Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 42

Tema: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

  1. #1
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Jučer je Steve Jobs predstavio iPad, tablet koji spaja razne karakteristike iPhonea i računala u jedan uređaj s kojim očito imaju namjeru ponajviše pucati na gaming tržište. iPad onako na prvu loptu izgleda poput mješavine iPhonea na steroidima i digitalnog foto okvira a trenutno podržava sve igre namijenjene za iPhone.
    Obzirom da je tek jučer izdan SDK, tzv. "paket za izradu aplikacija", još ne postoje igre koje su napravljene samo za iPad, no za očekivati je da će game developeri u sljedećih par mjeseci (ili čak i ranije) početi izbacivati prave igre za njega. Tek ćemo onda saznati radi li se doista o uređaju koji se uspješno može nositi s igraćim konzolama i uvelike pomrsiti račune "gazdama" tog tržišta poput Sonya, Microsofta ili Nintenda. Naravno, službeno težište predstavljanja uređaja nije bilo na igrama, već Apple šalje jasnu poruku kako će ovo zamijeniti masu uređaja koje koristimo, poput računala, e-book readera i mobitela, a koristit će se za sve vrste audio-video komunikacije, internet, pregledavanje multimedijalnih sadržaja, čitanje e-knjiga i časopisa, ali i za sve poslove i aplikacije svojstvene računalima, pa tako i za igranje.
    Što mislite može li iPad totalno promijeniti svijet multimedije, knjiga, novina, igara...?

    Video snimku Jobsovog predstavljanja iPada možete pogledati na http://www.pcplay.hr
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Mislim da je ovdje posrijedi neka zabuna. Kako i zašto si napisao da će zamijeniti mobitel? Jel to tipfeler ili kaj? Kako će to kino parirati konzolama? Nema ni snagu ni praktičnost jednog Playstationa 3 po duploj cijeni...


  3. #3

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    meh,izgledao bi deset puta bolje da ekran zauzima površinu cijelog uređaja,ovako izgleda kao okvir za slike.
    Jedino za sto bi to moglobiti korisno je za surfanje i gledanje filmova,a toliko para za to nedam.

  4. #4
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Igre su najmanje važne na toj stvari, samo su jedna od stvari koja je moguća, a na kojoj će se itekako pare zarađivat. Ako su na iPhoneu mogli razvijat jedne od najbolji igara ikad za neki mobitel možemo samo pomislit kaj će se sve radit na ovome. A da ne pričam o surfanju netom, gledanju filmova, pregledavanju slika, općenito multimediji. Plus bolestan cool faktor, brzina i lakoća rada. Ako za koju godinu dobimo takve fully functional laptope/padove sa pravim os-om (što je ipak malo teže izvedivo al opet...), ovo čudo bi moglo započet pravu malu revoluciju. A cijena, koja uopće nije velika, i s obzirom da ide uskoro u prodaju...fakat ću razmislit o kupnji, ma kolko god me koštalo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  5. #5
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    = Citat = Izvorno postao Talični Tom
    Mislim da je ovdje posrijedi neka zabuna. Kako i zašto si napisao da će zamijeniti mobitel? Jel to tipfeler ili kaj? Kako će to kino parirati konzolama? Nema ni snagu ni praktičnost jednog Playstationa 3 po duploj cijeni...
    Ma dobro, to s mobitelima je figurativno, naravno da ga nećeš moći zamijeniti po praktičnosti, odnosno nećeš ga moći nositi u trapericama, ali ćeš ga koristiti za sve vrste komunikacije. Što se igara tiče, ne znam jesi li kad vidio igre na iPhoneu, pa zamisli nešto u tom stilu ali znatno poboljšano. Dakle po meni ovo u segmentu gaminga neće parirati XBoxu360 i PS3, ali bi moglo jako uticati na svijet prijenosnih konzola tipa PSP.
    EDIT: Ovo što je Aral rekao u gornjem postu je slično mojim razmišljanjima, uređaj nakrcan svim tim funkcijama će napraviti prekretnicu IT-a, jer će se nakon ove verzije sigurno početi raditi makine koje će imati hardver koji će doista parirati svim vrstama kanti.

    EDIT2: Ovaj prošireni video još bolje objašnjava funkcije nove Appleove hi-tec igračke:
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  6. #6
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    A evo i zanimljivih dodataka, kojih će sigurno biti još. I ne zaboravite da su sve aplikacije dostupne na iPhoneu, kompatibilne s ovime. A njih ima i sami znate koliko.
    Apple iPad accessories

    A ovdje pak nešto opčenit detaljnije, In Pictures: Apple's iPad : The iPad has Arrived

    edit: Ah, kad sam već krenuo...
    Apple iPad Hands-On
    iPad Gaming Impressions
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #7
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    = Citat = Izvorno postao Aral
    A evo i zanimljivih dodataka, kojih će sigurno biti još. I ne zaboravite da su sve aplikacije dostupne na iPhoneu, kompatibilne s ovime. A njih ima i sami znate koliko.
    Apple iPad accessories

    A ovdje pak nešto opčenit detaljnije, In Pictures: Apple's iPad : The iPad has Arrived

    edit: Ah, kad sam već krenuo...
    Apple iPad Hands-On
    iPad Gaming Impressions
    E da, ovaj zadnji link na IGN-u gdje govore malo više o igranju na iPadu je možda najzanimljiviji za nas, mada naravno treba pričekati dok se pojave prve igre koje će biti rađene samo za njega.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  8. #8
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    preglomazno za ikakvo prenosenje/ista. iPhone je barem bio malen i dinamitan, da tak kazem. ovo je samo ne.

  9. #9
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Aha, znači ako je preglomazno onda ni laptopi ne dolaze u obzir? Čudno, a toliko ih ljudi ima. iPhone i ovo nemaju veze jedno s drugim, pogotovo po veličini. Od kad je veličina A4 stranice problem prenosit.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #10

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    erm,laptopi imaju kompletan OS,ova pizdarija nema ni leoparda.

  11. #11
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Al ga nije nikakav problem prenosit. I znam da nema os, niti mu netreba niti cilja na to. Ovo je tek prva stepenica ka onomu što će laptopi bit za koju godinu.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #12
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    = Citat = Izvorno postao mr. Pink
    erm,laptopi imaju kompletan OS,ova pizdarija nema ni leoparda.
    Ti si ko moj grafičar koji je rekao isto da nema Mac OS10 (Leopard) i ne može si na njega instalirati Photoshop, Indesign i Premiere pa je zato sranje jer mu sve ovo drugo niš ne treba
    Moram još dodati da na žalost također ne pere ni veš ni suđe, ne kuha kavu i ne peče piceke, ne štampa lovu i ne teleportira ti komade u sobu. Shit.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  13. #13
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Ovaj uređaj je savrsen za surfanje netom posto je danas Wi-Fi pristup mrezi moguc gotovo svugdje. Ovo bi mogli biti korjenita promjena na podrucju komunikacije, zabave ali i vodenja posla. Bemu, taj Jobs je fakat genije^^
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #14
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Moram još dodati da na žalost također ne pere ni veš ni suđe, ne kuha kavu i ne peče piceke, ne štampa lovu i ne teleportira ti komade u sobu. Shit.


    U biti s ovim se ponavlja ista stvar kao i sa iPhoneom kad je došao; iPad ima svoje nedostatke i mane, kao što ih je imao i iPhone. A onda nas čeka ovo; za jedno godinu-dvije za ovo čudo će postojat na stotine tisuća aplikacija, bit će popularan te prodan u milijunima primjeraka. Nije bitno što su ostali tableti bolji ili napredniji, ovo je Apple i stvari tako stoje. I opet će ga mnogi pokušavat srušit, služit se terminima poput iPad killera i sl...sve uzalud.

    I budite sretni, ovo samo može dati vjetar u leđa takvim stvarima, da se još bolje razvijaju. Od svega toga možemo samo profitirati.

    @Deadwalker: Upravo to, ja ovo više gledam i kao dobar poslovni tool.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  15. #15

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    4-5k kuna da dam da surfam po netu po kuci,nece ici,bilo bi lijepo kad bi mogao surfat s tim u parku ili na kavi,ali su se genijalci iz applea potrudili staviti glossy ekran

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Da se ponovim.



    Tablet PC - u čemu je razlika što se multimedije tiče?

    Jedinu razliku vidim u multi touch screenu.

  17. #17
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Koja je razlika između iPhonea i ostalih mobitela? Eto ti odgovora ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  18. #18
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Pa da imaš pravo, ima boljih mobitela za istu cijenu. ^^

  19. #19
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Bilo bi zakon da je vodootporan. Zamisli gušt, surfaš dok se kupaš u kadi ili gledaš "one" filmove pod tušem. Ima li to čudo USB, da možeš spojit eksterni hard. Ako ima onda grejt!


  20. #20
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    No onda. Naravno, to je samo tvoje mišljenje te ono što očekuješ od mobitela. Moja mišljenja su nekako drugačija. O ostalim da ne pričam.

    Mislim da popularnost svega toga dovoljno govori o ovome, čim je objavljen odmah je otvorena tema, ljudi raspraljaju itd. Samo po sebi, ovo je već postiglo uspjeh, globalno gledajući.

    @Talični Tom: Da, ima usb.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    To je više uspjeh Appleove marketinške ekipe nego išta drugo, ono WTF na portalu od jutarnjeg je bio live streaming i hajpali su nekoliko dana već - sumnjam da su to radili za džaba.

  22. #22
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Ako postane popularan kao iPod i iPhone, već samo kao e-book reader bi mogao promijeniti čitav sustav nakladništva. Ako se prihvati kao opći standard u tom segmentu, možda će baš on zadati konačni udarac tiskanim novinama, časopisima i knjigama. Kupite SMS-om puno jeftinije novi broj PC Playa u digitalnom obliku, ali koji će izgledati gotovo isto kao i tiskani, uz mogućnost da na njemu direktno iz članka vrtite trailere, jednostavnije demoe i slično. Možete ga čitati i na WC-u, jedino nema onaj očaravajući miris/smrad ljepila Kako vam se to čini?
    Ja imam neki feeling da ćemo uskoro svi nositi tu ili kakvu sličnu spravicu stalno sa sobom, bez obzira koliko se odupirali.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Ou jea, mislim da je ovo najvece sranje koje je apple isprdno. Gladanje filmova na ovome? E pa neda mi se 3 puta prekidati gledanje filma da bi napunio bateriju.
    Ili su u njega strpali 10 baterija iz iPhonea? Onda možda vec da.

    Al neželim da me ljudi u vlaku gledaju ko debila kad vide da buljim u okvir za slike.

  24. #24
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    To je više uspjeh Appleove marketinške ekipe nego išta drugo, ono WTF na portalu od jutarnjeg je bio live streaming i hajpali su nekoliko dana već - sumnjam da su to radili za džaba.
    Marketing = uspjeh = lova. Ne vidim problem, ako je prodan u par milja primjeraka, svi živi rade aplikacija za njega, možeh ga srest na svakom uglu. Ili ste protiv popularizacije takvih stvari, ili niste sretni što vaš omiljeni brand nije toliko popularan ili je jednostavno takav mentalni sklop pa se morat lupat sve suprotno, neznam. Ili ste pak alternativni

    Nema tu puno neke filozofije, u dogledno vrijeme će se vidjet njegovi nedostaci i prednosti. Na kraju, bitno je kako će to proć na tržištu i kako će ga ljudi prihvatit, da li je funkcionalan itd. Koji će mi vrag nego čudo natrpano fičrsima kad nitko nezna za njega ili ga je strava koristit.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  25. #25
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ou jea, mislim da je ovo najvece sranje koje je apple isprdno. Gladanje filmova na ovome? E pa neda mi se 3 puta prekidati gledanje filma da bi napunio bateriju.
    Ili su u njega strpali 10 baterija iz iPhonea? Onda možda vec da.

    Al neželim da me ljudi u vlaku gledaju ko debila kad vide da buljim u okvir za slike.
    A čuj, tako su svi u početku gledali čudno ljude koji su razgovarali mobilnim telefonom na ulici i pisali SMS-ove, no koliko je danas ostalo takvih?
    Što se tiče baterija, valjda će se i na tom polju uskoro nešto promijeniti. Ako vele da će uskoro izbaciti baterije koje će s jednim 10-minutnim punjenjem omogućiti električnim automobilima 100 Km vožnje, onda valjda nismo daleko od toga da nam baterije za ovakve uređaje traju po 10 sati ili više pod punim opterećenjem.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  26. #26
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Ako se ne varam rekli su da taj uređaj u biti i radi 10 sati po punim opterečenjem, znači sva multimedija i rad na njemu, muzika, filmovi, slike, igre...sve.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #27
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Marketing = uspjeh = lova. Ne vidim problem, ako je prodan u par milja primjeraka, svi živi rade aplikacija za njega, možeh ga srest na svakom uglu. Ili ste protiv popularizacije takvih stvari, ili niste sretni što vaš omiljeni brand nije toliko popularan ili je jednostavno takav mentalni sklop pa se morat lupat sve suprotno, neznam. Ili ste pak alternativni
    kU4P6Z_Q_NM

    Ja čekam ovo na 0:28

  28. #28
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Kad smo kod baterije, uzeto sa njihove stranice.

    "Up to 10 Hours Battery Life

    To maximize battery life, Apple engineers took the same lithium-polymer battery technology they developed for Mac notebook computers and applied it to the iPad. As a result, you can use iPad for up to 10 hours while surfing the web on Wi-Fi, watching videos, or listening to music"

    Testing conducted by Apple in January 2010 using preproduction iPad units and software performing each of the following tasks: video playback, audio playback, and Internet browsing using Wi-Fi. Battery life depends on device settings, usage, and many other factors. Battery tests are conducted using specific iPad units; actual results may vary.
    Naravno, rezultati variraju, al mislim da ćemo bez greške pogledat dva-tri filma. Kvragu, ja na svom samsungu ponekad pogledam dva filma u danu i baterija mi je tek na pola. Još da postoji neki mount za auto, damn koja ću manga bit.

    @Neven <R>: Hehe, sad si ipak malo predaleko otišao. Možda djeca tvoji unuka budu to imala ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  29. #29
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    @ Aral

    Možeš me zvati TT. Kraće je.

    Meni je od sad, pa ubuduće prioritet baterija na laptopu. Većinom ga koristim za surfanje i igranje Belota na internetu (3G mobitel + USB kabel i punjač), gledanje filmova i serija, te ponekad čitam knjige i časopise u PDF formatu. Po tome što radim na laptopu ovo je idealan uređaj za mene i ako do jeseni popravim stanje na tekućem kupit ću si ovo i uzet iPhone 3GS za kunu da imam za zvat i slušat mjuzu. Nakon toga još se učlanim u Apple sektu i to je to. Fiesta!


  30. #30
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Službeno predstavljen iPad, tablet koji jako puca na gaming

    Evo i jednog od prvih cjenika: http://www.apple.com/ipad/pricing/
    Djeluje puno ali koliko ih ja znam koji imaju mobitele skuplje od ovog. Inače ovo su cijene koliko će biti u početku, ako postanu globalno popularni za čas će im pasti cijena, a čim ih uzme neki teleoperater i ponudi po kunu za neku normalnu pretplatu raširit će se ko kuga
    Također morate znati kako nam uskoro dolazi doba cloud computinga, više neće biti važno kakav stroj imate, igrat ćete sve naslove na maksimalnim detaljima običnim web streamom s mega serverskih mašina. Ovakvi uređaji su taman za to i neće se ljudi više zamarati time koliko imaju memorije, koliko jezgri procesora i kakva im je grafička. Veliko vrijeme promjena je počelo.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

Slične teme

  1. Cudan problem, jako jako
    By IvanT91 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 28-01-2011, 13:07
  2. Odgovora: 24
    Posljednji post: 10-07-2008, 15:54
  3. Sapphire X1950pro 512mb se jako jako grije?
    By mravojed20 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 30-12-2007, 13:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •