Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 288

Tema: Firefox 4

  1. #1

    Firefox 4

    Za sada je otkriveno da će nova verzija popularnog browsera imati poprilično drugačiji interface, više u Win7 stilu.
    http://news.softpedia.com/news/Firefox- ... 4205.shtml

    http://www.stephenhorlander.com/images/ ... w-tab.html
    http://www.stephenhorlander.com/images/ ... r-off.html

    “In addition to the UI and appearance changes we have been exploring for Firefox, we have also been exploring how to better improve the user experience through animation,” Horlander stated. “One area that animation would be very beneficial is with tab interactions. Specifically moving/arranging tabs on the tab strip, closing/opening tabs and tearing off tabs into new windows. Presently the feedback here isn’t as good or as elegant as it could be.”

    “Some of the goals for animation are to make browsing feel faster, adding visual affordances that makes tasks more understandable and to make the browser more visually appealing. There is much more detail on the Wiki articles linked above. My goal was to quickly demo how this would actually look and feel because still images and wireframes can only convey so much,” Horlander added.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Firefox 4

    Ništa o rješavanju gargantuanskog memory leaka u win7?

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    Firefox je najgori browser poslije IE.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4

    Slazem se.

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2009
    Postova
    353

    Re: Firefox 4

    Ne slažem se.

  6. #6
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Haha, taj Vedran kada pukne glupost onda je pukne uzduž i poprijeko xD

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao mrxilix
    Ne slažem se.
    Wedran pljuje po svemu što nije Apple...

    (Valjda im daje guze za pare lol)
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  8. #8
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Istina da Opera u startu nudi više, da su Chrome/Safari u startu brži, ali niti jedan od ta 3 browsera ne prikazuje stranice savršeno kao Firefox. Do danas nisam naišao na stranicu koju Firefox ne prikaže kako spada. Kada još tome dodaš potpunu kontrolu nad addonovima, u roku od 10 minuta dobiješ i više nego što Opera može ponuditi. Neće biti brži od Chrome/Safari, ali zato Chrome/Safari nemaju nikakve opcije nadogradnje browsera i već tu gube svaku bitku protiv Firefoxa.



    Tako da je bedasto i nepromišljeno reći da FF ne valja. Također ne znam o kojemu memory leaku pričate!? Baš sam prije 2 dana uspoređivao Operu i Firefox, Opera mi je trošila 4MB RAM-a manje od Firefoxa (bez tabova i sa dodatnih 8 tabova)!?

  9. #9
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    Trenutno je Opera najkompletniji browser, Chrome najpogodniji za široku uporabu, a Safari najbrži.
    Firefox je postao outsiderski internet explorer, ne miče se s mrtve točke već godinama. Konkurencija je inovativnija, brža, stabilnija i kompletnija, te ne trebaš stotinu dodataka da je dovedeš u rad, koji ničim izazvani prestanu raditi u novoj verziji koja izlazi svako toliko.

    edit: stranice se pišu za IE i Firefox, jer su najrasprostanjeniji. Svakom programerskom i dizajnerskom studiju su benchmark da stranica radi i da se uredno prikazuje, no zato što su površni.
    Chrome ima nadogradnje koliko mi je poznato. Safari je u maniri Applea potpuno zatvoren program, no ima gomilu nadogradnji na Macu, jer je tamo integriran u operativni sistem i radi znatno drugačije.

  10. #10
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Samo znam da mi Opera ne može otvoriti izbornik od ADM stranice, Safar/Chrome ne mogu kvalitetno prikazati gif sadržaje (pogledaj smajlije na forumu koliko trzaju). Što mi znači njihova brzina i kompletnost kada FF nema tih mušica...


    PS: Da ne pričam o čekanju da mogu gledati filmove u Youtube temi na Operi... Prvo klikneš na prozor (nije cenzura) i onda čekaš dok ti ne dopusti da klikneš play. Taj problem bi volio riješiti.

  11. #11

    Re: Firefox 4

    tako me zaboli koji je bolji
    FFox mi pwna s addonima i jednostavnošću... da ne spominjem Maxthonovo karanje u mozak sa bookmarcima
    Opera mi je retardirana... iako neznam zašto... jednostavno mi se ne sviđa
    IE neću ni spominjat.
    Safari nisam ni koristio dulje od tjedan dana pa neću ni kometirat.
    wedrane sta se tako palis na apple :S

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Istina da Opera u startu nudi više, da su Chrome/Safari u startu brži, ali niti jedan od ta 3 browsera ne prikazuje stranice savršeno kao Firefox. Do danas nisam naišao na stranicu koju Firefox ne prikaže kako spada. Kada još tome dodaš potpunu kontrolu nad addonovima, u roku od 10 minuta dobiješ i više nego što Opera može ponuditi. Neće biti brži od Chrome/Safari, ali zato Chrome/Safari nemaju nikakve opcije nadogradnje browsera i već tu gube svaku bitku protiv Firefoxa.



    Tako da je bedasto i nepromišljeno reći da FF ne valja. Također ne znam o kojemu memory leaku pričate!? Baš sam prije 2 dana uspoređivao Operu i Firefox, Opera mi je trošila 4MB RAM-a manje od Firefoxa (bez tabova i sa dodatnih 8 tabova)!?
    erm,chrome bez problema otvara apsolutno sve,i to najvecom brzinom,em je jednostavan,intuitivan i minimalističan sto mi se jao sviđa,a i tabovi su na pravom mjestu.

  13. #13
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Firefox 4

    Kad dođe instalirat ću ga reda radi al ne idem nikud s Opere, ona ispunjava sve moje potrebe i želje ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  14. #14
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    Inače, tu se vidi povijest tržišnog udjela internetskih preglednika.
    http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

    Firefox je kroz dvije godine potpuno zrulao IE, a 10% je palo i zbog pojave Chromea.
    Unatoč Jobsovim predviđanjima da će Safari dobiti 16% tržišnog udjela do kraja 2008., on nikada nije prošao 4%.

  15. #15
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Firefox 4

    Firefox je Lady Gaga browsera... bolju konkurenciju ostavlja u prašini zbog svoje popularnosti. =P

  16. #16

    Re: Firefox 4

    Oh my lawd, you didn't.

    @Wedran:
    Konkretna zamjerka na Firefox u usporedbi s konkurencijom?
    Na stranu sa stagnacijom, dakle, fičrsi koji su korisni normalnom korisniku.

  17. #17
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    Neizbježna potreba za addonovima koji ne rade nakon vrlo učestalih nadogradnji, ograničena prilagodba korisničkog sučelja.

  18. #18
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Raz
    Firefox je Lady Gaga browsera... bolju konkurenciju ostavlja u prašini zbog svoje popularnosti. =P
    E sad si ga smotao totalno

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Firefox 4

    Ja sam odustao od Firefox upravo zbog iritantnih nadogradnji koje ti shebu sve što si posložiš u prethodnoj verziji .Koristim Operu koja je gotovo savršena.Ne učitava mi dobro samo dvije stranice.ADM-ov cjenik i Vipovu stranicu sa recenzijama filmova i igara .Za takve slučajeve imam u rezervi IE 8 koji je također izvrstan.On otvara ama baš sve kako treba , super je brz , stabilan i funkcionalan .Iskreno , na operi sam više iz navike nego potrebe . IE 8 je također izvrstan.Firefox je lagano precijenjen .

  20. #20
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ja sam odustao od Firefox upravo zbog iritantnih nadogradnji koje ti shebu sve što si posložiš u prethodnoj verziji .Koristim Operu koja je gotovo savršena.Ne učitava mi dobro samo dvije stranice.ADM-ov cjenik i Vipovu stranicu sa recenzijama filmova i igara .Za takve slučajeve imam u rezervi IE 8 koji je također izvrstan.On otvara ama baš sve kako treba , super je brz , stabilan i funkcionalan .Iskreno , na operi sam više iz navike nego potrebe . IE 8 je također izvrstan.Firefox je lagano precijenjen .
    ovisi kako gledaš na sve, osobno ne koristim puno addonova za firefox tako da nemam probleme s nekompatibilnošću nakon updejta ff-a.. ostale browsere osim IEa nisam nikad ni probao... osim Netscape Navigatora na kojem sam surfao više se ni ne sjećam kad... a niti mi se ne da prekidati navike..

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Firefox 4

    sta cekas onda,probaj chrome ili operu

  22. #22
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Ja isto nisam do sada imao problema sa addonovima. Jedino mi Colorful Tabs nije radio tjedan dana dok nisu izbacili verziju za 3.x, no od tada nikakvih problema.


    Jučer sam se vratio na Operu, sve super ali ima tih par stvari koje me strašno živciraju. Tako da razmišljam jel bi ostao na njoj ili kaj...

  23. #23
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Firefox 4

    Koje to stvari te živciraju, čisto me zanima ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  24. #24
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Koje to stvari te živciraju, čisto me zanima ^^

    1) Gledanje youtube filmova u youtube temi. Dobro je ako gledam youtube direktno na njegovoj stranici, ali ovako ga prvo moram kliknuti i onda čekati da se spremi u memoriju ili šta ti ja već znam, pa tek nakon toga mogu kliknuti play. Za razliku od FF-a gdje odmah možeš kliknuti play.


    2) Srednji klik na Home tipku ne otvori google u novom tabu već moram klikati na plus pokraj otvorenog taba. Lakše mi je kliknuti Home tipku koja je uvijek na istom mjestu nego plus koji se miče ovisno koliko tabova imaš otvoreno.


    3) Ako idem pogledati što ADM ima u ponudi, moram otvarati drugi browser jerbo ovaj ne prikazuje glavni izbornik na njihovoj stranici.



    Ali ima i dobrih stvari zbog kojih bi ostao na njemu...


    1) Ključ - automatski ispuni formu za login
    2) Dizajn mi se sviđa
    3) Desni klik na text ima dobre opcije (translate, search, copy to note itd.)
    4) Search sistem mi se sviđa - upišeš riječ i makar izađeš iz searcha, riječ koju si tražio ti automatski prefarba kroz čitavu stranicu.
    5) Top sites
    6) Brzina
    itd.

  25. #25
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    sta cekas onda
    firefox 4

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Neizbježna potreba za addonovima koji ne rade nakon vrlo učestalih nadogradnji, ograničena prilagodba korisničkog sučelja.
    Svi addonovi rade. Mi želimo addone.

    Zašto ti ne rade? Pa, zato što ih ne znaš editati.

    Skineš addon, spremiš ga. Otvoriš winrarom, i nađeš TXT datoteku,
    te promijeniš dva reda, u kojem ti piše "minimum version software" koja je označeno sa recimo 3.0.0.1
    na recimo 3.9.9.9, i spremiš, zamjeniš TXT datoteku i TO JE TO.

    Za instalaciju samo addon prevučeš u FF prozor (ne, nisam napisao qurac, nego baš prozor). Simple as that.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  27. #27
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    1) Gledanje youtube filmova u youtube temi. Dobro je ako gledam youtube direktno na njegovoj stranici, ali ovako ga prvo moram kliknuti i onda čekati da se spremi u memoriju ili šta ti ja već znam, pa tek nakon toga mogu kliknuti play. Za razliku od FF-a gdje odmah možeš kliknuti play.
    Da, to i mene zeza ali stvar nije takva, nekad radi odmah a nekad ne, onda otvorim samo novi tab (ako nije već otvoren) te se natrag vratim na ovaj di je film i onda mi radi; znači dovoljno je da se makneš sa te strane i brzo vratiš.
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    2) Srednji klik na Home tipku ne otvori google u novom tabu već moram klikati na plus pokraj otvorenog taba. Lakše mi je kliknuti Home tipku koja je uvijek na istom mjestu nego plus koji se miče ovisno koliko tabova imaš otvoreno.
    Ja pak imam google na speed dialu, odmah na broju jedan, ak hoću novu stranu samo stisnem plusić ili alt+t i odmah mi je tu gugl, pošto mi je speed dial za home page. Kvragu, više niti nemogu bez tog speed diala
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    3) Ako idem pogledati što ADM ima u ponudi, moram otvarati drugi browser jerbo ovaj ne prikazuje glavni izbornik na njihovoj stranici.
    Vidiš, meni njihova stranica radi. Jedina stranica za koju do sad znam da mi nije radila je bila ona od Verna, al starije verzija prije ove nove, vidjeli su se baneri okolo i sve al i ne glavni sadržaj, čudno.

    A za ostalo se slažem ^^ U biti pred jedno godinu danas sam bio na ff-u jedno pola godine al kak je došla opera10 vratio sam se na nju, nekak mi najbolje paše. Naravno, ako slučajno nekad imam problema kao backup su tu ff i chrome te safari.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Firefox 4

    Budem probao foru sa youtubom, a i moram upregnuti drugu ruku dok surfam pa da se koristim tim shortcutevima (ctrl+t)

  29. #29
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Firefox 4

    Uf, ja obavezno koristim dvije ruke ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #30
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Firefox 4

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Budem probao foru sa youtubom, a i moram upregnuti drugu ruku dok surfam pa da se koristim tim shortcutevima (ctrl+t)
    Onda možeš upregnuti na crtl+space, kako bi ti odmah bio homepage, ili ti google.

    Kihot, editiranje? Doista?
    Dati ću ti 1000 kuna taj dan kad ćeš vidjeti da ću ja ići raditi tuđi posao za koji nisam plaćen.

Slične teme

  1. Add-on za Firefox
    By The Great Duck in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 25-12-2010, 01:55
  2. Firefox
    By Razzarach in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-08-2010, 12:43
  3. Firefox
    By K4ciga in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 29-08-2010, 16:30
  4. Firefox
    By Constantine in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 03-11-2008, 08:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •