Stranica 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 288

Tema: Firefox 4

  1. #61
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Firefox 4

    S Operom imam problema tako da shvaćam što želiš reći, ja se nisam mogao na ovaj forum ulogirat uopće. Koristim Chrome već duže vrijeme i po meni nema boljeg browsera.

    Prije Chromea sam koristio Firefox, te sam primjetio da je Firefox oveći shit... istina je da ima nekoliko korisnih pluginova kao translator itd. ali to ima i Chrome (te ima još i automatsku ispravljanje gramatike, stavljeno mi je da mi ispravlja hrvatske pravopisne greške, rulež). Firefox se sporo otvara (što me najviše živcira), sporo loada stranice, bookmark mu je užasan, katastrofa živa, a i ružno izgleda naspram Chromea. Tako da nema šanse da se vraćam na njega.

    Po meni, lista ide ovako:

    Chrome - 10/10 - ima sve što treba, teme rulaju, a brzina je fenomenalna, nema niti jednu manu
    Opera - 7/10 - vrlo dobar browser, ali ima problema s većinom stranica i gifovima
    Safari - 5/10 - ugodno je raditi u njemu pošto je brz i lijepog izgleda, ali ne nudi ništa osim toga
    IE8 -3,5/10 - Brzo se otvara... i to je to
    Firefox - 2/10 - a ono, to je kao da idem biciklom iz Rijeke u Zagreb, a imam auto, katastrofa izgled, brzina... skoro sve
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  2. #62
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    @Raz...

    Chrome ti nema Smooth Scroll ali možeš skinuti plugin za njega. Nije dobar poput FF-a i drastično je lošiji od Opere (koja ima uvjerljivo najbolji SS), ali je puno bolje nego bez njega.


    Googlaj chrome smooth scroll, naći će ti taj dodatak...

  3. #63
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Firefox 4

    Nakon nekog vremena se navikneš na to što nema Smooth Scrolla, a i vrlo je vjerojatno da će ga u dogledno vrijeme instalirati u browser.
    Meni trenutačno ti i ne smeta.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  4. #64
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    http://chromium.exxe.ath.cx/smoothscroll/

    Ja uopće ne znam šta je smoothscroll, pošto ga nikad u životu nisam vidio.

    Safari je na Macu do bola stabilan i brz, te nema poteškoća s prikazom sadržaja. + HTML5 i najbolja podrška za QuickTime

  5. #65
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    http://chromium.exxe.ath.cx/smoothscroll/
    Wau, savršeno radi, plus to što na mišu imam hyperscroll... ovo će poslužiti.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  6. #66
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Firefox 4

    Ja sam ipak za Operu, fenomenalan izgled, brdo opcija, brzina, napredno surfanje, itd. Chrome je dobar al je tolko gol da nema niti "a" od opcija, to ću morat preskočit neko vrijeme. FF je pak dobar stari veteran, radi sve ok na njemu osim kaj se uspori ko krepana mačka i ružan je bez obzira kakve mu add-onove dali. Operi pak netrebaju ama baš nikakvi add-onovi jer ima sve u sebi i zasad radi sve kak treba. Ako bi trebao birat alternativu operi, odnosno nekakav support browser onda bi koristio chrome.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #67
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Firefox 4

    Hvala na linku. ^^

    Mislim da prelazim na chrome, firefox je postao strašno spor i sve češće imam problema sa ne prikazivanjem youtube linkova. Nekakve mi napredne opcije ne trebaju, jer za torrent i direct download managere koristim druge, za to specijalizirane programe.

  8. #68
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Jedino ne razumijem o kakvom usporavanju FF-a pričate. Nikada mi se nije usporio niti trunke, pokreće se 1 sekundu dulje od Chromea ali puno brže izbaci iGoogle stranicu u startu tako da mogu na FF-u brže kreuti sa surfanjem nego na Chromeu, a stranice otvara za djeličak sekunde sporije od Chromea!? Također još nisam nikada doživio Memory Leak ili sličan problem sa FF-om i troši svega 4-6MB više od Opere.

  9. #69
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Firefox 4

    Chromeu mi treba da se otvori 2s od kada kliknem. Firefoxu potraje i do kojih 10-15 s.
    Otvaranje stranica kod Firefoxa je puno sporije kod Chromea, a kada mi torrent radi u pozadini s Firefoxom nemogu ništa.


    I Firefox je ružan i debeo.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  10. #70
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    Chromeu mi treba da se otvori 2s od kada kliknem. Firefoxu potraje i do kojih 10-15 s.
    Otvaranje stranica kod Firefoxa je puno sporije kod Chromea, a kada mi torrent radi u pozadini s Firefoxom nemogu ništa.


    I Firefox je ružan i debeo.

    Upravo sam štopao FF-u, 3,21 sekunde do trenutka kada mogu krenuti sa surfanjem Ja ne znam u kakvom su stanju vaši kompovi kada vam je sve tako sporo!?


    PS: Upravo sam i Chromeu štopao. Otvorio mi se za nešto manje od dvije sekunde, ali tek nakon 4,47 sekundi je ušao u iGoogle i otvorio mogućnost surfanja.


    S time da sam Chrome danas već imao otvoren, a FF sam prvi put otvorio za testiranje. Tako da ne vidim o kojoj brzini pričate. Znači meni je FF brži u prvom paljenju nego Chrome u drugom


    PPS: Upravo sam probao drugi put upaliti FF, nije ništa brži nego prvi put, ali je i dalje brži od Chromea...

  11. #71
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Firefox 4

    U početku mi je bio brz, no s vremenom mi je postajao sve više sporiji. U zadnjih mi par dana nije želio ni pola youtube linkova otvarat, a često mi je i kod prelistavanja foruma umjesto otvaranja page-a jedan lijepi 'stopped' u dnu stranice napravio, tako da sam morao čistit cache i ponovo se loginat da bi sve bilo u redu.

  12. #72
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Ne znam, ozbiljno nisam nikada imao niti jedan od navedenih problema, a redovito imam preko 20-ak tabova otvoreno (nove teme na forumu + 24 sata + youtube).

  13. #73

    Re: Firefox 4

    Za sporo otvaranje Mozille su primarno krivi bookmarksi, meni treba nekih 4-5 sekundi kad je prvi put otvaram nakon paljenja kompa.
    Što naravno nije bio slučaj prije nego li sam importao stare bookmarkse.

  14. #74
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    Chromeu mi treba da se otvori 2s od kada kliknem. Firefoxu potraje i do kojih 10-15 s.
    Onada je tebi komp u banani

    Mom treba manje od 2 sekunde da se pokrene, a google pokaže istoga trenutka.

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Za sporo otvaranje Mozille su primarno krivi bookmarksi, meni treba nekih 4-5 sekundi kad je prvi put otvaram nakon paljenja kompa.
    Što naravno nije bio slučaj prije nego li sam importao stare bookmarkse.
    nezz kake bi to imalo veze..nije mi baš logično..al aj...

    Ja imam tonu bookmarka i nemam problema sa njima.


    Bartuče kolko si puta isprobavao borwsere? I uvjek vidiš da je FF ima najviše razloga za korištenje

    I ja sam prije svaki browser pucao gore al manu im nađem prije nego što se zalaufa...

    Pa nema FF bezveze skoro pola tržišta browsera

  15. #75
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    @RIDER32...

    Ovo je bio treći put da sam koristio/"testirao" sve browsere pošto sam željan promijene. Svaki put bi me Opera impresionirala svojom kvalitetom, a Chrome svojim minimalizmom ali bi također i svaki put skužio koliko oba sakaju naspram FireFoxa tako da na kraju uvijek odaberem FF (nikako da ga se riješim ).

    Opera ne saka kao program već sakaju stranice što se ne optimiziraju za nju, a Chrome saka pošto je još uvijek mladi program sa hrpom "dječjih bolesti". No ako nastave razvijati Chrome, niti najmanje ne sumnjam da će stići FF, no još uvijek dečki imaju mnogo posla do tog trenutka.

  16. #76
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    wut,chrome ima najbolji moguci download manager,firefox je smijesan po tom pitanju.

    Hahaha


    Kako možeš hvaliti Download Manager koji prekine download ako izađeš iz preglednika? Firefox ti barem otvori zaseban prozor tako da možeš ugasiti preglednik, a download se nastavlja


    I da, što je tako dobro na Safariju da mu daš ocjenu 8? A Firefoxu kao jedinom browseru na kojem NE postoji stranica koja NE radi daš samo 5/10. Ocjenjuješ potpuno subjektivno...
    ne,dodatni prozor samo smeta i uvijek zaboravim na njega,uostalom,zasto je bitno to sto preglednik mora biti otvoren,pa nije da svaki dan skidas neki vrag.
    Safariju dajem ocjenu 8 zato sto je najbrzi,ugodno izgleda,ali ima par kritičmnih mana kao manjak nekih opcija i totalno pogresan prikaz boja,firefox je 5/10 zato sto ima dosta dodataka i popularan je,no sve ostalo je katastrofa.

  17. #77
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    Safariju dajem ocjenu 8 zato sto je najbrzi,ugodno izgleda,ali ima par kritičmnih mana kao manjak nekih opcija i totalno pogresan prikaz boja
    Jesam ti već rekao da je to ICC profiliranje, i da Safari jedini ima pravilan prikaz boja.
    Problem su zapravo web dizajneri koji se ravnaju prema browserima, a ne prema industrijskim standardima.

    Umjesto random stranica, otvori bilo kakav color test i usporedi boje.

    http://www.cav-sfo.com/ColorTestFile.jpg
    http://www.cod.edu/photo/curto/images/C ... tImage.jpg

  18. #78
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4

    http://xs.to/image-B745_4B7AAFBB.jpg
    koja tebi slika izgleda bolje?

  19. #79
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Firefox 4

    Meni izgledaju apsolutno jednako

  20. #80
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4


    lijeva je dosta tamnija i boja majice je drukcija od desne.

  21. #81
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    http://xs.to/image-B745_4B7AAFBB.jpg
    koja tebi slika izgleda bolje?
    Safari sto puta. Pogledaj žive boje na slici s rukom, i nebo na donjoj.

  22. #82
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4

    e da,nervira me to sto PCPLAY skrati na PC..AY,ono wtf,koja glupost,i to se nemoze maknut,također,nema favicone,to je veliki minus.

  23. #83
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Firefox 4

    Detalji, detalji. Mislim, vidim da postoje neke razlike u bojama, ali ne mogu reći da je jedna bolja, a druga lošija. Niti bih to primijetio inače. Boje su mi sasvim ok u Safariju.

  24. #84
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Evo vratio sam se prije kojih tjedan ili 2 na Operu i browser je jednostavno loš pokraj Firefoxa. Do sada sam naišao na cca 5-6 stranica koje nisam mogao otvoriti sa Operom pa sam morao paliti Firefox. U suštini je odličan browser, ali stranice očito nisu optimizirane za Operu pošto većina ljudi optimizira siteove za Firefox i IE.
    Ovo je istina. Operu su ovdje masovno hvalili kao uber browser za napredno surfanje, a nerijetko ne može ni stranicu otvoriti... i onda mi veli jedan lik s foruma da je to do mene

    Nema do Firefoxa. Znam da je sve to subjektivno, ali ima nečeg i u ovome.

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Pa nema FF bezveze skoro pola tržišta browsera
    Ima sve što trebam i ne trebam nikakav back up browser kad ne postoji stranica koju Firefox nemre otvoriti.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  25. #85
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Pa nema FF bezveze skoro pola tržišta browsera
    ha ha ha ha
    IE6 je donedavno imao toliko,naravno to je savrseni browser sa naprednim mogucnostima.Nemoze ni tabove otvarat.

  26. #86
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Evo situacije na PCEkspertu, anketa od 12 mjeseca prošle godine pa do početka drugog mjeseca ove godine...




  27. #87
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Firefox 4

    dobro bartuc kaže, OS vam je očito u banani... meni se firefox otvara za < 3 sec. i to sa 6,7 tabova... imam preko 100ak bookmarka... nikakvih usporavanja nemam ni ništa, a često imam više od 10 tabova otvorenih...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  28. #88
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    dobro bartuc kaže, OS vam je očito u banani... meni se firefox otvara za < 3 sec. i to sa 6,7 tabova... imam preko 100ak bookmarka... nikakvih usporavanja nemam ni ništa, a često imam više od 10 tabova otvorenih...
    probaj ga pokrenuti na ubuntu-u ili mint-u.

    Troši 50ak do 80ak Mb sa 15 tab-ova..
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  29. #89
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Firefox 4

    Meni se zna usporit tek nakon jedno pola godine godinu, imam negdje preko 500 bookmarksa. Iako, to je sad sve nebitno, opera radi ko zver.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #90
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Stari moj, što će ti 500 bookmarksa


    Brže okineš google search nego nađeš bookmark koji ti treba

Slične teme

  1. Add-on za Firefox
    By The Great Duck in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 25-12-2010, 01:55
  2. Firefox
    By Razzarach in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-08-2010, 12:43
  3. Firefox
    By K4ciga in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 29-08-2010, 16:30
  4. Firefox
    By Constantine in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 03-11-2008, 08:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •