Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 52

Tema: Akcija "Siđite s krovova"

  1. #1
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Akcija "Siđite s krovova"

    Stvarno nemam ništa protiv digitalizacije televizije kod nas, bilo je krajnje vrijeme da se krene s tim, ali mi nije jasno koji je biser smislio da se kampanja zove "Siđite s krovova" i u većini se reklama aludira na to da će s digitalizacijom nestati penjanje po krovovima i postavljanje antena. Naime, u manualsima svih DVB-T tunera, ali i na službenim stranicama Vlade RH za digitalnu TV - stoje jasne upute:
    Za prijam DVB-T signala potrebna je obična UHF prijamna antena, koja u pravilu treba biti vanjska (krovna) antena, postavljena na mjesto odakle se vidi odašiljač i usmjerena prema istom. U mjestima koja su bliže odašiljaču i u području jačeg signala, prijam je moguće ostvariti i sobnom antenom.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #2
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Koji fail!
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Kafana
    Postova
    441

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Stvarno nemam ništa protiv digitalizacije televizije kod nas, bilo je krajnje vrijeme da se krene s tim, ali mi nije jasno koji je biser smislio da se kampanja zove "Siđite s krovova" i u većini se reklama aludira na to da će s digitalizacijom nestati penjanje po krovovima i postavljanje antena. Naime, u manualsima svih DVB-T tunera, ali i na službenim stranicama Vlade RH za digitalnu TV - stoje jasne upute:
    Za prijam DVB-T signala potrebna je obična UHF prijamna antena, koja u pravilu treba biti vanjska (krovna) antena, postavljena na mjesto odakle se vidi odašiljač i usmjerena prema istom. U mjestima koja su bliže odašiljaču i u području jačeg signala, prijam je moguće ostvariti i sobnom antenom.
    Zato što se nećeš morati penjati na krov kada ti oluja okrene antenu za 2° ili ti signal blokira zgrada.

    Pijte, noćas plaćam
    [youtube:3b5z8zvz]http://www.youtube.com/watch?v=uSF8q381NBM[/youtube:3b5z8zvz]


  4. #4
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Sign. Slogan ima smisla, nisu rekli "skidajte antene s krovova" nego "siđite s krovova" što znači da se korisnik ne mora brinuti oko antene.

    Da istaknem još neke stvari - ono što meni smeta nije digitalizacija - dapače, zašto analogni signal kad možeš imat digitalni koji je bolji u mnogim aspektima. Meni smeta što je RH krenula u digitalizaciju sa lošom distribucijom signala. Mnoga područja koja su sa analognim signalom bila lijepo pokrivena sad su bez ikakvog signala. Znam da DVB-T ima tzv. crne rupe, i ne govorim ja za neku random selendru, ali kad u Rijeci lovim DVB-T na novoj telki BEZ ANTENE, a usred Punta u kojem btw svi bez problema love signal ne mogu vidjeti NIŠTA bez antenskog pojačala, tu nešto nije u redu.

  5. #5
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Max TV <3
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  6. #6
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Maxtv je za curice

    Muskarci koriste antene...

    Pravi muskarci krovne antene a polumuskarci one male sobne...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  7. #7
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Antena je u smecu. Smanjio sam sanse da mi u kucu lupi grom. I ne trebam vise tu zeljeznu rugobu gledat. Imam tv preko telefonske zice. Ne moze elegantnije^^
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  8. #8
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Samo ih vi muškarci koristite, ja ću rađe guštat uz max-tv i discovery channel.

    Što se tiče reklame, meni je to zapravo jedna od rijetkih dobrih koje sam u zadnje vrijeme vidio na tv-u.

  9. #9
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Neznam tko bi uopće bacao novce za digitalni tuner, ili će ekipa uzimat lcd-e i plazme koji imaju tjunere u sebi i opet gledat pišljiva 2 programa za 80kn plus 2 programa besplatno, ili ono pametnije: OptiTV, MaxTV, Bnet, Iskon ili bilo koji drugi operater, fino 60-70kn mjesečno i deri po 100 programa. Kako će penziči nasjedat na te pizdarije od dig. tunera, kupit će ih po 4-5 jer naravno svi imaju tolko televizora po kućama i stanovima. Onak, fail; nabijem im antenu u usta.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Ja želim B.net čim mi istekne ugovor sa T-Crapom. Ne može biti gore od mog postojećeg operatera za kabelsku tv. Sve dobre programe mi ukinu majstori. 60 kuna plaćamo za ova naša 4 programčića, National Geographic, Hallmark i CNN, te cijeli niz njemačkih i talijanskih programa i smeća koje nitko kod nas ionako ne gleda uključujući Vivu sa lejdi gagama i Viasat Explorer i slično. A kad se sjetim da sam svojevremeno imao Discovery, Discovery Science, History, Travel & Living, VH1, MTV Adria...

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao Raz
    Samo ih vi muškarci koristite, ja ću rađe guštat uz max-tv i discovery channel.

    Što se tiče reklame, meni je to zapravo jedna od rijetkih dobrih koje sam u zadnje vrijeme vidio na tv-u.
    Imam i ja MaxTV i full mi je neugodno u drustvu kada krene neka tema o TV-u
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  12. #12
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Pa sve to ima na MaxTV-u, uredno gledam svaki dan, pogotovo sve Discoverye i NG-e. Svi ti operati daju iste programe, možda varira u par programa. A T-Com imam jer nemrem imat drugog operatera, barem zasad. Inače sam prezadovoljan, radi bez greške.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Calculator
    Postova
    1.172

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Da to mi profesor inače na svakom satu ponovi: "To ne znači da nam netrebaju antene, nego da više nećemo trebati namještati antenu jer će digitalni signal biti puno jači." Eh...

  14. #14
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    = Citat = Izvorno postao Raz
    Samo ih vi muškarci koristite, ja ću rađe guštat uz max-tv i discovery channel.

    Što se tiče reklame, meni je to zapravo jedna od rijetkih dobrih koje sam u zadnje vrijeme vidio na tv-u.
    Imam i ja MaxTV i full mi je neugodno u drustvu kada krene neka tema o TV-u
    ;//
    #paperplatoongoonz

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Neznam tko bi uopće bacao novce za digitalni tuner, ili će ekipa uzimat lcd-e i plazme koji imaju tjunere u sebi i opet gledat pišljiva 2 programa za 80kn plus 2 programa besplatno, ili ono pametnije: OptiTV, MaxTV, Bnet, Iskon ili bilo koji drugi operater, fino 60-70kn mjesečno i deri po 100 programa. Kako će penziči nasjedat na te pizdarije od dig. tunera, kupit će ih po 4-5 jer naravno svi imaju tolko televizora po kućama i stanovima. Onak, fail; nabijem im antenu u usta.
    Možda nemaju svi novaca za novi TV i ne žele davati 70kn/mj. za programe koji im ne trebaju?

    Ali definitivno mi je prelolzi ekipa "IMAM MAX TV JA SAM CAR ", ko da kabelska televizija ne postoji od 80-ih.

  16. #16
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Da, al zato daju 200kn za dig. tunere, i k tome ih još kupuju par komada jer imaju par tv-a u kući. Plus, misliš da nemaju novaca al znaš nas hrvate, samo tako će otić u dućane i poharat sve živo kaj se tiće plazmi i lcd-a. Iako, ja sam rađe a soluciju maxtv i slično, ak već dajem tih dodatnih 70kn nek onda imam bar nekaj programa, a ne da gledam 4 ušljiva programa. Digitalizacija, yeah writ.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  17. #17
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Novac mislim da nije problem jer bi naši ljudi prodali i dušu đavlu samo da ne ostanu bez dragocjene televizije.

  18. #18
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Ja sam na kableskoj zadnjih 10+ godina, tak da sam odavno sišo s krova

    Uz tolko raznih ponuda i svega, mutavo mi je opće razmišljat o adaptaciji za digitalni prijem kad je kablovinje po meni puno logičnija solucija pod uvjetom da je dostupno.

    Živi bili pa umrli

  19. #19
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    B.net?

  20. #20
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    B.net?
    Nije, trenutno se "BT Net" zove, al je firma tokom godina izmjenjala jedno 5 vlasnika i imena
    Prije par godina su počeli i Internet i Telefon nudit pa sam sad kompletno kod njih i super sam zadovoljan.

    Neznam kak se Bnet drži s kableskim TV-om, al za internet nisam čuo niš dobro zato. Par poznanika ima prek njih i vele da inet sucksa totalno.

    Živi bili pa umrli

  21. #21
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao Čux
    Ja sam na kableskoj zadnjih 10+ godina, tak da sam odavno sišo s krova
    Također. Imam dosta dobrih programa ali i hrpu njemačkog smeća (brijem da je njemački, ne znam ja te poganske jezike) gdje sve sinkroniziraju i time ubiju smisao gledanja tih programa.

    Uz to imam i antenu na krovu, znalo se par puta desiti da su nekaj radili sa kablovskom pa samo preštekam antenu i lovim HR i SLO programe.


    Samo mi nije jasan taj MAX-TV... Koliko sam skužio, to vrijedi samo za 1 TV pošto nemaš dovoljno širok bandwith da 2 TV-a istovremeno gledaju različite kanale!? Jel to istina? Već smo razmišljali da pređemo sa kablovske na Max-TV (ili sl.), ali ovo nas je odbilo.


    PS: Sada sam na Iskon DUO paketu, ako se može gledati na više TV-a istovremeno, morao bi vidjeti kako se kreću cijene Iskon TRIO paketa.

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Mozes i na dvije telke ali onda moras uzet jos jedan prijamnik od tcoma + placas jos 40 kn mjesecno vise
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Onda ne dolazi u obzir, ovako imam oba televizora na kablovskoj za 60kn mjesečno. Sumnjam da imaju toliko bolju ponudu programa da bi mi se to isplatilo.

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Vjerojatno ti se ne isplati...

    Problem kod kabelske je taj sto je slaba pokrivenost
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Istina, meni je na sreću među prvima stigla u ZG i odmah smo je uzeli. Čak smo razmišljali i o kablovskom internetu ali smo ipak uzeli XXL ADSL. Ne znam koliko je to bilo pametno pošto uopće nemam ideje kako danas izgleda kablovski internet (brzina i promet)!?

  26. #26
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    Ja jos hvatam RTL
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  27. #27
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Sign. Slogan ima smisla, nisu rekli "skidajte antene s krovova" nego "siđite s krovova" što znači da se korisnik ne mora brinuti oko antene.
    Ti bi bio dobar političar, odvjetnik ili još bolje svećenik
    Inače, ja sam ubo DVB-T tuner davno prije nego što je bilo signala kod nas i prije nego se pojavio IPTV jer mi je moja kvartovska kablovska odavno nudila digitalne programe. Moram priznati da sam na IPTV prešao isključivo zbog posebnih usluga (EPG, Snimalica), inače ne bih nikad napustio kabel. Tog posebno postanem svjestan kad dođe do prekida, a što kod Amisa nije velika rijetkost nažalost. Kupe te zato jer su najjeftiniji al te onda pomalo vole prcati.
    Inače, dobro složeni kablovski internet je jako lijepa stvar, isti upload/download, nema padova brzine, kad ti piše da imaš 10 megabitnu vezu onda je to doista 10 megabitna, za razliku od ovih koje idu preko telefonskih žica, i to pogotovo ako nemaš optiku do stana već se fakaš s paricom.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  28. #28
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Akcija "Siđite s krovova"



    Inače, nije li to onda DVB-C tuner? Obično kabelski operateri puštaju digitalnu sliku preko kabela u tom formatu.

  29. #29
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao cham3leon


    Inače, nije li to onda DVB-C tuner? Obično kabelski operateri puštaju digitalnu sliku preko kabela u tom formatu.
    Kod mene si od uvijek mogao koristiti DVB-T ili nešto kasnije DVB-T HD MPEG4 tuner. DVB-C nisu nudili, to znam da su imali moji u Njemačkoj, ali to je funkcioniralo drugačije, direktno preko providera za kablovsku. Kod mene u kvartu su mažnjavali digitalne satelitske programe (DVB-S) i onda ih nama plasirali kablom za DVB-T, ne znam tehničke detalje, ali nije bilo baš legalno
    EDIT: eh da, kao što netko reče, glavni plus kablovskoj je i taj što možeš imati spojeno koliko god hoćeš telki. Kod IPTV-a ti svaka nova telka uzme ogroman dio broadbanda, da ne govorim o tome da moraš plaćati po 50 kuna mjesečno za dodatni uređaj. I to pod uvjetom da uopće nude takvu uslugu. Tri-četiri telke na kablovskoj rade savršeno, dok ti na IPTV-u tri telke sruše i internet, i telku i kuću
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  30. #30
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Akcija "Siđite s krovova"

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Istina, meni je na sreću među prvima stigla u ZG i odmah smo je uzeli. Čak smo razmišljali i o kablovskom internetu ali smo ipak uzeli XXL ADSL. Ne znam koliko je to bilo pametno pošto uopće nemam ideje kako danas izgleda kablovski internet (brzina i promet)!?
    Ovog trena sam na najjadnijoj usluzi koju nude: 4M/512k, neograničen promet 99 ćuna na mjesec. Ima i više al za ove pare mi je više neg dost. I točno kak Wiking veli, sam štekaš telke gore i nikome ništa. A sad programi, pa ima švapskog sranje i previše, al ja se držim 10 programa i rijetko kad gledam neš van toga (nekoliko Discoverya i kompanija, Eurosportovi, extreme sports channel), mada TV ni ne gledam neš pretjerano neko vrijeme. Da mi monitor ima podršku mam bi si i na njega piknul kabel odma

    Živi bili pa umrli

Slične teme

  1. I´m the Freeman - "trailer" za Half-Life "film"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-09-2010, 20:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •