Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Star Trek technology - In reality

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Krk
    Postova
    300

    Star Trek technology - In reality

    E ovako, ako vam se da, koje su sve tehnolgije koje danas imamo inspirirane ST serijalima (počevši od prvog početkom '60) i koje će uskoro biti moguće...


    Dakle, klizna vrata koje viđamo po marketima, robnim kućama i sl, su i došle iz ST-a.

    Preklopni mobiteli su inspirirani od strane ST-a.

    Ionski pogon također. -> Prvi ST je imao raketne motore ili nešto slično.



    Ne zaboravite da su u stvaranju ST-a sudjelovali umovi poput Stephena Hawkinsa i da je svaka tehnologija u ST-u teoretski, a neke već i u praksi, moguća.

  2. #2

    Re: Star Trek technology - In reality

    = Citat = Izvorno postao TheBorg


    Dakle, klizna vrata koje viđamo po marketima, robnim kućama i sl, su i došle iz ST-a.

    Ne baš...

  3. #3

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Krk
    Postova
    300

    Re: Star Trek technology - In reality

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    = Citat = Izvorno postao TheBorg


    Dakle, klizna vrata koje viđamo po marketima, robnim kućama i sl, su i došle iz ST-a.

    Ne baš...


    Da, imaš pravo. Sad sam našao članak koji kaže da su izumljena 1954 i prvi put korištena 1960. Prvi ST je bio 1966.

    My bad

  5. #5
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Star Trek technology - In reality

    Sva tehnologija ST-a je već bila prije negdje opisivana u SF literaturi, tako da je teško reći da je ijedan izum direktno inspiriran serijom, no sigurno da je ST imao veliki utjecaj na znanost jer je išao preko TV-a pa je time imao daleko veću publiku nego pisci SF-a. Ono za što je Star Trek sigurno zaslužan je dizajn nekih tehničkih rješenja. Mnoga njihova rješenja se mogu vidjeti u svijetu oko nas, uređaji koji podsjećaju na trikodere, rasvjetna tijela u obliku warp jezgre, touch screenovi i slično. Evo recimo dizalo u mojoj firmi je dizajnirano tako da podsjeća na teleporter iz TOS-a (pogotovo svjetla na stropu), a oznake za katove na displayu izgledaju kao da su iz klingonske abecede
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  6. #6

    Re: Star Trek technology - In reality

    gledao dokumentarac u kojem je lik dizajnirao light saber.
    posjeduje sve komponente. jedino sto se ceka je izbacivanje nekakve nano/nesto/power/sourcea
    koji ce moci zagrijavati zrak na temperaturu sunceve povrsine

  7. #7
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Star Trek technology - In reality

    link mejbi?
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  8. #8

    Re: Star Trek technology - In reality

    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    link mejbi?
    gledao sam to neki dan a discovery science, nemogu naci nikakav link.

    uglavnom je lik bio u toj nekoj tvornici z ananoopremu i rekli su da ce baterije biti dostupne u roku 50 godina.
    na dnu drske sabera se nalazi neka vrsta ventilatora koja upuhuje zrak, pa nekakva "grijalica" (nisam vidjeo taj dio pa nemogu reci)
    koja zagrijava zrak na nekih xy stupnjeva pretvarajuci ga u plazmu, drska teleskopski izbacuje nekakva keramicki cilindar sa zavojnicama koje
    sluze kao vodilice za plazmu i sprjecavaju kapanje uokolo.

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Krk
    Postova
    300

    Re: Star Trek technology - In reality

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Sva tehnologija ST-a je već bila prije negdje opisivana u SF literaturi, tako da je teško reći da je ijedan izum direktno inspiriran serijom, no sigurno da je ST imao veliki utjecaj na znanost jer je išao preko TV-a pa je time imao daleko veću publiku nego pisci SF-a. Ono za što je Star Trek sigurno zaslužan je dizajn nekih tehničkih rješenja. Mnoga njihova rješenja se mogu vidjeti u svijetu oko nas, uređaji koji podsjećaju na trikodere, rasvjetna tijela u obliku warp jezgre, touch screenovi i slično. Evo recimo dizalo u mojoj firmi je dizajnirano tako da podsjeća na teleporter iz TOS-a (pogotovo svjetla na stropu), a oznake za katove na displayu izgledaju kao da su iz klingonske abecede
    = Citat = Izvorno postao TheBorg
    E ovako, ako vam se da, koje su sve tehnolgije koje danas imamo inspirirane ST serijalima (počevši od prvog početkom '60) i koje će uskoro biti moguće...
    I sam sam rekao inspirirane...

Slične teme

  1. Star Trek Online
    By IgGy in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 472
    Posljednji post: 30-01-2014, 21:50
  2. Star Trek
    By The Boz in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 06-06-2009, 01:04
  3. Star Wars vs. Star Trek
    By THUNDER_DINIX in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 89
    Posljednji post: 15-09-2007, 13:43

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •