Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: C# ili C + XNA

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    25

    C# ili C + XNA

    Namjeravam počet učit C ili C# i uz to XNA, ali neznam da naučim C ili C#.
    Pa da li mi možete pomoč u izboru, dati prijedloge i opisati malo jedan i malo drugi.

  2. #2
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    25

    Re: C# ili C + XNA

    Molim vas za odgovor.

  3. #3
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: C# ili C + XNA

    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Baranja
    Postova
    467

    Re: C# ili C + XNA

    koliko znam nemozes koristit xna s c-om tako da ti ostaje c#,ili pricekaj da ti neki profic odgovori =)



  5. #5
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    25

    Re: C# ili C + XNA

    Jesi siguran da se nemože sa c-om koristit

  6. #6
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: C# ili C + XNA

    = Citat = Izvorno postao Elite PimP
    Jesi siguran da se nemože sa c-om koristit
    Poprilično. C# i XNA su u potpunosti objektno orijentirani, a C je proceduralan. Tak da ti je to prva prepreka.

  7. #7
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    25

    Re: C# ili C + XNA

    Jeli mi netko može preporučiti neku dobru c# knjigu.

    Za XNA knjigu mislim kupit ovo:
    http://www.amazon.com/Learning-XNA-3-0- ... 037&sr=1-1
    Što mislite o knjizi.

  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Baranja
    Postova
    467

    Re: C# ili C + XNA




  9. #9

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: C# ili C + XNA

    Nemoj kupovati knjige za XNA, ne isplati se. (pod time ne mislim da skidaš ilegalno, već da knjige iz XNAa nisu adekvatne; znam iz osobnog iskustva)

    Što se tiče pitanja - XNA ne voli C, ali mnogi APIji vole C. Nisi ograničen na XNA. Moja preporuka je Python + pygame... a ako baš želiš XNA, onda ti je C# jedini izbor, a on je problematičan jer ćeš izgubiti motivaciju tokom učenja.


    Usput, ovakav put učenja bi bio ok: QBasic -> Python -> C++. Potonja 2 u kasnijem stadiju Pythona može i usporedno. No vjerojatno ti se to neda... a i ionako ćeš odustati nakon par trenutaka promatranja popisa onoga što bi trebao naučiti, s obzirom na to da vjerojatno nisi ni izbliza dovoljno motiviran za sve to.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  11. #11
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    25

    Re: C# ili C + XNA

    = Citat = Izvorno postao Luka
    Nemoj kupovati knjige za XNA, ne isplati se. (pod time ne mislim da skidaš ilegalno, već da knjige iz XNAa nisu adekvatne; znam iz osobnog iskustva)

    Što se tiče pitanja - XNA ne voli C, ali mnogi APIji vole C. Nisi ograničen na XNA. Moja preporuka je Python + pygame... a ako baš želiš XNA, onda ti je C# jedini izbor, a on je problematičan jer ćeš izgubiti motivaciju tokom učenja.


    Usput, ovakav put učenja bi bio ok: QBasic -> Python -> C++. Potonja 2 u kasnijem stadiju Pythona može i usporedno. No vjerojatno ti se to neda... a i ionako ćeš odustati nakon par trenutaka promatranja popisa onoga što bi trebao naučiti, s obzirom na to da vjerojatno nisi ni izbliza dovoljno motiviran za sve to.
    Kako nisam motiviran ovaj put učenja sam ja onda c++. Več sam ja prošo qbasic i python + pygame.
    Da li to znači da bi ja sada trebao na c++ + opengl ili tako nešto.

  12. #12
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: C# ili C + XNA

    Prošao? U kojem smislu? Ne vjerujem, daj neki dokaz.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: C# ili C + XNA

    = Citat = Izvorno postao Luka
    Prošao? U kojem smislu? Ne vjerujem, daj neki dokaz.
    Pa prošao je, zna u oba jezika napravit hello world, i to je toliko napredno, da isti source radi u oba jezika!

    Šalu na stranu. Bitno je da kreneš, ono što ćeš izabrati je manje važno. Ako si dovoljno uporan, progrmiti ćeš kroz C++. Istina, bit će teško i trnovito, al ono, nije sve med i mlijeko. Možeš ići preko lakših varijanti, koje je Luka nabrojao, al onda ti se vjerojatno neće dati sve to proučavati, pa ćeš na nekom (najvjerojatnije 2. stadiju) zapeti. Poznavanje nečega nije Hello World, nije if, for, while i varijable, možda još i funkcije. Poznavati jezik znači biti u mogućnosti misli iskazati na tom jeziku.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •