Prikazujem rezultate 1 do 28 od 28

Tema: "Ukinimo državnu maturu!"

  1. #1
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    "Ukinimo državnu maturu!"

    Ne shvaćam koji je vrag ljudima da se stalno žale na državnu maturu?
    Zar ne vide da su stvari skroz pojednostavljene i da su sami ispiti mačji kašalj?
    Ne moraš više polagati maturu u školi, ako si u gimnaziji ne pišeš više ni maturalni rad i nema više prijemnih.
    Sve je to zamjenjeno skupom testova sa najosnovnijim pitanjima pojedinih predmeta.
    Primjer čisto banalnog testa je niža razina matematike koja obuhvaća samo prvi i drugi razred srednje škole.
    Pošalji pomoćnog keramičara i riješit će ti to.

    Debili.

  2. #2

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Ljudi se žale jer neće više moći naštrebat gradivo za jedamput i imat pun qrac petica s kojima buju išli na fakultet nek buju sada morali malo učiti, što i izgleda većina ne radi.

  3. #3
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Psihilogija. Ljudi se odupiru promjenama. Ne poznaju to i boje se toga, iako je zapravo bolje nego prije. Nist specijalno i nist novo
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #4
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao hrčak
    Ljudi se žale jer neće više moći naštrebat gradivo za jedamput i imat pun qrac petica s kojima buju išli na fakultet nek buju sada morali malo učiti, što i izgleda većina ne radi.
    Ti živiš u Hrvatskoj ili?

    Državna matura je zamijenila prijemne, samo je lakša, i dalje se sve svede na štrebanje za par testova, samo ovako imaš više vremena
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  5. #5

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    To očito nejde njima u glavu, a matura je dobra jer buju napokon gimnazijalci imali nešto od te svoje škole a to je mogućnost da ak dobro napišu maturu da onda sa njom i svojom inteligencijom se uspiju negdje upisati.

  6. #6

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Jer sad postoji kao jedan "težak" dio srednje škole koji je obavezan. Čisto psihološka stvar jer je sad manja laganica na kraju srednje.

  7. #7
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Hvala Bogu na maturu sada cak i ja mogu na faks XD,sad je ljudima i lakse upasti ja ne znam sta se svi zale

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Ja ako oću na faks, moram to polagat. Nije bilo dosta što sam već jednom polagao maturu.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  9. #9
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao hrčak
    To očito nejde njima u glavu, a matura je dobra jer buju napokon gimnazijalci imali nešto od te svoje škole a to je mogućnost da ak dobro napišu maturu da onda sa njom i svojom inteligencijom se uspiju negdje upisati.
    Vjerujem da su se i prije mogli.
    Sad je odlično i to što odmah prijaviš fakultete koji te zanimaju tako da ti se ne može desit da isti dan prijmeni imaju 2-3 fakulteta koji te zanimaju.
    Uglavnom, državna matura je awesomeness, a ekipa koja se buni protiv nje je jednostavno retardirana i ne razmišlja.

    @Babić - u suprotnom bi morao polagati prijemni.
    Dođe ti na isto.

  10. #10
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Prosvjedi su kul. Jer hej, oni su protiv države. Moćni su. UUUUuuuuu.

  11. #11
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Ajmo svi stavit palestinke i prosvjedovat protiv... kaaznam... zabrane seksualnog odnosa sa curama ispod 14?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  12. #12

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Prosvjedi su kul. Jer hej, oni su protiv države. Moćni su. UUUUuuuuu.
    I'm blinded by the awesome irony of this post!

  13. #13

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Ljudi se žale jer se ispiti polažu nakon 3 i pol godine,efektivno skraćujući srednju školu na toliko.
    I ne shvaćam što ti misliš da je lako kada tak i tak će ih barem 25% pasti nižu...

  14. #14
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Ispiti čije se gradivo odradilo u ranijim razredima (poput informatike i psihologije) se polažu nakon 3 i pol godine tako da to nije nikakav problem.
    Obavezni dio (matematika, hrvatski i engleski) se polažu 2 tjedna nakon što maturantima završi nastavna godina.
    Matematika na višoj razini ne obuhvaća cijeli program 4. razreda (sadrži redove, nizove funkcije i eventualno osnove derivacija) tako da bi se i ona bez problema mogla pisati u 4. mjesecu.

    Ne mislim da je lako već znam da je lako s obzirom da sam prošle godine polagao probnu, a ove godine polažem pravu maturu.
    To što će 25% ljudi pasti matematiku na nižoj razini ne znači da je test težak nego znači da su ljudi glupi
    Mislim, ljudi su pali informatiku na kojoj su te pitali ekstenziju izvršne datoteke, pravilni zapis web adrese i slične, najosnovnije stvari.

    A argument "joj pa davno je to bilo" daju samo kreteni. Zar oni misle da je stara matura obuhvaćala samo 4. razred i da ih se na prijemnim ispitima pitalo zadnja 2-3 mjeseca srednje škole?

    Čista retardacija.

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Slažem se, državna matura je odlična stvar. I nije mi jasno zašto su se svi bunili protiv nje. JUa sam pisam onaj probni test. Nisam učio niš za to i prošao sam i engleski i hrvatski na težoj razini. Jedino sam matku pao, jer ruku na srce nju mi je kroz sve 4 godine rješavao drug iz klupe, a uzeo sam i višu razinu.

  16. #16
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Ajmo svi stavit palestinke i prosvjedovat protiv... kaaznam... zabrane seksualnog odnosa sa curama ispod 14?
    Always there for the right cause!
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #17
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Ljudi se žale jer se ispiti polažu nakon 3 i pol godine,efektivno skraćujući srednju školu na toliko.
    I ne shvaćam što ti misliš da je lako kada tak i tak će ih barem 25% pasti nižu...
    25% ljudi koji padnu su cak oni koji ni ne idu na faks,a od svega na maturi je najteza matematika,informatiku sam polozio za tri a dobio sam četiri zbog one njihove skale jer se bodovna lista mijenja oviseci o tome koliko su bodova postigli najbolji polazaci,njemacki i engleski osnovna je na razini osnovne skole a ni visa nije nesto previse teska,a hrvatski ima esej i knjizevnost koji ti je na A,B,C,D i to bez gramatike..gramatika mozda 1-3 zadatka..to ako 25% ne prodje to je njihov problem pa nisu ni svi uspijevali prijemne poloziti naravno da nece svi i drzavnu proci

  18. #18

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Ja sam prva generacija u mojoj gimnaziji koja će to polagati, a malo mi je glupo jer ako želim na faks u Hrvatsku moram položiti BIH državnu i Hrvatsku državnu.
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  19. #19
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Ostani u BiH
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  20. #20
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao Mr. Ante
    Ja sam prva generacija u mojoj gimnaziji koja će to polagati, a malo mi je glupo jer ako želim na faks u Hrvatsku moram položiti BIH državnu i Hrvatsku državnu.
    Lol ovo ti je kao da kažeš "joj ako želim ići na faks u *random država" moram polagati njihove testove a to mi je glupo".

  21. #21

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Ljudi se žale jer se ispiti polažu nakon 3 i pol godine,efektivno skraćujući srednju školu na toliko.
    I ne shvaćam što ti misliš da je lako kada tak i tak će ih barem 25% pasti nižu...
    25% ljudi koji padnu su cak oni koji ni ne idu na faks,a od svega na maturi je najteza matematika,informatiku sam polozio za tri a dobio sam četiri zbog one njihove skale jer se bodovna lista mijenja oviseci o tome koliko su bodova postigli najbolji polazaci,njemacki i engleski osnovna je na razini osnovne skole a ni visa nije nesto previse teska,a hrvatski ima esej i knjizevnost koji ti je na A,B,C,D i to bez gramatike..gramatika mozda 1-3 zadatka..to ako 25% ne prodje to je njihov problem pa nisu ni svi uspijevali prijemne poloziti naravno da nece svi i drzavnu proci
    <


    Vi dakako shvaćate da vi morate proći sve glavne predmete na državnoj maturi da vam se prizna završena srednja?

  22. #22
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Gimnazijalci da, strukovna škola (ja) ne.
    Prije si morao završiti školsku maturu da bi imao završenu srednju, bilo da se radi o gimnaziji ili strukovnoj školi.
    I tad si morao naučiti sve 4 godine, a i sad moraš (čak i ne sve 4) tako da nema apsolutno nikakve razlike.
    Osim što su sada državnom maturom zamjenili školsku maturu i prijamne, jel. I što je sve puno lakše.

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Dobra stvar, samo kao sto je vec netko rekao....lame je sto sad ja moram nakon 6 godina od mature ako se odlucim na faks ponovno maturirati...

    Ak je to istina onda je to fakat lame....

  24. #24
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    Nije lame, jer ako svi upadaju po istom principu tebe se ne može ugurati na neki drugi način
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  25. #25
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    T_T

    Ali ja sam vec rijesio jednu maturu <_<

  26. #26
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    A mucika
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  27. #27
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    A mislim, serem bezveze jerbo nemislim da cu ikad studirati, ali ono lame mi zvuci

  28. #28
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: "Ukinimo državnu maturu!"

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Dobra stvar, samo kao sto je vec netko rekao....lame je sto sad ja moram nakon 6 godina od mature ako se odlucim na faks ponovno maturirati...

    Ak je to istina onda je to fakat lame....
    Inače bi morao prijemni dati.

Slične teme

  1. I´m the Freeman - "trailer" za Half-Life "film"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-09-2010, 20:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •