Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

  1. #1
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    Sa prvim proljetnim danima, naši najpoznatiji mobilni operateri Vipnet i T-Mobile uveli su nove tarife, dok stare tarife polagano ukidaju ili to planiraju. Glavna caka je u tome da je obračunska jedinica za prvu minutu "60 sekundi" i naplačuje se (glupa) naknada za uspostavu poziva. Kako to izgleda u praksi? E pa ovako... Nazovete nekoga i za manje od 5 sekundi uzmu vam (Vipnet naprimjer) 0,91 kn + 0,25 kn. Ukoliko zovete neki broj gdje vam se javi sekretarica ili vam često puca veza (krivnjom operatera) doslovno bacate novac u vjetar, baš kao i u slučaju ako nekom trebate samo zazvoniti, a on se slučajno javi. Zašto ne odrede cijenu po minuti i stave obračunsku jedinicu od npr. 5 sekundi? Čemu odjednom uvode ovakve debilne tarife? Svaka im čast i slava, očito žele da im svi odu na TELE2...


  2. #2
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    tako je, tele 2 all the way...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  3. #3
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Dec 2008
    Postova
    112

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    Ma kakvi tele2, tomato je najbolji, eno aktivirao tarifu 0,29, pricam non stop

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    = Citat = Izvorno postao Kalu
    Ma kakvi tele2, tomato je najbolji, eno aktivirao tarifu 0,29, pricam non stop
    istina. tomato je odlican izbor
    iako zbog posla koristim sve 3 mreze privatno mi je ipak najbolji tomato. Istina da ga drzi Vip ali je jeftiniji. situacija kao i T-Com = iskon...
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  5. #5
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    tako je, tele 2 all the way...
    Rofl, Tele2 ima uspostavu poziva 0,25.

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    TELE2 ima hrpu tarifa, a Vipnet i T-Mobile lagano uvode tarife koje su na istu foru i jedina je razlika u iznosu koji se plaća, a ostale tarife polagano gase. Vip je u novim tarifama izbacio Vip friends broj koji je bio jedan od razloga zašto je bar pola njihovih korisnika nastavilo koristiti Vip nakon što se pojavio TELE2 koji je ponudio niže cijene i mogučnost prijenosa broja. Ukidaju jednu od najboljih privilegija koje su nudili korisnicima, da bi uveli obračunsku jedinicu od "60 sekundi" za prvu minutu uz naknadu za uspostavu poziva tj. uvode opciju "bez troška od 1,16 kn niti jedan poziv neće proći" u vrijeme kada čak i taksisti ukidaju naknadu za paljenje motora i smanjuju cijenu po kilometru. Koristim Vip već godinama i potrošio sam kod njih već toliko da sam mogao otići ove godine na godišnji na Havaje, a oni tako. Glupa gamad, ništa drugo...


  7. #7
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    tako je, tele 2 all the way...
    Rofl, Tele2 ima uspostavu poziva 0,25.
    ali poruke su mi 15 lipa, nakon što potrošim prvih 100 besplatno
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  8. #8
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    Da_killah koju TELE2 tarifu koristiš?


  9. #9
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    slike i slova. ali i dosta zovem, a račun dođe oko 150kn. naravno, i stara i sestra mi stalno kradu mob jer nikad nemaju bon. inače onih 100 besplatnih poruka je na moj.tele2.hr
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    Tele2 svojom umjetno nabijenom cijenom i dobrim reklamiranjem već drži ruke oko Vipovih i T-ovih muda, čekajte malo dok ne preuzmu dobar dio torte i unište konkurenciju, onda ćemo vidjet njihove cijene. Nemoguće je poslovati u plusu ili na nuli sa ovoliko niskim cijenama.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.030

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Tele2 svojom umjetno nabijenom cijenom i dobrim reklamiranjem već drži ruke oko Vipovih i T-ovih muda, čekajte malo dok ne preuzmu dobar dio torte i unište konkurenciju, onda ćemo vidjet njihove cijene. Nemoguće je poslovati u plusu ili na nuli sa ovoliko niskim cijenama.
    moguce je i to u dobrom plusu, ali jebiga ovi nabijaju cijene, a zasto i nebi kad je vecina korisnika svejedno kod njih.

  12. #12
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    Ljudi su ovce, tko ih šiša...

    Uglavnom, kada mi istekne temobile ugovor sad u studenom, odmah selim svoju rezervnu numeru u TELE2 oder tomato...

    btw. Gu$ht3r, predobar ti avatar!


  13. #13
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Naknada za uspostavu poziva. Zašto?

    Kakvo pitanje...zašto?
    Da si zarade love, eto zašto...

Slične teme

  1. Nemogucnost primanja poziva
    By Nee Joe in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-05-2012, 23:43
  2. Zašto, O Zašto...
    By Isaac in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 16-03-2010, 15:59
  3. Zašto...?
    By in forum Alt-F4
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 21-08-2007, 12:35

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •