Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 91

Tema: Vaši korijeni

  1. #61
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Vaši korijeni

    = Citat = Izvorno postao croat1gamer
    Znas, Jovan je srpsko ime.

    Malo sam pitao staru o njenim korjenima. Saznao sam da je njena porodica povijesno vezana uz neko Crnogorsko™ pleme. Drugi dio sam vec spomenuo, iz Gorskog kotra, plemicka obitelj.
    Mah coat d'arms.
    Jel' ti se nekako neda svaki dan ništa raditi? Ako da, onda je to to

  2. #62
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Vaši korijeni

    Ni meni se neda nista raditi a nisam crnogorac.

  3. #63
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Vaši korijeni

    Moj bratic se dosta trudio oko toga gdje mu je facebook dosta pomogao. Najvise mog prezimena ima u USA i gotovo sve koje je pita su rekli da su potekli iz Madarske. A baba od moje Šukunbabe je bila kcer nekog Madarskog Vojvode, tj. vojvode u Austorugarskoj monarhiji...

    Tak da ono, Mađar sam

  4. #64
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Vaši korijeni

    hrvatski madjar koji radi u albaniji.
    right....

  5. #65
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Vaši korijeni

    PO ovome, ispada da ste svi vi plemići.
    Ima više plemića od ''običnih'' građana

  6. #66
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Vaši korijeni

    ja sam iz bavarske, isto sam plemić

  7. #67
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Vaši korijeni

    Ja sam Mirko, i samim time sam bolji od svih vas!

  8. #68
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Currently resting at Praven.
    Postova
    1.405

    Re: Vaši korijeni

    Da,ali ja jedini iam gej grb
    ProCRoWar Clan <3<3<3
    WoW <3 <3

  9. #69
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Calculator
    Postova
    1.172

    Re: Vaši korijeni

    PC geekovi iz plemićkih obitelji, ima smisla.

  10. #70
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Vaši korijeni

    = Citat = Izvorno postao Mirko L
    Ja sam Mirko, i samim time sam bolji od svih vas!
    de šuti loš si

  11. #71

    Re: Vaši korijeni

    http://imehrvatsko.net/apex/f?p=108RE ... novi%C4%87

    Ovo mi je prezime od druge bake, ako netko zna nešto drugo osim ovog molio bih ga da mi kaže.

  12. #72
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  13. #73
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Vaši korijeni

    Zagreb :>
    Kulno prezime

  14. #74
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Vaši korijeni

    http://imehrvatsko.net/apex/f?p=108RE ... E:Grundler

    roflol, ko da pokušavaju trollat

  16. #76

    Re: Vaši korijeni

    Ono što su meni baka i pokojni djed pričali, jedino "kul" je bilo to što mi je djed Gašpar Janović ( ) bio general...a ovako, imam miks gena iz Hrvatske, Hercegovine, Istre, Mađarske i Srbije. Eto, toliko znam. I, da, stric mi je naveden u wikipediji hahahaha....sad sam skužila
    Evo link za prezime http://www.imehrvatsko.net/apex/f?p=108 ... novi%C4%87

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  17. #77
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

  18. #78
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Vaši korijeni

    Citirao bih nešto, ali sve je jednako smiješno )))))))))))))))))
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  19. #79
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Currently resting at Praven.
    Postova
    1.405

    Re: Vaši korijeni

    Ovi neznaju graatiku
    Napisali su "Šupaci su prisutni"
    ProCRoWar Clan <3<3<3
    WoW <3 <3

  20. #80

    Re: Vaši korijeni

    Zato jer piše tko i kad želi na stranicu, kao i na Wikipediji. Da "uredim" prijašnji post, stric mi se ne preziva kao ja. HA.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  21. #81
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: Vaši korijeni

    Korijeni iz Bosne (stari), Like (baka) i Italije (pradjed).

  22. #82
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Vaši korijeni

    Jedni korijeni iz italije ( nastanili se u Istru pred 800 godina ), drugi sa kvarnera, ostali iz istre ( postoji naznaka da jedan korijen njih čak i od hercegovine ) .

  23. #83
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994

    Re: Vaši korijeni

    de jab htio bit tak fora, iz italije, njemačke, grčke.. jebeš to bit čisti hrvat

  24. #84

    Re: Vaši korijeni


  25. #85
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    In da bush wasted :D
    Postova
    403

    Re: Vaši korijeni

    dobra tema, dakako ništa čudno kad je reiko napravio

    ugl. moje prezime Siladjev, do prije 8g je bilo Silađev, pa je promijenjeno no ne svim mojim prezimanjacima(u hrv ofc). prezime vuče korijene iz vojvodine gdje je moj otac i rođen, njegov otac je bio iz sela Silagi(čita se silađi) koje je inače mađarsko selo i tamo navodno ima mojih prezimenjaka al koliko moji znaju tamo rodbine nemamo(u tom selu) nego u susjednom selu Sonta(gdje je većinsko hrvatsko stanovništvo i gdje i dan danas moja teta Ruža živi http://hr.wikipedia.org/wiki/Ru%C5%BEa_Sila%C4%91evS), a navodno je djedov otac bio mađar(i njegov djed je bio neki plemić uz to, navodno su imali neku utvrdu u mađarskoj, a pošto mađarski nitko od mojih ne priča ne vrijedi mi surfati mađarskim stranicama), a majka hrvatica iz okolice koprivnice i tu se dalje ne zna.
    baka s tatine strane je živjela jedno vrijeme u osijeku i aljmašu, da bi se udala za mog djeda i odselila u vojvodinu na onu stranu dunava

    sa mamine strane baka je matijević otkad zna za sebe, koliko onda zna oni su imali kuće na velebitu, pa su se spustili preko velebita dolje, barem su joj tako rekli i tamo su ostali jer je bilo bliže cesti i djeca su mogla u šk , ugl. ima/la je 7 sesta i 4 brata. rođena je na velebitu kako sama kaže za vrijeme nevremena i onda je moj pradjed sam porodio prabaku ugl. bili su seljaci, sadili povrće i brinuli se za krave, koze i kokoši i "ubijali vuka". inače sad sve te sestre i braća koliko ih je živo žive u selu iznad prizne(mjesto udaljeno 1h od senja u smjeru zadra iz kojeg vozi trajekt za pag) koje se zove Guste Zidine, valjda zbog suhozidina koje su tamo napravljene, pošto do prije 4g tabele(Guste Zidine) uopće nije bilo i praktički su se vodili da žive u ulici između cesarice(kod karlobaga) i mjesta sv. ivan(udaljenost je cca 25km) ugl. baka je pravo seosko dijete s velebita.
    djed s mamine strane je rođen u banja luci, majka mu je bila sicilijanka, a otac bosančeros, odrastao je u njemačkoj i vratio se prije 40 g zbog nasljedstva


    ugl ja sam mađar/hrvat/talijan/bosanac
    [center:3tos7q3q]Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2,4 GHz
    2 GB 800 MHz RAM
    ATI Radeon HD4650 1GB RAM

    Blago onome tko zna da ne zna, a hoće znati =)
    **** me I&#39;m famous[/center:3tos7q3q]

  26. #86
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postova
    202

    Re: Vaši korijeni

    Moje prezime čisto hrvatsko Zagreb ugavnom..
    Internet je jako dobar način da se dođe na net.

  27. #87
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Vaši korijeni

    Ja sam prije par mjeseci također malo pronjuškao,pa evo što sam našao.

    Podrijetlo i plemstvo obitelji Vukelić

    Kralj Karlo VI. u Beču, 31. kolovoza 1714. godine dodjeljuje plemstvo i grb Jeronimu Vukeliću i njegovoj braći Jurju, Eliasu, Pavlu i Petru za osobite zasluge i revno snu službu u obrani granica Habsburškog Carstva.

    Hrvatski tiskani prijevod grbovnice o dodjeli plemstva i grba Jeronimu Vukeliću i njegovoj braći i njihovim potomcima danas se nalazi u Pomorskome i povijesnome muzeju Hrvatskoga primorja u Rijeci.

    Prevedeni prijepis grbovnice nalazi se na četiri stranice, a crvenkastomje uzicom uvezen u korice od istovjetnog papira.

    Na naslovnici unutar secesijski ornamentiranog okvira nalazi se otisnuti pozlaćeni natpis s imenom kralja Karla VI. i obitelji Vukelić. *

    (* Goroslav Oštrić, Monumenta heraldika, Izbor iz heraldičke baštine Primorsko-goranske županije, PPMHP Rijeka 2002., str. 131.-132.)

    Tekst unutarnjih stranica također je ornamentiran križić ima i rombovima zelenkaste boje. Naslov kralja utisnut je velikim masnim slovima, ime obitelji Vukelić, kojoj se dodjeljuje grb, nešto manjim slovima.

    Tekst grbovnice započinje velikim slovom ukrašenim biljnim motivom. Na kraju grbovnice otisnut je faksimil potpisa vladara Karla VI., v. r. i supotpisnika, grofa Nikole Illesharia, v. r. i Franje Samossia, v. r.

    Kurzivom, dolje desno, otisnut je tekst daje grbovnica proglašena i potvrđena te uvedena u protokol na Skupštini zagrebačke županije 1714. godine. Na kraju ovoga kratkog teksta nalazi se potpis Aleksandra Szečena, v. r.

    Postoje dvije veće rodovske zajednice ovoga prezimena koje su nesrodne, a to su:

    • Vukelići Bunjevci, nastanjeni u senjskom zaleđu (Alan, Jablanac i Krasno) i

    • pravoslavni Vlasi, koji su se naselili u Plašćanskom polju (Zebić, Latin, Plaški), u Drežničkom polju (Trbovići, Gornja Drežnica), te na Kordunu (Tobolić).

    Prvi se put spominju u povijesnim dokumentima 1627. godine u selu Liču (Gorski kotar), gdje su se doselile dvije obitelji.

    ŠTIT: Štit je podijeljen na crveno i srebrno polje. Na zelenome tlu stoji zlatni lav koji prednjim šapama za kosu drži odrezanu ljudsku (tursku) glavu; iza, na zelenom tlu, vojnik obučen u crveno sa zlatnim čizmama i crveno - modrom, u desnoj ruci drži sablju.

    NAKIT: Iz kacige izrasta isti vojnik kao u štitu.

    PLAŠT: Zlatno - plavi i crveno - srebrni.






    Moj pradjed je došao iz Volarica u Lici u Požegu prije nekih 70 godina, koliko sam barem ja čuo...
    Imam neke bliže rođake u Americi i Njemačkoj.
    Također, s bakine strane, Kalafatić, znam da su negdje u 17. st. došli u Slavoniju iz Dalmacije. Dalje baš i ne znam.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  28. #88
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Vaši korijeni



    Uglavnom, moja porodica se zapravo prije parsto godina odijelila od porodice Radman, valjda.
    Stari je iz Mostara, stara iz okolice Zadra. Tako da sam čistokrvni Hrvat, bez primjesa koliko znam.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  29. #89
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Vaši korijeni

    Rodno mjesto - Kupres

    Kupreški kraj spadao je starohrvatskoj župi Hlivno. Cijela njegova visoravan zvala se Vrhovine i dijelila se na Hlivanjske Vrhovine, koje su zahvatale Donji i Gornji Kupres; Vukovsko je s Ravnim sacinjavalo Duvanjske Vrhovine, a Hrbljine i predjeli oko Vitoroga zvali su se Glamocke Vrhovine.

    Kupreški kraj obuhvaca osim Kupreškog polja još dvije znatno manje kraške visoravni: Vukovsko polje i Ravno. Nalaze se na oko 1135 m nadmorske visine. Izmedju Kupreškog i Glamockog polja leži jednako tako bezvodna visoravan Hrbine, ispresijecana s više gorskih lanaca. Kupreško polje je velika kraška visoravan smještena istocno od Livanjskog i Glamockog polja, a sjeverno od Duvanjskog polja.

    Kupreška visoravan sa svih strana je okružena planinama. Planine su medjusobno povezane sa nekoliko manje znacajnih planina. Sve su uglavnom pokrivene šumom i livadama, koje daju izvrsnu stocnu hranu. Sjeveroistocne planine su razvodno gorje, pa im s jedne strane teku vode u Jadransko, a s druge strane u Crno more.

    Prezime Kuna

    Kune (Kunici, Kunjici, Kunovci) starinom su iz Dalmacije. God. 1640 bio je gvardijanom u Makarskoj fra. Pavo Kunic koji se istice gradjevinskom djelatnošcu te kasnije bio izabran za definitora Bosne Srebrene. Drugi jedan Franjevac, fra Bernardin Kunic, umire na Bracu 1682.

    Kune (Kunici). Ima ih 19 obitelji u Osmanlijama. 6 u Rastcevu, 1 u Odžaku i 2 u gradu Kupresu. Iselilo je 12 njihovih obitelji iz subopoljske župe u okolicu Osijeka i Valpova te 9 iz rasticvske (Erdut 7, Brcko 1, Satnica 1).

    Kune spadaju bezuvjetno medju najstarije porodice obnovljenog katolicizma na Kupresu. Za njih znamo da su došli iz Dalmacije. Treba pobliže ustanoviti iz kojeg je to mjesta bilo. Obiteljske predaje i pisani dokumenti slažu se, da bi to moglo biti Diemo kod Sinja. Skopaljske matice daju za to svjedocanstvo.

    U narodnim pjesmama spominje se istaknuti muslimanski borac i junak Hasan-aga Kuna iz Knina, koji je bio turski sve do god. 1688. Smatra ga se islamiziranim potomkom Kuna sa Kupresa. To po svojoj prilici ne ce biti istina, jer nije sigurno, da je u XVII vijeku uopce bilo Kuna na Kupresu., kamo su oni kasnije doselili iz Dalmacije. On ce vjerojatnije potjecati od one grane dalmatinskih Kuna, koja se kasnije poturcila. Drži se takodjer, da je legendarna Hasan-aginica iz narodne pjesme bila zapravo žena spomenutog Hasan-age Kune. Iz pronadjeni spisa krajem 18 stoljeca govori se da su neke obitelji Kune doselile iz Livanjskog polja (ispod Prologa).

    Obitelj Kuna

    Obitelj Kuna koja je se spominje u ovoj knjizi doselila je u Valpovo - Slavonija godina 1960

    Branko Kuna rodj. 1927 sin Marka i Ljube Kuna oženjen sa suprugom Ivom Kuna rodj. Pavic (1925) kci Ivice i Jozefine Pavic. Iz tog braka imaju petoro djece tri kcerke i dva sina.

    Jandrija (rodj. 1951), Ankica (rodj. 1953), Marija (rodj. 1955), Marko (rodj.195, Darija (rodj. 1965).

    1. Jandrija Kuna oženjen je sa Agicom Kuna rodj. Harkanovac (1956), kci Joze i Kate Harkanovac
    Iz tog braka imaju dvoje djece kcerku Mariju (rodj. 1982) i sina Krešimira (rodj. 197.

    2. Ankica Slamek rodj Kuna, udala se je za Predraga Slameka (rodj. 1954), sin Dragutina i Ane Slamek. Iz tog braka imaju dvoje djece kcer- ku Martu (rodj. 1986) i sina Filipa (rodj. 1979).

    3. Marija Fekete rodj Kuna udala se je za Ivicu Fekete (rodj. 1953), sin Ivana i Helene Fekete. Iz tog braka imaju jedno dijete sina Viktora (rodj. 1980).

    4. Marko Kuna oženjen je sa Vesnom Kuna rodj. Štriga (rodj. 1962), kci Valenta i Milke Štriga. Iz tog braka imaju dvoje djece sina Matka (rodj. 1986), i kcerku Ivu (rodj. 1989).

    5. Darija Budimir rodj Kuna udala se je za Živka Budimira (rodj. 1962) sin Joze i Mare Budimir. Iz tog braka imaju dvoje djece kcerku Luciju (rodj. 1990) i sina Luku (rodj. 1986).

    Evo ga sve sto sam uspio iskopati, ja kao najnovija generacija i dan danas zivim u Valpovu i jednom godisnje idem na kupres

    /cheers
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  30. #90
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    829

    Re: Vaši korijeni


    NEMOŽE PREVEL'KA SLIKA

Slične teme

  1. Vaši Zubi
    By Svinjoguz in forum Alt-F4
    Odgovora: 77
    Posljednji post: 20-06-2007, 20:24
  2. [SW]Yoda, njegova rasa i korijeni
    By Maze in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 52
    Posljednji post: 17-06-2007, 11:00
  3. Matisa - korijeni
    By Tsumetai Ryujin in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 10-06-2007, 17:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •