Stranica 11 od 11 PrvaPrva ... 91011
Prikazujem rezultate 301 do 323 od 323

Tema: Modern Warfare 3

  1. #301
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Modern Warfare 3

    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  2. #302
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Modern Warfare 3

    Da, zanimljiv je i možda bi bilo bolje da ima svoju temu jer pretpostavljam da ga ovdje velik dio ljudi (nije baš da nas je puno ali ipak ) neće pročitati. Sam članak ima u naslovu MW3 ali to je problem o kojem se već duže piše, mnoge igre su tako popljuvane bez razloga.

    Stranica Metacritica mi je jedna od glavnih vodilja kad odlučujem dali se isplati kupiti nešto. Prvenstveno ako se radi o nekim manje poznatim naslovima, a trenutno sa na popustu na steamu. Priznajem da metascore dosta utječe na moju odluku, ali naravno nije presudan.

    Ocjene korisnika sam odavno prestao shvaćati ozbiljno i smatram da je tako najbolje. Tu prvenstveno mislim na čiste 10 i 0. Primjeri su npr: This game is awesome - 10. This game sucks - 0. Ne vidim koristi od takvih recenzija. Neki dan me nasmijala jedna za FIFU 12. Ocjena je 0 i objašnjenje je: Ako volite igru gdje odrasli ljudi trče za loptom, igra će vam biti zabavna. Još gori su oni koji daju 0 i napišu nešto tipa, igra je bila za 7-8 ali sam dao 0 da ne prevladaju silne 10-ke.
    One ocjene koje su između, ponekad stvarno imaju argumente iza toga i isplati ih se pročitati tu i tamo.

    Općenito smatram da nema igre koja bi zaslužila 100 ili 0. Bez obzira koliko igra bila dobra, sigurno nije savršena. Bez obzira koliko loša bila, ipak je netko uložio sredstva, slobodno vrijeme i svoj trud. Pa ako i nije uspio i igra ispadne katastrofa, treba cijeniti barem taj dio.

    Naravno ima ljudi kojima je user score daleko bitniji nego meni. Većina tih kad vidi prosjek npr. 2.2, počne sumnjati u svoju odluku o nabavi igre. Bez obzira što podsvjesno znaju da je velik dio negativnih ocjena od ljudi koji su igru ocijenili i prije nego je izašla.

    Nisam siguran da će uspjeti stati na kraj takvom bezrazložnom pljuvanju. Ima u članku primjer lika koji je ocijenio BF3 sa 10, a MW3 sa 0, sa identičnim objašnjenjima na sve 3 platforme. Skoro sigurno se tu radi o nekom tko namjerno to radi iz kakvih god razloga. Ali uvijek postoji šansa da ta osoba ima doma sve tri konzole, kupila je verziju za svaku posebno, isprobala sve i njoj jednostavno kod BF3 sve paše, a kod MW3 ništa ne paše.
    Ako stave skalu od 0-100, možda bi bio tih 10 postao 9.1, dio 0 možda 0.9, ali to neće puno promijeniti. Mogu uvijek ukinuti mogućnost da korisnik sam glasa, ali onda stranica gubi svoj smisao.

    Činjenica ostaje da Metacritic ima velik utjecaj na odluku o nabavi igre. Čak i na steamu vam je linkan metascore neke igre. Pretpostavljam da će se ovakva situacija nastaviti, a to nije dobro ni za koga. Izdavači će strahovati da njihova igra također ne pobere negativne ocjene bez osnove, a Metacritic će se opet naći u centru pažnje kad slijedeća hit igra izađe i počinje dobivati takve ocjene.

  3. #303
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Modern Warfare 3

    Bilo kakve recenzije bilo cega vec dugo vremena nemaju veze sa kvalitetom igre,filma,albuma... Recezenti isto. Treba samo potrosacima dostaviti informacije vezano za proizvod,gameplay u slucaju igara i problem rijesen. Ja tacno znam valja li igra i hocu li je kupiti onog momenta kad je vidim. A citati necija misljena je postalo smijesno,jer je rijec o misljenju,bilo recezenta ili obicnog potrosaca. Smijesno je i to sto su validnija takva misljena jer me recenzije igara u zadnjih par god znaju kvalitetno nasmijati. Previse puta sam vidio ocjenu 9.5 a vec ranije cuo od prijatelja kako je igra sranje cisto i uvjerio se u ovo drugo. Odgovorno tvrdim da recenzija treba onome ko ne zna sta da misli o igri,pa da se tu napravi prevaga. A onome ko zna sta zeli i sta je dobro treba samo cisti info o doticnom proizvodu.

  4. #304
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Modern Warfare 3

    Recenzije i jesu zato sto ti neznas o toj igri. ^^
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  5. #305
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Modern Warfare 3

    U biti, sa nahypeanim trailerima i preorderima nekoliko tjedana prije izlaska igre, recenzije postaju nebitne. Jedino "potvrđuju" igrinu kvalitetu ili nekvalitetu nakon izlaska. U biti, recenzija postaje osobna satisfakcija pojedinca.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  6. #306
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Modern Warfare 3

    Složio bih se kad bi svaka igra imala milijune da ulupa u marketing ko BF3 i MW3. Ovako su recenzije ipak dosta bitne za manje developere, nikako ne nešto nebitno.

  7. #307
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Modern Warfare 3

    Niste me skuzili. Recenzija tipa "u igri imate to i to koje je takvo i takvo..." su bespotrebne. Svima nama najvise treba informacija sta konkretno igra nudi a ne misljenje nekog lika o tome, sto recenzije u sustini i jesu,pojam objetivne recenzije je utopican. Recimo ko se sada ne bi odvalio smijat na recenziju u kojoj stoji kako je neka XY igra vrhunac gaminga,sa DX11 dzidzama za pc verziju a izmedju ostaloga radjena je za sve 3 lead platforme A svaka druga ima to u textu.

  8. #308
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Modern Warfare 3

    Udaljili smo se dosta od teme članka, ali šta sad.

    Pa jasno je da je ocjena recenzije subjektivna, bez obzira koliko se recenzent trudio da bude objektivan. Poanta Metacritica i je da vidiš prosjek ocjena više recenzenata. Tako da ne temeljiš sve na ocjeni 9.5 koju npr GT daje svakoj drugoj igri, nego dobiš malo jasniju sliku dali ta igra vrijedi određeni iznos. Slažem se da nam treba informacija što konkretno igra nudi, ali kroz mišljenje nekog o tome ipak imaš jasniju sliku o igri.

    Npr. samo sa informacijama tipa: igra ima multi za 16 igrača, nudi modove te te i te i 5 mapa opet nisi siguran dali je ta igra za tebe. Kad ti netko kroz recenziju pobliže objasni kako to točno funkcionira, kakvo je stanje sa vezom, dali su ti modovi nešto novo ili samo na papiru zvuče inovativno imaš puno jasniju sliku o igri nego pukim iščitavanjem onoga što igra nudi.

    Zbog toga mislim da su recenzije potrebne. U slučaju da ne možeš isprobati igru prije kupnje, a često je tako, možeš ili slijepo vjerovati developeru ili provjeriti par recenzija da vidiš dali je to ustvari to što oni tvrde.

  9. #309
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Modern Warfare 3

    Pa dobro,ne slazemo se oko toga Mislim da neki demo ili free beta kao u slucaju Battlefielda 3 bi trebale biti obavezna degustacija igre,i upravo BF3 beta je presudila da kupim igru a ne neke bajke recezenata,ali svih redom na koje sam naletio, kako je destrukcija apsolutna ili kako je grafika nesto nevidjeno i slicne gluposti za koje se u beti vidjelo da su daleko od istine. I onda imas 10 recezenata sa prosjecnom ocjenom 9.5 za singleplayer kad svi koji su probali igru znaju da ta ocjena vazi samo za MP. Ne znam,meni recenzije ne znace ama bas nista ako u njima nemam neke konkretne informacije i inace jako rijetko se odlucim da procitam neku jer na netu mogu pronaci sve sto me zanima vezano za neku igru.
    Nego,imam problem sa MW3,izbaci mi neki problem vezano za DX kog ni instalacija istog iz reddista ne rjesava,imam i najnovije drivere al opet me ibaci usred loadinga prve misije iako se iza cuje zvuk...
    Imao neko slican problem?

  10. #310
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Random
    Postova
    464

    Re: Modern Warfare 3


  11. #311
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #312
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: Modern Warfare 3

    Epix videjčeki!

    btw;
    TheNarratorOfBastion
    "Folks thought the kid had a death wish. Maybe they're right, maybe they're wrong.
    All I figure is, his wish didn't get granted."
    Odnosi se na ono detešce kad je kemijska bombica napravila BUM!
    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  13. #313
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Modern Warfare 3

    Zaigrao i ja malo, prve dvije misije, i nisam odusevljen,a inace volim SP u COD-ovima. Mozda je zasicenje modernim ratovanjem u pitanju ili jednostavno nisam naspavan i raspolozen Igra je ok,ni bolja ni gora od MW2,isti recept i atmosfera bar ove prve dvije misije,sa malcice zacinskih steroida "medju prstima" kako kuhari kazu ali...
    Vjerovatno ce se dojam popraviti kasnije.

  14. #314
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Modern Warfare 3

    Osvrt mali na clanak o metacrtiticu i mw3. Mislin da je covik to dobro reka. Pogotovo me iznenadija onaj dio koliko ljudi smanji ocjenu kad vidi koje su ocjene drugi davali ili kad daju 0 ili 10 da bi "izbalansirali" stanje. Stvarno svasta. Najjaci mi je tip koji je da bf 3 desetku i onda mw3 0. Mislim nemoguce je da mu je jedna toliko losa da je neigriva a druga cisto savrsenstvo, jer su igre ipak slicne u nekim aspektima. I mw 3 je fps, i ima rata, i QTE, i kompetitivni multipayer sa pljucama. Da je da 3 recimo, aj aj, ali ovo je takvo preseravanje da mi je ljigavo gledat. I zast on misli da je njegovo misljenje tako vazno da ga mora podijelit na sve 3 platforme. Koji jebeni egotrip.

  15. #315
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Modern Warfare 3

    Ne misli da ikog zanima njegovo mišljenje jer mu je jedino važno da BF-u da 10, a COD-u 0. Te dvije-tri rečenice koje napiše su tu reda radi. To je samo još jedan način kako uvjeriti ljude da kupe igru x, a ne igru y.

  16. #316
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Modern Warfare 3

    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Zaigrao i ja malo, prve dvije misije, i nisam odusevljen,a inace volim SP u COD-ovima. Mozda je zasicenje modernim ratovanjem u pitanju ili jednostavno nisam naspavan i raspolozen Igra je ok,ni bolja ni gora od MW2,isti recept i atmosfera bar ove prve dvije misije,sa malcice zacinskih steroida "medju prstima" kako kuhari kazu ali...
    Vjerovatno ce se dojam popraviti kasnije.
    Dojam se poravio
    Likovi fakat znaju napraviti filmski napetu SP kampanju.

  17. #317
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: Modern Warfare 3

    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  18. #318
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: Modern Warfare 3

    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  19. #319
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945

    Re: Modern Warfare 3

    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  20. #320
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Modern Warfare 3

    Fala bogu.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #321
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: Modern Warfare 3

    Nove mape..
    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  22. #322
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  23. #323
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    639

    Re: Modern Warfare 3

    Ovaj MW3 je skoro veliko sranje! Znaci svaki drugi server je pun hakera koji uglavnom imaju Wallhack ili Aimbot,citava igrica
    izgleda samo ko unapredjena verzija MW2 (sto i je) i cak je 40 eura po meni preskupo davati za tu igricu,a ne 60 eura koja mu je normalna cijena...

Slične teme

  1. Modern Warfare 4
    By Srle in forum Call of Duty
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 01-11-2012, 10:03
  2. Modern Warfare 2
    By Arbiter of Change in forum Call of Duty
    Odgovora: 2548
    Posljednji post: 13-09-2011, 19:01
  3. Modern Warfare X
    By C in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 166
    Posljednji post: 14-12-2009, 19:29

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •