Stranica 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikazujem rezultate 181 do 196 od 196

Tema: Domaci uradak

  1. #181
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Domaci uradak

    Pa ovo je valjda zajebancija nekakva. Ne vjerujem da ima profesora koji bi uopće razmatrao ocijeniti ovako nešto.

  2. #182
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Domaci uradak

    Stvar je u tome da uz prezentaciju ide seminarski rad od nekih 20+ strana o navedenoj temi, i dok prezentacija vizualno jest totalna sprdačina, samo izlaganje je korektno i kako spada obavljen, prezentacija je bila tu više da animira publiku. Profa inače nije bila prisutna, dok je asistent rekao da jest malo previše opušteno ali barem je publika zadržala interes. Dobili za to 5.
    Zapravo, puno više nas je ugnjavio oko citiranja u seminarskom, gdje nam je zbog nekih sitnica skidao bodove...

    Inače ono s dolaskom hrvata na more je sprdancija na drugog profu koji kolegij iz informacijskih tehnologija počinje sa "Krenimo od početka..." i onda krene actually od prvih živih bića.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  3. #183
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Domaci uradak

    To kategoriziranje ti je tek donekle točno. Ne znam odakle taj naziv "korisnički programski jezici" ili kako je već pisalo i što ste pod tim mislili. Ako su korisnički zato jer se tek s njima može napisati nešto za korisnike, to i nije točno jer sa praktički bilo kojim jezikom možeš napraviti nešto za korisnika. U tome i je svrha. Jedino što kako napreduje tehnologija obično moraš imati sve više user friendly dodataka, pogotovo šta se sučelja tiče, onda je to lakše napraviti sa nekim višim jezikom.

    Prava osnovna podjela bi bila najprije na najniže programske jezike (asembleri), neke recimo srednje ili više (C, C++) koji uključuju petljanje po memoriji na još uvijek niskoj razini i visoke pod koje bih stavio sve što ima neki garbage collection (java, python, možda ruby itd.).
    I nisi spomenuo nigdje interpreterske jezike.

  4. #184
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Domaci uradak

    Podjela je preuzeta sa stranica odsjeka:
    http://dzs.ffzg.unizg.hr/text/Uvod%20u% ... og5.htm#51

    A po pitanju toga što fali u prezentaciji, očito puno više toga je izrečeno nego što je napisano, prezentacija ovako sama po sebi zapravo nema smisla osim for teh lulz. Plus k tome je u samom seminarskom sve 10 puta detaljnije obrađeno, jer onak, za prezentaciju imaš 10ak minuta i to je to, ne stane sve.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  5. #185
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Domaci uradak

    Cham, znas ti sta Pythona?
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  6. #186
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Domaci uradak

    Pa sad već i znam. Morao sam ga ekspresno naučiti prošli semestar, sad ga koristim za neke zadatke koje su nam dali gdje treba čupati neke podatke sa git repozitorija, pa zašto bi ja češljao kroz gomile stranica kad može skripta. Ali i inače mi se sviđa jer se može doslovce sve napravit s njime i greške je nekako lako naći i nema nikakvih memory leakova i tih sranja.

  7. #187
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Domaci uradak

    Mi smo ga poceli ovaj semestar radit. Sama sintaksa mi se cini laksa i jednostavnija od C-a, ali vidit cemo. Barem imam nekog pitat.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  8. #188
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Domaci uradak

    Baš python radite? Koji je to kolegij, OOP?

  9. #189
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Domaci uradak

    Operacijski sustavi 2. I know, fuck logic.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  10. #190
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Domaci uradak

    Ja sam ucio jedno 3 godine u skoli python 3.2 i stvarno je jezik legendaran tak je sve pojednostavljeno cak i najgluplje osobe u razredu su naucile programirat u njemu svasta.

  11. #191
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Domaci uradak

    pa zato i je high level

  12. #192

    Re: Domaci uradak

    Koja je razlika izmedju high i low level programskih? Onako ukratko...

  13. #193
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Domaci uradak

    Ne znam koja je točno definicija, ali kao što sam napisao gore, mislim da su svi koji imaju neku vrstu garbage collectiona visoki prog. jezici. Dakle, sve gdje možeš deklarirat varijable bez nekog razmišljanja i gdje ne postoje pointeri i šetanje po memorijskim adresama kao što se može u C-u i C++. S time da je C opet viši jezik od asemblera gdje ne možeš napisati ni ono jednostavno a + b nego moraš vrijednosti seliti po registrima i te gluposti.

  14. #194
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Domaci uradak

    Treba mi pomoc oko 2 zadatka iz fizike (kinematike):
    1. Po horizontalnoj kruznoj putanji polumjera R=40m , ubrzanjem a=4m/s^2 krece se automobil. Ako mu je pocetna brzina v0=5m/s, za koje vrijeme ce preci prvi krug?

    2. Tijelo slobodno pada i u zadnje 2 sekunde prevali put od 45m. S koje visine i koliko dugo je tijelo padalo?

  15. #195
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Domaci uradak

    1. Prvo pomoću promjera izračunaj koliki je opseg kruga tj kolika je duljina kružnice. Prvi krug ti znači da je udaljenost koju treba preći u biti taj opseg kruga. Nakon toga, poznata ti je početna brzina, konstantno ubrzanje i put koji treba preći, samo trebaš izračunati potrebno vrijeme a to dobiješ tako da iz formule izvučeš vrijeme na jednu stranu jednakosti a sve ostalo na drugu te uvrstiš poznate vrijednosti. Pretpostavljam da automobil trebaš smatrati točkom a za putanju kružnicu smatrati dužinom.

    2. Znaš gravitacijsku konstantu zemlje (g=9.81m/s^2), znaš da ti je t+2 ukupno vrijeme pada pri čemu je t vrijeme od početka pada do zadnje 2 sekunde pada.
    Dakle imaš (t+2)^2=2*h/g pri čemu je h jednak ukupnom padu i iznosi h1+45m.
    Isto tako, poznato ti je da u 2s padne 45m, iz toga možeš dobiti brzinu jer je v^2=2h1*g.
    Uz pomoć brzine i poznate akceleracije samo uvrštavanjem u formule dobiješ ukupnu visinu (koliki je put tijelo padom prešlo) a iz toga onda i izračunaš vrijeme kliko je dugo padalo.
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Slobodni_pad
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #196
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Domaci uradak

    = Citat = Izvorno postao Razzarach Pregledaj post
    Koja je razlika izmedju high i low level programskih? Onako ukratko...
    Low level = npr Assembler = vrlo blizu samom stroju (procesoru), vrlo šturi/osnovni i jednostavni za prevesti u strojni kod. Često se u njima i direktno pristupa procesoru (registrima, operacijama). Uglavnom dizajnirani za određenu procesorku arhitekturu, nisu univerzalni i teže su čitljivi.
    High level = npr C++ = apstraktni jezici, ne mogu se tako lako odnosno direktno prevesti u strojni kod. Sadrže pomoćne konstrukcije, generalizacije koda i slično te su veći, sporiji i kompleksniji od programa napisanih u nekom low level jeziku. Nisu vezani toliko uz procesorsku arhitekturu ali su puno čitljiviji i razumljiviji čovjeku.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Domaci tv kanali besplatno
    By oblacno in forum Multimedia
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 27-11-2012, 16:52
  2. H-L2 fanovi izradili nevjerojatan "amaterski" filmski uradak
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 02-04-2009, 17:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •