Vidi rezultate ankete: Igrate li D&D?

Glasači
126. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da, i ovisan sam o njemu

    9 7,14%
  • Da

    26 20,63%
  • Ne

    68 53,97%
  • Ne, to je za retardirane...

    23 18,25%
Stranica 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 121 do 150 od 196

Tema: Igra li tko Dungeons & Dragons?

  1. #121
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    p&p je jedan od najzabavnijih nacina zabave kada se izbaci komp i sva tehnologija.
    na zalost, ja sam totalni noob sta se tice igre, jer jos uvijek ucim.
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  2. #122
    Junior Member Plants Vs Zombies Eclipse24's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    11

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Općenito je poznato (barem meni hh) da se pen & paper igre relativno teško uče ali zato izuzetno lako pokazuju, pa ako planiraš učiti, uči igrom. Sad je izašla 4ed edicija Dungeons & Dragonsa koja iako do jaja podsjeća na wow je izgleda budućnost mainstream pen & papera.

    Svi vi koji ste uvjereni da je pen and pejpr jako nerd, shvatite da nećete biti ništa više ili manje nerd igrate li vaš precious konzolaški halo, ut ili wow nego koji dobar session sa ekipom. Da ne napominjem da ima tu i cura mnogo više nego što bi čovjek pomislio (kojih 15-20%?) pa ako ste uvjereni da ste neki opaki don juan, pen and paper vam neće stajati na putu.

    Tolko o branjenju p&p-a od mene. Flame away kids.

    Ako je neko iz Zg zainteresiran za koji session, razmišljam o novoj kampanju pa se javite.
    Cheers

  3. #123

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Zapravo, PnP je možda nekada bio težak i jako stran općoj populaciji, ali danas kad su gameri sve brojniji i oni su sve više izloženi DnD, tj. d20 općenito baziranim igrama (NWN, Baldur's Gate, Planescape, itd), mislim da se taj strah dobrano smanjio... sada imamo problem što malo tko želi čitati "sve te potrebne knjige" kako bi se malo bolje obrazovao po pitanju samog sistema, koji iskreno zna biti zamoran (ah, dobre stare edicije kad niste mogli skakati ako niste imali potrebnu vještinu).

    Eventualna zapreka koja će uvijek biti prisutna i koja je ujedno i najveća većini, je nekakva osjećaj srama i glupost kad igrate prvih nekoliko puta. Ono, glumiti pred ljudima, glasom i gestikulacijom, da ste tamo neki Patuljak koji se zapija vjerojatno nije nešto što većini odmah sjeda.

  4. #124
    Junior Member Plants Vs Zombies Eclipse24's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    11

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Agreed. Ali nemoraju svi odma počet sa (meni) zabavnim likovima poput dwarfova koji mucaju ili druida koji je alergičan na životinjsko krzno (ps:torment-> demon protjeran iz pakla jer je bila predobra lol)... Uvijek postoji opcija onog šutljivog mrge fajtera sa nekom uber agendom i to se mora, samo kaje meni postalo dosadno...

    Što se tiče knjiga, tu stvarno nema lijeka. Osim naravno ne čitati. Ali i to što veliš, s novijim edicijama to sve postaje jako lagano i pristupačno. Možda i malo prejednostavno ali za početnike čisto dobro. Ako im se svidi uvijek se mogu vratiti na starije knjige, edicije i švrljat po netu tražeći "onaj prvi čru dd" hhh

  5. #125
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    PnP sam igrao i lame mi je...zar covjek vise nesmije vise ni reci svoje misljenje a da neispadne jadan i glup?

    Inace ako netko iz Bjelovara zeli igrati PnP u Tarkusu redovito ima ekipa....

  6. #126
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    i dajte ne koristite "epic fail" stalno.
    glupo zvuci.
    jako.
    prihvatljiv je samo u "epički fail" obliku.
    tarmi rićmi

  7. #127

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Izgleda da je nažalost preminuo još jedan velikan DnD-a, a time i definitivno važna figura u čitavom PnP svijetu - Dave Arneson.
    http://www.escapistmagazine.com/news/vi ... ve-Arneson

    Together with Gygax, Arneson was responsible for co-creating the influential tabletop role-playing game Dungeons & Dragons, with the first edition published in 1974. While Gygax and Arenson would eventually part ways, their work would pave the way for hundreds of tabletop RPGs - and did more to popularize and define the modern High Fantasy setting than virtually anyone since J.R.R. Tolkien.

  8. #128

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Bumpity bump, povodom otvaranja vlastitog podforuma.

    Tko zna, možda se sada pokažu i svi ostali koji su igrali D&D (čak i ako ste igrali samo virtualne inkarnacije, ovo je vjerojatno najbolja tema da se raspitate što je to zapravo, kakve su razlike između stolne i virtualne verzije, što su to edicije, itd).

  9. #129
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    E da je meni nać neku ekipicu ovdje u klc... ovak, šipak.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  10. #130
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Ima ekipe u Karlovcu, ja ih znam četiri-pet koji redovito igraju. Bar zadnje kaj sam ja čuo... Skokni do kojeg game shopa or smt
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  11. #131

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Kad on meni kaže "skokni do shoppa", a u Hrvatskoj ih možeš nabrojiti na prste jedne ruke.
    Još manje je onih gdje ljudi igraju sa nekakvim rasporedom.

  12. #132
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Sad vidim da smo se nešto na forumu dogovarali, ali niš od toga očito rofl.

  13. #133
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Daj boz nemoj me nasmijatvat. Klc nema pravu igraonu više, a kamoli neki game shop...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  14. #134

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Ja sam zadnje probao D&D 4th Ed, ali jedva da sam igrao nekoliko sati kad sam shvatio koliko suxxa i koliko to više nije D&D nego MMORPG u tabletop varijanti (podsjeća na WoW čak i u većoj mjeri nego WoW RPG). A da ni ne ulazim u tehnikalije tipa "skill checks" koji su očigledno dizajnirani oko toga da ubiju bilo kakav RP (zašto da RP-am pregovaranje oko prepisivanja lokalnog kupleraja na moje ime kad mogu jednostavno rollati za to... WotC, I am disappoint).

    Bumpity bump.

  15. #135
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Kao prvo nikad nisam igrao, ali me zanima. Čini mi se prvenstveno kao odlična društvena igra, samo malo komplikovana.
    Kao drugo nije mi jasno, svi govore uvijek da je to jako skupo. Koliko znam, trebaju ti knjige s pravilima, one kocke, i ostale stvari, ali zašto su figurice tako skupe? I ne možeš li jednostavno napraviti svoje onda?

  16. #136
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Ne trebaju ti figurice uopće. Knjige se mogu kupiti ali se mogu i "naći" khm hkm, tako da definitivno nije skupo.

  17. #137
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Za godine i godine igranja treba ti jedna jedina knjiga... ostalo ako ti je gušt...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  18. #138

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Da bar.

    Za 4th Ed. ti trebaju bar nekakve figure, ali baš figure (zbog suludo većeg fokusa na taktičke elemente borbe, tako da su ti bitne stvari koje moraš odmah na pogled znati, tipa prednja-zadnja strana likova, itd), kojima srećom možeš obično doskočiti tako da si središ papirnate cut-outs figure, i trebaju ti 3 knjige jer su namjerno rascijepali tako igru pri izlasku (Monster Manual, Player’s Handbook i Dungeon Master's Guide). Naravno, upućeni trebaju eventualno samo P's Handbook (osnovna pravila nove edicije, jel'te) jer mogu većinu sami konvertirati i prilagoditi novim pravilima, ali 4th Ed. je namijenjena tako da trebaš sve 3 knjige za potpuni doživljaj. Naravno, kocke, olovke, papiri, character sheets, karte i razne tablice (loot, encounter, itd) spadaju pod obavezno.

    Jedina stvar koja je jako, jako dobra kod 4the Editiona je ta da je odličanSmaterijal za uvesti nekoga u tabletop RP.

  19. #139
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Nitko te ne sili da igraš 4th edition, kolko vidim ionako nema veze s roleplayem. Mi još uvijek igramo 2nd edition AD&D

  20. #140
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Hrpu knjiga treba samo DM. Osim ako si ti jedan od onih powergaming munchinmaking minmaxfanova... Onda odi radi gestalt likove sa dvanaest dodatnih knjiga i character sheetom od sedam stranica.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  21. #141

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Nitko te ne sili da igraš 4th edition, kolko vidim ionako nema veze s roleplayem. Mi još uvijek igramo 2nd edition AD&D
    Ti si old school.
    Moje izlaganje D&D-u je prvenstveno bilo u 3rd Ed., a nakon izlaska 3.5 sam se samo prebacio na Pathfindera koji je navodno u biti poštimao sve što je još bilo klimavo u 3.5. Naravno, nije da ja baš imam nekog ogromnog D&D iskustva (prvenstveno jer mi je s godina sve više i više bježao od vrha liste dragih mi tabletop RPG-ova).

    @The Boz:
    Naravno, u tom prozoru i leži zec. Stvar je u tome da je dobar dio igrača s kojima sam ja igrao praktički došao sudjelovati bez da su ikada vidjeli knjige i doslovno nisu ništa znali, a treba biti spreman na sve što mogu smisliti tako da je trebalo znati pun prozor toga iz knjiga (bolje nego izmišljati na mjestu pa da si proturječim kasnije)... a sam Iss zna koliko je knjiga izašlo za 3rd Ed.

    Nisam min-maxer, zamijenio si me s Bartucom.

  22. #142
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Nitko te ne sili da igraš 4th edition, kolko vidim ionako nema veze s roleplayem. Mi još uvijek igramo 2nd edition AD&D
    Kad ćemo se igrati kod tebe?

  23. #143
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Donesi čipsa i soka bit će LUDO

    @Arbiter: U biti svejedno ne trebaju knjige, jer postoje i razno razni free sustavi za roleplejanje, mašta je daleko najbitnija ostalo su sve detalji.

  24. #144
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Onda zaista čemu kupovati originalne figurice kad možeš napravit svoje

  25. #145

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    @Arbiter: U biti svejedno ne trebaju knjige, jer postoje i razno razni free sustavi za roleplejanje, mašta je daleko najbitnija ostalo su sve detalji.
    Naravno da ti ne trebaju, ali to nije pravi D&D onda.

    Svaki iskusniji veteran može improvizirati pravila (homebrew varijante isto tako) ili jednostavno iskoristiti neki open source sistem (recimo, Pathfinder je open source, a u biti je i "upgrejdani" D&D 3.5), ali problem sa D&D-om i drugim dungeon crawling "crunchy" igrama je taj da zahtijevaju dosta izbalansiranih tablica za ubacivanje radnom materijala u igru... i općenito solidno balansiranje koje može biti malo teže za postići nekome tko nema knjige sa predlošcima ili tko već nije ufuran u to sve. Dosta drugačije od recimo Storyteller sistem koji je više okrenut prema "socijalnim" situacijama.

    @cham3leon:
    Jer WotC moraju nešto prodavati, a ljudi više vole gledati prave minijature na poljima nego čaše i oštrila.
    Onda opet, imaš i ljude koji čisto skupljaju minijature pa se stvari poklope zgodno

  26. #146
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    [quote=Arbiter of Change]
    = Citat = Izvorno postao "Neven <R>":3nc4aze4
    @Arbiter: U biti svejedno ne trebaju knjige, jer postoje i razno razni free sustavi za roleplejanje, mašta je daleko najbitnija ostalo su sve detalji.
    Naravno da ti ne trebaju, ali to nije pravi D&D onda.

    Svaki iskusniji veteran može improvizirati pravila (homebrew varijante isto tako) ili jednostavno iskoristiti neki open source sistem (recimo, Pathfinder je open source, a u biti je i "upgrejdani" D&D 3.5), ali problem sa D&D-om i drugim dungeon crawling "crunchy" igrama je taj da zahtijevaju dosta izbalansiranih tablica za ubacivanje radnom materijala u igru...
    [/quote:3nc4aze4]
    Ne znam, mi rijetko kad koristimo random loot tablice i većina roleplaya se odnosi na socijalne situacije, a ne dungeon crawling.

  27. #147
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    A samo o DM-u ovisi što će se događati, ili?

  28. #148

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ne znam, mi rijetko kad koristimo random loot tablice i većina roleplaya se odnosi na socijalne situacije, a ne dungeon crawling.
    Onda ste među iznimkama jer je, iz mog iskustva i javnog mišljenja, D&D je uglavnom ekvivalenta "moar +3 loot!1" hack&slasha među tabletop RPG-ovima. Naravno, 4th Ed (ako još niste shvatili, nisam ljubitelj nove edicije) je to doveo na sasvim novu razinu od čega je vjerojatno najgora stvar ta da si sada, ovisno o svom levelu, doslovno ograničen po tom što možeš raditi (npr, lvl 1-5 su ti striktno definirani za dungeon crawling).

    @cham3leon;
    Osim ako ne naletiš na demokratski vođenu kampanju, da, DM drži sve konce u rukama. Naravno, to ne znači da je tiranin, sve se da dogovoriti sa igračima. DM koji samo sili ljude da igraju ono što je on smislio bez da imaju imalo inputa u to sve je vjerojatno najgori tip DM-a. Ukratko, da; budući da DM "oživljava" sve NPC-ove svojim glasom i radnjama, služi kao "roll mašina" te u biti napiše/osmisli/ukrade priču kampanje on je kao gazda igre.

  29. #149
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Ne da mi se skrolat ovih deset stranica, gdje se u Zagrebu okuplja ekipa? Htio bih probati pen&paper D&D.

    Oduvjek me zanimao no nisam imao prilike...
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  30. #150

    Re: Igra li tko Dungeons & Dragons (pen&paper) ?

    Valjda znaju drugi ovdje iz Purgergrada, kod vas bar ima svega ako se potrudiš potražiti.

Slične teme

  1. Dungeons & Dragons 5th Edition
    By Arbiter of Change in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-07-2014, 18:52
  2. Dungeons & Dragons Online
    By Sgt. Bull in forum MMOG
    Odgovora: 101
    Posljednji post: 03-07-2012, 10:12
  3. K: Dungeons and Dragons starter set
    By Xcross in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 18-06-2012, 12:59
  4. Dungeons & Dragons: Daggerdale
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 26-06-2011, 07:11
  5. Dungeons & Dragons
    By X-Plosiv in forum Gaming općenito
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 19-03-2006, 22:24

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •