Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: 1.5 volta na Phenomima II

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    338

    1.5 volta na Phenomima II

    Bas gledam po forumima i mnogi udaraju 1.5 volta Phenomima II 965 za 4.0 ghz 0-24h.e sad mene zanima dali procesor gubi potencijal za overclock na tim malo visim voltazama?znam da Phenomi II nisu osjetljivi na napon kao sto su Intelovi procesori ali svejedno to su malo povece voltaze za 45 nm procesore
    Bojkotirajmo Asrock...ne kupujte otpad....

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Trebalo bi utjecati na OC potencijal ako ga uspiju natjerati na 4,0 ghz stabilno 24/7, ali mislim da također drastično utječe i na životni vijek procesora. Mislim da je to malo previše za CPU.

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Trebalo bi utjecati na OC potencijal ako ga uspiju natjerati na 4,0 ghz stabilno 24/7, ali mislim da također drastično utječe i na životni vijek procesora. Mislim da je to malo previše za CPU.

    A to tvoje misljenje je utemeljeno na?
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  4. #4
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    definitivno skrati životni vijek, sve ovisi kolko ga ti misliš pržit. Ak ga ne diraš može recimo 20 godina bez problema radit, ak ga mrcvariš npr 10. A realno bu tak i tak za 5-6 u smeću već završio jer bu ga vrijeme prešlo.

    Živi bili pa umrli

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Posto to tvrdis definitivno, testiro si ili posjedujes link gdje su rezultati istih testiranja?
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    ma daj to su nebuloze,1.5V nije nista za proc,ako ga adekvatno hladis izdrzi preko 6-7 godina tako,ne vjerujem da ce ga toliko imati

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao Čux
    definitivno skrati životni vijek, sve ovisi kolko ga ti misliš pržit. Ak ga ne diraš može recimo 20 godina bez problema radit, ak ga mrcvariš npr 10. A realno bu tak i tak za 5-6 u smeću već završio jer bu ga vrijeme prešlo.
    Pa normalno da mu skraćuje životni vijek.

    Neće raditi 30 godina, nego recimo 20 godina...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Ali ako ga stavis na Asrock plocu svi su izgledi da ces mu produzit radni vijek za barem 15 godina, za razliku od Gigabyte ploca koje svakom, ali bas svakom procu skrate radni vijek za barem 10 godina!
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    LoL, ploča nema veze s tim...

    Dapače, pogledaj 486 procesor. I dan danas su ispravni i HASA tvrdi da su najpouzdaniji,
    te im neki primjerci "lete" i slijeću na razne mjesece/planete,
    jer oni preživljavaju sve i svašta.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Ak se dobro sjecam prije 2-3 godine su me ucili da proc moze trajat 20ak godina (u stalnom pogonu ofc) a isto tak se sjecam da je neko prije godinu dana spominjo da je od dolaska DDR3 memorije trajni vjek procesora drasticno smanjen na nekih 5-6 godina... E sad nezz jel to neko lupio ili ...

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ak se dobro sjecam prije 2-3 godine su me ucili da proc moze trajat 20ak godina (u stalnom pogonu ofc) a isto tak se sjecam da je neko prije godinu dana spominjo da je od dolaska DDR3 memorije trajni vjek procesora drasticno smanjen na nekih 5-6 godina... E sad nezz jel to neko lupio ili ...
    Kako god bilo, procesor nećeš imati više od 5-6 godina maks maksimuma.

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Baš to. Da ti traje samo 3 godine, ionako je nakon tog ciklusa zastario, i zanemarivo loš.

    Recimo za 3 godine će ti "low end" procesori od AMD-a, za 300-400kn biti snažniji od danas "high end-a".

    Eksponencijalno brzina raste, tako i broj jezgri, širina i brzina sabirnice i još tisuće faktora..
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  13. #13
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ak se dobro sjecam prije 2-3 godine su me ucili da proc moze trajat 20ak godina (u stalnom pogonu ofc) a isto tak se sjecam da je neko prije godinu dana spominjo da je od dolaska DDR3 memorije trajni vjek procesora drasticno smanjen na nekih 5-6 godina... E sad nezz jel to neko lupio ili ...
    Kako god bilo, procesor nećeš imati više od 5-6 godina maks maksimuma.
    Istina... necu ja ali ce moja sestra...

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Baš to. Da ti traje samo 3 godine, ionako je nakon tog ciklusa zastario, i zanemarivo loš.

    Recimo za 3 godine će ti "low end" procesori od AMD-a, za 300-400kn biti snažniji od danas "high end-a".

    Eksponencijalno brzina raste, tako i broj jezgri, širina i brzina sabirnice i još tisuće faktora..
    Da slabiji ce biti ali sve to sve sporije zastarjeva.
    Recimo moj Athlon 3500+ je bio vece sranje kada je bio star 3 godine nego Athlon x2 6000+ koji je star 3 godine.

    U svojoj kanti mislim ovaj 955 držati barem 4 godine a za web i CoD je to mala zvjerka, kako sada tako i naredne 4 godine

  14. #14
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    14

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao Shaka
    ma daj to su nebuloze,1.5V nije nista za proc,ako ga adekvatno hladis izdrzi preko 6-7 godina tako,ne vjerujem da ce ga toliko imati
    ma nebuloze zato i krepaju i pod dobrom pumpom kad ga nasaftaju na 1.6V, uracunaj i kvalitetnu plocu i pwm regulator koji nije predviden za raspon od 0.3V-2.5V


    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    LoL, ploča nema veze s tim...

    Dapače, pogledaj 486 procesor. I dan danas su ispravni i HASA tvrdi da su najpouzdaniji,
    te im neki primjerci "lete" i slijeću na razne mjesece/planete,
    jer oni preživljavaju sve i svašta.
    Vidim da je lega kulaslejv glavni zabavljac ovdje

    Inace kaj mislis zakaj ih nasa salje po planetima. Zbog odlicne pouzdanosti. Mozda. 486 iirc bila na nekih 500nm (0.5µm) a poslije su dx4 bile na 350nm i trosile koliko 10W. uglavnom to ti je na danas obsolete procesu al recimo aktulanom tamo 2004 za upogonit "staru fabriku" od 130nm super dobijes u shrinku proc kaj trosi 500mW, x86 i 1/16 originalnog dizajna na 500nm. I do 130/180nm su koristili al interkoneksn kaj se malo vise grijal i trebal bit masivniji znaci imas tu jos odokativne redukcije na nekih 4-5% originalne velicine i mozda 250mW potrosnje. A namsa moze vozat programe kaj im je studentarija izradila jos u 80im na 286icama. Uh OT

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ak se dobro sjecam prije 2-3 godine su me ucili da proc moze trajat 20ak godina (u stalnom pogonu ofc) a isto tak se sjecam da je neko prije godinu dana spominjo da je od dolaska DDR3 memorije trajni vjek procesora drasticno smanjen na nekih 5-6 godina... E sad nezz jel to neko lupio ili ...
    Dobro su te ucili pa Voyager je jos ziv nakon 30g+ s diskretnom logikom . Uglavnom sto kompliciranije cudo to lakse krepa

    Ince ekipa brije o 1.5V. Coppermine je radio (180nm) na 1.475V @950Mhz. Tualatin (2001) na nekih 1.425-1.450 (1.4GHz). Je dali su se oni "dobro klokati" al ni saftanje preko 1.7V Tulcima jednostavno nije puno pomagalo dodjes do 1.7GHz s 1.55V recimo ako je bolji primjerak pa slobodno odvrci napon sam bus ga skuril. :deda: Uglavnom to je bilo na 130nm. Osobno znam neke AXP (tbredB-barton) kaj rade na 1.7V vec 7g (24/7 vise manje) i jos je zivo ak ocistis kulla. Je pece se na 65C i to je normalno bilo kao i za p2 kj su se pekli na 90C OCani s 300 na 600MHz.

    Uglavnom cisto sumnjam da je zdravo 45nm procesor (45nm!!) vrtit na 1.5V u slijedecih 10g. plus kaj je nekad to samo bio CPU, danas kao sto kolega kaze tu je memorijski kontroler (eh te sve skurene grafe) pa PCIe pa uskoro GPU.
    Za A64 65nm SOI je 1.5V bio neki max za voznju 24/7, 1.7V za 90nm SOI proceve. 130nm SOI isto nije daleko nekih 1.8V. Isto kao i AXP (tbred-barton ako si ga tad imao s cim ohladiti) 1.85-1.9V, al to je bilo przenje za proceve s golim heatsinkom. Uglavnom soi ne voli puno voltaze prek dizajnirane granice, kaj da da. Bolje ga smrznut kad vec K10 nema cold bug pa vidjet dokud ide nego diztat voltazu.

    Evo nadam se da sam pomogao nekom kaj misli ostetiti proc, pa ga proslijedit nekome. Evo i dva usputna ss od lika (judgementofgod.AT.overclock.net) pa ga pitajte s kojom je to pumpom testirao.
    hyyp://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=979960
    hyyp://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=797787

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    U svojoj kanti mislim ovaj 955 držati barem 4 godine a za web i CoD je to mala zvjerka, kako sada tako i naredne 4 godine
    Osobno mislim da si dao puno za igrat CoD. To ide bez frke na staronm x2. Na aii x2 kaj su 1/3 cijene leti. A i grafu ubodes do te cijene (recimo 4850ka 512 nova pretpostavljam da si prosle godine uzimao samo kaj eto nije bilo aii x2). No dok starci placaju uzivaj

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao witffA2.0sC
    Evo nadam se da sam pomogao nekom kaj misli ostetiti proc, pa ga proslijedit nekome. Evo i dva usputna ss od lika (judgementofgod.AT.overclock.net) pa ga pitajte s kojom je to pumpom testirao.
    hyyp://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=979960
    hyyp://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=797787
    fixd
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=979960
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=797787
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    U svojoj kanti mislim ovaj 955 držati barem 4 godine a za web i CoD je to mala zvjerka, kako sada tako i naredne 4 godine
    Osobno mislim da si dao puno za igrat CoD. To ide bez frke na staronm x2. Na aii x2 kaj su 1/3 cijene leti. A i grafu ubodes do te cijene (recimo 4850ka 512 nova pretpostavljam da si prosle godine uzimao samo kaj eto nije bilo aii x2). No dok starci placaju uzivaj
    Ma starci škrti... sam sam sebi placo
    Da puno je al štaš kad sam u vrjeme kupovanja inao drugacije planove za gaming (tj danas ih vise ni nemam osim CoDa)
    Da znam da jedan A64 X2 5000 tera CoD ko zmaj... a ovaj 955 CoD4 tera na neki 30-40% a CoD2 (333FPS beton) tera gotovo u idleu... koda gedam filmic na youtubeu

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Dobro, mene nakon svega zanima dali je pametno stavljati tu voltažu, jer namjeravam svoga ocjediti ako je to moguće.

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Ma ako imaš garanciju stavi i 2 volta...

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Ma naravno da imam, ali neću baš sad mučiti proc toliko, samo me zanima dali je zdravo 1,5 v za 24/7.

  19. #19
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    14

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ma starci škrti... sam sam sebi placo
    Da puno je al štaš kad sam u vrjeme kupovanja inao drugacije planove za gaming (tj danas ih vise ni nemam osim CoDa)
    Da znam da jedan A64 X2 5000 tera CoD ko zmaj... a ovaj 955 CoD4 tera na neki 30-40% a CoD2 (333FPS beton) tera gotovo u idleu... koda gedam filmic na youtubeu
    Ajd dobro nisam bas htio obiteljske veze uvlacit u pricu, a poanta je bila cemu bacat lovu. A nisam bas ni starceka 5000BE spominjal nego ove danasnje jeftine aii x2 240 koji isto laganini vuku Cod i nisu bas nista losiji od Phenoma (osim po mogucnostima klokanja, manjku L3 kesha ne bas bitna stavka u starim igrama tipa CoD ) a usput se manje griju i vuku stavri gotovo u ajdlu . No dobro necemo minimizirat kad ne moramo

    Kaj ti jubito toliko resursa zdere D Znam da svaki dan sve losije programiraju u fleshu pa ubijaju starije platforme al ipak 30-40% na pii


    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Ma naravno da imam, ali neću baš sad mučiti proc toliko, samo me zanima dali je zdravo 1,5 v za 24/7.
    hm al ljudi vole sve na gotovo

    °1 jel imas potrebu za tim ?
    °2 znas nekog tko ima phenomII vec 5g u kompu (ako da mos mi PMat brojeve od lota za srijedu da odem uplatit )
    °3 ako je to za bit glavni u selu onda ko sto sam rekao ja bi radije k10 pod led stavio kad je vec zdrav i cio za takvo sto za razliku od cold buggy k8ca i vidio dokud ide nego kupovao hladnjake tipa UltaX120 ex ili stogod jace za 700kn da bi sve to kufalo na 65C

    btw. nis treba probat al ko sto ti kolega rece kad je vec do djusa onda mu drmni stogod vise od 1.5V (recimo 1.52V na 1mj pa 1.55V na 1mj 24/7 rendanja ili prekodiravanja videa i tak dok ne kaze da mu je dosta) da krepa dok je jos unutar garancije tak da znamo okvirno koji su mu maksimumi i na koji rok sluzbe

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Čuj, sve to radim iz vlastite znatiželje, ako te toliko zanima koliko proc može izdržati zašto ti svojega ne istlačiš, ti barem imaš dobar proc i ploču.

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao witffA2.0sC
    Kaj ti jubito toliko resursa zdere D Znam da svaki dan sve losije programiraju u fleshu pa ubijaju starije platforme al ipak 30-40% na pii
    30-40% sam reko za CoD4 a youtube sam uspoređivao sa CoD2


    Btw.. koi si sad ti? primjetim da nekontam pola stvri o kojima laprdaš.

  22. #22
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    14

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Čuj, sve to radim iz vlastite znatiželje.
    Pa nisi bas nesto previse znatizeljan kad bi da drugi za tebe saznaju jel 1.5V zdravo. Inace i mi ostali zelimo znat koju voltazu na dulje staze moze tvoj PII izdrzati

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Btw.. koi si sad ti? primjetim da nekontam pola stvri o kojima laprdaš.
    Jep, tesko je skontat nesto kad sve to ionako vec kuzis od prije. Vidim kak klinci ovdje ne vole novopridoslice u pjescanik

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    Ma neee sam ti piskaraj... Zanimljiv si nam

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: 1.5 volta na Phenomima II

    = Citat = Izvorno postao witffA2.0sC
    Vidim kak klinci ovdje ne vole novopridoslice u pjescanik
    Ako se smije znati , koliko imaš godina ?

Slične teme

  1. Odgovora: 17
    Posljednji post: 23-04-2010, 01:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •