Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 76

Tema: Linux

  1. #1
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Linux

    Evo svi ljudi(skoro) govore Windowsi nevaljaju Bill Gates je đu*** itd, a rijetko ko prijelazi na Linux...dobro nekolicina vas ga ima na drugoj particiji zato sto je navodno bolji ako overklokas nesto(tako sam cito na internetu...neznam)...pa ajde linux-asi nagovorite nas Windows poklonike da ga installiramo bar na drugu particiju...ono zanimam ne kakve su mu predosti nasprem windowsa (osim u stabilnosti), te koji je od Linux-a najbolji (kolko sam vidio ima ih mali milion u svakakvim verzijama), te koje igre se daju igrati na njemu i kakva je ponuda sto se tice programa.

  2. #2
    Senior Member It lives by night lcy's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    640
    hm... ... ... ... a kaj je to linux??
    Icy...
    (\__/)
    (='.'=)This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")n(")your signature to help him gain world domination.

  3. #3
    Member Plants Vs Zombies Matheus's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    na WCu (imam laptop)
    Postova
    64
    = Citat = Izvorno postao lcy
    hm... ... ... ... a kaj je to linux??
    to od tebe nisam očekivao...S
    ja sam car...

  4. #4
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    njubovi jedni...

    ja ostajem pri svojim WindoWsima, prije sam imal Linux al je to FAKAT samo za posao, mislim, da cak ni ne moze vrtiti vecinu ihrica...

    a istina, ima malcice ljepsi design, tj skinse al cemu sluzi desktop X za XP ;;DD
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  5. #5
    Senior Member It lives by night lcy's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    640
    = Citat = Izvorno postao Matheus
    = Citat = Izvorno postao lcy
    hm... ... ... ... a kaj je to linux??
    to od tebe nisam oèekivao...S
    kad si ti tak pameta... reci mi ti matija kaj je to linux?? (i sad znam da ce pitat nekog drugog na PM-u il nekog na nekom drugom forumu... znam)
    Icy...
    (\__/)
    (='.'=)This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")n(")your signature to help him gain world domination.

  6. #6
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    330
    linux je operativni sustav koji je konkurencija windowsu

    problem u kompatibilnosti linuxa i wina je directx i zato nemožemo igrati igre na linuxu, inače je bolji za surfanje jer te ne napadaju viruseki

  7. #7
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    Linux je program ko' Windowsi... kaj ste fakat takvi njubovi???

    ajmo malo povijesti...

    Linux je napravljen 1991 i gotovo odmah prihvaćen zbog jednostavnijeg rada na racunalu, najvise su ga koristili "poslovnjaci" zbog svih svojih programa. u to doba nismo mogli bas svugdje nabaviti razne programe pa se ovaj pokazao "skrinjom za sve stvari"

    od te godine Linux je postao sve poznatiji i uspnuo se uz brdo tik do Microsoft-ovog Windowsa...

    ispravite me ako nadjete koju gresku...
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  8. #8
    Senior Member It lives by night lcy's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    640
    ne kuzim... zake linux.a neb napadali viruseki?
    Icy...
    (\__/)
    (='.'=)This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")n(")your signature to help him gain world domination.

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    330
    actually neznam, cuo sam da je sigurniji za surfanje jer svi su ti virusi programirani za napad na win a ovo je linux

    Napravio si dva ista posta, pa sam ti jedan obrisao..Sickmanno1

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao v4MP1r3
    Linux je napravljen 1991 i gotovo odmah prihvaćen zbog jednostavnijeg rada na racunalu
    Linux, 91', jednostavnost?
    Koliko ja znam linux je nastao os operativnog sustava unix, koji je se koristi na serverima...
    Linux se i danas najviše koristi na serverima (vjerojatno) zbog stabilnosti, brzine i sigurnosti, dok se na home desktopima malo više koristi tek od nedavno(još uvijek daleko od windowsa), jer je postoje distribucije koje su jednostavnije za korištenje i instalaciju običnim korisnicima...
    Posebnost Linuxa je da je on i većina softvera za njega open source te naravno besplatna, baš zato što je open source u njegovom kodu ima manje bugova nego u kodu windowsa te je to glavni razlog njegove stabilnosti i sigurnosti...
    Firme lagano prelaze na linux jer je - besplatan(dosta distribucija) i definitvno je jednostavniji za korištenje nego 91', a da se ne govori o različitim free varijantama softvera...
    I budite sigurni da je linux popularan kao windows za njega bi bilo jednako toliko virusa, stavite u perspektivu hakera: Windows = najrašireniji OS te ga koristi milijuni kompjuterskih njubova.
    Linux = slabo raširen (u odnosu na windoze) te ga većinom koriste iskusni korisnici, za koji biste OS napravili virus?

  11. #11
    Senior Member Lock'n'Load Danny's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    188
    Virusi su napravljeni za windowse. U Linuxu .exe ništa ne radi.

    Linux je bolji za internet/chat/surfanje/mail etc.. ali s obzirom da velika većina igara još uvijek ide na windowse ja sam prisiljen koristit windowse.

    Mada imam Linux na jednoj particiji..
    I am a leaf on the wind. Watch how I soar.

  12. #12
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    330
    to ja planiram napraviti na 2. particiji na kojoj su sad win 2000 koji mi trebaju nažalost

  13. #13
    Ja sam još uvijek G4M3 4DD1C7, ali jednog dana...
    Games are mind killers!
    >MY MIND IS UNDEAD!<

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    Windowse koristim jer sam na to primoran pa nemogu na linuxu igrat igre i pokrenit mnoge programe. Ali i mrzim Microsoft jer imaju toliko novca a Winsowsi su im puni mušica(mislim na bugove)
    PA BILLE POTRUDI SE VIŠE NA NOVIM WINDOWSIMA

  15. #15
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    imao sam linux neko vrijeme
    a ne znam ni zašto sam ga uopće imo
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  16. #16
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Nasice
    Postova
    52
    moj lega koristi linux i kazhe da su jednostavno predobri....no to vam je vishe ako imate komp za neshto drugo a ne za igre....btw...lega mi je reko da je linux zapravo zamishljenj kao open source(za one koji ne znaju nek prochitaju stari broj buga)te je na taj nachin besplatna konkurencija windowsu....
    ...it's not the size that matters...
    ...it's how u use it.....................

  17. #17
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169
    imao sam ja linux puna tri dana, kreteni iz HG spota mi ga instalirali

  18. #18
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    = Citat = Izvorno postao axe_wild
    imao sam ja linux puna tri dana, kreteni iz HG spota mi ga instalirali
    MENI ISTO! popizdil sam samo dok nisam nsao Formatiranje diska, lol

    a onda, BURN BABY BURN, i HELLOOOO WINDOWS

    jednostavno ne podnosim taj sustav, a onaj pinGWin me izludjuje...
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  19. #19
    Junior Member Plants Vs Zombies REmix's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    In a galaxy far, far away...
    Postova
    17
    Imam dve particije. Na jednom Win XP a na drugoj linux(FC4). Win koristim samo za igre, linux za sve ostalo ali i to bi se moglo uskoro promeniti samo da oslobodim malo mesta na lin particiji za wine i cedegu

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    330
    koji ste vi lejmovi

    axe_wild
    v4MP1r3


    Windowse koristim jer sam na to primoran pa nemogu na linuxu igrat igre i pokrenit mnoge programe. Ali i mrzim Microsoft jer imaju toliko novca a Winsowsi su im puni mušica(mislim na bugove)
    PA BILLE POTRUDI SE VIŠE NA NOVIM WINDOWSIMA
    nema se on šza potruditi više, nek makne directX i svi ćemo biti sretni, i nek stavi open source

  21. #21
    Kao prvo nitko ne radi viruse za Linux,jer se ne "isplati" jer ima malo linuksaša i to je glavni razlog.
    Linux je dobra OS ukoliko vam nisu važne
    igrice jer nema ni približno veliku ponudu kao Windows,upravo zbog Direct X implementacije u Windowsima,a i ponudu drivera nije toliko bogata kao u Windowsa,pa je i zbot toga otežano igranje na Linuxu.
    Ali Linux je dosta prije Windowsa pružio podršku za 64 bitne procesore i slično!
    Zaključak,ukoliko vam je važna sigurnost,brzina,i posao tada uzmite Linux,a za igre i multimediju stari dobri Windows!
    Ukratko.

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    amen

  23. #23
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    koristim Windowse zbog toga što se sve za njih radi pa mi Linux nebi koristio no imam ga na particiji (makar ne radi kako bi trebo, Debian ali beta) E, i naravno da ne rade igre na njemu, to je u exe formatu a Linux ga ne prepoznaje a ne samo zbog DX-a
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  24. #24
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Italija/Hrvatska
    Postova
    242
    = Citat = Izvorno postao miro u sutonu tihom
    Kao prvo nitko ne radi viruse za Linux,jer se ne "isplati" jer ima malo linuksaša i to je glavni razlog.
    ne siri dezinformacije

    = Citat = Izvorno postao miro u sutonu tihom
    i ponudu drivera nije toliko bogata kao u Windowsa
    opet dezinformacija


    Dakle Linux je operativni sistem zasnovan na kernel kojeg je napisao Linus Torwalds a dobio ga je preradom Minixa... Ugl linux je sigurniji zbog toga sto nema rupe u kodu kao windows.. Jedini nacin da nastradate na linuxu je exploitanje kernela ali to je jako tesko i sumnjam da se to ikom desilo.. U linuxu imate sve alate za multimediu, office i ostalo kao na windowsima pa i vise... Vecina igara hitova Doom 3, Quake 4, FEAR su optimizarane za linux..odnosono postoje verzije za linux koje se mogu naci besplatno na internetu pa cas molim da ne pricate gluposti vise..Ostale manje poznate igre se mogu pokrenuti preko posebnog programa ali se to placa neka naknada...sto se tice pokretanja aplikacija za windowse u linuxu postoje Wine i Crossover Office koji to omogucavaju... Jedna od najboljih komercijalnih distribucija za pocetnike je SUSE 10 a za malo naprednije koji vole i znaju koristiti konzolu Slackware 10.2 kojeg i sam koristim

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    Tako je

    Mada je meni Red hat distribucija draza...

    I po meni je problem simulacije windowsa kod linuxa to kaj zdere mem u pm.....

    Inace puno bolji sistem , ali opet ak se na stroju nekaj radi osim da se igra....
    Jer Linux po meni nije nikad bil namjenjen za igre, neg za posel...
    A i igre kada ih simuliras u linux traze duplo vise mem nego obicno jer se emulacija isto mora raditi......
    Sve ima svoje prednosti i mane....
    Ja recimo imam na kompu na kojem radim racundovtvo od firme i poslovanja oko firme imam linux...
    A na kompu za provatnu uporabu Win jer mi se neda zezati s igrama na linux


    I ljudi u Hgspot dobite gore Linux ak ste odbili platiti win xp, pa da istestaju dali masina uopce radi i da kada dojdete doma da vidite da komp radi posto ilegalni win nesmije biti na stroju

    Neke firme stavljaju freedos ili os (kojem uvijek zabravim ime ) koji je kao mjesavina win i linuxa........
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    Linux je najbolji ali istina je da nema ponude za Windows (neću reč da nema jer ima ogromna ponuda programa ali nema npr. igra ili nekih boljih koji su na Win)
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  27. #27
    Anthrax-u krivu si,jer koliko soft modema ti neće proraditi na Linuxu da rak raka jebe,dok će kod windowsa biti već integrirana podrška ili će ih naći na cd-u,a kod linuxa ni to ne pomaže!
    A što se tiče virusa,je,to je glavni razlog,zašto nem apuno virusa na linuxu,malo korisnika!!!!

  28. #28
    Senior Member Ninja hurdle dex's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    underworld
    Postova
    777
    pitate se zashto je linux besplatan a windowsi se naplacuju...
    pa po mojem mishljenju zato shto niko u danashnje doba nece linux....
    barem ne obicni korisnici... obicnim korisnicima je nekako jednostavnije koristiti windowse...
    ali po svim mojim pogledima linux je daleko ispred windowsa...
    al to kao shto se nemogu igrat igre na njemu bla bla... fuck it...
    btw sve u svemu linux rulezzz....

  29. #29
    Senior Member It lives by night lcy's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    640
    ja i dalje ne kuzim zake je linux tako dobar... u kojim vi to programima radite da bi vam linux bil bolji... mislim ne kuzim...
    Icy...
    (\__/)
    (='.'=)This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")n(")your signature to help him gain world domination.

  30. #30
    Icy,nađi se neku distribuciju Linuxa na net-u,instaliraj ju,i malo pročačkaj da li to valja,ili ne!
    I javi nam odgovor!

Slične teme

  1. Linux na PS3
    By spidEY in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 10-10-2009, 10:58
  2. Linux
    By Black Hawk Down in forum Software
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 07-07-2007, 18:38
  3. Linux
    By TheBorg in forum Software
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 11-03-2007, 21:37
  4. Linux
    By Fenrir in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 15-02-2007, 19:50
  5. Linux
    By streetrace777 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 04-11-2006, 18:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •