Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 35

Tema: NPlayer - video player by Me

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15

    NPlayer - video player by Me

    Pozdrav!

    Evo napravio sam jedan video player i trebao bih malo beta testera da vidim jel radi

    Player trenutno ima:
    - podrsku za titlove (sub i srt format) i prikaz titlova nije statican (znaci kliknete na titlove i vucete gdje hocete, povecavate ih s kotacicem misa)
    - ugradjen editor titlova
    - podrsku za skinove (zasad ne pretjerano funkcionalno)
    - podrsku za shadere (ima i zasad nefunkcionalni editor u kojemu mozete pisati svoje shadere

    - potpunu kontrolu nad slikom (velicina, sirina, pozicija, brightness, hue, saturation i contrast - sve se moze podesiti) - tipka F4
    - vremenski pomak titlova tipkama K i L (ako titlovi kasne)
    - dva video renderera (VMR9 i VMR7)

    Ne dolazi s codecima pa se za to morate pobrinuti sami, uglavnom trebao bi vrtiti sve za sto imate codec (i realtime i quicktime formate)

    Ima par caka zbog cega vjerojatno nece biti jako popularan, bar dok ne izadje Windows Vista:

    1. Radjen je u C# 2.0 sto znaci da zahtjeva Dot Net Framework 2.0

    2. VMR9 render, koji ima najvise opcija (VMR7 je eksperimentalan i samo vrti filmove bez ikakvih naprednih opcija) zahtjeva Managed DirectX koji dolazi u DirectX 9.0c distribuciji, ali od 2. mjeseca ove godine (ili noviji).

    Znaci ne valja samo DX9.0c nego mora biti noviji DX9.0c Feb2006 izdanje (ili novija).

    Takodjer je potrebno prvo instalirati dotNet 2.0, pa tek onda DX9 jer se Managed DX nece instalirat defaultno ako nemate dotNet. Glupo, znam

    Dobra vijest je ta sto taj DX vjerojatno mozete naci na nekim novijim igrama (ili PCPlay DVDu), a dotNet mozda vec i imate ako koristite MaxADSL brojac ili Atijeve Catalyst drivere.

    3. Player je zahtjevniji od C++ konkurencije (zbog Net 2.0)

    Evo, link je ovaj http://www.sendspace.com/file/x3qxcw, NPlayer ima oko 1.4 mb pa ako vam se da, bilo bi dobro da ga isprobate i javite svoja iskustva

    Hvala, pozdrav!

  2. #2
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Par screenshota:


    Osnovno sucelje


    Film, titlovi i transparencija


    Malo shadera

  3. #3
    Senior Member It lives by night S4MUR41's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    nirvana
    Postova
    657
    svaka ti cast.... mislim da cu ja bit beta tester ^^

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas NiX@tHeG4M3R's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Sjeverna tribina Maksimira!!!
    Postova
    418
    = Citat = Izvorno postao Velorien
    Par screenshota:


    Osnovno sucelje


    Film, titlovi i transparencija


    Malo shadera
    Ne možete otvarati nove teme.
    Ne možete odgovarati na postove.
    Ne možete uređivati vaše postove.
    Ne možete izbrisati vaše postove.
    Ne možete glasovati u anketama.

    E da evo moje stranice!!!My web site!!!

    DSL PETICIJA!!!NE ZAJEBAVAM!!!MOLIM VaS POTPIŠITE SE!!!

  5. #5
    Senior Member It lives by night S4MUR41's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    nirvana
    Postova
    657
    imam samo jedan problem... skinu sam... extractal... i idem pokrenut NPlayer... i javi mi da je naiso na neki problem i da se NPlayer mora zatvoriti... ???

  6. #6
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Koju gresku ti je nasao? Jel imas Dot Net Framework 2.0 i to

  7. #7
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    , mogu li biti betatester ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  8. #8
    Senior Member It lives by night S4MUR41's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    nirvana
    Postova
    657
    = Citat = Izvorno postao Velorien
    Koju gresku ti je nasao? Jel imas Dot Net Framework 2.0 i to
    erm... ... ... se to jede?? daj mi plz linkove...

  9. #9
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Mogu bit svi beta testeri, glavno da mi kazete jel radi i eventualno sto bi htjeli vidjeti u playeru

    Znaci prvo instalirate ovo (dot Net Framework 2.0):

    http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

    Pa onda ovo (najnoviji DirectX 9.0c iz 6.mjeseca ove godine):

    http://www.softpedia.com/get/System/OS- ... able.shtml

    Ovaj DX i nije recimo potrebno skidati, možda ga imate na oblivionu ili negdje. Bitno je da je noviji.

    Znam da je to sve puno MB pa probajte nekako alternativno nabaviti (bug, pcchip, susjed ili tako nesto )

  10. #10
    Senior Member It lives by night S4MUR41's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    nirvana
    Postova
    657
    instaliro sam ovaj dot net framework... a DX 9 imam... i idem pokrenut NPlayer i opet mi javlja isto... da je naiso na problem i da ga mora zatvoriti... :\

  11. #11
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Jel ima kakav dodatni gumb da vidis kakav error ti da? S dot netom bi ti trebao uci u player :/

  12. #12
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    mišljenje ? bilo bi dobro da s playerom ponudiš i mogučnost downloada potrebnih datoteka, ostalo je sve ok. Nisam siguran čini mi li se to ili je nakon mouse-over efekta play gumb malo izdužen ? Evo što bi bilo dobro staviti : Eq, Repeat, izbacivanje video-prozora prilikom starta (da se pojavi tek kada se odabere video) ... osnovni skin ti je odličan i jednostavan i nije ga po meni potrebno mjenjati. Bilo bi dobro kada bi napravio pravu instalaciju (imaš puno takvog software-a) i shortcutove na desktopu ...
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  13. #13
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    E hvala na odgovoru, nadam se da dosad radi kako treba

    Da te zamolim, ako bi mogao dok gledas film stisnut F4 i poigrat se s postavkama slike da mi kazes jel radi sve kako treba.

    Uglavnom, da odgovorim:

    Repeat ima ukljucen je po defaultu, a moze se iskljuciti u postavkama (Ctrl+P).

    Imas i playlistu na koju mozes drag'n'dropat stvari. Takodjer te liste mozes sejvati u .npl format (obicni tekst dokument s pathovima do fajlova). Playlistu mozes pozvati s Ctrl+L (upozorenje: skin nije dovrsen za listu )

    Zaboravio sam reci da se filmovi i titlovi mogu dragdropati na player.

    Instalaciju planiram napraviti, no tek dok napravim neku ispoliranu verziju playera jer mi previse vremena oduzme stvaranje setupa, a ja svako malo dodam neke izmjene pa bi popizdio Uglavnom, kad to napravim onda cu i ponudit mogucnost downloada datoteka.

    EQ je u planu no iskreno, ne znam kako bi to izveo jer se nisam bavio previse zvukom.

    Pozdrav!

  14. #14
    Senior Member It lives by night gogs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rudeš_Metropola
    Postova
    598
    S4MUR41, si rješio problem? Jer ni meni neće iako sam instaliro taj dot Net Framework 2.0 i Direct X al isto nalazi problem i mora se zatvorit

    A.C.A.B.
    Josip Kuže 6.11.2006: "Svatko ide putem svog života, na rastanku srce kaže: Ja ću se vratiti..." Joža, hvala ti za sve...

  15. #15
    Senior Member It lives by night S4MUR41's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    nirvana
    Postova
    657
    nisam... ma izbriso sam sve to... jer neznam kak ga rijesit... uglanvom... velorien... bilo bi ljepo da ti to sto prije napravis instalaciju ^^ da se mi nemoramo zezati sa time ^^

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    mene zanima koliko vec dugo radis na tom programu? mislim prema screenovima izgleda carski

  17. #17
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Hvala

    Radim negdje oko mjesec i pol na ovome, radio sam ga za seminarski iz Prog 2 na FOIu.

    @S4MUR41 i gogs

    Ajd ak vam nije bed napisite svoje konfiguracije ovdje i error report koji da kad pokrenete player (ako ga ima).

    Pozdrav!

  18. #18
    Senior Member It lives by night gogs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rudeš_Metropola
    Postova
    598
    AMD 2400 +, 2.0 GHz, giga rama (samsung), Windozi XP Home sa SP-om 2, Leadtekova GeForse-ica GT 6600 (128 MB video mem.), Gigabyte-ov hard(40GB)...

    Ova slika SLIKAti je prikaz kaj mi se pokaže nakon što sam upalio taj Player no nisam uspio pogledat nikakav video jer se upali full screen i sve ostane crno. I onda kad ga zatvorim dođe ovaj prozor

    A.C.A.B.
    Josip Kuže 6.11.2006: "Svatko ide putem svog života, na rastanku srce kaže: Ja ću se vratiti..." Joža, hvala ti za sve...

  19. #19
    Senior Member It lives by night S4MUR41's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    nirvana
    Postova
    657
    MBO: nFORCE4 A939
    HDD: 60 GB, 80 GB
    RAM: 2x 512MB
    CPU: AMD 64
    VGA: GeForce 6600GT 128MB

    sam neke zaboravil??

    a sliku mozes pogledat u gogsovom postu ^^

  20. #20
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Hmm meni to izgledaju kao problemi s directxom.

    Ovako: Ako mozete uci u program odite u postavke (ctrl+p ili odaberite u izborniku), pod opcenito uzmite VMR7 i stisnite Prihvati.

    Pa onda pogledajte film, ako radi znaci da je problem u DXu, onda morate ponovno pokrenut instalaciju DirectXa jer se nisu instalirale potrebne komponente (eh Microsoft bezveze komplicira)

    Ako ne mozete uci onda u direktoriju od NPlayera imate poddirektorij Data. U to udjete i pronadjete fajl postavke.xml kojeg otvorite Notepadom i pod Renderer promjenite VMR9 u VMR7 i sejvate.

    Pa onda probajte film itd.

  21. #21
    Senior Member It lives by night gogs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rudeš_Metropola
    Postova
    598
    Ovak mi sve radi, sa tim VMR-om7, thnx!

    Inače jeko dobro izgleda, jednostavno a funkcionalno.

    A.C.A.B.
    Josip Kuže 6.11.2006: "Svatko ide putem svog života, na rastanku srce kaže: Ja ću se vratiti..." Joža, hvala ti za sve...

  22. #22
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Velorien
    E hvala na odgovoru, nadam se da dosad radi kako treba

    Da te zamolim, ako bi mogao dok gledas film stisnut F4 i poigrat se s postavkama slike da mi kazes jel radi sve kako treba.

    Uglavnom, da odgovorim:

    Repeat ima ukljucen je po defaultu, a moze se iskljuciti u postavkama (Ctrl+P).

    Imas i playlistu na koju mozes drag'n'dropat stvari. Takodjer te liste mozes sejvati u .npl format (obicni tekst dokument s pathovima do fajlova). Playlistu mozes pozvati s Ctrl+L (upozorenje: skin nije dovrsen za listu )

    Zaboravio sam reci da se filmovi i titlovi mogu dragdropati na player.

    Instalaciju planiram napraviti, no tek dok napravim neku ispoliranu verziju playera jer mi previse vremena oduzme stvaranje setupa, a ja svako malo dodam neke izmjene pa bi popizdio Uglavnom, kad to napravim onda cu i ponudit mogucnost downloada datoteka.

    EQ je u planu no iskreno, ne znam kako bi to izveo jer se nisam bavio previse zvukom.

    Pozdrav!
    hmmm .. i ja imam problem - kada otvaram glazbu (što sam dosad otvarao) sve mi radi no kad pokušam otvoriti bilo koji film jednostavno se pojavi full screen mod ali nema slike - no kad stavim da je VMR 7 onda sve radi pa sam ostavio VMR 7. Postavke slike mi koliko sam ja vidio ne rade - probao sam promjeniti sve opcije pod onim prozorom koji se pojavi kada pritisnem F4 ali video prozor uopće ne reagira. Reagira jedino kada ručno dođem do ruba pa promjenim veličinu
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  23. #23
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Te ti postavke ne rade zato sto je VMR7 eksperimentalan (tek sam ga nedavno uveo) jer sam se prije fokusirao na VMR9 koji nazalost zahtjeva Managed DirectX 2.0 koji mozes naci u ovom novijem DirectXu na koji sam stavio link.

    Vrlo je vazno da taj DirectX instaliraj poslije dotNet Frameworka 2.0 jer se inace nece instalirati MDX (samo ponovno pokreni instalaciju DXa i instalirati ce sve potrebno).

    Zato nisam ukljucivao datoteke i stavio setup jer Microsoft ima neka glupa ogranicenja pa ne smijem vam dati pojedinacno dllove (a i vrlo je tesko natjerati da sve radi kako treba) nego moram ukljuciti i cijeli DX redistributable sto tezi nekih 50 mb.

    Kad na to dodas dotNet 2.0 koji ima 22 mb, dobijem instalaciju od oko 74mb za player koji ima jedva 2 mb . To mi je i glavni nedostatak, no player mi je trebao brzo pa sam se odlucio za C#.

    Ako imas vec taj dx koji sam dao onda fakat ne znam. Uglavnom testirao sam player dosad na negdje 7 razlicitih strojeva i svi problemi su uglavnom bili vezani za nedostatak MDXa pa je to najvjerojatnije to.

  24. #24
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    252
    Evo iman i ja jedan error,instalira san program i neće mi da pokrene bude neki error.Evo ti slika pa sam vidi i reci mi šta treban napravit ako znaš!!!

    http://img79.imageshack.us/img79/9390/sshot1pg6.png

    Instalira san "Dot Net Framework 2.0"i iman "DirectX 9.0c"

    Štaaaa Neee Valjaaaa....!!!

    A evo da ti i malo pohvalim programrogram mi je dobar kako vidim po slikama,bravo dobro si se trudija da ga napraviš!!!

    VerY GooD JoB....

  25. #25
    Senior Member It lives by night gogs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rudeš_Metropola
    Postova
    598
    Meni sad rade sve kak treba, tak izgleda. I ove opcije sa slikom rade, al to je malo loše napravljeno jer dok klikaš na omjer, uopće ne skužiš da se nakaj promjenilo, al mijenja se. A nema nikakvog gumba recimo "Prihvaćam promjene" nego moraš otić na x u kutu.

    A.C.A.B.
    Josip Kuže 6.11.2006: "Svatko ide putem svog života, na rastanku srce kaže: Ja ću se vratiti..." Joža, hvala ti za sve...

  26. #26
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    E fakat ne znam, mozda sam izbacio verziju kojoj nesto fali

    Uglavnom, ajd svi kojima ne radi napravite ovo:

    Odite start->run i upisite dxdiag

    I onda stisnite gumb save all information (napravi se mali txt) i postajte ovdje ili mi posaljite na mejl ( darthvelorien@gmail.comS). Tako cu najlakse vidjet jel fali sta

  27. #27
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    imam modem pa mi je teško to sve skidati, postoji li neki način da se samo uprade-a na noviju verziju - da nemoram sve skidati (Microsoft ili Windows Update ili nešto slično)
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  28. #28
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Kako sam i sumnjao, svima vam fali DirectX novije verzije

    Znam da je prevelik stvarno (i za adsl), no mislim da se moze nabavit na novijim igrama (mislim da ES IV: Oblivion ima taj noviji) ili neke novije igre od Obliviona sigurno imaju instalaciju DirectXa pa probajte nesto s tim skemijat.

    Upgradea nazalost nema jer microsoft taj managed dx seli u nekakav njihov XNA framework koji je jos u izradi.

  29. #29
    Senior Member It lives by night gogs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rudeš_Metropola
    Postova
    598
    Hm, još sam našo zamjerku, mislim da nije ovaj put do DX-a il kaj već...
    Uglavnom, nisi baš ravnomjerno rasporedio kad se pojačava i smanjuje zvuk, tak da osjetim razliku samo od 60 pa do 100, a od 50% pa na niže skoro niš ne čujem.
    Ak je tu neka greška ispravi je, i još jedan banalni savjet koji mi je trenutno pao na pamet, kad sam smanjiš volumen na 0 nek se automatski prekriži onaj zvučnik(MUTE)

    A.C.A.B.
    Josip Kuže 6.11.2006: "Svatko ide putem svog života, na rastanku srce kaže: Ja ću se vratiti..." Joža, hvala ti za sve...

  30. #30
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    15
    Da mislim da sam nesto zeznuo, no nije preveliki bed pa jos nisam stigao ispravit

    Hvala na savjetu vidis to sam potpuno zaboravio (prekrizit mute). Pozdrav!

Slične teme

  1. video player
    By sheela in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 04-10-2010, 12:11
  2. Odgovora: 17
    Posljednji post: 09-05-2010, 11:56
  3. MP4 player
    By la50 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 13-02-2010, 19:39
  4. Najbolji video player?
    By Durin in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 10-07-2008, 13:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •