Inspiriran xarabasovom temom o posjedovanju u Hitmanu, zašto ne bismo imali jednu i za Total War? Zato, generali, bojnici, pukovnici i carevi, postajte svoje najimpresivnije kampanje, pobjede, obrane, vrhunske taktike i političko-ekonomske trikove koji su vas lansirali na tron vladara poznatog svijeta u bilo kojem od postojećih igara Total War serijala.

Osobno, trenutno igram Medieval 2 s Mlecima i jedna sam od najjačih frakcija starog svijeta. Najlošije područje mi ostaje diplomacija i vanjska politika jer sam sa svim državama s kojima sam u bliskom kontaktu zaratio, čak su mi svi dotadašnji saveznici objavili rat čim sam postao jači od njih. Imam možda tri diplomata i svi su loši. Nitko ih izgleda ne želi ni čuti jer mi nitko nikad nije prihvatio nijednu ponudu.
Usprkos tome, jako se dobro držim s obzirom na to da praktički ratujem na svim frontovima. Zapadna Italija, Alpe, Panonska ravnica (Budimpešta), Grčka, pa čak i u Svetoj zemlji gdje sam u križarskom ratu osvojio Akru i Jeruzalem. Što se tiče vojne taktike, svaki potez mi je dobro planiran, i nikad ne riskiram da krenem u napad puštajući neke regije nebranjenim. Kod obrane također, uglavnom mi je cilj da što manje vojnika pogine, tako da ih ne šaljem u smrt bezveze. Razvio sam nekoliko uspješnih taktika obrane gradova. Kad me napadnu s malo opsadne opreme, borba ostaje na zidovima gdje mi je najlakše odbiti napadače, a ako dođu s jakom artiljerijom i izbuše zid na nekoliko mjesta, to više nema smisla, pa sve povučem u sam centar grada. Tada iskoristim sve jedinice, čak i artiljeriju koja s lakoćom tamani čete koje se guraju uskim ulicama. Ako me napadnu sa više strana, i tome doskočim postavljanjem dodatnih kopljanika s te strane, samo da ih zadrže dok strijelci i artiljerija s iste pozicije mogu i njih gađati.
Međutim, nisam do svega toga došao samo čistom vojnom silom. Možda moje najjače područje je jaka špijunska mreža vrhunskih uhoda i plaćenih ubojica koja svuda preduhitri sve napade i eliminira ključne ljude i zapovjednike. Također, prije svakog napada si osiguram sve informacije o protivniku, uz povremenu sabotažu ključnih građevina prije početka opsade.