Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 79

Tema: Avatar

  1. #1
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Avatar

    Doduse nisam ga pogledao 3D-u nego u obicnom kinu ali to i dalje ne mijenja cinjenicu da je jeftino kliseizirano holivudsko smece.
    Ne,nisam retardiran pa da mi se nekoliko puta moraju onako suptilno ubaciti reference na otimanje zemlje od Indijanaca i rat u Iraku.
    Prica je prozvakana,vec vidjena i uzasno dosadna.
    U jednom trenutku sam se nasao kako razmisljam o sasvim desetim stvarima za vrijeme trajanja projekcije.
    Pa dobro,koji nam se kurac desio?
    Jesmo li stvarno toliko jeftini i potkupljivi?
    Vjerujem da sam ga pogledao u 3D-u mozda i ne bi pisao ovo nego bi jos razmisljao o raznim stvarima koje su kao izletale iz ekrana za vrijeme filma ali ovde nije o tome rijec.
    Film je los ali zahvaljujuci njemu sam naucio cijeniti neke druge filmove za koje sam prije govorio da ne valjaju.
    Ali eto,uvijek moze gore.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  2. #2
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Avatar

    Nisam gledao 3D inače, priča mi je skroz bila nebitna (npr. kao da je u nekim akcijskim i sličnim igrama priča bila ikad bitna, ona je tu samo da drži vodu) , kad sam vidio onu predivnu prirodu, navi'e te ono malo akcije bio sam sretan. Ne zamaram se nimalo dubokoumnim raspravljačkim trivijalnim glupostima poput toga dal je priča nekakav kliše, dal smo razmaženi kaj se tiće neznam čega ili ne, film je lijep, filmovi su za zabavu, filmovi su da se gledaju, kome se ne gleda nek ne gleda, kome se pljuje nek pljuje, ko hvali nek hvali. Ljudi pljuju i po transformerima1/2 ali i i oni su ko avatar; dođi u kino, sjedni, pogledaj, ako je moguće izađi s blesavim osmjehom na licu i to je to.

    Ak očekuješ nekakvu priču ili neki topli osječaj u srcu odi gledat drame, možda poneki triler itd, avatar i slični su tu da te dobiju ostalim "vrijednostima" i njih netreba preispitivati, film je sam po sebi svjestan svojih mana i to dobro maskira, u nakani je uspio, pridobio je brdo gledatelja koji su bili zaslijepljeni njegovom vizualnom savršenošću. I to je super. Sad dolazi vrijeme bitchanja, pljuvanja, preispitivanja i sl, kao i sa svim stvarima koje dobro uspiju ^^

    Summary svega, ja sam lijepo uživao u filmeku sa ženom, svjestan svega na čem se on bazira, predrasude sam odmah izbacio na startu iz glave i samo se prepustio doživljaju i zabavi. I gle vraga, uspjelo je
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Avatar

    Za pišljivih 30 kn iskusio sam putovanje na Pandoru .Doživio sam planetu i sudjelovao u napetoj pustolovini .To je što se tiče "običnog " 2D filma .Što se tiče 3D verzije , za 40 kn , dobio sam NEZABORAVNO filmsko iskustvo .Ja potpuno zadovoljan i više od toga.Oduševljen bi bila prava riječ .

  4. #4
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Prica je prozvakana,vec vidjena i uzasno dosadna.
    moraš fakat bi zbunjola da ovakav film ideš gledat radi priče :/

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Za pišljivih 30 kn iskusio sam putovanje na Pandoru .Doživio sam planetu i sudjelovao u napetoj pustolovini .To je što se tiče "običnog " 2D filma .Što se tiče 3D verzije , za 40 kn , dobio sam NEZABORAVNO filmsko iskustvo .Ja potpuno zadovoljan i više od toga.Oduševljen bi bila prava riječ .

    What he said

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    space
    Postova
    1.736

    Re: Avatar

    Znam da će xarabas u ovome uživat, ali i ostali pogledajte, zabavno je




  7. #7
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Avatar

    Po čemu je to nezaboravno iskustvo, i po čemu je Pandora imalo drugačija od bilo kojeg drugog izmišljenog svijeta u bilo kojem drugom filmu?
    Meni je film bio umjetan, predug, praznog hoda i jako zamarajuć. Jedan od najprecjenjenijih filmova ikad, ako ne i kralj te titule.

  8. #8

    Re: Avatar

    A najjače je kad kopljima probijaju balistička prednja stakla na helikopterima, mislim ono wtf

  9. #9
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Avatar

    Nisam gledao, pa zvuči kao predrasuda, ali već valjda svi znaju detalje tog pričuljka kojeg su ubacili... Mislim stvarno, ja bih garant napisao nešto bolje. I ako je Cameron zbilja čekao deset godina da to počne snimat, šta nije mogo napisat neku bolju priču. Ne kažem da ta priča nije ništa posebno, kažem da je grozna. Zapravo, 100% kopija onog disneyevog crtića Pocahontas koliko sam shvatio. I da, konačno se slažem s Wedranom, film mora biti totalno precijenjen. Neka je doživljaj spektakularan, itd, ali film ima svoje određene kvalitete, a vizualno zvučna prezentacija je samo jedna od tih kvaliteta. Najveći smijeh je što će takav film pobrati triput više oskara nego što realno zaslužuje.

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    space
    Postova
    1.736

    Re: Avatar

    Kopija filma Ples sa vukovima, preciznije. I Titanica.

  11. #11
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Avatar

    ja mislim da film nije ništa bolji od Transformersa

  12. #12
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Po čemu je to nezaboravno iskustvo, i po čemu je Pandora imalo drugačija od bilo kojeg drugog izmišljenog svijeta u bilo kojem drugom filmu?
    Meni je film bio umjetan, predug, praznog hoda i jako zamarajuć. Jedan od najprecjenjenijih filmova ikad, ako ne i kralj te titule.
    Ovo. Nije loš film, ali zgadio mi se zbog tolike prašine koja se digla i nezaslužene zarade. U filmovima prekrasne vizualije i CGI trebaju biti sredstvo (vidi: LotR), a ne cilj.

  13. #13
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Avatar

    Ne znam, precjenjeni Tamni Vitez mi je išao na živce zbog nezaslužene popularnosti, ali Batman je bar šutao guzice. Ovi se preko pletenica spajaju s prirodom jebote.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Avatar

    A to kao nisi vidio u prvom gledanju nakon kojega si ishvalio film na sva zvaona i dao mu 8/10 .Ne tjeraj me da tražim taj post u multimediji .

  15. #15
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Avatar

    Pogledao sam ga tri puta u kinu. Prvi put si oduševljen vizuelnom prezentacijom. Svaki drugi put je sve gluplji i gluplji.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Avatar

    Da to mi je bio jedan od većih wtf trenutaka, odakle je ono izvukao i gdje ga stavlja!?
    Film mi je bio prosječan, ništa pretjerano spektakularno, planet jeste odrađen lijepo ali sam imao osjećaj da se radnja odvija u disku jer je sve što je moglo svijetliti svjetlilo je.Priča jeste klišej ali to nije važno, i klišeji se mogu napraviti da budu dobri, ovdje je sve predugo trajalo, ako će praviti akcijski film neka bude akcijski a ne otegnuto mučenje, zadnja scena je očekivana i mogli su je ubaciti odmah nakon pola filma i uštediti ljudima vrijeme.I slažem se sa wedranom da film i nije toliko loš koliko je nahvaljen i nahypean.
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Pogledao sam ga tri puta u kinu. Prvi put si oduševljen vizuelnom prezentacijom. Svaki drugi put je sve gluplji i gluplji.

    Kvragu , pa ako je film glup i loš što si ga išao gledati tri puta .Rekao bih da te prvi puta toliko oduševio da si tražio još takvog istog ushita .Sve ostalo bi bilo mazohizam što vjerujem da nisi .

  18. #18
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Avatar

    Meni je bio dobar, no ni približno spektakularan kakvim ga mediji predstavljaju. Jedan od onih filmova koje jednom pogledaš i zaboraviš. Najveća zamjerka ide dijelu filma kada predkraj započne bitka... prepreprepredvidljivo i klišejno. Kraj me također nije oduševio, glavni se lik morao vratit na zemlju ili nešto.

  19. #19
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Pogledao sam ga tri puta u kinu. Prvi put si oduševljen vizuelnom prezentacijom. Svaki drugi put je sve gluplji i gluplji.

    Kvragu , pa ako je film glup i loš što si ga išao gledati tri puta .Rekao bih da te prvi puta toliko oduševio da si tražio još takvog istog ushita .Sve ostalo bi bilo mazohizam što vjerujem da nisi .
    Drugi su platili. To ne odbijam.

  20. #20
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao Raz
    Meni je bio dobar, no ni približno spektakularan kakvim ga mediji predstavljaju. Jedan od onih filmova koje jednom pogledaš i zaboraviš. Najveća zamjerka ide dijelu filma kada predkraj započne bitka... prepreprepredvidljivo i klišejno. Kraj me također nije oduševio, glavni se lik morao vratit na zemlju ili nešto.
    Meni je pak obrnuto, totalno bi mi bilo glupo da se vratio na zemlju, jedino prirodno je da ostane pošto voli onu ženskicu i tako to ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #21
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao Aral
    = Citat = Izvorno postao Raz
    Meni je bio dobar, no ni približno spektakularan kakvim ga mediji predstavljaju. Jedan od onih filmova koje jednom pogledaš i zaboraviš. Najveća zamjerka ide dijelu filma kada predkraj započne bitka... prepreprepredvidljivo i klišejno. Kraj me također nije oduševio, glavni se lik morao vratit na zemlju ili nešto.
    Meni je pak obrnuto, totalno bi mi bilo glupo da se vratio na zemlju, jedino prirodno je da ostane pošto voli onu ženskicu i tako to ^^
    Ja bi to odradio u stilu da se ljudi vrate na zemlju jer su spoznali svoje mjesto, što u neku ruku i je poanta filma pošto su prikazivali invaziju na miroljubiv planet. Da je bilo nešto više character developementa između njih dvoje možda i bi poželio, ali ovako...

  22. #22
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Avatar

    Ali čekaj, još na čeka drugi i treći nastavak, bit će svega još
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  23. #23

    Re: Avatar

    Slazem se s onima koji kazu da film nije los, ali da nije dobar onoliko koliko se trubi o njemu.
    Nakon gledanja i WTF momenta sam mu dao 8/10, ali sad to spustam na 7/10.
    A to da je Cameron pokrao Ples s vukovima i Pokahontas i sta sve jos, naravno, stoji!
    Samo, ne shvatam ljude koji ocekuju katarzu ili stavec od jednog akcijskog filma.

    Akcijski film je filmski žanr u kojem akcijske sekvence, poput borbe, kaskaderskih scena, automobilskih potjera ili eksplozija, imaju prednost pred elementima kao što su karakterizacija ili kompleksna priča.

  24. #24
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Ali čekaj, još na čeka drugi i treći nastavak, bit će svega još
    Ah da, zaboravio na to. Neznam koliko će originalnosti u nastavcima uspjet izmust kad ni ovaj nije ništa neviđenog ali pogledat će se radi reda. Sad je doduše bitnije kako će Battle Angel ispast.

  25. #25
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Avatar

    O da, to definitivno. Ako ništa drugo tu bi barem trabali imat dobru priču, koju uostalom svi znamo koji smo čitali mangu.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  26. #26
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Avatar

    Cameron je pao jako, jako nisko ako mora adaptirati jeftinu mangu.

  27. #27
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Avatar

    Ali je zaradio 2,3 milijarde dolara. Tome bi trebaO aplaudirati, ipak ima i drugih osoba koji drekece uz puno pompe uspiju prodati kao suho zlato. *hint* *hint*

  28. #28
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Avatar

    Da, to je filmski ekvivalent lejdi gage.

  29. #29
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Cameron je pao jako, jako nisko ako mora adaptirati jeftinu mangu.
    To je samo jedna od prvih u nizu, ako ništa drugo skužili su da se u remek djelima od prije 20godina ili manje krije prava zlatna koka. Pitanje je samo kad će počet adaptirat i ostale. A Avatar je tak i tak bio priprema za Battle Angel.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #30
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Avatar

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Cameron je pao jako, jako nisko ako mora adaptirati jeftinu mangu.
    Idemo ovako. Ti jako voliš neki strip/mangu/film/anime/knjigu itd. Ti si redatelj. Želiš napraviti remake nekog stripa/mange/filma/animea/knjige itd. Jesi li nisko pao samo zato što netko misli kako je taj strip/manga/film/anime/knjiga itd. loš? Nisi. Ima gomila ljudi kojima se to sviđa.
    Ne možeš reći da je film loš prije nego ga pogledaš. Možda bude bolji od Avatara. Možda bude najbolji film ikad. To je Cameron. Vjerujem da će napraviti jako dobar film.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •