... Rezanje CFGa da bi dobio FPSa, pa onda nakraju shvatiš da si sa tim ustvari povecao i preglednost. Zakon

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Savjet oko grafe

    pardon, moja greška Igore, učinilo mi se da je napisao 5970.

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Sesvete
    Postova
    1.111

    Re: Savjet oko grafe

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao Macolla
    ako se nevaram veci broj fpsa znaci brze pucanje valjda. znaci sa vecim brojem fpsova dobijes bolji skor, ali sta ce ti pobogu onda i max detalji??? nemoze obadvoje
    riga mi se od ovakvih izjava... dajte mi objasnite kako broj sličica u sekundi koji konfiguracija X prikazuje može utjecati na kod igre u kojem piše kojom brzinom jebeni meci lete???

    Da odigraš cod i testiraš skužio bi.
    Jedan od mnogih propusta i bugova u engineu vezanih za fps.

    To uključuje još i nečujno hodanje na 500 fpsa(cod2), najveći skok s 333 fpsa i bug s brzinom ispucavanja metaka, dakle što veći fps brže ispucavanje.
    Naravno ta razlika se smanjuje, npr razlika između 125 i 250 je praktički nevidljiva, ako je i ima, dok se na nižem fpsu ipak primjeti.
    Da tih bugova nema, competitive modovi nebi ograničavali fps na 250.
    Sve ostale stvari kao brzina trčanja, brže izvlačenje noža itd itd su hrpa sranja koja si ljudi umišljaju zbog poznavanja ona 3-4 buga koja sam naveo.

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973

    Re: Savjet oko grafe

    sam da se nadovezem na cod2
    neki smatraju prednost to jumpanje sa 250fpsa a neko sa 50 nemre... fuckas ti to kada ja sa 60 skocim tamo gdje neki jedva skoce sa 250 (nade jump ) je da je zahtjevnije al sve se moze
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

Slične teme

  1. Savjet: HDD
    By W3DR4N in forum Komponente
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 13-08-2010, 09:38
  2. Savjet..
    By Lightning Divinity in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 25-03-2006, 22:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •