Vidi rezultate ankete: Apple MacBook ili Laptop Vulgaris

Glasači
38. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Apple MacBook

    5 13,16%
  • Laptop Vulgaris

    33 86,84%
Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 41 od 41

Tema: MacBook vs. Laptop Vulgaris

  1. #31
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    Dobar i smisleni Vedranov post sa jakim argumentima

    Doista , kod biranja prijenosnog računala vrijeme autonomije bi trebala biti prva stvar , druga je čvrstoća pa što manja težina , funkcionalnost...gaming bi trebao biti potpuno sporedan barem iz moje perspektive...čovjeka koji koristi laptop za posao te tek poneku razonodu .Uostalom , igranje na laptopu je druga liga .

    Svejedno , mislim da se za puno manje novaca može kupiti takvo računalo .Odbijam plaćati statusni simbol .Uostalom , znam mnoge koji takvo računalo gotovo uvijek imaju priključeno u struju te im nikakve specifikacije nisu igrale ulogu osim da je to proizvod Apple sa vrhunskim dizajnom koji im uvijek mogu bezrezervno priznati.

  2. #32
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    Novi Macbook Pro je jedino prijenosno računalo koje uz Core i7 konfiguraciju i profesionalnu grafiku ima autonomiju od 10 sati.
    10 sati?
    Mozda ako buljis u desktop. Na engadgetu nisu uspijeli doci ni do 6 sati rada.
    http://www.engadget.com/2010/04/14/macb ... i7-review/

    Najvise sto sam procito je bilo 8 sati i to samo surfanje netom(ne znam kakve su bile postavke za stednju baterije). Bilo kakav drugi rad na racunalu(PS, video editing, filmovi...) i baterija bi izdrzala duplo manje, to jest ~4 sata.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  3. #33

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    [center:mrjhexos]Vedrane ajde nam reci dali ti IŠTA dobiješ od Apple-a.[/center:mrjhexos]

  4. #34
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    [center:18iv2u5j]Vedrane ajde nam reci dali ti IŠTA dobiješ od Apple-a.[/center:18iv2u5j]
    ajde bez provokacija jer ću početi brisati ovakve postove...

    @wedran: vrijeme autonomije jest bitna stavka kod prijenosnika ili bi trebala biti... opet ovisi o tržišnom segmentu... pošto sam do nedavno bio studoš, iz iskustva znam da 80% te populacije laptope koristi skoro isključivo kao desktop računalo, znači u svojim stanovima, sobama, bez potrebe za baterijom... isto vrijedi i za masu prijenosnika...

    kvaliteta izrade meni osobno ne predstavlja ništa... ali to sam ja... neko pati na takve stvari ali nisam od osoba koja će prvo primjetiti da li je prijenosnik napravljen od legure aluminija ili od plastike... naravno da ću radije odabrati prvu opciju ali znam mnogo ljudi koji takvu stvar ne bi ni primjetili...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  5. #35
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    Da bumbpnem ovu temu.

    Evo danas imam prilike raditi na MacBook Pro, pa da javim početne dojmove... Prijenosnik je full elegantan, tipke su savršene i gušt je piskarati po njemu, a backlight tipkovnice dodatno boosta dojam iako svijetlost prodire na sve strane (oko tipki). Sama kvaliteta izrade prijenosnika je savršena. LED ekran je jednostavno orgazmatičan, boje su fenemonalne, kutovi vidljivosti savršeni, slika kristalno čista, sve je gušt gledati u njega.

    Što se performansi tiče, full je brz, programi se gotovo instantno otvaraju, Safari je ultra brz, usudio bi se reći i brži od Opere na mom kompu. Tako da je gušt za surfati po netovima.

    Ono što mi se nikako NE sviđa je "mouse pad". Takvo smeće u životu nisam vidio. Nema ono da ga tapneš pa to prihvati kao left click, već moraš stisnuti pad da prihvati klik pošto je riječ o jednom velikom, ružnom, gumbu. A ono šo je još gore od svega, moraš ga spartanski stisnuti da bi prihvatio input, nakon par minuta me prst boli koliko moraš silovati to smeće.


    Za sad su dojmovi više manje dobri s obzirom na kvalitetu samog uređaja (mouse pad spušta dojam ali je problem premostiv uz mišonju). Odmah mi je došla želja da doma imam tako savršeni monitor pošto nakon ovoga, standardni ekrani na laptopima izgledaju smješno loše.


    Par slikica:S- ovo desno je onaj Touch Screen Acer kojega sam si prisvojio Totalno je masni i packav, nije pametno jesti uljnati slanac i surfati inernetima







  6. #36
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ono što mi se nikako NE sviđa je "mouse pad". Takvo smeće u životu nisam vidio. Nema ono da ga tapneš pa to prihvati kao left click, već moraš stisnuti pad da prihvati klik pošto je riječ o jednom velikom, ružnom, gumbu. A ono šo je još gore od svega, moraš ga spartanski stisnuti da bi prihvatio input, nakon par minuta me prst boli koliko moraš silovati to smeće.
    To nije nikakva mana. U System Preferences imaš opciju za tap to left click i press to left click. Sve što moraš je odabrati ovo prvo. Ne postoji savršeniji trackpad od Appleovog, izrađen je od stakla pa je puno osjetljiviji od klasičnih plastičnjaka, a kad se ufuraš u multitouch funkcije za scroll, zoom i navigaciju kroz programe, svi ostali su toliko ograničeni. U system preferences imaš tutoriale za svaku multitouch gestu.

  7. #37
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    To nisam znao, hvala na info, budem si to podesio pošto je gumb zbilja pre čvrst za stiskati. Ali na ovom MacBook Pro (novi je), trackpad nije stakleni!? Jel to kakva dodatna oprema?

  8. #38
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    Ne, to je staklo. Malo je čudno, ali staklo je. Tipku ne moraš nikad stisnuti. Jedan prst je lijevi klik, dva prsta su desni klik.

  9. #39
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    Evo podesio sam si i sada je mnogo mnogo bolje. I da, bome je staklo ali valjda full tanki sloj!? Čak pod prstom mi ima nekako "platičnu" texturu, tak da možda zbog toga nisam skužio.

  10. #40
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    Samo što je cijena epska, pa se na kraju niti ne isplati. Doduše, vidio sam pred godinu-dvije da studenti imaju popust pa se mekbuk pro može dobiti za 7 i nešto hiljada kuna što i nije loše...

  11. #41
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: MacBook vs. Laptop Vulgaris

    Dobri su ti mekovi ali samo malo, to koda uspoređuješ mercedes S klase sa daewoo nexia. Naravno da je mercedes udobniji ali i sa nexiom možeš stići na svako mjesto jednoko efikasno kao i sa mercedesom.
    E sad koliko košta mercedes a koliko nexia.. razlika nebo zemlja.
    Eto samo neka bzvz usporedba, al poanta je ako želiš kvalitetno i robusno moraš to i masno platiti a bome vecina nas ovdje nije pri tolikim novcima.

Slične teme

  1. Laptop
    By Kistra in forum Mobilno
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 27-03-2013, 08:24
  2. Laptop
    By Totoro in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 04-04-2011, 16:11
  3. Laptop
    By duhsveti in forum Mobilno
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 22-07-2009, 17:36
  4. Laptop
    By unknown in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 09-09-2008, 13:54
  5. Laptop...
    By unknown in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 09-09-2008, 09:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •