Stranica 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 245

Tema: Masseffektizam

  1. #61
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Masseffektizam

    Bez obzira na to koliko je ME2 zakon, prelaženje igre više od dva puta uzastopno je previše. Ipak je dosadila meni na polovici drugog prelaska.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  2. #62
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Masseffektizam

    Kao prvo, Masseffektizam nije riječ, Opera mi ju je podcrtala.

    Kao drugo, počelo mi je ići na živce to vaše klasificiranje igara. Tehnologija ide naprijed i samim time dolazi do evolucije RPG žanra. Po vama, RPG je izumro sa Neverwinter Nights. Danas se rade brutalne animacije i jednostavno ne možeš očekivati da će se raditi igre poput Baldur's Gate i sl, to je povijest. Danas se teži prezentaciji, tako da dobiješ filmski dojam igre.


    Što RPG u gamingu podrazumijeva?S- NE Wiki definicije, u PC igrama...

    - dijalozi, odabir u dijalozima, odabir u akcijama svog avatara, inventar, loot sistem, levelane iteme, experience ili neki drugi skill sistem, razvoj lika (skill tree ili sl.), dubok lore, mehanika u ovisnosti sa skillovima/talentima.

    Što od toga Oblivion ima?S- SVE. Igra možda je smeće, dosadna, monotona, maloumna, površna, generička, jadna, konzolaška, pojednostavljena itd., ali je i dalje RPG!

    Što od toga Mass Effect ima?S- Opet SVE. Koja je razlika između Mass Effect i recimo Vampire Bloodlines? Bloodlines svi smatraju RPG-om, a igra je ISTI KALUP kao Mass Effect samo sa nižim stupnjem prezentacije i drugim settingom.

    Što od toga ima STALKER?S- Sve osim experience/skill sistema, on je zamijenjen nadogradnjom oružja, te nema dubinu dijaloga pošto nije čistokrvni RPG. Ali bez imalo rezerve mogu reći da je Stalker FPS sa dobrom dozom RPG-a. Nije u rangu DeusEx-a koji ima i EXP sistem i fenomenalne dijaloge, ali je i dalje FPS-RPG kombo.



    Previše analizirate žanrove i pritom izmišljate svoje žanrove. Istina i ja to radim, ali koga zavaravate svojim upadima - "to nije RPG", "to je platformer", "to je fantasy FPS" To su sve RPG-i, ali sa dodanim štihom drugog žanra kako bi se dobilo na prezentaciji igre.




    Što se teme tiče, ja sam za hibride. Osim ako je "čistokrvac" genijalan poput Half Life ili Modern Warfare, protiv njih nemam ništa pošto briljiraju u svome žanru.

  3. #63
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ma uspoređeujete igru desetljeća sa eventualno igrom godine.

    GTA IV do dolaska Mafije II nema konkurenciju u ni jednoj igri bez obzira na seting i žanr.Podcrtavam da nisam fan serijala.GTA III mi je bio vrlo dobar , prva ekspanzia tek solidna , druga vrlo loša .Ali ovaj 4. dio ću pamtiti .
    lololol kako ga ti lupaš isuste

  4. #64
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Masseffektizam

    Apsolutno, mislim da je GTA4 zasad ipak kralj sandboxa, žanra kojeg je ionako sam izmislio. Na razini jedino nisu misije koje su premonotone za ovakav serijal, ali navodno su i to popravili u ekspanzijama. Izdanje za PC također dobiva jednu veliku packu za neoptimiziranost, ako ne i hardverske zahtjeve, ali u konačnici kad ga igrate, igra je fantastična.

  5. #65
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Vodnjan
    Postova
    645

    Re: Masseffektizam

    Mass Effectu, a pogotovo Mass Effectu 2 fali faktor slobodnog istraživanja koji je bitan element bilo koje RPG igre. Ostali RPG elementi u igri su na svom mjestu (dobro ajde, malo me nedostatak klasičnog sustava itema smetao), ali opet po meni nema govora o nekom savršenom hibridu TPS-a i RPG-a.

    GTA IV- Dok sam je igrao, bila mi jedina igra na repertoaru. No, opet mi je nedostajao neki osjećaj potpune sobode među svim onim sivim zgradama. Jednostavno, zezanje po gradu mi nije pružilo ono zadovoljstvo. Kako sam se bližio kraju priče, jedva sam čekao da ta igra završi ili sam se zezao sa fizikom. Imao sam osjećaj kao da nije rađena s ljubavlju, a taj se osjećaj ponovio dok sam igrao MW2.

    STALKER (CoP)-

  6. #66
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Masseffektizam

    GTA4 je itekako rađen s dušom. Možda si dobio taj osjećaj zbog gorespomenute monotonosti misija, ali ostalo je sve na poznatoj R*-ovoj razini. Posebice humor, jer sam se uz radio, posebno televiziju, i lude reklame nasmijao kao nikad prije.

    I jedna ispravka - sastavni dio RPG-a nije veliki otvoreni svijet. Poželjan je, i u ovom žanru se lijepo uklapa, ali ne i nužan. Prisjetimo se primjerice legendarnog KOTOR-a koji je imao vrlo skučene prostore u kojima se moglo kretati, ali svejedno je bio RPG zbog načina igre i svih mogućnosti i smjerova razvoja likova i priče.

  7. #67
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Masseffektizam

    kako jebeno, ono gta 4, šetaš se newyorkom sa physx 616, i bokte pita čime, ono prezabavno, ja sam cjelog života čekao za taku igru... il ono, možeš pucat u auto i on će superrealno explodirat, jer svaki auto ima 3k poligona koji se rasprše u 6k komadića nakon što auto explodira uz superrealne animacije explozija koje nikad nisu iste... igra desetljeća

  8. #68
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Vodnjan
    Postova
    645

    Re: Masseffektizam

    @chameleon- Ok, lude reklame i to (televiziju mi nije bilo na kraj pameti upaliti u jednoj igri), i ja sam se na to nasmijao, prvi put. Možda je u tome problem, da je sve na R* razini, tj. nije bolje, iako bi moglo biti.

    KOTOR sam također igrao, i prešao, i slažem se da je potpuni RPG. Možda zato što ima malo mistike u njemu, i kad sam ga igrao, itekako sam istraživao. Onako, ideš po nekim poljima na onom planetu gdje je Jedi akademija (čini mi se) i onda na kraju mape dođeš do neke spilje gdje su kristali, a na drugoj strani te mape neka kuća u kojoj nekog trebaš spasiti. KOTOR mi se sada čini mnogo slobodnijom igrom od ME2 (barem što se tiče mapa). Valjda mi se više sviđaju igre sa malo sporijim tempom, gdje se ne moram stalno boriti.

  9. #69
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Masseffektizam

    Da, dobre mape su dobrodošle ali nisu esencijalne. Sjetite se Vampire Redemption, koliko je on bio linearan, a opet se može svrstati u čistokrvni "hard core" RPG.

  10. #70
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Sve.
    Eto, Bartuc vam je sve rekao, vi "roflol ak je to rpg ja sam buda" pametnjakovići.

  11. #71
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Masseffektizam

    Zašto je nekima bitno jer je nešto RPG ili nije? Ta diskusija i razmišljanje ubija sam pojam onoga zbog čeka igre postoje, a to je zabava.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #72
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Kao prvo, Masseffektizam nije riječ, Opera mi ju je podcrtala.


    Inače slažem se sa svime... Mislio nešto slično napisati nakon Outmindovog posta, al sam lijeno đubre.

  13. #73
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ma uspoređeujete igru desetljeća sa eventualno igrom godine.

    GTA IV do dolaska Mafije II nema konkurenciju u ni jednoj igri bez obzira na seting i žanr.Podcrtavam da nisam fan serijala.GTA III mi je bio vrlo dobar , prva ekspanzia tek solidna , druga vrlo loša .Ali ovaj 4. dio ću pamtiti .
    lololol kako ga ti lupaš isuste
    Misliš na GTA IV .Gle , ta je igra i tako zabranjena za djecu pa kad odrasteš javi se .

  14. #74
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Masseffektizam

    vau koji odjeb bokte :O

    jedini koji tu igru igraju su u biti djeca...

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Masseffektizam

    Da ..a ne bi ju igrali oni koji misle da su odrasli .

  16. #76
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Kao prvo, Masseffektizam nije riječ, Opera mi ju je podcrtala.


    Inače slažem se sa svime... Mislio nešto slično napisati nakon Outmindovog posta, al sam lijeno đubre.
    al ti ovakvo šta bezveze nije bilo lijeno napisat?
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  17. #77
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Masseffektizam

    Gledajte, ruku na dupe Mass Effect 2 je previše hvaljen. Igra ima svojih mana i po tom nije ništa bolja od GTA IV ili Obliviona, ali okej, kužim vas, sad ste previše napaljeni na dotičnu igru i treba pričekati oko godinu dana da vas pusti hype i onda možemo zajedno pljuvati po toj preprosječnoj igri koja je ništa više nego to, jedna od mnogo njih.


  18. #78
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Talični Tom
    Gledajte, ruku na dupe Mass Effect 2 je previše hvaljen. Igra ima svojih mana i po tom nije ništa bolja od GTA IV ili Obliviona, ali okej, kužim vas, sad ste previše napaljeni na dotičnu igru i treba pričekati oko godinu dana da vas pusti hype i onda možemo zajedno pljuvati po toj preprosječnoj igri koja je ništa više nego to, jedna od mnogo njih.
    Ti si odigrao Mass Effect 2 pa znaš da je previše hvaljen, jelda?

  19. #79
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    10

    Re: Masseffektizam

    Rpg zasigurno nije, i to zbog dubine interakcije s dubokim(u ovom slucaju ne dovoljno dubokim) "svijetom oko sebe"(svijet je predstavljen samo vizualno, bez ikakvih naprednih nacina interakcije, te se igra zaista sastoji samo od 20 "misija"rekuta + poneka dodatna n7 misija)

  20. #80
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Masseffektizam

    Nemam živaca TO igrati do kraja, možda tek onda kad mi bude supermega dosadno. Previše mi je spejsfentazi i previše za treki kult djecu. Okej je ako nemaš ništa drugo za igrati, ali ako imaš, ne vidim razloga da se gubi vrijeme na TO, kad nije ništa posebno. Problem je u tome što je to igra za određenu skupinu ljudi koja svršava na svemir i alijene i koja eto sad brije da je ta igra remek djelo, što IMO nije niti će ikada biti. Gedit?


  21. #81
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Eksplojter
    Rpg zasigurno nije, i to zbog dubine interakcije s dubokim(u ovom slucaju ne dovoljno dubokim) "svijetom oko sebe"(svijet je predstavljen samo vizualno, bez ikakvih naprednih nacina interakcije, te se igra zaista sastoji samo od 20 "misija"rekuta + poneka dodatna n7 misija)
    Ne, ME2 nije RPG, nego je hibrid RPG-a i TPS-a, sto i je bila poanta prvog posta. Evo, citirat cu ga za sve kojima se ne ide do prve strane.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Mass Effect 2 je najbolje spojio od akcijske igre i RPG-a, kakvom su autori pogodili zlatnu nit kakvu igrači trebaju.
    Iako dovoljno brz i eksplozivan, nije izgubio potrebnu dubinu i privlačnost za umjerenije igrače.

    Mislite li da bi drugi developeri trebali težiti ovakvom pristupu?
    Možete li zamisliti Resident Evil 6 s dubinom Mass Effecta? Gears of War 3?
    Bi li trebalo ubiti čiste žanrove da imamo više ovakvih dubokih, filmskih remek djela?
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  22. #82
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Talični Tom
    Nemam živaca TO igrati do kraja, možda tek onda kad mi bude supermega dosadno. Previše mi je spejsfentazi i previše za treki kult djecu. Okej je ako nemaš ništa drugo za igrati, ali ako imaš, ne vidim razloga da se gubi vrijeme na TO, kad nije ništa posebno. Problem je u tome što je to igra za određenu skupinu ljudi koja svršava na svemir i alijene i koja eto sad brije da je ta igra remek djelo, što IMO nije niti će ikada biti. Gedit?
    Si ti siguran da si igrao Mass Effect, možda su ti nešto drugo podmetnuli pod tim imenom?

  23. #83
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Masseffektizam

    Ma pusti Taličnog, njegov problem je taj što ima usađeno primitivno razmišljanje kako je znanstvena fantastika/fantastika za djecu koja nemaju pametnijeg posla i čine manjinu svih igrača.
    Nema veze što se igra u 5 dana prodala više nego iti jedna druga igra do sad izašla u prvom mjesecu i što verzija za PC drži prosječnu ocjenu od 95, i dalje je u pitanju sasvim prosječna igra za djecu stariju od 18.

  24. #84
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Masseffektizam

    Meni je recimo dosadan taj svemirski setting pa mi je sve jedno Mass Effect fenomenalan. To je igra koja se do danas najviše približila filmu u kojemu ti imaš glavnu ulogu. Dvojku nisam igrao pošto mi ne radi, ali koliko čujem to je u dvojci još više izraženo. Jednostavno najbolje prezentirana igra, briljira na polju dijaloga, voice actinga, priče i animacija. Usudio bi se reći bez ozbiljne konkurencije.

  25. #85
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Edi Sm187
    @chameleon- Ok, lude reklame i to (televiziju mi nije bilo na kraj pameti upaliti u jednoj igri), i ja sam se na to nasmijao, prvi put. Možda je u tome problem, da je sve na R* razini, tj. nije bolje, iako bi moglo biti.

    KOTOR sam također igrao, i prešao, i slažem se da je potpuni RPG. Možda zato što ima malo mistike u njemu, i kad sam ga igrao, itekako sam istraživao. Onako, ideš po nekim poljima na onom planetu gdje je Jedi akademija (čini mi se) i onda na kraju mape dođeš do neke spilje gdje su kristali, a na drugoj strani te mape neka kuća u kojoj nekog trebaš spasiti. KOTOR mi se sada čini mnogo slobodnijom igrom od ME2 (barem što se tiče mapa). Valjda mi se više sviđaju igre sa malo sporijim tempom, gdje se ne moram stalno boriti.
    Kud ćeš bolje od Rockstara? Svaki nastavak GTA ostao je pravi vladar sandboxa u svoje vrijeme, a ako ima boljih igara u žanru, koje su to? Saints Row 2? Please.

    Što se KOTORa tiče, mapa na Dantooineu kao i svaka druga je zapravo prilično skučena i uska, sa par lokacija koje su opcionalne za istražiti, ali to se ni u ludilu ne može uspoređivati sa igrama tipa Morrowind ili Gothic.

  26. #86
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Masseffektizam

    Just Cause 2 će rulat gta4, barem po zajebanciji u ogromnom svijetu. Al priča i ona zajebancija u gta4, tome nema premca. Al JC2 ipak ima što pokazati.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #87
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Masseffektizam

    Nekima osobama će rulat, alinekima neće. Razlika je u pristupu obje igre.
    No meni će ipak ownat, jer mi je u GTA IV najviše smetao realizam.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  28. #88
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Masseffektizam

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    To je igra koja se do danas najviše približila filmu u kojemu ti imaš glavnu ulogu.
    Nope. To bi bio GTA IV, a ne ME2.


  29. #89
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Masseffektizam

    Lol, ovo je kao da si rekao da je Mega Shark vs. Giant Octopus bolji film od Kuma.

  30. #90
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Masseffektizam

    Nekima je. Nekima je Kum dosadan i ima lošu grafiku.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •