Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 33

Tema: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    29.3.2010. NVIDIA je poprilično zakasnila u utrku za DirectX 11 dio tržišta i mogli bismo reći kako je ATI upravo zahvaljujući vremenskoj prednosti, ali i cjenovnoj nekoliko koraka ispred Nvidije.
    Novi GeForce GTX 470 i 480 izašli su na tržište, a uskoro bi se trebali pojaviti i u hrvatskim trgovinama hardverom, no kako zasad stvari stoje, viša cijena od aktualnog Atijevog DX11 rješenja nije opravdana i performansama koje su tek 10 do 15% bolje od Radeona HD 5870.

    Planirate li svejedno kupiti novi GeForce?

    Raspravite o tome i na PC Playovoj Facebook stranici!

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Investiciju u jednu od dvije navedene grafe nikako ne dolazi u obzir ukoliko nisi nvidia fanboy.
    Prevelika cijena, temperatura koju proizvode i potrašnja koju imaju su nenormalne i odnos cijne i performansi koji nikako nije isplativ.
    Nvidia je ovom serijom failala. Vjerujem da će kupaca biti ali to sigurno neću biti ja, moja 4890 i dalje veselo žvaće sve što joj serviram.
    booyaka



  3. #3
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Nema šanse. Ne isplati se toliko novca davati za jedan komad hardvera. Sve to prebrzo zastarjeva da bi opravdalo uložen novac.


  4. #4

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Skupo i neisplativo trenutno, vidjet ćemo kako će nvidia razviti drivere i kako će se cjene kretati. Teško će ATiu konkurirati po omjeru perfomansi cjene.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    ko ima love taj ce si i uzet
    ja planiram ponovno novu nvidijnu zvjerku strpat za godinu dana, znaci sljedeca serija otprilike
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  6. #6
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Pa bome i moja 4770 sve još uvijek vrti na high. Osim GTA 4 naravno. Clock je na default. Mislim da će mi ta grafička podurat još bar pet godina.

  7. #7

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Dok god nVidia ima PhysX... jel'te.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    lol,ne planiram.
    Ova serija je rezervirana jedino za fanboye i tatine sinove.
    Ne planiram mijenjat grafu dok nvidia ne izbaci neku poštenu seriju poput 8xxx ili dok ati ne izbaci novu seriju.

  9. #9
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    274

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Hah,možda bi i kupio da mi pare rastu u vrtu...Ovako ne...

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    bez ikakve dileme , NE !
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  11. #11
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    9600GT će me služit još neko vrijeme

    Živi bili pa umrli

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    ma ja cu ju kupit pa kud puklo =P

  13. #13
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa bome i moja 4770 sve još uvijek vrti na high. Osim GTA 4 naravno. Clock je na default. Mislim da će mi ta grafička podurat još bar pet godina.
    i moja 8600gts. Kada kupim veci monitor promjenit cu za neki model iz 9800 serije za nekih 500, 600kn. Ovo je naprosto bacanje novaca u vjetar.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #14
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Ako su performanse 10% bolje odmah kupujem. Pošalica mala. Možda kada bih slagao potpuno novu konfiguraciju.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    I moja 9800 gt sve probavlja, miran sam jos neko vrijeme, kad budem kupovao novi komp valjda ce do tad nvidia izdati jos koju grafu dobru, ali i jeftiniju ovo je preskupo. ATI nikada vise ne uzimam, jer sam imao 3 grafe prije od ATIJA i stalno mi se je javljao problem sa vpu recoverom.

  16. #16
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Nemam ni za žvaku a kamoli novi hardware...mozda za nekih 3-4 godine heh

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Čini se da je dans 4870x2 ili 4890 best buy. Te 5850 overclockat.

    Preskupo... featuresi su pre skupi a nisu nešto, tesselation nije ništa posebno još...
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  18. #18
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    = Citat = Izvorno postao IgGy
    .....i performansama koje su tek 10 do 15% bolje od Radeona HD 5870.

    Bravo... di si cuo taj vic?

    Naravno danecu kupiti... a razloga je gomila...
    - fermi - najgori chip koju je izrodila nevidia...
    - nikad mi nije palo napamet kupiti grafu koja je skuplja od cjele moje konfiguracije koja je... negledmoli graficku... svako derište iz kvarta svršava kad čuje šta je unutra...
    - nemam dovoljno jako napajanje za taj bulšit. možda bi se usudio spojiti dvije 5850 na trenutno napajanje ali jednu ovakvu? nikako.. pa da mi još izgori? 300W je previše za jednu grafu.
    - neplaniram peci cevape u kompu... a kad se pricalo o ATI 4850 na 80 stupnjeva sa jendoslotnim hladnjakom onda su ih svi pljuvali a sada kada nVIdia napravi 90 stupnjeva sa dvoslotnim hladnjakom sa 5 cjevi za odvod topline onda nikom ništa... to je normalno. fanboyizam? > i još nešto u vezi temperatura. ATi je iste grafe za godinu dana na tržištu usavršio tako da sada iste neprelaze 50 stupnjeva a nvidia je fermi radila.... puno predugo i onda nam izbace ovaj roštilj. loše
    - problemi pri izradi samog čipa. tek svaki 4 je izašao ispravan... ko zna koliko ih je još izašlo nepotpuno ispravnih, trenutno svi rade kako spada ali što ce sa lošijim primjercima biti za pola godine-godinu dana prženja na onakim temperaturama. možda ništa ali svejedno nebi želio to slučajno isprobavati na svojoj koži.
    - moj komp nebu u skorije vrjeme vidio drivere koji, za pocetak uništavaju samu grafičku!!! (zadnja afera sa driverima...) pa onda mi prestaju raditi usred igre, dosta sam se toga nagledao...

    Nisam nikakav fanboy što se tiće grafa (samo sam AMD fanboy oko procesora ) ali ovo u kakvom je stanju nvidia je kriminalno. nemislim si toliko problema i rizika stavljati ku komp.

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    zapamti svaki proizvod ima svog kupca

    ja uopce ne sumnjam da ce se sve kartice koje puste u prodaju biti prodane,i ne mislim da je fermi najveci fail,katice jos nisu ni izasle a vi vec opako flejmate kako ce fermi propast i neke fore

    ja sam uvjeren,tj. siguran sam da ce se naci kupci i unatoc tome sto se kartica zagrijava do 100C ipak ima jamstvo 2 godine i boli me ćošak hoce li riknut u tom roku

    ljudi moji,nisu jos kartice ni izasle kako treba a vi vec osudujete,2 kartice ne znace nista to je samo pocetak...vidjet cemo kako ce se stvari odvijati dalje.

  20. #20
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Al je cinjenica da Nvidia debelo kasni. Ati je u ovih pola godine napravio ogroman profit na dx11 karticama posto su ih isporucili preko 6 milijuna i korisnici su vecinom jako zadovoljni. Tesko ce Nvidia to nadmasiti.
    Imaju srece da sam njihov fanboy
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  21. #21
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postova
    638

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    kada bi se našlo novaca volio bi isprobati koju od njih, ali pošto se trenutno para nema ništa od te sreče

  22. #22
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Šako@ nesumnjam ni ja da ce kartice biti prodane ni da ce nVIdia "propasti" zbognjih, ali sam naveo razloge koji se meni nesviđaju

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    fermi je fail....

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Da, ATI je još uvijek isplativija... puno... Možda 2011 Nvidia nešto izmisli... I ovaj 3D nije nešto posebno, a vidim da jako šteti. Počeli su stavljat oznake za to. Nešto kao što cigarete imaju gore .

    a ovi tesselation je veliki fail, opet...Makar... koi k če mi danas bolje grafika, umjesto da rade bolji engine, kao što Crysis ima, pa če igra izgledat bolje, modeli ionako igledaju super... fizika, participli... collision najviše ! Neka bedaci na tome malo prorade. Taj collision me tako nervira u igrama, alergičan sam na to. Pogotovo dok puška viri kroz zid -.-' .
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  25. #25
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    U DX11 Fermi ima jednu veliku prednost nad 5870 a to je takozvana teselacija (tesselation). Ne ulazeći u tehničke detalje preduboko, radi se o fićeru DX11 koji omogućava ogroman broj poligona u scenama, EfrSaIY0YQA. Adut Fermija (konkretno GTX 480) je da izvodi tu teselaciju do 8 puta brže od 5870. Jedini problem je što proizvođači igara još ne koriste teselaciju u toj mjeri da bi razlike u igrama bile toliko drastično vidljive, pa ćemo o ovome moći govoriti kao o nečemu jako važnom tek kada se pojavi neki naslov koji će to demonstrirati puno više od postojećih igara tipa Metro 2033 i AVP na kojima se za sada jedino može uočiti u malo većoj mjeri, no još uvijek nedovoljno u odnosu na prave mogućnosti. Nvidiji pod hitno treba neka nabrijana igra koja će to moći pokazati u svom svjetlu, no baš se na vidiku ne nazire niti jedan naslov u skoro vrijeme, pa bismo mogli reći da je Fermijeva najnaprednija mogućnost za sada još uvijek puno ispred svog vremena u praktičnoj primjeni i to mu je najveći problem.
    EDIT: Ovaj petak sam bio na Nvidijinoj prezentaciji Fermija i još jedne stvari o kojoj ću pisati uskoro u PC Playu. Mada to oni nisu direktno izrekli, vidljivo je da su pomalo razočarani zbog loše podrške proizvođača igara. Ja sam se našalio pa sam rekao da se u Hrvatskoj to radi tako da trebaš samo naći pravu osobu kojoj ćeš rođendanski poklon poslati na tekući račun. Ne znam zašto im to nije bilo smiješno
    EDIT 2: BTW, kolege u VidiLabu su testirali GTX 480 (biti će u idućem broju Vidija kroz koji dan), malo sam se i ja motao tamo i zaključio sam kako će im najveći problem biti prikazati na screenshotovima razlike između screena s teselacijom i bez, pa bi čitatelji mogli pomisliti da su stavili dvije iste sličice u časopis
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  26. #26
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    U DX11 Fermi ima jednu veliku prednost nad 5870 a to je takozvana teselacija (tesselation). Ne ulazeći u tehničke detalje preduboko, radi se o fićeru DX11 koji omogućava ogroman broj poligona u scenama, EfrSaIY0YQA. Adut Fermija (konkretno GTX 480) je da izvodi tu teselaciju do 8 puta brže od 5870.
    Da izvodi 8 puta brze teselaciju je ne moguce i ne realno. U rezultatima koji su dobiveni sa jedne vanjske stranice dolazimo do rezultata:

    5870 - 646 BODA-AVERAGE FPS 25
    GTX480 - 722 BODA-AVERAGE FPS 29
    GTX470 - 480 BODA-AVERAGE FPS 19

    Dakle nema ikakve sanse da bi jedna ati 5870 kartica mogla biti 8 puta sporija za teselaciju od jedne gtx480 kartice.

    Govoreći o jednom metrou 2033 vidi se iz neba da je podrska bolja za nvidijine kartice pa tako ati 5870 gotovo pa gubi naspram gtx470 a kamoli ne protiv gtx480. Upravo zbog tog razloga neki mogu pomisliti da se gtx480 puno bolje drzi u teselaciji naspram 5870 sto u biti nije prava istina. Nvidia jest nesto brza no ne toliko ako bi pogledali neki sintetički benchmark koji je samo za benchanje teselacije i nema popusta ni za ati ni za nvidiu.

    Isto tako vrijedi napomenuti kako se ati nekako vise brine sve cescim izdavanjem drivere i poboljsavanjem performansi dok se nvidia vise fokusira na popravak perfomasi kod vise kartica odjednom (SLI).

    Dakle ako rezimiramo stvari nema skoro pa ni jednog razloga zasto kupiti gtx480 pored 5870 kartice osima ako smo teski nvidia fan ili ne mozemo spavati bez CUDE. Manja potrosnja,tisina,manje temperature, niza cijena,cesci fixevi novim driverima samo su jedne od prednosti ATi-a u ovom trenutku naspram nvidie.

    Stoga ne kazem da gtx480 nije brza odnosno najbrza kartica na trzistu i da nije brza od 5870 no ipak perfomansama ne opravdava toliku razliku kao ni svim ostalim stvarima koje sam vec ranije naveo. S obzirom da je ati 5870 tokim izdavanja na trzistu tezio 399$ dok danasnja gtx480 na izlasku tezi 499$ ja bih jako dobro razmislio na sto pametnije potrositi 99$ sto ipak nije mala svota za nas smrtnike ove skupe drzave. A opet s druge strane 99% korisnika koji pucaju na ovaj rang kartica ni ne razmisljaju previše o cijeni, pa im je svejedno dal ce dati i do 1000kn više samo za 10% više performanse.

    Dok dođe pojeftinjenje evo nama i gtx460,gts460,450 i 440 koji budu kud i kamo zanimljivije solucije, no ne još tako brzo s obzirom da nvidiji nije previše poznata rijeci "pojeftiniti" u doba kad im GF100 košta ko suho zlato.

  27. #27
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Obzirom da sam vidio rezultate uživo, možeš zaboraviti podatke s "jedne strane stranice", osim ako možda misliš da su mi dali šušku da lažem
    No ponavljam, to nema nikakve primjene u igrama da bi se u njima vidjele tolike razlike, radi se o demoima koji su sigurno složeni tako da nose vodu na mlin Nvidiji. Ovo su dakle krajnosti pa se ne treba držati toga, nisam rekao da ćeš u igri dobiti 8 puta bržu teselaciju. Inače nema šanse da bi osobno kupio grafičku po toj cijeni da bi mogao povlačiti kožicu na par demo benchmarka, dok ne vidim primjenu u igrama u toj mjeri i dok se cijene ne upristoje, ova grafička je zadnja stvar koju bi si ubo čak i da imam para s kojima ne znam što bi
    EDIT: BTW, ima tu puno stvari koje ne idu u prilog Fermiju, ali bih to ostavio za časopis
    HINT: U prezentacijskom stroju je bilo napajanje od 1200W. Taman se fino slaže s Jadrankinim skorim poskupljenjem struje
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  28. #28
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Kuzim te...

    Evo tih staza:

    http://www.youtube.com/user/trubritar?b ... Qa97-ApWvc

    Vidi se koliko glade u pojedinim situacijama ide gtx480...i mora ici s obzirom da je nvidia potratila dosta vremena dok je jos 5870 vani...

    No dok teselacija bude primjenjena u igrama kako spada evo vec atijevog novog aduta, a vec vec i bolje ispeglanih drivera kao i nadmoc "napravljeno da ide dobro na nvidia/ati grafama".

    Dakle opet banana

    Takoder je veoma zanimljivo vidjeti 4x gtx480 u radu kada crpe preko 1500w struje

    http://www.youtube.com/user/trubritar?b ... Y8uppkjwL0

  29. #29
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    EDIT: Ovaj petak sam bio na Nvidijinoj prezentaciji Fermija i još jedne stvari o kojoj ću pisati uskoro u PC Playu. Mada to oni nisu direktno izrekli, vidljivo je da su pomalo razočarani zbog loše podrške proizvođača igara. Ja sam se našalio pa sam rekao da se u Hrvatskoj to radi tako da trebaš samo naći pravu osobu kojoj ćeš rođendanski poklon poslati na tekući račun. Ne znam zašto im to nije bilo smiješnoS
    Vjerojatno zato što im je to vec rutina pa su navikli...
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    S obzirom da je ati 5870 tokim izdavanja na trzistu tezio 399$ dok danasnja gtx480 na izlasku tezi 499$ ja bih jako dobro razmislio na sto pametnije potrositi 99$
    Sjedi, 1


    Btw. post

  30. #30
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Hoćete li kupiti novi GeForce GTX 470 ili 480?

    Uracunat shipping 2$

Slične teme

  1. Hoćete li ikad prestat s gamingom?
    By Daniel666 in forum Pepeljarom u gimpa
    Odgovora: 398
    Posljednji post: 02-05-2011, 00:39
  2. Hoćete li podforum Cheats @ Hints
    By W1k1n6 in forum PC Play Forum
    Odgovora: 109
    Posljednji post: 09-07-2010, 16:05
  3. Dijelovi za novi komp 4700 kn (novi komp)
    By in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 05-06-2008, 20:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •