Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 67

Tema: Windows Phone 7 Series (+ Nokia)

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Windows Phone 7 Series (+ Nokia)

    Microsoft je predstavio svoj službeni mobitel, očigledno kao odgovor na Appleov iPhone.
    Kao i konkurent, ne podržava multitasking i flash, pa možete odmah po tom pitanju prestati.

    Izgleda fantastično, korisničko sučelje je mrak, i biti će zanimljivo gledati kako će dva giganta ubuduće držati kompletno tržište smartphoneova.

    Razne nokije, htc-ovi i ostale igračke su ionako uvijek bile nebitne.

    http://www.microsoft.com/windowsmobile/ ... fault.mspx


  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows Phone 7 Series

    ne lose,makar mi iphone izgleda bolje,a i iphone ima ogormnu prednost a to je appstore.

  3. #3
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Windows Phone 7 Series

    Appstore je prednost?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  4. #4
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows Phone 7 Series

    Izgleda fantastično, korisničko sučelje je mrak, i biti će zanimljivo gledati kako će dva giganta ubuduće držati kompletno tržište smartphoneova.
    At first I thought konačno malo objektivnih misli o smartphoneovima...

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Razne nokije, htc-ovi i ostale igračke su ionako uvijek bile nebitne.
    But then I lol'd.

    Šta fali htcovima sa Windows OS-om? Dapače, ja bih rekao da su uz bok iPhoneu, a ni Symbian S60 nije daleko.

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows Phone 7 Series

    TO Ovo će rušiti cijenu iPhoneu Šteta što nema više slika, zanima me dizajn, specifikacije itd.

  6. #6
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Windows Phone 7 Series

    A taman sam poceo pricat sa starim o kupnji iphone-a...
    Nista, cekam ovo cudo, prvi mobiteli dolaze krajem ove godine ako se ne varam.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  7. #7
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Windows Phone 7 Series

    provest ces cijeli zivot cekajuci... od kraja ove godine, za 6 mjeseci ce doc novi iphone...

  8. #8
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows Phone 7 Series

    http://www.24sata.hr/video/windows-mobi ... er/159761/



    Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


    1) Ružan je da ružniji ne može biti
    2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
    3) Izgleda ne intuitivno
    ...

  9. #9
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows Phone 7 Series

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Appstore je prednost?
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    http://www.24sata.hr/video/windows-mobile-7-sto-sve-nudi-microsoftov-softver/159761/



    Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


    1) Ružan je da ružniji ne može biti
    2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
    3) Izgleda ne intuitivno
    ...
    Preživit će toliko dugo, da vidi kako ga Android i Symbian gazi...

    Makar će USA vlada dati sav novac da njihove firme ne propadnu, samo da se mogu prsiti.

    Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  11. #11
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows Phone 7 Series

    Ne kužim što želiš reći. App Store drži više od 99% mobilne digitalne distribucije. Svi ostali servisi su ponižavajuće mali.

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows Phone 7 Series

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ne kužim što želiš reći. App Store drži više od 99% mobilne digitalne distribucije. Svi ostali servisi su ponižavajuće mali.
    I ponižavajuće povoljni...

    OVI store ftw...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows Phone 7 Series

    [quote=Don Kihot]
    = Citat = Izvorno postao "The Boz":11izd0a4
    Appstore je prednost?
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    http://www.24sata.hr/video/windows-mobile-7-sto-sve-nudi-microsoftov-softver/159761/



    Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


    1) Ružan je da ružniji ne može biti
    2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
    3) Izgleda ne intuitivno
    ...
    Preživit će toliko dugo, da vidi kako ga Android i Symbian gazi...

    Makar će USA vlada dati sav novac da njihove firme ne propadnu, samo da se mogu prsiti.

    Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...[/quote:11izd0a4]
    e ono wtf
    kuzim da tvoj svaki jebeni komentar mora hvalit nokiu i pljuvat po appleu ali koji je ovo k.
    koga briga jel ajfon moze prezivjeti na sibiru,jel to to stvarno vazno,uostalom sto si ti biou sibiru na -50 pa iz osobnog iskustva znas da ne radi bas najbolje u tim uvjetima.

  14. #14
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    582

    Re: Windows Phone 7 Series

    [quote=Don Kihot]
    = Citat = Izvorno postao "The Boz":5tnspc6f
    Appstore je prednost?
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    http://www.24sata.hr/video/windows-mobile-7-sto-sve-nudi-microsoftov-softver/159761/



    Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


    1) Ružan je da ružniji ne može biti
    2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
    3) Izgleda ne intuitivno
    ...
    Preživit će toliko dugo, da vidi kako ga Android i Symbian gazi...

    Makar će USA vlada dati sav novac da njihove firme ne propadnu, samo da se mogu prsiti.

    Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...[/quote:5tnspc6f]

    gle, kaj će ti uopće u Sibiru iPhone, bit će ti tolko hladno da se nećeš ni usudit vadit nikakav mob

  15. #15
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594

    Re: Windows Phone 7 Series

    pa tamo nije ništa pametno vaditi, ni kitu! a kamoli mobitel

  16. #16
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Windows Phone 7 Series

    Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...

  17. #17
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows Phone 7 Series

    Windows Phone 7 in-depth preview

    Moram priznat da ovo stvarno dobro izgleda, jako brzo, fluidno, zanimljiv i moderan dizajn. Nekako se lagano počinjem navlačit na ovo, pitam se kada i koji mobiteli će to imat...Vidim vrti se na nekom Samsungu, a već sad mi je to veliki plus.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  18. #18

    Re: Windows Phone 7 Series

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ne kužim što želiš reći. App Store drži više od 99% mobilne digitalne distribucije. Svi ostali servisi su ponižavajuće mali.
    I ponižavajuće povoljni...

    OVI store ftw...
    ovi store je smece, nemogu skinut na komp neg sam direkt na mob, a to me dosta kosta.

  19. #19
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Windows Phone 7 Series

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    ovi store je smece, nemogu skinut na komp neg sam direkt na mob, a to me dosta kosta.
    Dosta košta ako nemaš neku podatkovnu tarifu aktivirano ili ako ti mob nema WiFi pa se ne spajaš na kućni w-lan.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    657

    Re: Windows Phone 7 Series

    ovaj wp7 izgleda svakako samo ne fantasticno...
    AMD Athlon II X4 620 // GTX 260 SuperOverClocked // 2gb DDR3 // gigabyte ma785GMT-UD2H//LG 23" FULL HD

  22. #22
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Windows Phone 7 Series

    ooooooh, xbox live .... Lajkam, yes, yes... I ne treba izgledati atraktivno kao iPhone, meni čisto treba neki ovako profesionalnog izgleda.... Kad ga se domognem za probu, vidjet ćemo.. Zasad se nadam dobromu....
    I am an island.

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows Phone 7 Series

    Danas sam testirao HTC 7 Trophy sa Windows Mobile 7 operativnim sustavom i nisam nešto impresioniran. Sami uređaj je zvijer, vrlo brz i fluidan, kapacitivni ekran je fenomenalan - zbilja brz, precizan i osjetljiv na najmanji pomak/dodir. Naravno, kamera je bezobrazno loša

    No OS u drugu ruku nije po mom ukusu. Sučelje je ODVRATNO i rekao bi nepregledno, glavni meni je također škart, prijelazne animacije su oku vrlo ugodne i ugodno me iznenadilo koliko su fluidne, ali sve jedno do određene mjere usporavaju rad sa uređajem. No to bi mu čak i oprostio pošto je zbilja lijepo vidjeti sve te tranzicijske efekte, izgleda strašno elegantno.

    Glavno sučelje se može podesiti kako god hoćete, možete staviti sve internet bookmarkse na glavni ekran i sl. Tako da SVE može biti 1 klik udaljeno, ali to ne umanjuje činjenicu da je ovo valjda najružnije sučelje ikada


    Od programa me impresionirao mali "Sticky Notes", program je jednostavno genijalan. Sastoji se od 2 prozora, prvi je napravljen kao ploča na koju možete lijepiti hrpu sticky notesa, razmještati ih kako god želite, preklapati ih itd.. Na toj ploči su notesi skroz sitni ali dovoljno veliki da vidite kaj piše na njima, a možete i svaki note kliknuti za full screen prikaz. Drugi prozor je lista svih sticky-a i njihova "povijest", kada je kreirano itd. Vrlo zgodan program.

    Također, nebi vjerovali, ali nevjerojatno mi se svidio Internet Explorer Preglednik je zbilja brz i minimalistički dizajniran, no nisam se dovoljno dugo igrao sa njime da bi mu otkrio mane...


    Ne da mi se previše pisati, ali sve u svemu, mislim da sustav baš i nije neka konkurencija Androidu i iOS-u. Bar ne u mojim očima, no valjda postoji grupa ljudi koja će svršavati na ovaj OS xD


    Evo i par slikica, HTC 7 Trophy i Galaxy S pokraj njega. Galaxy S je takav da bi ovog HTC-a rađe koristio kao podmetač da mi se stol ne ljulja Mada je realno HTC viša klasa hardwarea dok ga primiš u ruku, ali OS ga "ubija"....









    Ako imate kakvih pitanja, vjerojatno ću se još par dana družiti sa mobitelom, tako da slobodno pitajte... No odgovaram tek sutra iza 18h

  24. #24
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows Phone 7 Series

    Pojam "Operativni Sustav" obuhvaća mnogo više od grafičkog sučelja, tako da u biti još ne znamo na šta to liči.

  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows Phone 7 Series

    Da, ja sam tu samo napisao dojmove tog vizualnog dojma oko sustava, nebi išao baš previše u dubine pošto sam potpisao ugovor o tajnosti... Morao bi vas sve poklati da krenem u pravi osvrt xD

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows Phone 7 Series

    Jebemti uvuklo mi se ovo čudo pod kožu...

    Ako zanemarimo ružno sučelje i neke teške mane koje danas nebi smjele postajati (nedostatak multitaska, nedostatak tetheringa, nerazvijeno selektiranje texta na TS-u i sl.) te odemo u samu srž aplikacija, dođemo fakat do fenomenalno intuitivnog komada softwarea.

    Više nema "kontakata", sada imaš People karticu iz koje obavljaš apsolutno SVE funkcije koje možeš zamisliti. Iz jedne lokacije ide čitav messaging, pozivi, facebook i druge društvene gluposti se automatski updateaju za korisnike, odlasci na korisnikove internet stranice itd. Zbilja je odlično napravljeno i gušt ga je koristiti. Znači svaki korisnik postaje unikatna baza podataka i sve je 1 klik udaljeno

    Mail preglednik je savršen. Elegantan i savršeno pregledan, podržava više mail računa u jednom. Zapravo, čitav messaging je genijalan pošto ima zajedničku bazu za SMS, MMS, e-mail, društvene mreže, Windows Live, Xbox Live itd., ma ludnica. Jednom podesiš i uživaš u boljem poslovnjaku od Blackberry-a.


    Što se više družim s njime, to me više i više impresionira. Ima snage u tom sustavu, još pogotovo ako kroz razne updateove uvedu ove stvari koje bi mogao/morao imati. Jedino je i dalje to sučelje turbo ružno naspram panela kakve ima Android i iOS, ali može se i ono srediti da izgleda koliko toliko atraktivno. Npr. ako pinate aktivne stranice na desktop, dobijete nešto kao thumbnail preview koji se mijenja kako se mijenja sadržaj takve stranice... sitnica koja veseli čovjeka, no daleko je to od sexy Widgeta.

    Osobno bi rastegnuo sučelje od ruba do ruba ekrana, a strelicu za meni potpuno sakrio tako da se slidea u glavni izbornik. I uveo bi opciju da glavni izbornik može biti ili drop down ili mreža ikona. Vjerujem da je to sve moguće i da će prije ili poslije neko uključiti mozak i uvesti to u obliku nekog updatea. Bar se nadam.



    Uskoro bi trebao dobiti iPhone 4 u ruke, pa me zanima kaj sve on nudi i koliko je bolji/lošiji od Windows Phone 7 sustava. Ali jedno sam siguran, a to je da od danas nisam siguran da li bi rađe uzeo Android ili WP7 Android je sexy, ali WP7 ima gro potencijala.

  27. #27
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Windows Phone 7 Series

    kaj se desi kad se zblokira OS? pritisnemo sve tri tipke na ekranu da dobijemo Task Manager?
    i koliko često će izlazit updejtovi? ko za Vistu?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows Phone 7 Series

    Resetiraš ga tko da pritisneš i držiš volume up i volume down te kratko pritisneš power gumb. Nakon toga ti se pojavi ekran kako hard resetati telefon i možeš pustiti volume tipke. To je ako se telefon ne želi upaliti. A uvijek možeš izvaditi bateriju, ta nije to iPhone


    Što se updatea tiče. Sve se radi preko Zune softwarea, a u opcijama mobitela možeš uključiti notifikaciju da ti javi ako stigne kakav update.

    Kod HTC-a (za druge brandove ne znam), imaš HTC hub, preko njega možeš updateati i sve aplikacije koje su ti na mobitelu. Meni je fino javio da je dostupno 6 novih updateova i imaš opciju update all.


    PS: Za bilo kakav download ili update programa/igara, moraš imati Windows LIVE ID iliti hotmail acc

  29. #29
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows Phone 7 Series

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    A uvijek možeš izvaditi bateriju, ta nije to iPhone

    S tim da se iPhone nikad ne zablokira.

  30. #30
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows Phone 7 Series



    Tisuće ljudi se ne slažu s tobom Imaš sreće, a ne da je iPhone 100% stabilan uređaj... Do sada zapravo nisam vidio korisnika iPhonea koji barem jednom nije doživio blokadu uređaja.

Slične teme

  1. Windows Phone 8
    By Bartuc in forum Mobilno
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 08-01-2013, 16:01
  2. ENB Series (SA mod)
    By Hellboy in forum Grand Theft Auto
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 26-05-2011, 14:03
  3. Glasina: Dolazi PlayStation Phone, imati će Android 3.0
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 03-11-2010, 13:29

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •