Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 106

Tema: Nintendo Power - Know your roots!

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Nintendo Power - Know your roots!

    [center:3puy4xf2][/center:3puy4xf2]




    Dakle, uzeo sam malo vremena da pokažem svoju malu ali bjesnu retro koleciju NES/SNES stvarčica među kojima ima predmeta koji na Ebayu premašuju poveće svote (Npr. CIB (Complete in Box) Chrono Trigger.
    Pa da ne dužim previše, let's turn on that time machine and dive in



    S1. PAL NES (Europski NES - prima samo PAL igre ali otvorio sam ga, izvadio motherboard i modificirao mu čip (tj. preprezao jedan dio koji drži čip za MBO) i sad mogu i NTSC (Američke) igrati na njemu. No problem je što su PAL i NTSC konzole drugačijih taktova procesora pa su NTSC igre na PAL NES-u brže ili imaju nekakve probleme, a slična stvar se događa i sa NTSC konzolama kad na njima igrate PAL igre. Ovu bebu sam dobio 1992. i do danas radi kao singerica




    S2. NTSC NES (Američki - Amerikanac - Amerigo - Toster) NES



    S3. NTSC SNES (Super Nintendo Entertainment System)



    S4. NES Manuals



    S5. SNES Manuals



    S6. NES Games




    S7. SNES Games





    S8. NES CIB (Complete In Box)



    S9. ChronoTrigger CIB






    S11. Gameboy & Gameboy Advance



    S12. Gameboy & Gameboy Advance Games



    S14. DS & DS GAMES - NON RETRO







    Neke stvari nikad ne stare...

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Vrijeme postanja 13:37 = 1337 - nenamjerno?


    Ovo nemože biti slučajnost...



    BACK TO THE ROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOTTTTTTTS

  3. #3
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Jako lijepo, stvarno impresivna kolekcija.

    Sam početak mi je bio Atari, al sam jako brzo na NES prešo i praktički odraso na tome. Nažalost ostalo mi je jako malo od svega toga, konzola je krepala (NES ripoff doduše pa mi nije toliko žao) a sačuvo sam svega par igara. SNES nisam nikad dočeko jer sam nakon toga migriro na PC kao gaming platformu, a gameboyevi i kompanija mi zapravo nikad nisu toliko privukli. Svejedno i to kratko vrijeme mi je bilo dovoljno da neke igre i dan danas cijenim pa čak i igram s velikim entuzijazmom i fanatizmom. Još ak je i bratić raspoložen da skupa neš bacimo taj čas smo 15 godina mlađi, jednostavno priceless stuff.

    Podsjetilo me odma i na Retro kutak na velesajmu di je fakat bilo svačega, al ovakva kolekcija je mogla pol štanda uredno popunit.

    posebno mi je drago da ima još ljudi koji cijene ovakve stvari

    Živi bili pa umrli

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Čux
    Jako lijepo, stvarno impresivna kolekcija.

    Sam početak mi je bio Atari, al sam jako brzo na NES prešo i praktički odraso na tome. Nažalost ostalo mi je jako malo od svega toga, konzola je krepala (NES ripoff doduše pa mi nije toliko žao) a sačuvo sam svega par igara. SNES nisam nikad dočeko jer sam nakon toga migriro na PC kao gaming platformu, a gameboyevi i kompanija mi zapravo nikad nisu toliko privukli. Svejedno i to kratko vrijeme mi je bilo dovoljno da neke igre i dan danas cijenim pa čak i igram s velikim entuzijazmom i fanatizmom. Još ak je i bratić raspoložen da skupa neš bacimo taj čas smo 15 godina mlađi, jednostavno priceless stuff.

    Podsjetilo me odma i na Retro kutak na velesajmu di je fakat bilo svačega, al ovakva kolekcija je mogla pol štanda uredno popunit.

    posebno mi je drago da ima još ljudi koji cijene ovakve stvari

    Većina ovih igara je u meni izazvala NERDRAGE zbog svoje smješne težine.




    Imam još par NES acessoryesa tipa notorna "Bazooka" koja je završila na dvorištu kada sam je kao klinac zavitlao kroz prozor jer nisam mogao proći 3 level Battletoadsa.

    2-3 guna su završila u lateći prema zidu zbog Ghost'n'Goblinsa, Contre, Silver faking surfera i TMNT 3.




  5. #5
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Ja sam bio Segaš.

    OĆETE SU TUĆ A? A? A? NES JE SMEĆE

    SONIC > SUPER MARIO

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ja sam bio Segaš.

    OĆETE SU TUĆ A? A? A? NES JE SMEĆE

    SONIC > SUPER MARIO

    Šta? Sega Genesis/Mega drive šit? Kako vam ide sa x32 ono...ubaciš cd pa moraš čekati tri godine da bi dobio crveni ekran


    16 bit u jeah my ass Zašto ste trebali imati 20312034104 dodataka da bi imali pristojnu konzolu? Zato jer sucksa Igre su vam bajne...Sonic i? A i Sonic nije nešto baš, ono trčkaranje je zabavno 4-5 puta i onda mogu cartridge slobodno baciti u kantu za smeće. Legend of the fucking Zelda motherfucker. Sega Saturn? haha ono je nešto najgore što je čovjek unutar gaming industrije proizveo? Poznam možda dvoje ljudi kojima je konzola zapravo RADILA

    Mega CD

    Blast Processing Čip naljepljen na MBO koji ne služi ničemu...jedino da mogu reći kako imaju Blest Procesing...


    Nintendo Power motherfuckeeeeer

    btw.

    evo pogledaj ovo, smjeh zagarantiran: http://www.cinemassacre.com/new/?p=3378S


    U svakom slučaju, come and get some

    S


    Di su vam prenosive konzole btw? Gameboy, Gameboy Advance, DS/DSLite/DSi motherfuckers i onaj GBA je Tribal edition limited.

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ja sam bio Segaš.

    Same here.
    Nikad nisam imao priliku da kupim NES ili SNES, jebat ga kad nemam nikog u inostranstvu da donese.

    Kasnije sam presao na N64 i Playstation i onda sve ostalo. Relativno kasno sam se upoznao sa PC gamingom (negdje oko 2001-2002). Inace odlicna kolekcija.




  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Evo danas stigao još jedan CIB:




  9. #9
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Koja je to nes igra što ju imaš u 3 kopije?
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  10. #10
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Mljac, moj omiljeni MK

    Živi bili pa umrli

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Outmind
    Koja je to nes igra što ju imaš u 3 kopije?
    Nemam ništa u tri kopije... imam samo po dvije... misliš najvjerovatnije na legendarni Castlevania 2: Simon's Quest ili Ice Hockey.

  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Odlicna kolekcija....ljubomoran sam

    Inace vidi se da si fan VGN

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Odlicna kolekcija....ljubomoran sam

    Inace vidi se da si fan VGN
    Naravski.

  14. #14
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    Koja je to nes igra što ju imaš u 3 kopije?
    Nemam ništa u tri kopije... imam samo po dvije... misliš najvjerovatnije na legendarni Castlevania 2: Simon's Quest ili Ice Hockey.
    E odgovor na ovo mi je već 3. post koji mi je jučer izbrisan bez ikakvog razloga. Ne kažem da s eot događa samo meni, ali mislim ono, ide mi na živce.

    Anyway, skužio sam u čemu je bila stvar, castlevania 1 ima prilično sličan art ko i dvojka, a pošto nisam povećavao sliku, nisam skužio razliku.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Svakako bi htio sada nabaviti Casltevania Dracula X no nemogu je naći ispod 500 kn skupa sa poštarinom.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Castlevani ... e-releases

  16. #16
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    baš ti hvala, opet igram Contru ko mutav sad u zadnje vrijeme

    Živi bili pa umrli

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    No surrender... pobi te alienze u 8bit styleu.


    Fighting!

  18. #18
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Jebote dok se sjetim contre sam sebi se smijem kak sam glup bio

    Prosao sam jednom sa kolegom contru 10 puta zaredom (dok zavrsis Contru mozes nastaviti igrati opet ispocetka i bildati high score) u nadi da ce se otvoriti neki drugi lvl lol :/

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Jebote dok se sjetim contre sam sebi se smijem kak sam glup bio

    Prosao sam jednom sa kolegom contru 10 puta zaredom (dok zavrsis Contru mozes nastaviti igrati opet ispocetka i bildati high score) u nadi da ce se otvoriti neki drugi lvl lol :/

    Al teška je Contra... ima isto tako za kodove upisivati za unilimited lives ili tako nešto...sjećam se da su 90tih svi to koristili

    No da se razumijemo, svaka čast tebi i Chuxu, Contra je igretina, jedna od najboljih iz NES ere... ali ja je nikad nisam doživljavao.

    Ja sam bio više tip koji je igrao: River City Ransom, Battletoads, Legend of Zelda, Super Mario Bros. i Ninja Gaiden pogotovo. Ninja Gaiden mi je all time favorite

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Contra FTW. To sam igrao na Segi. Nego Reiko da te pitam koliko je duga Chrono Trigger koliko sati otpilike?



  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Ovisi koliko si skilled... inače je nezahvalno dosta to u vezi "play timea" jer to ovisi o igraču.


    Ja nisam neki GoSu u RPG-ima, pogotovo onim oldskool jer sam više mehanički igrač koji će igru ponavljati dok je ne nauči napamet i prođe pa sam malo kaskao sa Chrono Triggerom... nekih 25 cirka ćeš igrati...

  22. #22
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Al teška je Contra... ima isto tako za kodove upisivati za unilimited lives ili tako nešto...sjećam se da su 90tih svi to koristili

    No da se razumijemo, svaka čast tebi i Chuxu, Contra je igretina, jedna od najboljih iz NES ere... ali ja je nikad nisam doživljavao.

    Ja sam bio više tip koji je igrao: River City Ransom, Battletoads, Legend of Zelda, Super Mario Bros. i Ninja Gaiden pogotovo. Ninja Gaiden mi je all time favorite
    Je teska je Contra, ali dok si klinac i imas svega 4 igre za igrati isuzev subote i nedjelje kad posudis u obliznjoj trgovini kartridz za igranje, nije problem niti jedna igra

    Osobno meni je najbolja igra za NES, nezamjenjivi Mario Bros 3. Cak mi ni na SNES-u nije bio toliko dobar kao na NES-u makar ima bolju grafiku . E to je bila igretina i pol . Izuzev Maria i Contre, jos sam uzivao najvise u Castelvania 2 (da znam da je lol ) i u Little Nemo: The Dream Master

    Btw igra koju sam najvise puta iznajmio je bila Ninja Gaiden. I nisam je nikad uspio preci. Ali jednoga dana cu da joj se nejebem svega ^^

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Al teška je Contra... ima isto tako za kodove upisivati za unilimited lives ili tako nešto...sjećam se da su 90tih svi to koristili

    No da se razumijemo, svaka čast tebi i Chuxu, Contra je igretina, jedna od najboljih iz NES ere... ali ja je nikad nisam doživljavao.

    Ja sam bio više tip koji je igrao: River City Ransom, Battletoads, Legend of Zelda, Super Mario Bros. i Ninja Gaiden pogotovo. Ninja Gaiden mi je all time favorite
    Je teska je Contra, ali dok si klinac i imas svega 4 igre za igrati isuzev subote i nedjelje kad posudis u obliznjoj trgovini kartridz za igranje, nije problem niti jedna igra

    Osobno meni je najbolja igra za NES, nezamjenjivi Mario Bros 3. Cak mi ni na SNES-u nije bio toliko dobar kao na NES-u makar ima bolju grafiku . E to je bila igretina i pol . Izuzev Maria i Contre, jos sam uzivao najvise u Castelvania 2 (da znam da je lol ) i u Little Nemo: The Dream Master

    Btw igra koju sam najvise puta iznajmio je bila Ninja Gaiden. I nisam je nikad uspio preci. Ali jednoga dana cu da joj se nejebem svega ^^
    Jel ti znas frende koliko ljudi pljucaju po Castlevaniji 2? Pa cak i Angry Video Game Nerd? E pa i ja obožavam Castlevaniju 2 i boli me ona stvar što drugi o njoj misle. Simon's Quest ftw i bio je pretača modernim RPG-ima Nikakav to LOL nije, super je Castlevanija 2 boli te racku što drugi misle.

    Da, točno to - kad imaš malo igara puno više uživaš u njima i trudiš se. Ninja Gaiden sam sve preošao, treći nastavak je preopak ali moraš ono ponavljati konstantno i prešao bi... jebiga baš mi treba neki frend blizu da pređemo to sve skupa...ovako me svi frendovi čak zejbavaju što igram ovaj oldskuleraj.

    Dobro si me sjetio, SMB 3 je bio big boom, iako mi nikad nije ništa posebno bio... dobra je igra, jako dobra uzivao sam u njoj... (iako sam nekako više volio SMB 2 po kojem isto pljucaju i govore da nebi trebala biti "dio serijala" jer se radi o prerađevini Yume Kōjō: Doki Doki Panic zato jer su Japanci mislili da je SMB 2 pretežak za nas (Europljane i Amere) pa su nam dali ovo no poslje je *pravi* SMB 2 izašao kao SMB2: The Lost levels.

    Inače neznam ako si znao no pričao sam sa Jamesom u vezi Castlevanije (da tipa sam upoznao jednim sljedom dogadjaja i sa malo sreće ) i rekao mi je da mu je u suštini igra OK ali da ga smetaju te male peripetijice i nije imao boljeg materijala u zadanom vremenu pa ju je popljucao

  24. #24

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    De ćuti, Simon's Quest je izašao iz pakla.

    Mislim da nisam pogledao sve (ako sam ijedan, nisam baš redovit) AVGN-ove osvrte na Castlevania igre, ali ako i on dijeli to mišljenje onda se slažemo, posebno one besmislene "zagonetke" koje nisam znao riješiti godinama dok se nisam upoznao sa internetom, našao rješenja i prošao. To je jednostavno zlo, što je šteta jer su ostale Castlevania igre izvanredne (sa iznimkama, posebno ona nakaznost sa Nintenda 64), a o glazbi da i ne pričam. Vjerojatno jedna od najupečatljivije iz te ere.

  25. #25

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Odma na PS :D
    @me barem

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    De ćuti, Simon's Quest je izašao iz pakla.

    Mislim da nisam pogledao sve (ako sam ijedan, nisam baš redovit) AVGN-ove osvrte na Castlevania igre, ali ako i on dijeli to mišljenje onda se slažemo, posebno one besmislene "zagonetke" koje nisam znao riješiti godinama dok se nisam upoznao sa internetom, našao rješenja i prošao. To je jednostavno zlo, što je šteta jer su ostale Castlevania igre izvanredne (sa iznimkama, posebno ona nakaznost sa Nintenda 64), a o glazbi da i ne pričam. Vjerojatno jedna od najupečatljivije iz te ere.

    Ja i Sickmanoo ćemo te za jaja objesiti zbog ovog )


    btw. Simon's Quest mi ima najaču glazbu na cijeloj NES konzoli što se tiče repozitorija igara EjazC45Qkww

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Za muziku je istina, to i Metal Gear ubjedljivo najjace.

    _MM_Q0nf ... re=related




  28. #28

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Ma možete mi raditi što hoćete (wait... Sick je u pitanju, scratch that), ali mislim da nitko zdrav neće dovesti u pitanje glazbu Castlevanije. Moj favorit je vjerojatno Dance of the Holy ManSiz Super Castlevania 4.

    Suludo je kako se osjeti skok na novu konzolu po pitanju zvuka kad usporediš ove pjesme.

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Ma možete mi raditi što hoćete (wait... Sick je u pitanju, scratch that), ali mislim da nitko zdrav neće dovesti u pitanje glazbu Castlevanije. Moj favorit je vjerojatno Dance of the Holy ManSiz Super Castlevania 4.

    Suludo je kako se osjeti skok na novu konzolu po pitanju zvuka kad usporediš ove pjesme.

    Jep. Slažem se u vezi muzike... Souji Taro i Masanori Adachi su odradili odličan posao.

    No ipak Bloody Teras mi je više ka srcu, no da... Dance of the Holy Man (inače trvijalno - ova se pjesma u testnoj fazi zvala "Vampire Killer" no preimenovali su je jer je već postojala jedna pjesma u Castlevanija sagi ) odlična je. .

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Nintendo Power - Know your roots!

    Moze se reci da citav Castlevania ima odlicnu muziku.
    Nego neki dan sam naisao na USB nes-like joystick u nekoj radnji, steta sto nemam para da ga kupim.




Slične teme

  1. Crowns of Power
    By Bero4000 in forum MMOG
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 29-09-2009, 09:07
  2. Power calculator...
    By Don Kihot in forum Konfiguracije
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 16-08-2009, 07:00
  3. Low Power State
    By Bartuc in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 26-04-2009, 12:33
  4. RPG roots...
    By Valtiel in forum Gaming općenito
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 12-08-2008, 20:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •