Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: [SW] Ispravan postupak

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    [SW]SIspravan postupak



    pogledajte ovaj video...pocinje debata: jeli anakin ispravno postupio kada je windu htio sasjeci palpatinea...Zasto?
    interesantno je ovo: ostavlja dojam kao da je windu nacas prestao biti jedi i samo je htio ubiti palpatinea (da zavrsi rat i to) koji je neduzno lezao,a anakin je ispao jedi jer mu je pomagao(iako je u to vrijeme vec postajao sith).jel moguce da zapravo tim svojim cinom nije ucinio nikome nazao vec je samo branio neduznog covijeka od strane nabrijanog frajera sa lightsaberom?

    nek debata pocne

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Ne da nije učinio nikome nažao nego je mogao spasiti milijune da je dopustio Palpatineovu smrt, ovako je zaslužan za smrt većine jedija, uništenje planeta i kaos koji je godinama vladao svemirom.
    booyaka



  3. #3

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Debata bi možda i bila moguća da mu Palpatine nije rekao kako samo njegovo znanje može spasiti Amidalu.
    I uostalom, Jackson je užasno pogrešno castan glumac za Windua. Jednostavno nije u svom elementu kad ne izbacuje oči i viče MOTHAFUCKAH svako malo.

  4. #4
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: [SW]SIspravan postupak

    laurence fishburne je bio prvi izbor, ali i jackson ostavlja badass dojam
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  5. #5
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: [SW]SIspravan postupak

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    I uostalom, Jackson je užasno pogrešno castan glumac za Windua.
    Slažem se. Bolji bi bio Tyler Perry.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  6. #6
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Normalno da nije postupio ispravno. Anakin je znao da je Palpatine sith lord i da je kriv za cijele klonske ratove, ali jednostavno nije mogao podnijeti činjenicu da ce Padme umrijeti na porođaju te je trebao Palpatinea da mu da moc da spasi zenu. U tom trenutku nije bio svjestan mogucih posljedica ako odluci spasiti Palpatinea, te je na kraju njegov sebicni interes(iako je to bila velika ljubav prema zeni) je presudio te u trenutku kada je Windu odlucio ubiti cara, u tom trenutku Anakin prestaje biti jedi i pada pod utjecaj tamne strane sile. Iskoristio je svoju moc radi svojih sebicnih interesa sto se naravno protivi kodeksu jedia.
    Posljedica njegove odluke je bila nestanak reda jedia koji je postojao tisucama godina te obavijanje galaksije u tamu sve do uspona njegovog sina i kceri.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #7
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Ali proročanstvo govori o tome kako ce on donijeti balans u sili, tako da ono što je napravio je bilo predviđeno i nije moglo biti nikako drugačije, on je tu bio samo lutka bez izbora. Tako da, ako idemo raspravljat o Anakinovim izborima nece daleko dogurat...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Petrijevci
    Postova
    530

    Re: [SW]SIspravan postupak

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Ali proročanstvo govori o tome kako ce on donijeti balans u sili, tako da ono što je napravio je bilo predviđeno i nije moglo biti nikako drugačije, on je tu bio samo lutka bez izbora. Tako da, ako idemo raspravljat o Anakinovim izborima nece daleko dogurat...
    ma koje prorocanstvo su tu samo gluposti ukomponirane u sagu nema tu nikakog prorocanstva ni nikakve ravnoteže jel je nije bilo ni prije anakina ni za vrijeme anakina ni poslije anakina

  9. #9
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Kad će ljudi zaboravit i izbrisat sebi iz glave da Star Wars saga nije SF, nego najobičniji Fantasy, Sila=magija, Lightsaber=mač, Leila = Princeza, Luke = Prin... Uuuups. Hm da, SW nije SF pa da se jedno proročanstvo može nazvati glupošću jer nema znanstvene teze za to, kod fantasy-a kao što i SW jeste prorčanstva igraju veliku ulogu...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  10. #10

    Re: [SW]SIspravan postupak

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Ali proročanstvo govori o tome kako ce on donijeti balans u sili, tako da ono što je napravio je bilo predviđeno i nije moglo biti nikako drugačije, on je tu bio samo lutka bez izbora.
    Ne baš, budući da je on failao u ispunjavanju proročanstva. Sve to što se dogodilo je bila Palpatinova planirana korupcija, ne dio proročanstva.
    I da, zaboravio si na midichlorijane... toliko o proročanstvima i fantaziji. Lucas je za*ebo stvar.

  11. #11
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Ako je nešto proreknuto znači da je unapred predodređeno, sudbinski jelte. Koliko sam ja shvatio, a proročanstvo nije bilo najasnije, Anakin je samom svojom smrću i Palpatinovim ubojstvom te masovnim ubojstvom Jedi-a doveo do balansa u sili. Samo proročanstvo nije bilo detaljno, te nigdje u njemu nije pisalo kojim će putem Anakin krenuti tako da je ''izbor'' lošeg puta očigledno bio pravi ''izbor'' za ispunjavanje proročanstva.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  12. #12

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Nope, čitava mistika, a time i možebitna vrijednost i značaj proročanstva, je pobijena u prequelsima kad je Lucas odlučio Silu svesti na biološki objašnjivu razinu (što dovodi u pitanje čitavu stvar zašto su kasniji klonovi nestabilni jer "nemaju vezu sa Silom niti su se mogli normalni prilagoditi njezinom utjecaju", ali to je već materijal za druge rasprave).

    Ali stvar je jednostavna - prequelsi su savršeni primjer retroaktivnog pisanja koje se prisilno mora uklopiti u SW mitologiju. Ako proročanstvo nije jasno gubi težinu jer se u tom slučaju bilo što može protumačiti kao dio tog proročanstva, nešto što čika Lucas radi u prequelsima. Darth Vader je ionako samo simbolički uveo balans u silu nakon što je ubio Sidiusa jer svi znamo da je bilo drugih Jedija koji su se skitali po galaksiji za vrijeme Sidiusove vladavine tako da.. jel'te, definicija tog proročanstva postaje jako apstraktna stvar.

  13. #13
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Ne ako gledaš iz perspektive Anakina koji je bio rastrgan između ispunjavanja proročanstva(za kojeg ni sam nije znao što treba radit) i spašavanja svoje ljubljene....

    A, što se tiče trenutka kad je Anakin počeo naginjat prema tamnoj strani sile, mislim da je to bio onaj trenutak kad je pobio sve one silne Sand People, koji su na mentalnoj razini djeteta od 12 godina(Iako je čini mi se Ben Kenobi objašnjavao da nisu toliko glupi, mislim da nije bio u pravu. ), a nemoš ubit hrpu dvanaestogodišnjaka i biti dobar.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  14. #14

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Ne, ja gledam iz perspektive da je proročanstvo bazirano na Sili koja je uškopljena u prequelsima zbog retcona.
    Sam Anakin je daleko ranije počeo padati na tamnu stranu zbog utjecaja Palpatinea, samo što je to off-screen.

  15. #15
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: [SW]SIspravan postupak

    Oduvijek mi je bilo fascinantno kako je Palpatine samo tako lako zajebao velike jedi ucitelje. Mislim ono, znam za "dark side clouds everything", al opet...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: [SW]SIspravan postupak

    a mislim,nemogu jediji proreci sto ce se dogoditi...jednostavno ih je zaj*bo

  17. #17
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: [SW]SIspravan postupak

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    ...Sand People, koji su na mentalnoj razini djeteta od 12 godina
    Reci to Sharadu i A'Sharadu Hettu pa'š vidjet belaja


    Što se proročanstva tiče, pošto je Anakin The One, mislim da je mogao Silu do balansa dovesti kako je htio.
    Samo zbog njegovog izbora je do balansa došlo ovako kako je došlo. IMHO, naravno.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

Slične teme

  1. Evo postupak overclockinga
    By Pudli in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 25-12-2006, 21:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •