Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 61

Tema: Moj prvi put...za PC-om

  1. #1
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    samarxxaN
    Postova
    598

    Moj prvi put...za PC-om

    Tko se sjeća kako mu je bilo prvi put.Kako je to bilo kada vam je dostavljač dofuro komp doma,fino spojio sve te kabline i upalio ga.Svi smo bili tako nestrpljivi,a ono najbolje tek dolazi.Kad ono ja nemam pojma što da činim.Lik mi je otvorio recycle bin i otišao.Ja nemam pojma štp da činim.Nigdje manuala,na ekranu samo neki okviri,znak x _ i [].Ja slučajno stisnem na x i ono se zatvori.Tako sam prakticiro neko vrijeme.Čak ni cd-rom nisam znao otvoriti,a kamoli instalirat neki softver.Tako danas kada objašnjavam starcima kako se radi na kompu,mogu reći da sam krenuo od čiste nule,te da sam svoje znanje stekao s vremenom(i kojom sprženom matičnom jer sam prčko nekaj po biosu tak nekak-za to neznaju,reko sam im da je puko grom u komp jer nismo imali onu zaštitnu utičnicu,i ta je fora nekak prošla).Sada vi opišite kako je vama bilo prvi put.

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    ne sjecam se prvog puta.. uglavnom kao klinac jos sa onim prastarim winom (ne nije bio 95 ^^)

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer Eddie9's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    iza Phoenixa98 (Armachusa)
    Postova
    1.437
    prvi susret sa kompom?
    hmmmmm
    kad sam imao 5god stari mi je instalirao neku igru hexen i neke tenkove
    to sam igrao dan i noc
    The mind is a place of its own.

  4. #4
    Senior Member It lives by night gogs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rudeš_Metropola
    Postova
    598
    Ja sam ga čim sam ga dobio, ubacio windowse i instaliro ih,sam samcat, nikad komp upalio nisam. I ono sve radi, al nema zvuka. I zovem ja frenda koji se ko fol kuži u kompove i veli on da sam neš sjebo i da moram opet sve instalirat, zapravo da će on da ja neš ne sjebem. I opet isto, nema fucking zvuka. I otišo on po susjeda i veli trebaš instalirat drivere za zvuk. Pita buraz jel mi treba Driver (igra za plejku nap.a.)Ja reko neznam, kaj je to? I onda došo taj susjed i sve sredio...

    A.C.A.B.
    Josip Kuže 6.11.2006: "Svatko ide putem svog života, na rastanku srce kaže: Ja ću se vratiti..." Joža, hvala ti za sve...

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas NiX@tHeG4M3R's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Sjeverna tribina Maksimira!!!
    Postova
    418
    Ja prvi put sa 5 godina ko manijak sam halao Doom-a 1 kad mi je teta iz njemačke dofurala komp Windowse 95 i tak se učio i evo me sad!Pravi pravcati idiot!

    P.S.
    Ne možete otvarati nove teme.
    Ne možete odgovarati na postove.
    Ne možete uređivati vaše postove.
    Ne možete izbrisati vaše postove.
    Ne možete glasovati u anketama.

    E da evo moje stranice!!!My web site!!!

    DSL PETICIJA!!!NE ZAJEBAVAM!!!MOLIM VaS POTPIŠITE SE!!!

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    ja sam jeo za komp...i pritisnuo onu veliku plavu tipku...nesto je zujalo i odan se sjecam logo-a windowsa 85... to je to
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  7. #7
    prvi put za kompom od starog sam bil ko klinac

    moj prvi komp sam dobil davne nam 96. ... 133Mhz

  8. #8
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    Ja sam svoj prvi komp dobio 31.12.98 (bilo mi je 7 godina tad). Taj dan sam se preselio u Utrine i sa starim smo slagali komp. Kad smo složili komp po uputama i uključili ga, nisamo znali kaj dalje, pa smo ga tak ostavili. Sljedeće jutro je došo neki serviser, instaliro windowse 95 i pokazo starom osnove. Meni stari nije daval na komp, jedino kad bih ga nažico za Solitare . Ovo ostalo sam naučio kod bratića. On ostavio komp upaljenim i ošo na WC, a ja uzep miša i počeo micat. Sječam se da sam mu pobriso sve ikone, pa je poludio . Jednom sam mu čak i indowse pobriso, neznam ni sam kako mi je uspjelo. Uglavnom, tad nisam ni mogo slutit da ću 7 godina kasnije provodit po cijele dane na kompu i da će on čupat kosu i krivit sebe kaj mi je kupil tu "drogu"

  9. #9
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    prvi puta 1995.... imo sam 5 godina.... ja i komp.. 1237 različitih pojmova.. ali igro sam neke jadne igre..ono grafika udri me lopatom.... ma strasno....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  10. #10
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postova
    749
    Imao sam 7 godina i došao je antikni primjerak u moju sobu. Ono mašina samo takva. Neznam kakva je bila samo znam da nisam mogao instalirati windowse jer mi je jako štekao warcraftrcs & humans.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.593
    Prvo što sam ikada imao je bio Win3.1 (ili tako nešto) i baš mi nedostaje onakvo sučelje(mislim nije ga ni bilo ). Sjećam se da sam igrao nekakvu pucačinu u labirintu u kojem su protivnici neki nabildani komandosi. I dalje je bilo win95 itd.....
    Alexi worships the dark lord, but Alexi is dislexic, so he sold his soul to "Santa"

    www.me2everyone.com/134777

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.566
    ja sam ga dobio 2000 jer kod mene svi vuku korjene iz nekog sela, pa im komp ništa ne znači. uglavnom stari i ja ga uštekali, upalili kad ono ništa, pa ništa, nazvali jednog lika koji je napravio dijagnozu - treba vam os. instalirao je win98 i tad je krenuo, ajme kako sam bio uzbuđen - micanje miša do starta i klikanje istog sam smatrao najvećim dostignućem svog života i tako je to krenulo, no nema zvuka, nikako ga nema. stvar je bilo u tome što su u hg šrotu nešto zajebali, pa smo ga nosili njima na servis, a oni će: "mi smo zaboravili nešto spojit". s tim prvim kompom sam stalno imao nekih problema, ko da nije rođen pod sretnom zvijezdom, a lika iz druge rečenice sam redovno zvao da ga popravi i sad ga žalim, jadnik se naradio, što je ironično, sad mene zovu ljudi da im nešto popravim, nadam se da me žale.

    p.s. par mjeseci kasnije je stigla i prva igra - serious sam
    dobro bila je tu i aoe2, ali nisam znao zamijeniti obrunuto inžinjirani .exe s originalnim
    Start wearing purple for me nOOOOOOoooooooooooowwwwwwww.

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas L3VI4TH's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    416
    Ja sam isto ko klinac dobio komp od starog jer je radio u nekoj kompjuterskoj firmi...

    Uglavnom igrao sam neku NBA igru i Dinu(ako se ko sjeca te legendarne igre)

    Ah bila su to vremena popularne "dva osam sestice"
    "Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove." Albert Einstein

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    ja sam prvi put igro komp kad sam prvi put sazno za sebe... ne znam kolko sam imo godina, al znam da oduvijek igram.. prva igra m je bila Prehistorik, a najdraža mi je bila Sam... platforma kake nema... inače, igre sa disketa (3.5" ) da... onda nisam znao izać iz igara pa sam SAM skužio za ctrl+alt+del!! sam!!

  15. #15
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rovinj,kroejša
    Postova
    2.674
    ja sam prvi put komp dobio 2000 ili 2001. kad su ga ljudi spojili nisam znao šta dalje ali s vremenom sam naučio prve igre koje sam igrao bile su demo.Kasnije sam igrao starcraft.Taj komp iz 2000. imao sam do 2004 kad sam ga raz*****.

  16. #16
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041
    ja sam imo oko 5 god. Dođe stari s posla i fura neku bijelu škatulu. Bijaše to 386DX. Jača verzija od standardne 386-ice sa čak 40MHz i 8 MB RAM-a.
    Spoji on tipkovnicu (miš nisam imo) i crno-bijeli monitor i starta makinu.

    Evo vidiš sine ovo tu ti je DOS. Pokaže mi komande i odma krenem igrat.

    Za početak sam imo Prince Of Persia, Cristal Caves, Wings Of Fury, Dangerous Dave, Wolf3d, Pinball Dreams, Sokoban,......., a kasnije sam dobio još i Windows 3.11.....................

    Živi bili pa umrli

  17. #17
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211
    Prvi put mi je bilo kod majke na poslu kad sam bio manji (oko 8 god.) gdje sam samo koristio paint kao zabavu !

  18. #18
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    575
    = Citat = Izvorno postao L3VI4TH
    Ja sam isto ko klinac dobio komp od starog jer je radio u nekoj kompjuterskoj firmi...

    Uglavnom igrao sam neku NBA igru i Dinu(ako se ko sjeca te legendarne igre)

    Ah bila su to vremena popularne "dva osam sestice"
    naravno da se sječam dyne hahaha . ja sam inače odavno za kompom. stari mi je bio ravnatelj škole dugo vremena pa sam ja igrao neku igru neko gađanje nmekih ptičurina ako se dobro sječam a ne sječam se . a kasnije sam ga dobio u sobu... MISLIM KOMP!!!!!!!
    Let the bodies hit the floor!

  19. #19
    Guest
    na kraju osmog razreda osnovne 2002 mi je prodavač na kućnu adresu dofurao pc

    on je to sve lijepo spojio (instalirao win xp home) i kaže: "sad ga imaš, sad ga koristi"

    a ja ga pitam: "a kako se to upali i ugasi?"

    danas sebi sve sam slažem i ponekad frendima ali onda sam bio 0 (čitaj nula) u kompovima

  20. #20
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao st.frky_
    Prvi put mi je bilo kod majke na poslu kad sam bio manji (oko 8 god.) gdje sam samo koristio paint kao zabavu !
    ja sam komp dobio s 6 godina ali sam isto koristio samo Paint (na početku naravno )
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.566
    tako je. prva od stvari na kompu mi je bio paint
    napravio sam lijepu slikicu pejzaža, zelene trave, smeđe drvnare i jedna žuta patkica, naravno da sam odmah isprintao to remek-djelo, pojelo mi je pola boje
    Start wearing purple for me nOOOOOOoooooooooooowwwwwwww.

  22. #22
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao st.frky_
    Prvi put mi je bilo kod majke na poslu kad sam bio manji (oko 8 god.) gdje sam samo koristio paint kao zabavu !
    ja sam komp dobio s 6 godina ali sam isto koristio samo Paint (na početku naravno )
    ajde dobro...ja sam dobio komp sa 6...al kvaka je u tome sto sam ja prvo razbijao u d00m-u i dnjunkenju

    a sada jedva da zaigram FPSove ;PP ccc
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rovinj,kroejša
    Postova
    2.674
    e is jetio sam se ovog uvijek sam crtao u paintu i čačkao po kompu

  24. #24
    Senior Member Lock'n'Load $DJ DYX$'s Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Orahovica, Club Blues, iza Miksete
    Postova
    123
    ovo sve neki old skul manijaci. jedini ja sa 12 god dobio komp. ugl. kad je dosao od starog frend to dovest, izvadio kuciste a ono op op i ispadne mu u snijeg, ali je radilo . imao sam nekakve glupe igre na njemu pa sam to rasturo i tak.
    I've suffered just so i can return harder


    Live For Speed PcE & Omikron Forum - http://www.cropes.net/lfs

  25. #25
    Guest
    prvi put za PC-om: sa 7 godina, bio sam nacrtao neku pejzaz, onako bas lijep u nekom programu (nesjecam se imena) i tamo je bila jedna komanda u gornjem djelu programa i ja sam se bojao ako to kliknem da ce mi se slika iskidati na sto djelova
    prva prava igra mi je bila Age of Empires

  26. #26
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    prvi komp-krajem 95'

    jedan moj frend iz razreda je tad igro DOOM...znam da sam od njega posudio igru,to mi je bila prva igra na PC-u...kad se sjetim da sam svaki put prije početka igranja prikupljao hrabrost,jer me igra znala plašiti...
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  27. #27
    Senior Member Nuke me please Orla's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Osten Ard
    Postova
    260
    Ja sam prvi put s 4 godine igrao Pacmana u DOS-u

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355
    Bilo je to jednog lijepog jutra kada sam se ustao tada mi je bilo 4 godine!Upalio sam svoj prastari komp i počeo igrati Doom-a,svaki puta kad bi neko čudovište izletilo ja bih pobjegao u dnevni boravak i ponovno se vratio u svoju sobu!Ali prva igra mi je bila neke žabe,a komp koji sam onda imao imam i dan danas!Čuvam ga bratu
    P.S. evo vratio se ja sa mora!

  29. #29
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    P.S. evo vratio se ja sa mora!
    Šteta .......
    sry ali nisam mogao odoljeti

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer Eddie9's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    iza Phoenixa98 (Armachusa)
    Postova
    1.437
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    Bilo je to jednog lijepog jutra kada sam se ustao tada mi je bilo 4 godine!Upalio sam svoj prastari komp i počeo igrati Doom-a,svaki puta kad bi neko čudovište izletilo ja bih pobjegao u dnevni boravak i ponovno se vratio u svoju sobu!Ali prva igra mi je bila neke žabe,a komp koji sam onda imao imam i dan danas!Čuvam ga bratu
    P.S. evo vratio se ja sa mora!
    alert!!! alert!!!
    ti imas 11god i ja te malo zajebavam
    nemoj ozbiljno shvacati
    The mind is a place of its own.

Slične teme

  1. moj prvi c++ program :D :P
    By RZR in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 29-09-2008, 08:26
  2. Vaš prvi dan!
    By Kaciga in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 86
    Posljednji post: 20-03-2008, 09:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •