Stranica 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 223

Tema: Apple iPad

  1. #61
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Apple iPad

    Ja ne vjerujem da vas dvojica, koje smatram pametnim i racionalnim osobama, sve svedu na osobnu razinu čim se priča o Appleu. Prestrašno.

  2. #62
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Apple iPad

    Jobs o konkurenciji ne misli lijepo
    Zanimljivo je ovo o flashu.

    @W3DR4N: Nemoj se mučit, dobro znaš kak to ide. I kad iPad postigne ogroman uspjeh dežurni "kritičari" će se i dalje javljat, ništa novo. Dobar primjer je iPhone. Kako ide ona pjesma...uzalud vam trud sviraaaači.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  3. #63
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Apple iPad

    Ma ja znam da Apple zna znanje i da je njihova kvaliteta neupitna, ali mi sad praktički znamo da je iPad jedan veliki iPod touch. Ako mene pitaš, to nema smisla kako god okreneš.

  4. #64
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503

    Re: Apple iPad

    dobro stevo kaze...flash nije buducnost...vec se provode testiranja za html5 na jutub

  5. #65
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Apple iPad

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ma ja znam da Apple zna znanje i da je njihova kvaliteta neupitna, ali mi sad praktički znamo da je iPad jedan veliki iPod touch. Ako mene pitaš, to nema smisla kako god okreneš.
    Pokazan je dva tjedna nakon testnog puštanja SDK na tržište. Trenutno se radi o velikom ipodu, jer dijeli iste aplikacije. Kad dobije vlastite, iPadom će biti oduševljeni svi.
    Pogledaj prezentaciju Brushesa, koji je razvijen za dva tjedna i koji ima još mjesece prije inicijlnog puštanja u AppStore.
    To je samo početak.

    Ono što ljudi ne vide jest da će iPad postati ultimativni multimedijski pristupni centar u kućanstvu. Ono što ljudi zaboravljaju ili ne znaju od Applea jest HomeSharing.
    U Americi će iPad doista postati "one device to rule them all", jer će služiti kao pristupni centar za glazbu, kao daljinski upravljač, prezentor, sketchbook... a s obzirom na Appleov iTunes University projekt, do iduće akademske godine bi mogao postati jedina knjiga i jedino računalo u američkom visokom obrazovanju. Promišljeno do bola, suptilno do bola, genijalno do bola.

  6. #66
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Apple iPad

    Pa stvar je jednostavna. Kojigod engine se može koristiti da se na iNešto stavi aplikacija koju Apple nije prodao preko Apple Storea, blokiran je. USB? Jok, ljudi bi mogli C/Pat stvari... WiFi directory? Jok, ljudi bi mogli C/Pat stvari. I tako se stvari mogu C/Pat samo preko iTunesa. I na taj način je crko fleš.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  7. #67
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Apple iPad

    Ali razlike u OS-u su minorne... Ili ih nema?

  8. #68
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Apple iPad

    Ima, sve Appleove aplikacije su napisane za veći ekran. Ostalo je na proizvođačima da napišu svoje aplikacije za novo sučelje, a Apple im je dao headstart tako da imaju stopostotnu kompatibilnost + resizeanu ili centriranu grafiku. To znači da su tu već IM-ovi, GPS navigacije, nekoliko tisuća igara (Broken Sword, Driver, Doom, Duke Nukem 3D, Call Of Duty, NOVA...), i svih ostalih 150 000 aplikacija.

  9. #69
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Apple iPad

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Trenutno se radi o velikom ipodu, jer dijeli iste aplikacije. Kad dobije vlastite, iPadom će biti oduševljeni svi.

    Baš to, fino je čovjek rekao da već postoji dogovor sa programerskim kućama za razvoj iPad aplikacija. Zato sam rekao prije nekoliko stranica da će ovo vrlo lako zamijeniti laptope osim kod poslovnih ljudi koji koriste programske pakete koji neće biti dostupni na iPadu. Samim uvođenjem Word/Excel/pdf editora su potukli smisao laptopa kod 70+% ljudi. Zašto imati glomazan laptop od 2 kile, kada za iste ili manje novce možeš imati iPad koji je puno mobilniji i elegantniji za korištenje!?

  10. #70
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Apple iPad

    Pa to je ponta svega. Laptop bi/nebi kupio ali iPad ili nešto slično, naprednije...samo daj.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  11. #71
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Apple iPad

    ...iste ili manje novce?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  12. #72
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Apple iPad

    To da, samo što ne znam koliko će koštati i je li moguće da će biti jeftiniji od prosječnog laptopa...
    Što se tiče prosječnog korisnika, sad još fali ta podrška za flash, jer zamisli surfanje netom bez primjerice, YouTubea.

  13. #73
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Apple iPad

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    ...iste ili manje novce?

    iPad će koštati cca 3000 kuna , tu je negdje i laptop 3500-4000 kuna.


    PS: 500 dolara će koštati, ne znam točno koliki je dolar.

  14. #74
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Apple iPad

    Ako možemo davati za tonu bespotrebnih sranja, kojih 4-5k kuna je tako mizeran iznos za takvu stvar da to nije vrijedno spomena. A pogotovo kad je jeftiniji od nekih mobitela. Mislim da tu novac ne igra nikakvu igru, ne košta to čudo 20k kuna.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  15. #75
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Apple iPad

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Baš to, fino je čovjek rekao da već postoji dogovor sa programerskim kućama za razvoj iPad aplikacija. Zato sam rekao prije nekoliko stranica da će ovo vrlo lako zamijeniti laptope osim kod poslovnih ljudi koji koriste programske pakete koji neće biti dostupni na iPadu. Samim uvođenjem Word/Excel/pdf editora su potukli smisao laptopa kod 70+% ljudi. Zašto imati glomazan laptop od 2 kile, kada za iste ili manje novce možeš imati iPad koji je puno mobilniji i elegantniji za korištenje!?
    Ne bi vjerovao, ali iPhone su najbrže adaptirali poslovnjaci.
    iPhone je visoko zastupljen u farmaceutskoj industriji, gdje postoje istraživačke aplikacije po nekoliko stotina dolara.
    Financije, dionice, ulaganja odmah iza njih.
    Oni će prvi prihvatiti veći ekran i jaču konfiguraciju, više memorije i veću prilagodljivost korisniku.

  16. #76
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Apple iPad

    Mislim da sam vidio aplikaciju za dionice kod frenda, radi ti čitave grafove i sve. Jebenica. I ugodno me iznenadio kod drugog kolege s faxa kada je lik upisao funkciju, a iPhone mu izbacio frekvencijski odziv i bodeove dijagrame Krivo je izbacio ali vjerojatno zato što je lik krivo ukucao formulu, no bitno je da ima i takvih gadgeta.

  17. #77
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Apple iPad

    Ja za grafove i dalje imam java programčić... Nije baš bogat opcijama, ali dobro dođe.

  18. #78
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    657

    Re: Apple iPad

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    ...iste ili manje novce?

    iPad će koštati cca 3000 kuna , tu je negdje i laptop 3500-4000 kuna.


    PS: 500 dolara će koštati, ne znam točno koliki je dolar.
    yea, sure, da ce bit jeftiniji od iphona? nop
    AMD Athlon II X4 620 // GTX 260 SuperOverClocked // 2gb DDR3 // gigabyte ma785GMT-UD2H//LG 23" FULL HD

  19. #79
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Apple iPad

    WolframAlpha?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  20. #80
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Apple iPad

    ne kužim kako možete uspoređivati iPad s full size 15.4'' ili 17'' laptopom?! ne sumnjam da će novi Appleov proizvod naći svoju "klijentelu" ali laptop je jedno, a ovo nešto čisto drugo... obrada fotografija, video editing, cad aplikacije itd... većina ljudi to radi na desktop računalima ali neke manje zahtjevne stvari se bez problema obavljaju na laptopima kojih danas hvala bogu ima vrlo močnih... s druge strane ne mogu zamisliti softver za obradu digitalnih fotki ili neki vektorski alat na ovome čudu..

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  21. #81
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Apple iPad

    Jobs sam kaže da iPad nije tu da zanijeni smartphone ili prijenosnik, već da popuni prazninu među njima, za koju netbook nije adekvatan.

  22. #82
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Apple iPad

    [quote=vjever_masni]
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao "The Boz":dcowth71
    ...iste ili manje novce?

    iPad će koštati cca 3000 kuna , tu je negdje i laptop 3500-4000 kuna.


    PS: 500 dolara će koštati, ne znam točno koliki je dolar.
    yea, sure, da ce bit jeftiniji od iphona? nop[/quote:dcowth71]
    Nemamo pametnijeg posla pa mu negativno nalazimo u i ovako nebitnoj cijeni. Neznam kaj svi očekujete, da košta 1$.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  23. #83
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Apple iPad

    = Citat = Izvorno postao vjever_masni
    yea, sure, da ce bit jeftiniji od iphona? nop

    iPad, starting at 499$, cijena će rasti vjerojatno sa kapacitetom podatkovnog prostora.



    @Igor, iPad neće zamijeniti laptope kod ljudi kojima je laptop prijeko potreban ali kod ljudi kojima laptop služi za web browsing, pregledavanje slika i ostale multimedije, tu definitivno hoće, a takvih ljudi ima na milijune. Koliko studoša/školaraca treba "opake" programske pakete za razvoj weba, obrade videa ili zvuka i sl. Uglavnom ih ljudi kupuju za ubiti dosadu, za multimediju, a na tom polju je bolje imati ovakvu igračku nego masivan laptop. Još kada dođu Office programi gore, pre jebeno za mlađe generacije.

  24. #84
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Apple iPad

    @bartuc: znam da gledaš filmove dosta ... ajde usporedi gušt gledanja filma na iPadu ili nekom laptopu sa 17'' ekranom... da ne govorim da je ovo nema fizičke tipkovnice itd... ok je za pročitat vijesti na netu, za pogledat mail, facebook, msn ili sl... ali osobno ga čak ni za dugoročnije surfanje ne bih odabrao, a da ne govorim za multimediju itd...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  25. #85
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Apple iPad

    Na faxu mi je bilo dobro gledati film i na 2,4" ekranu od mobitela koliko je dosadno Čak sam i titlove vidio čitati Naravno da ljepše izgleda na 17", ali ovo čudo si staviš u krilo i gledaš iz takve blizine gdje ti dođe praktički na isto. Znam da možeš i laptop staviti u krilo, ali što kada se laptop zagrije pa počne peči?

  26. #86
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Apple iPad

    Ono, dok sam na placu i čekam ženu 2h da sve pokupuje, savršeno vrijeme da se igram sa iPadom ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #87
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Apple iPad

    Cijena zapravo zvuči ok... bar kad se radi o Appleovu proizvodu. Valjda su i oni svjesni da ruku na srce nije nešto posebno...

  28. #88
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Apple iPad

    Svaka budala ima svoje veselje ... .Hvala dragome Bogu što me ovakve gluposti ne zanimaju ni 1/2 posto.Ne kužim samo kako ste do sada uspjeli živjeti bez toga .

  29. #89
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503

    Re: Apple iPad

    na ipad treba gledat samo na taj nacin da je to uredaj koji veze smartfon i lapotp...nista vise...to je i stevo rekao,tako da ga uopce netreba mjesati sa laptopima jer on to niti ne pokusava biti

  30. #90
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Apple iPad

    Morao sam


Slične teme

  1. Apple iPad 2 32GB vs ostali tableti (hitno)
    By Markecgrad in forum Mobilno
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 08-09-2013, 17:32
  2. iPad 2
    By W3DR4N in forum Mobilno
    Odgovora: 41
    Posljednji post: 09-03-2011, 16:54
  3. iPad - savršen za RTS
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 74
    Posljednji post: 07-11-2010, 13:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •